Sú lieky na spánok návykové?

misienka123
10. júl 2023

Prosím tie čo máte skúsenosti, sú návykové lieky na spánok? nemôžem už dlhšie spať kvôli smrti rodinneho príbuzného a premýšľam či si nechať predpísať,len sa bojím či už ich nebudem musieť brať celý život

deti95060810
10. júl 2023

návykové sú, len zas trpieť tiež nie je riešenie...

colsami
11. júl 2023

Ano su.

ivangeline
11. júl 2023

Skus najprv nieco prirodne. Nejake babske rady. Ako caje. Med s mliekom. Mak. A pod.

maris5
11. júl 2023

Su navykove. Ja som uz bola v takom stave, ze som nevladala ani rozmyslat. Nech som sa unavila cez den akokolvek, nemohla som zaspat, alebo som sa v noci zobudila a bola som hore. Dr. mi predpisala lieky, s tym, ze ich nemam brat pravidelne, lebo su navykove. Mam skusat dychove cvicenia, levandulu atd. To som vsetko mala poskusane.

Dala som si prvu, tak som prespala celu noc, po tyzdni druhu. A potom mi nejako polavilo to, co mi nedavalo spavat a teraz som uz relativne v pohode. Este som si raz dala 3. tabletku, ked uz boli 2 hodiny v noci a stale som nemohla zaspat.

lavender94
11. júl 2023

Návykové sú, ale nefunguje to tak, že si ich dáš pár krát a hneď si závislá. Pred tým ako si ich dáš predpísať, skús bylinné prípravky. Magnézium, Persen, Leros má super čaj s chmelom a konopou. Tých bylinných prípravkov na nespavosť je na trhu kopa a zaberajú úplne krásne.

ninka99865
11. júl 2023

Skús melatonin

misienka123
autor
11. júl 2023

@lavender94 čaj zaberie?no skúsim.vďaka

limoncino
11. júl 2023

Sú návykové, hokejista Martin Reway kvôli nim skončil hospitalizovaný na psychiatrii

luccija
11. júl 2023

@misienka123 sú, ale v rozumnej miere pomôžu.Ved ich nebudeš brať rok.Potrebujes sa vyspať, mozog oddýchnuť nech nedostaneš ešte niečo horšie.

misienka123
autor
11. júl 2023

@luccija ja mám pocit že sa z toho nikdy nedostanem🙁.pokial pri mne niekto spí,neje ziadny problem,len sama sa bojim.manzel chodi do prace do zahraničia,10 dni v mesiaci je doma a deti su už veľké..dcera niekedy pri mne spavala,ked bola menšia

anastasiagrey
11. júl 2023

Úprimnú sústrasť 😔...
Skús melatonín alebo valerianu... Keď nepomože, som aj za lieky, ale ako baby píšu, len občas a skúsiť nižšiu dávku... Možno aj návšteva psychológa je na mieste, keď sa bojíš. ❤️ Držím palce

misienka123
autor
11. júl 2023

@anastasiagrey ďakujem
Navštevujem psychologičku, hovorí že sa mám za neho pomodliť a to mám pustiť z hlavy.. kiež by to bolo take jednoduché 🙁

mimka1402
11. júl 2023

@misienka123 Trittico nepatrí medzi návykové, prvé sánky bez neho sú iné ale nie sú tam abstinencne príznaky ani nič podobné.

luccija
11. júl 2023

@misienka123 takže si sama v byte či deti sú ešte s tebou?kto má úzkosť strach byť sama, potom sa boji spat.Takze prvotná príčina je úzkosť.Nikdy nie si sama máš susedov, keby niečo ..po smrti blízkeho je normálne pociťovať smútok, strach.
To Ti radšej mali dať ukludnovaky ako lieky na spanie.Drz sa!dôležité je vysoat sa potom sa človek aj psychycky cíti lepšie.Ked spiš, keď je muž doma tak to je psychického razu, ale to asi vieš

anonymanonym
11. júl 2023

Skus dospinox - melatonin v spreji.

