Trávenie - už neviem čo jesť

17. mar 2024

Čo na tomto môže byt zle? Prečo mi to spôsobí ťažkosti ?😫
Spravila som na večeru jasminovu ryžu , uhorku , šalát , guľky (červená šošovica uvarene s Batatom zmiešaná s jarmoku cibuľkou a staručkom cesnaku +petrzlenova vňať +psylium a troska kukuricnej strúhanky = opierka som z toho guľky s každej strany) … všetko bezlepku , mlieka a ešte aj z nizkohistaminovej knihy 🤔 a teda teraz mám normálne takú tazobu v žalúdku 🥴
Ja už neviem čím to môže byt, či fakt mám niečo s pankreasom (už neviem co iné by mi mohlo robiť problémy takéto problémy s trávením stále)

zmrzlinka2021
17. mar 2024

Aké máš diagnózy z gastra?

pink_lady
17. mar 2024

mne je tazko, len ked to citam - cervena sosovica je taka, batat tiez pre niektorych moze byt, a jarna cibulka? tu by som travila tyzden, grgala a prdela ...a cesnak je extra tazky...

lussinka23
17. mar 2024

Precitaj si niečo o sibo a fodmap diéte (povolené a nepovolené potraviny)

emka530
17. mar 2024

presne to som chcela napísať len ma pink_lady predbehla... toto je hrozná kombinácia ťažkych jedal...ono ťažké neznamená len mastné, vypražane a presladené...
keby som ja mala žaludoč.problem dam ryžu šalat max... ale šošovica? cibula cesnak...ako zdrave jedla ale ťažke na travenie, ak maš niektoru z diagnoz napr crohn hist.rôzne potravinove alergie tak si si vybrala zlu stravu. Neexperimentuj, skôr si daj odborníkom určiť diagnozu a na základe tej drž dietu.
Lebo napr pri rôznych zapaloch v čreve je šošovica zabijak..

biglovemom
17. mar 2024

Cibula cesnak uhorka salat uz z toho by mi bolo zle😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫 a este ten zbytok k tomu no ui…
Sa ti necudujem ze ti je zle

autor
17. mar 2024

@lussinka23 bola som na sibo teste , negatívny 🤔

@zmrzlinka2021 Celiakiu , bezmlieka a DAO mi pracuje na 60 %

autor
17. mar 2024

@emka530 ja mám odborníkmi stanovené Celiakiu , DAO 60% pracuje a bezmlieka… no býva mi ťažko aj po takýchto jedlách, vlastne ja neviem čo mám dodržiavať už 😒

autor
17. mar 2024

@biglovemom fakt? 🤔 a čo potom jedavas ?
Dala som jarnú cibuľku nie normálnu a pol strúčiky cesnaku do celého množstva , praveze mi to prišlo zdrave 🤔😒

nikpa
17. mar 2024

Aj mne by bolo z toho ťažko. Uhorka, cibuľa, cesnak. Pre mňa smrteľne kombo. A celkovo mi škodia prekombinované jedlá, vela prísad. Je to len o tom, odsledovat si čo ti škodí. No keď varis niečo kde je 10-15 surovín tak to ťažko zistis. Skus úplne jednoduche jedlá, ja som začínala ako pre 6 mesačné dieťa keď zavádzas prikrmy. Každý tretí deň jedna nová zložka. Môže sa to zdať na hlavu ale už sa mi nestane, že si dám niečo, z čoho mi je zle. Trvalo to cca pol roka a odvtedy mam pokoj, viem čo môžem a co nie.

lonely66
17. mar 2024

toto len čítam a je mi na zvracanie...

autor
17. mar 2024

@nikpa a čím si začala keď si k tomu postupne pridávala a skúšala ?

