Umelé zuby

9. mar 2024

Ahojte,
rozhodla som sa riešiť svoje zuby. Keďže ich mám aké máme myslím že najlepšie by bolo mať "umelé". Zanedbávala som to, samozrejme priznávam aj svojou vinou a keď som bola malá tak rodičia to mali niekde 🙄
Má tu niekto ešte pred 30tkou (mám 25) umelé zuby? Keď som bola naposledy tak mi povedala zubárka že mostíky atď no to nechcem. Chcela by som mať umelé keďže predpokladám že aj tak sa mi aj ostatné nepodarí zachrániť. K tomu zubárka je taká "profesionálka" že jeden zub robí hodinu a pol a ani to neurobí poriadne 🫣🫣🫣 čo má však najviac hnevá že všetko mudruje, keď som tam bola naposledy má zdrbala že kto mi vytiahol zub, nepamätám si už ktorý ale že ťažko sa nahradzuje.
Môže "pacient" povedať že chce mať umelé zuby? Samozrejme že by mi ich nevytiahli naraz určite 🫣😁

pribinak
9. mar 2024

Prečo nezmeníš zubarku?

dejka77
9. mar 2024

No v prvom rade zmen zubarku a chod ku odbornikovi. Ten ti poradi a da urcite viac moznosti.

lulu1812
9. mar 2024

Najdi ineho odbornika u ktoreho si zaplatis bez zbytocnych blbych reci

barbora0308
9. mar 2024

Ty potrebujes dobreho celustneho ortopeda a nie zubarku. Najdi si odbornika a porad sa s nim.

lenicka999
9. mar 2024

Ja by som sa vždy v prvom rade pokúšala zachovať a opraviť tie zuby čo máš a nešla to takého razantneho riešenia ako je umelý chrup. To že robí jeden zub hodinu a pol mi príde adekvátny čas. A to že sa rozčuľuje že ti ten vytrhuty zub mohli nechať a iba vyčistiť a použiť na mostík na iné zuby tak to by som tiež pochopila.

autor
9. mar 2024

@lenicka999 ono mne by nevadilo to keby mi ten zub aj ostal ale ona robí hodinu a pol a aj tak ho spraví na pi 🫣🫣 chodila som k inému a ten mi spravil zub za cca 20 minút a vydržala mi plomba omnoho dlhšie

lenicka999
9. mar 2024

Tak vymen zubára. Mne zubár robí tiež jeden zub hodinu, ale zato precizne.Ale umelý chrup by bola moja až posledná možnosť.

lukbe
9. mar 2024

Svoje zuby sú svoje zuby. Vždy je to lepšie, ak sa na nich môžu ešte dat korunky alebo mostíky. A áno, dobrý zubár sa snaží zub zachrániť.

bavlnka92
9. mar 2024

ja mám 4 umelé na svojich zbrúsených od 18 teda už len 3 jeden sa mi zlomil po pôrode a u nebolo kam dať pôvodný teraz po 30 sa už zachrániť nedajú takže riešením je buď vyberateľná protéza alebo implantáty. moje pôvodné zuby sú podľa starej zubárky "ako maslo" všetko čo s nimi robila sa odlomilo s ďalším kusom zuba.. 😕 teraz sa len snažím nazbierať peniaze a nájsť vhodného zubára (západ SR)

cvargajedna
10. mar 2024

Dám ti radu zbehni k psychiatrovi pre papier že nezvládas kvôli strachu ísť k zubárovi na zákrok atď , on ti dá papier kde bude že ti to majú robiť pod narkozou , bez toho papiera ti to pod narkozou neurobia nikde , a tak to budeš mať naraz hotové

margotka17
10. mar 2024

Môj zubár odišiel do dôchodku. Našla som si nového a neviem si vynachváliť. Už nečakám v čakárni ja, zubár už čaká na mňa. Takmer z ničoho mi vymodelovať dole päťku zúbok. Áno, platím všetko, ale určite neľutujem.

autor
10. mar 2024

Viete dievčatá, ja chápem že som to pototo ale aby zubárka riešila že prečo mi na pohotovosti vytiahli zub ktorý ma bolel neskutočne to nie. Ja mám hore zub ktorý je nie že čierny ale odlomené z neho už 🙄. Človek by aj šiel len počúvať tie reči 🙄 preto rozmýšľam aj nad zmenou zubára. Dokonca sestrička prehovárala sestru nech ide k nej, dokonca riešila to že na pohotovosti koľko som nechala a ona že toľko nepýta 🫣

ronie338
10. mar 2024

Proteza ti po 10tich rokoch držať nebude lebo nebudeš mať dosť kosti. Zmeň zubarku, daj dokopy zuby ktoré máš o tie sa nauč starať a daj si implantáty. Mali sme pacientov ktorý nemali zuby najmladšia mala 22 ale po čase prišla a riešili sme ako doplniť kosť a co spraviť aby jej proteza držala. Do mostíka by som nešla. A samozrejme ze môžeš povedať co chceš, ale pred tým ti dá určite podpísať papier ze na vlastnú žiadosť, proti presvedčeniu lekára a aké alternatívy ti boli ponúknuté.

