Ťažko znášam tieto teplá

8. aug 2020

Ahojte baby, aj vám je zle keď sú tieto horúčavy? Od rána je horúco, cez deň sa ani vetrať nedá, keď umývam riad a varím zo mňa doslova tečie,je mi horúco,búcha mi srdce a točí sa mi hlava, a to vypijem aj tri litre minerálky. Že v tom nie som sama ? :D :D

liz_lemon
8. aug 2020

mame klimu, odporucam kazdemu

deti95060810
8. aug 2020

nemáme ani klímu, ale také stavy ako ty nemávam. Je zas pravda že dnes sme len doma, ak nemusíme do mesta nejdeme....

panelacikova
8. aug 2020

ja som konečne vo svojom živle 😀

simca06022011
8. aug 2020

Odporúčam nevarit, navar večer, alebo niečo ľahké a netreba tým pádom ani veľmi riad riešiť. Vetram iba z tade kde nesvieti slnko, alebo až v noci a skoro ráno. Zatiahnuť závesy. A jasne, klíma je riešenie alebo aspoň ventilátor. Ak ti nie je treba si najst iný spôsob. My mamr prirodzenú klímu doma väčšinu dna funguje 😂 ale vytváranie nepripadá do úvahy 😂

marygk
8. aug 2020

Konečne poriadne leto. Kedy má byť teplo, keď nie v lete. Pre mňa by bolo ideálne, keby je takto celý rok. Milujem leto, celý deň len v satičkách a žabkách. V záhrade čerstvá zelenina a ovocie. Paráda.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dollyzv
8. aug 2020

Mne pomáha studený melón z chladničky 😁😁 ale tiež pri sporáku nie som..našťastie bývame na prízemí takže a byt situovaný tak,že len do obývačky svieti slnko celý deň,ale trošku zachytia stromy čo máme pred panelákom a ventilátor bohato stačí 🙂

janinah
8. aug 2020

a to si počkaj,až budeš mať 50+,až potom sa budeš vo vlastnom pote kúpať.....bez ventilátoru nevarím a pohybujem sa po byte podla toho,na ktorú stranu slnko svieti,zatemnené mám všetko čo sa dá...ak sa dá v niektoré dni,tak prechádzam na systém južanov,robím skoro ráno a cez obed siesta

sofia1
8. aug 2020

Kúpiť klímu.Najlepšia vec v lete.

tenerifka
8. aug 2020

@janinah nemas klimu? A to fakt sa vsetky budeme potit po 50-ke? Lebo ja uz sa tam tiez blizim....

maca1984
8. aug 2020

milujem toto teplo,pre mna by mohlo kludne este "pripiect"

simsalabim
8. aug 2020

Odporucam klimu, ani mne nerobia dobre tie tepla. Ked je fakt horuco, je na nezaplatenie.

sickynickyobsadene
8. aug 2020

Ja som si akurát dnes hovorila,že ja v 50asi umrem.Tiez búšenie srdca,a točenie hlavy...celé zle

tenerifka
8. aug 2020

@simsalabim tiez si nedokazem predstavit varit bez klimy, to sa neda

lenuliatko84
8. aug 2020

Ja sa zasa vytesujem ako mala,zasa bude 10 mesiacov zima.aj ked som bola v lete v najvyssom stadiu tehotenstva mi to vobec nevadilo.ono ak si nahodou obezna tak sa necudujem ze len lezis a ak nie ,tak neviem preco si taka hotova z toho tepla

marcellka32
8. aug 2020

Daj vyšetriť štítnu žľazu, z toho to potenie, povedal lekár, pokiaľ zabezpečis vnútri 20 st, nemôžeš sa tak potiť, ja som v dome z tehly, nemáme klímu a nie je tu horko, stačí ventilátor

tenerifka
8. aug 2020

@marcellka32 ako mozes zabezpecit vnutri 20º bez klimy? Ja tu mam s klimou 26º, a je mi uz chladno. 20º je na sveter a teple ponozky

simsalabim
8. aug 2020

@tenerifka asi sa to da, ake clovek sa kupe vo vlastnom pote. Ked som bola dieta, mali sme kuchynu na juhozapad a iba rolety (socik) - mama cele dni s nami zavarala a varila, lebo nedokazala otvovi povedat, ze az tolko toho zavareneho fakt netreba 🤦‍♀️ Bolo to utrpenie v plavkach. Vtedy som si povedala, ze na toto ma nikto neprehovori.
@marcellka32 20 stupnov v lete vnutri nie je dobre mat. V horuvacach by som nesla pod 24stupnov, ten prechod medzi vnutrom a vonkajskom aj tak pocitis, ale nie je to na prechladnutie.