autor
17. mar 2024

@lonely66 nahodou to bolo vyyyyyborne .. až teda na tu reakciu 😬😒

biglovemom
17. mar 2024

Anonym ja som viac x citala ze salaty na veceru vobec nie su dobre.ze to lezi v zaludku
Ja dnes napr chleba vo vajci s kecup a syr😁 po 18 h uz nejem.
Skus jednoduchsie jedla lebo na vecer take kombinacie jest/vidis sama

minenkak
17. mar 2024

Teda ja keby som toto zjedla tak , ešte zajtra večer má bolí žalúdok,chrbát a aj bedrá

autor
17. mar 2024

@biglovemom fuuuha lebo chleba vo vajici (smazeny) s kečupom s syrom je úplne ľahké zdrave jedlo 😬🤣

autor
17. mar 2024

@minenkak čo take ty jedavas na večeru ?

minenkak
17. mar 2024

Absolútne čokoľvek,ale toľkoto vlákniny by ma zabilo večer,máš odvahu

biglovemom
17. mar 2024

Anonym ja zjem 1 chlebika ,nenazerem sa ako prasiatko-a nemam 20 kombinacii . Takze ja s tym problem nemam🤷🏼‍♀️

minenkak
17. mar 2024

@biglovemom jooj ja milujem chlebík vo vajíčku s tatárskou,syrom a hlavkovym šalátom

biglovemom
17. mar 2024

@minenkak aj my velmi casto ho robim🤗 s tatarkou som to este ani neskusala😳😳😳 to skusim zajtra😂

autor
17. mar 2024

@minenkak no vidíš a ja som to robila s pomyslením že zdrave a ľahké 😬 neviem už fakt čo teda jest

minenkak
17. mar 2024

@biglovemom ja si urobím chlieb ešte na horúci dám nastrúhaný syr ,na to tatársku keď sa syr trochu rozpustí a kopec šalátu,jooj zajtra si spravím😀

autor
17. mar 2024

@minenkak jasne aj ja to mám moc rada , ale teda nepríde mi to o nič lahsie s zdravie ako sosovicove guľky 🤔

biglovemom
17. mar 2024

@minenkak no skusim to podla teba- aj s tym salatom😋

minenkak
17. mar 2024

Ako ti radili jednoduché jedlá a nie kombinovať piate cez deviate ,nie všetko čo sa zdá zdravé,je aj pre všetkých vhodné

minenkak
17. mar 2024

A z chleba vo vajci ti kedy bolo zle ?

iwesska
17. mar 2024

@pink_lady Cervena sosovica patri medzi lahkostravitelne strukoviny,lebo nema supku,ale s ostatnym suhlasim. Cesnak a cibulka je masaker.

endzi83
17. mar 2024

Možno záleží od množstva koľko si zjedla, mne to príde že kombinácia fajn v celku zdravé. Ja by som nevyprážala a nedávala do kukuričnej strúhanky, ale len na plech vypiekla akoby placky z toho čo si uviedla. Nedaj sa odradiť a skúšajú tvoje telo tvoje zdravie. Mne veľmi pomáha zelerová šťava obsahuje kyselinu chlorovodíkovú, ktorú máme všetci v tele málo a málo sa o tom hovorí a vie. Ak by Ťa to zaujalo skús Medicínske medium A. Williama. Ja sa po jeho jedlách cítim super, mám dostatok energie a všetok bordel z tela odchádza.

sandra49
17. mar 2024

Máš síce stanovené diagnózy, k tomu sa vyjadriť neviem ale...z uhorky býva ľuďom ťažko aj ked nemajú žiadnu gastro diagnózu.. a za ďalšie salat..keď si ho dám cez deň okej, ale keď si ho dám večer normálne cítim ze mi leží v žalúdku. Tiež mám možno diagnózy ale nič potvrdené 😅 takže toto ti podľa mňa spôsobilo ťažkosti.. ako píšu baby vyššie aj príliš veľa vlákniny.. psylium si myslím nemusíš dávať do zeleninových fasirok.. podľa mňa len zla kombinácia pre teba..