autor
10. mar 2024

@ronie338 už som hľadala zubárov nových tak zajtra zavolám a informujem sa že čo a ako a hlavne cenovo hoc aj na splátky 🙂

ronie338
11. mar 2024

V akom meste?

autor
11. mar 2024
janka1011
11. mar 2024

Zjavne nevieš o čom hovoríš, vytrhať svoje zuby, to ako fakt??? Haló, máš 25 rokov, nie 65!!
V prvom rade, to či sa zuby dajú zachrániť musí posúdiť zubár, nie ty. Povedať si môžeš, že chceš umelé, ale osobne si myslím, že v 25 rokoch ti žiadny príčetný zubár zuby nevytrhá, ale bude zachraňovať o sto šesť. Spamätaj sa, kým je čas. Ak nie si spokojná, nájdi si nového zubára a daj si zuby opraviť.

sonka333
11. mar 2024

ahoj,ja mám 33 rokov a posledné 2 zuby...a čakám na protézy....je to na dlhý príbeh...a smutný...niezeby som si zuby nečistila...na dentalne som chodievala 2 -az 3 x...do roka...ale žiaľ nie k dentalnej hygienicke....preto teraz nemám kosť...a prišla som o všetky zuby...co som sa naplatila za záchranu...a koľko bolesti fyzickej a duševnej 💔to ti ani písať nejdem....takže ja len toľko....ak môžeš zachráň aspoň nejaký ten zub...nech aspoň ta proteza ma načom držať...ja mám dole už len 2 a isto čoskoro prídem aj o tie...implantáty mať nemôžem...nemam nato kosť...a ani peniaze a ešte umna je veľké riziko žeby to boli vyhodené peniaze...takže tak...držím palce...nech sa rozhodneš akokoľvek....

autor
11. mar 2024

@sonka333 ja práveže dole to mám ako tak fajn ale hore 🫣 idem zajtra uvidím čo mi povedia.

autor
11. mar 2024

@janka1011 keby že mám zle zuby ako kazy tak ok ale ja hore nemám 5 zubov takže a už sa mi predné posúvajú

sonka333
11. mar 2024

držím palce...viem ake je to trápenie...to mi môžeš veriť ....ja som sa veľmi trápila...a aj trápim aj keď už viem že život ide ďalej...aj mladé baby majú protézy...niektoré si pochvaľujú ....dúfam že to bude aj môj prípad 🙏ostáva mi už len dúfať....

ronie338
11. mar 2024

V ke skus keď chceš ale sú súkromný schill, ambulancia je v auparku. Dr Strečko. Naozaj je odborník, najlepší zubar s akým som robila. Vedia robiť aj v celkovej keď máš strach, ale všetko si hradis, nemajú zmluvu s poisťovňami. Robila som na zubných ambulanciách 12 rokov a on je naozaj citlivý, povie co sa oplatí a co nie aj v rámci finančných možností. Plus keď sa nepodarí nejaký zub zachrániť suma ktorú si zaplatila sa odrata z ceny implantáty. Nie po rokoch ale keď skúsi zachrániť a nepôjde a navrhne vytiahnuť tak vtedy áno. Ja som sa k nemu nebála sadnúť do kresla a to som už jednej kamoške ušla, majú tam aj skvelého dentalneho hygienika, školenia majú niekoľko krát do roka. A naozaj si dá záležať. Ak by som si na niečo také mala niekoho vybrať, tak jeho.

lucy_ms
11. mar 2024

Ja mám porcelán namiesto horných zubov od 24 rokov a mám ho už 16 rokov. Ako prvé zmeň zubára, lebo ti i tak bude musieť každý jeden zub spraviť, aby sa ti nepokazili. Mne ťahal nervy z viacerých zubov. Tiež som mala zuby v hroznom stave, stále sa mi odlamovalo z nich, kazili sa až ma to prestalo baviť. Neľutujem, že som si ich dala vtedy spraviť.

autor
11. mar 2024

@ronie338 nie je tam náhodou "zuby na splátky"? Inak to neviem pomenovať 😁
@lucy_ms jasné zubára zmením, zajtra idem k novému tak starému len zavolám a poviem že odchádzam

ronie338
11. mar 2024

Áno je ak sa nemýlim, aspoň bolo keď som robila

autor
12. mar 2024

@ronie338 mne robenie zubov ako takých nevadí, len keby to existovalo úplne bez bolesti 🤣🤣🤣

ronie338
12. mar 2024

Tam cítiť tlak a niekedy silný a ten sa bohužiaľ vyblokovat nedá.

autor
12. mar 2024

@ronie338 tlak je ešte ok 😉

ronie338
12. mar 2024

Dáva sa bežne anestézia pri všetkom aj pri hygiene sa dá dať, nie je problém a keď tlak nevadí tak bolieť nebude, dá sa dať aj viac ako len jedna

autor
12. mar 2024

@ronie338 ale vieš čo, že je rozdiel medzi zubárkou čo som mala a trz 😉