simsalabim
8. aug 2020

@tenerifka ja nam 50 a potim sa zatial ako zvycajne... horucavy som vzdy zle znasala a nic sa zatial nezmenilo 🤷‍♀️

halci
8. aug 2020

Klimatizacia, ist na cely den do lesa, je to des aj pre mna. Akonahle je nad 30st, som malatna, spala by som iba. uplne ti rozumiem. Treba sa casto ochladzovat akymkolvek sposobom.

mirage
8. aug 2020

@marcellka32 20 stupnov bez klimy nemate. A horka je chut a horuca je teplota.

heln
8. aug 2020

@lenuliatko84 presne aj ja tak hovorim, konecne 2 mesiace tepla a potom 10 mesiacov zimy

sara07
8. aug 2020

uvarit jednoduché, lahké letné jedlo , žiadne vyváranie alebo vypekanie
nepit len minerálky ale voda s citronom, melon studeny alebo studeny čaj
vetrám len do 8,00 cca potom zavriem okna, pokial svieti slnko zatiahnem žaluzie
vyvetraj byt len cez noc ked sa vychladí
kup si umyvačku riadu a máš to
umy dlážku, do misky dat sklenenej kocky ladu
ja rozhodne bez klimy stači mi v praci, klby vedia svoje o klíme raz to zučtuje doslova
jedalniček lahké jedla, jogurty, domaca zmrzlina
my máme v pohode doma , prijemne

tenerifka
8. aug 2020

@sara07 my name klimu nastavenu na 26-27°, fuka smerom hore, tak tam riziko nevidim. My by sme v tych najhorucejsich dñoch v roku nemohli bez klimy spat, mame v kazdej izbe a kazdy si sam nastavi, ako mu vyhovuje

sara07
8. aug 2020

@tenerifka tiež som mala 15 rokov klimu hore nastavenu doslova
neprosím už, radšej sa zakryjem najtenším paplonom z ikei alebo plachtou ,a aj ked sme pri mori vypina sa pokial sme na izbe a v noci otvorené okno jedno ako je teplo
ale zase je pravda že my máme bytovku doslova utopenu v zeleni máme tu vyššie stromy ako bytovka čiže je tu iné prostredie ,min,parkoviska zatial naštastie a , menej sa kosí naštastie takže to všetko drži vlahu a večer od deviatej je skutočne prijemne, ludia tu pred bytovkami maju stále kvetinové záhony
a čo je dalej jedna bytovka tak tam maju stromy popred celej bytovky vysoké a pri každom z 12 vchodov kvetové záhony a to ako doslova je rozdiel tadial ist
a mudr mi povedal čo najviac obmedzit klimu a mal pravdu doslova, zmenila som zamestnanie a je to o niečom inom

sunny8
8. aug 2020

A ja si chodím veselo celé leto v rifliach 😁😁😁 doma tepláky a ponožky stále 🤷 nejake výrazne horúčavy našťastie necítim. Organizmus sa mi pekne ochladzuje sam 🙂 klímu neodporúčam škodí kostiam aj kĺbom .. banány vraj ochladzujú organizmus či ? Aj citrusy .. skús

heidi4
8. aug 2020

Tak sup, kupat sa, ja to riesim "sipkou" do jazera ci bazena. 😊😊😊😊 milujem leto 🥰🥰🥰🌞🏖🤽‍♂️💦💦💦

majoranka24
8. aug 2020

Ani ja neznasam horucavy! Kazdy den cakam, kedy sa konecne ochladi!

tenerifka
8. aug 2020

@sara07 to je ine, ak mate naokolo tolko zelene, inak sa dycha a samozrejme je chladnejsie. Pod byvat k nam do puste a za tyzdeñ sa ta znova opytam na tvoj nazor na klimu🤣. Mne teplo naozaj nevadi, ale par tyzdñov do roka je doslova neznesitelne

autor
8. aug 2020

ja leto milujem, je to moje najoblubenejsie rocne obdobie, milujem slnko, to ze clovek moze vybehnut len tak nalahko a v slapkach,len ked su horucavy mi je fyzicky zle :D a daakujem za kometare