Už tri dni mám neustály pocit smädu

amyweber
18. jan 2021

Ahojte, už tri dni mám zvýšenú potrebu pitia ale včera večer som mala vysušené usta, jazyk, hrdlo a nedokazala som ako keby uhasiť smäd. Trvá to aj dnes. Myslite že to môže mať súvislosť so suchým vzduchom v našom byte? Podobne pociťoval aj manžel ale nie až tak ako ja, aj keď je pravda, že som astmatička. Stretli ste sa s niečim podobným ? Ďakujem

jenny224
18. jan 2021

Ahoj, ja som počula takýto pocit smädu spájať s cukrovkou, ale nechcem strašiť ani plašiť

kikuska872
18. jan 2021

@amyweber ahoj, zásadná vec je aku vodu piješ. Čistú, ochutenu, z vodovodu , kupovanu?

marcellka32
18. jan 2021

Test na cukor...a piť len čistú vodu

amyweber
autor
18. jan 2021

@marcellka32 pijem len čistú vodu

amyweber
autor
18. jan 2021

@jenny224 áno viem že je to jeden z príznakov ale príde mi to divne keď to trvá len dva dni, prišlo to ako keby naraz ... a necítim sa ani unavená ani som výrazne rýchlo neschudla 💁🏼‍♀️

iwesska
18. jan 2021

Ja to mavam vtedy,ked niekolko dni po sebe pihem malo. Potom sa neviem aj 2 dni dopit. Dohanam deficit.

marcellka32
18. jan 2021

Telo aj keď ma stres vyžaduje viac vody, zmena stravy, dehydratácia tela -telo doplňuje zásoby vody, cukrovka

amyweber
autor
18. jan 2021

@marcellka32 je pravda že som posledný mesiac pod veľkým stresom

jenny224
18. jan 2021

@amyweber A všeobecne zvykneš pitný režim dodržiavať? Či piješ skôr menej

amyweber
autor
18. jan 2021

@marcellka32 a ešte k tomu kojím 1,5? Starého syna ale toto sa mi zatiaľ nestalo

amyweber
autor
18. jan 2021

@jenny224 dodržiavať. Preto má to veľmi prekvapilo

marcellka32
18. jan 2021

@amyweber keď kojis, musíš pravidelne viac piť, ak sa niekedy zabudneš, telo si to pýta...materské mlieko obsahuje veľa vody

marcellka32
18. jan 2021

Prípadne polievky pravidelne, ja mám rada teplú polievku ráno vypiť (nepijem kávu ale polievku) 🙂

amyweber
autor
18. jan 2021

@marcellka32 je to veľmi zlváštne lebo si dávam veľký pozor na to koľko vypijem a tiež nepijem kávu a zbožňujem polievky. Snažím sa aj teraz veľa piť ale ten pocit suchých pier ust a pocit smädu nie a nie prejsť

elizabet173
18. jan 2021

@amyweber nemate v byte prekurene?

marcellka32
18. jan 2021

@amyweber tak potom test na cukor u obvodného z krvi

amyweber
autor
18. jan 2021

@elizabet173 veď to mi aj mamina povedala že to je isto z toho áno lebo mame radi teplo a všetky radiátory išli na plní teraz som ich stíšila a všade dala uteráky

marcellka32
18. jan 2021

A ešte napíš koľko vypijes za celý deň? Zarataj aj polievku ako 2 deci, veľa ľudí hovorí veď ja pijem veľa (ale v skutočnosti vypijú málo vody )
A napíš aj koľko stupňov kurite, je možné že prekurujes

andrea78
18. jan 2021

@amyweber toto mavam aj ja. Cukor mam v krvi vzdy v norme, idealne hodnoty. Mam dojem, ze mi to cykluje, striedaju sa obdobia ked som strasne smadna a potom to prejde, ze na tie tazkosti aj zabudnem. Uz s tym nikam nejdem, pozeraju na mna uz ako na hypochondra, nikdy sa nic nezisti.

amyweber
autor
18. jan 2021

@andrea78 a mávaš taký hnusný pocit ako keby suchoty ? 🙄 že sa napiješ aj tak máš stále pocit smädu ?

amyweber
autor
18. jan 2021

@marcellka32 2 litre vypijem na milión percent. Mame doma suchý vzduch to je pravda

elizabet173
18. jan 2021

@amyweber to je ale velmi nezdrave, pre vas a pre dieta ani nehovorim. Vysychaju sliznice, velmi sa zvysuje nachylnost na choroby. Ja tu mam okolo 21-22 stupnov, v spalni 18-19.

amyweber
autor
18. jan 2021

@elizabet173 áno viem od dnes som prestala prekurovať

andrea78
18. jan 2021

@amyweber ano, presne tak. Este aj v noci chodim pit a budim sa na uplne sucho v ustach, ze sa mi az jazyk lepi. Nemozem ten smad uhasit, pijem iba cistu vodu. Teplo nemame, kurime na 20-21 stup. Po par dnoch to prejde same. Po case to ale pride zase. A tak dokola.

lenadka
18. jan 2021

@amyweber skús si dať žuvačku akebo kvapnut citrón na jazyk. Možno len znížená tvirba slín. Ak nepomôže, odmerať cukor v krvi.

amyweber
autor
18. jan 2021

@andrea78 a nič ti nezistili ?

jankalukasova
18. jan 2021

@amyweber no... ja som strasne smadna vzdy na zaciatku tehotenstva. Mam pocit, ze sa utopim vo vlastnom tele kolko pijem a presne v tom obdobi prichadza pozitivny tehotensky test.

andrea78
18. jan 2021

@amyweber vobec nic, z krvi vsetko v ideal hodnotach.

amyweber
autor
18. jan 2021

@jankalukasova to má ináč hneď napadlo.

trinneo
18. jan 2021

Aj ja som to mala ked som bola tehotná, pri druhom tehotenstve som vedela ,ze budu 2 ciarky skor ako som urobila test...a bolo to tak...