Terapeut - psychologička

28. mar 2022

ahojte, riešili ste niekto svoje stavy s terapeutom? cítim sa veĺmi zle po psychickej stránke, valí sa to na mňa z každej strany a pochopenia nemám od nikoho. natrafila som ale na jednu terapeutku a teda chcem sa spýtať či aj vám pomohol niekto taký. cítili ste sa potom lepšie? ja už neviem sama čo so sebou toto som nikdy neriešila bolo mi vždy lúto dať za to peniaze ale teraz som v takom stave že dám hocikolko len nech ma z tých mojich depiek dostane

dori2
28. mar 2022

certifikovany psychoterapeut vacsinou mava zmluvy s poistovnami a teda sedenia hradi poistovna (urcity pocet)

autor
28. mar 2022

@dori2 ja som sa ale pytala na niečo iné

luccija
28. mar 2022

Áno na to si vyštudovaní...nevyskúšas nebudeš vedieť, ale určite Ti nebudú stačiť 3,4 sedenia

autor
28. mar 2022

@luccija tak pýtam sa preto lebo niektorí nevidia žiadnu zmenu a nijako im nepomohli
Na rovinu chcú len zhrabnúť peniaze a nemajú reálny záujem o klienta

katkamatka7
28. mar 2022

Hneď prvý koment radí dobre a dáva odpoveď aj na to, čo sa pýtaš ďalej 😉

luccija
28. mar 2022

Aj ty si z tých slov čo Ti povie musíš niečo vziať.Su veci čo sa riešia mesiace, roky...ak tak u psychologa skôr hovorís ty a on Ťa usmerňuje dáva otázky.Nie vždy čo Ti povie sa Ti bude páčiť🙂ľudia sa radi rochnia v sebaľútosti a robia zo seba obet

autor
28. mar 2022

@katkamatka7 Nie ja sa pýtam na niečo iné

autor
28. mar 2022

@luccija bola si už u terapeuta ?

dori2
28. mar 2022

ja ako terapeut vo vycviku zatial ti mozem povedat zo svojej skusenosti- ano vela ludom pomaha

katkamatka7
28. mar 2022

Môžeš skúsiť napísať, v čom nemáš pochopenie.

78787878
28. mar 2022

V minulosti ano, tiez som si sama nevedela rady. Vyberu psychologa som povenovala pozornost, nesla som hned k prvemu. Bol plateny, nie najlacnejsi, a pomohol, takze to neboli pre mna vyhodene peniaze. Ale necakaj zlepsenie po par sedeniach, ja som tam chodila tusim rok a pol.

luccija
28. mar 2022

Áno čo potrebuješ vedieť?

autor
28. mar 2022

@katkamatka7 no sem tu určite akurát tak budem písať kde sa na všetkých len vyvršujú😆

autor
28. mar 2022

@78787878 a po prvých sedeniach nič ? Ani trochu si necítila pocit uvoľnenia ? Ono ja viem záleží to aj od človeka s čím sa trápi, ale tak všeobecne vieš

autor
28. mar 2022

@luccija pri ktorom si bola ? Ako reagoval na to keď si sa mu “vyspovedala”?

autor
28. mar 2022

@dori2 máš aj nejakú svoju stránku alebo niečo čo by som si mohla pozrieť ?

katkamatka7
28. mar 2022

Ak máš na mysli terapiu písaním a odovzdávaním, tak tu ju používa každá jedna užívateľka zo svojich zásob. Preto to tak vidieť.

autor
28. mar 2022

@katkamatka7 nie nemám na mysli takú terapiu

78787878
28. mar 2022

Terapeut Ta musi najskor dobre spoznat, aby s Tebou mohol pracovat. Takze zaciatky su o spoznavani "pacienta", taka je postupnost.

pa3q
28. mar 2022

Ahojte. To by zaujímalo aj mňa či to pomáha na psychické problémy. Ako prebieha take sedenie. Rozmýšľam nad tým. Ako niekto prosím správu. Ďakujem.

autor
28. mar 2022

@78787878 no ale to spoznávanie nemôže hádam trvať rok

janewithane
28. mar 2022

@pa3q záleží to hlavne aj typu problému (fóbie, úzkosti, trauma ..) na to je najvhodnejsie napasovat typ terapie a od toho záleží ako to vyzerá, v niektorých sa viac pracuje s telom, niekde viac s preramcovanim myšlienok..na prvom stretnutí si vieš jasne povedať co očakávas a co potrebuješ..
Autorka, myslím, že @dori2 sa ti snažila vysvetliť, že nie každý terapeut je platený, t.j.za pokus nič nedáš...

Konkrétne tipy na terapeutov vieš získať aj vo fb skupine Hľadám psychológa/psychoterapeut, vieš tam uviesť aj podmienku zmluvy so zdrav.poistovnou

78787878
28. mar 2022

"a po prvých sedeniach nič ? Ani trochu si necítila pocit uvoľnenia ?" Pytas sa na prve sedenia, odpovedala som Ti na prve sedenia.

autor
28. mar 2022

@78787878 dobre ďakujem

autor
28. mar 2022

@janewithane veď ale ty nerozumieš že niečo iné som sa pýtala ? 😃 nepotrebujem vysvetľovať ceny, ja som našla takú ktorú si musím platiť sama
A ďakujem pozriem sa do tej skupiny

dori2
28. mar 2022

ja by som si hlavne poriadne iverila licenciu a vzddlanie toho ku komu idem. vystudovat psychologi totiz neznamena byt psychoterapeut, za tym je este dlha, draha a narocna cesta… terapeutov je malo

autor
28. mar 2022

@dori2 Ma niekoľko certifikátov, osvedčení aj ukončené vzdelanie

janewithane
28. mar 2022

Jaj takto. Ja som to zas myslela tak, že qk máš neistotu ohľadom financií tak ísť si to vyskúšať na par sedení aj u niekoho zadarmo..mohlo by ta to utvrdit..ale ak máš nejaké aj dobre odporúčania na niekoho konkrétneho tak už sa len odhodlať. Držím palce

dori2
28. mar 2022

v psychoterapii? akoze nevyryvaˇ len upozornujem ze velakrat ludia navstivia psychologa ktory je zamerany napr preventivne a potom sa stazuju ze nepomohlo. klinicky psycholog so psychoterapeutickym vycvikom- europskym certifikatom pre psychoterapiu su kompetentni roesit naozajstne problemy a diagnozy. tu je ich oficialny zoznam: https://psychoterapeuti.org/sps/stranka/psychot...

autor
28. mar 2022

@dori2 a ty máš nejakú svoju stránku kde by som si mohla pozrieť čo ponúkaš?