Strojček na zuby - aký je postup?

misel714
8. máj 2019

Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť s ľuďmi, ktorí už mali strojček.
Včera som bola na konzultácií a dohodla si liečebný plán. Kedže mi idú posúvať najprv vrch a po roku aj spodok, začnem vrchom.
Ako to v podstate prebieha?
Konzultáciu sme prebrali. Dentálnu hygienu mi urobila moja všeobecná zubná lekárka pred 2 dňami a tiež zhotovila nový RTG snímok. Ten som predložila mojej strojčekárke a tá povedala, že jej ho mám poslať na mail, je úplne v poriadku a nebudeme už robiť nový. Čiže ani dentálnu nie?
28.5. má objednala na DIAGNOSTIKU ZUBOV...
Čo sa tam vlastne robí, to sú už otlačky, alebo ešte nie? Stojí to už 300eur, čiže len tak tipujem, že sú to pravdepodobne snáď už aj otlačky.
A po otlačkách už nasleduje len lepenie samotnatných zámkov a strojček, alebo ešte je tam niečo medzi tým ?
Kedže mi idú posúvať aj jeden zub na miesto jedného vytrhnutého, tak mi vraj zavedú nejaký malý implantát, o čo sa bude ťahať. Takže vôbec netuším, aký bude postup a kedy ho zavedú, či pred nasadením strojčeka, alebo počas nasadenia.
Viem, že toto všetko som sa jej mala spýtať na konzultácií, ale nejak som si nerobila časový plán v tom momente ešte. Skôr som sa sústredila na úkony a ceny.

Pošlem Vám aj do komentára fotku s popisom, čo mi budú robiť zatiaľ len na horných zuboch.
Ďakujem krásne každému, kto mi odpovie.

Inak sú otlačky zubov niečo veľmi nepríjemné ?

amy456
8. máj 2019

@misel714 Mala som strojček a normálne neviem, čo ti povedať. Spýtaj sa na všetko zubárky a odtlačky nie sú nič hrozné. Netuším ako vedieť jej postup, zavolaj jej keď si sa nestihla popýtať. Platíš si strojček sama tak máš prednosť pred tými, ktorým hradí poisťovňa, aspoň ja som tak mala keďže som bola samoplatca.

lubina
8. máj 2019

@misel714 moja dcera mala strojcek, ale pravdu ti poviem, vsetko nam vysvetlil jej zubar a ten co jej ten strojcek daval a zatahoval a vsetko s tym suvisiace. Na to tam ti odbornici su, ved si za to platis, vsetko ti mali oni vysvetlit, aky je postup, co tam budu robit a za co uz budes platit tych 300 euro...urcite sa treba len opytat

sissy27
8. máj 2019

@misel714 tak ako píšu baby, treba sa pýtať priamo čeľustného ortopéda na presný postup.
Mne z tohto vychádza, že 300€ si zaplatila za konzultácie, stanovenie liečby, pravdepodobne v tom budú aj odtlačky (inak to nie je samostatne vysoká položka), potom ti spravia ten miniimplantát a vytvoria potrebný priestor a potom príde samotné lepenie zámkov a nasadenie strojčeka. Medzitým 10x kontrola a 5x výmena drôtiku a posúvanie.
V položke "sňatie" by mala byť zahrnutá aj následná retenčná liečba, aspoň u dcéry to tak bolo.
Ale to sú naozaj len moje dohady, najlepšie ti to vysvetlí lekár.

kikinda201
8. máj 2019

@misel714 ešte medzi odtlačkami a lepením strojčeka by mali byť separácie, teda medzi šestky (stoličky) mi z oboch strán natlačili tie malé farebné gumičky, ktoré sa dávajú bežne na zámky, aby sa vytvorila malá medzera na krúžky, ktoré budú držať celý strojček. Ale teraz si niesom istá či mi separácie robili v ten deň, keď aj odtlačky, alebo som musela prísť inokedy. Ale viem, že strojček mi lepili týždeň na to, ako mi robili separácie. 🙂

misel714
autor
8. máj 2019

@kikinda201 a ako dlho si čakala po otlačkách/separácii na strojček? Dá sa to za týždeň už lepiť, alebo sa po otlačkách čaká dlho? 🙂 Ďakujem pekne.