misienka123
autor
11. júl 2023

@luccija privolavam si strach na seba..deti su doma,ale v pubertalnom veku,nebudu pri mne spať,ani to po nich nechcem.. keď lahnem,stale ho mám pred očami..

dejka77
11. júl 2023

Nedavno som natrafila na nejake videa jedneho doktora. V jednom hovoril o banane so skoricou. Je sa to cca 30 min. pred spanim. Citala som aj komentare pod videom a vela ludom to ucinkovalo.

luccija
11. júl 2023

@misienka123 ako dlho je od pohrebu?
Chce to čas, nie si sama sú tam s tebou deti.

tilly
11. júl 2023

Melatonin v spreji je tiež super. Skus najprv ten

misienka123
autor
11. júl 2023

@luccija 3 roky,otec to bol🙁..8 mesiacov som bola v pohode aj spala som napokoji a potom taký zlom nastal,tak som si vzala do hlavy a odvtedy to trva.. kým dcéra bola mladsia,spala pri mne,lebo sama chcela,(nevedela aky mam problem,nikto okrem manžela to nevie v rodine.)

misienka123
autor
11. júl 2023

@dejka77 😯tak to vyskúšam dnes.. škoricu mám velmi rada

mikadooo
11. júl 2023

@misienka123 tritico je nenávykové, myslím, že to predpíše psychiater. Ak nepomôžu babské rady či voľnopredajné veci, nehanbi sa a choď k psychiatrovi, mal by ti bez podmienok predpísať. Môžeš ho vtedy dlhodobo aj niekoľko rokov.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angela85
11. júl 2023

Lieky na spanie sú návykové. Ale ja keď z času na čas neviem zaspať,som nervózna alebo presvihnem svoj spánkový čas, tak si dávam kombo z dr Max melatonín plus práškové magnézium 400 mg a zaspím ani neviem ako. Ale musíš sa v prvom rade zmieriť so smrťou otca nájsť pokoj v duši a povedať nahlas čo ťa skutočne trápi a hlavne si musíš ujasniť,že čo sa stalo už nezmenia,proste minulosť nezmenis ale môžeš ovplyvniť čo sa stane...

hendikep
11. júl 2023

@misienka123 skus CBD olej, z neho vzdy spim ako babatko 🫠

ptvw
11. júl 2023

@hendikep ktoré cbd máš prosím?

mircalla
11. júl 2023

@misienka123 Nemusis, brala som ich necele 2 mesiace po smrti rodicov a potom som ich vysadila. Jedine prvu noc po vysadeni som spala horsie, potom uz ok
Mali byt sa brat mesiac, po dohode s lekarom maximalne 2. Brala som ich tusim 6 tyzdnov

samkolea
11. júl 2023

Myslim, ze tu babske rady nepomozu, naozaj potrebujete proste “vypnut mozog na 1,2,3”. To nedokaze skorica. Nie som uplne zastanca chemie a liekov na spanie ale mavam to z prace-telo ubolene, zo 3noci nevyspate, mozog fici, telo nevladze..1,2,3 a je rano 🙂, vyspata, oddychnuta. Lekar mi predpisal 3roky dozadu lieky a stale ich mam 🤭, takze naozaj velmi sporadicky si dam. Inak melatonin je fajn a neospan forte.

samkolea
11. júl 2023

A ano, prirodne lieky zaberaju tak ked ma clovek mier v dusi a kludnu mysel, ale na non stop problemy co riesi alebo strach tak nie. Niekedy len potrebujete nastartovat spanok a mne to vzdy zaberie ako som spominala vyssie.

hendikep
11. júl 2023

@ptvw https://www.absinther.cz/akce-2-1-zdarma/full-s... tento mam, je tam zlava pri kupe 3ks ale vies kupit aj len jeden… vyhodne je zohnat 2 kamosky tak to potom vyjde lacno