kikinda201
8. máj 2019

@misel714 no v utorok som bola na tie odtlačky a separácie (tie trvajú tak 30 sekúnd) 😀 a o týždeň v utorok som už bola lepiť strojček. Toto si chcela vedieť?

misel714
autor
8. máj 2019

@kikinda201 Áno, presne toto. Ďakujem, si skvelá 😄❤️👌🏻👍🏻 Užívaj deň.

kikinda201
8. máj 2019

@misel714 ak by si niečo potrebovala vedieť, kľudne mi napíš. Ja sa so strojčekom trápim už tri roky aj dva mesiace. A za ten čas som mala na zuboch kadejaké čudá, drôtiky, oblúky, zábrany. Takže kľudne. 😂

kikinda201
8. máj 2019

@misel714 nieje začo. ❤️

nerya
8. máj 2019

Pre kristove rany tie ceny :-O to všetko musíš sama platiť?

misel714
autor
8. máj 2019

@nerya áno, keďže mi poisťovňa nič neprepláca. Mám už 20 a tá plepláca len do 18. Toto je ešte dobrá cena, za celkový strojček (horný aj dolný a to len kovový) platím 3169€... Zubári sú v dnešnej dobe strašne drahí. Nuž, moja chyba, mala som to riešiť ešte pred 18stkou.
Inak niektoré stoja aj 6000€, ako napr priesvitny plastový Invisalign.

nerya
8. máj 2019

@misel714 bože držím palce nech to dobre ide a nech sú peniažky dobre investované, mne sa všetky Dolné zuby vrátili nazad, ja som ale chvalabohu mala.preplacany

zvoncek1234
8. máj 2019

@misel714 nestoja toľko... v BA som platila za invisalign full 4000€ to je skoro toľko isto čo ty ale stálo ma to podstatne menej návštev zubára a viac komfortu ako pri kovovom. 😊

drmouse
9. máj 2019

@zvoncek1234 ahoj, pls napises mi u koho si bola a ako si bola spokojna? kludne ip, casom to budem riesit a tiez chcem ten priehladny... Dakujem

zvoncek1234
9. máj 2019

@drmouse ahoj, kľudne aj verejne rada spravím reklamu p.dr.Klostermann. Bola som s ňou veľmi spokojná po všetkých stránkach. Ochotná, milá veľká odborníčka. Sestrička nájde termín do 2-3 týždňov nečaká sa k nej mesiace a tak isto v čakárni sa termín posunie max 10-15 minút. Myslím že to je pochopiteľné u akéhokoľvek dr. 😊

roxi223
15. máj 2019

Mňa to len čaká 😖 som zvedavá, 5.6 ešte len idem na konzultáciu tiež si zo budem hradiť sama, uvidíme aká suma čaká mňa

januska2
29. jan 2022

@lubina dobrý deň mala dcerka strojcek tento ? Chcela by som sa niečo opýtať

lubina
29. jan 2022

@januska2 starsia mala iny, ale bol podobny (ked som pisala, ten prvy prispevok). Teraz od decembra ma aj mladsia strojcek a ta ma takyto, akurat, ze nasa uz ma vsetky zubky narastene a tak jej ich zacali az vyrovnavat. Ale kludne sa opytaj

januska2
29. jan 2022

@lubina chcem sa opytat ci sa jej tiež odlepili tie kocky ba zuboch po 1 dní 4 kocky v zadu sa uvoľnili boli sme hneď ráno opravovať a teraz pozerám zase 1 v zadu odlepeny až mi trápne ísť na kliniku lebo pozerali čo narobil je normálne že sa to odlepi ?

januska2
29. jan 2022

@lubina on už ma dospelácke zuby máme 13 rokov. Len nešťastnou náhodou si ho vybil 😔🤦‍♀️ tým že má krivé zuby mu nedali náhradu hneď musí počkať 🤷‍♀️

lubina
29. jan 2022

@januska2 nasa ma teraz od decembra a este sa jej nic neodlepilo. Moze sa ale stat, ze sa to odlepi, to nam povedal aj zubar, ale neviem preco sa to u vas odlepilo po jednom dni a hned z viacerych zubkov. Zrejme to nebolo dobre prilepene.

lubina
29. jan 2022

@januska2 aj nasa dcera ma 13 r. O to muselo boliet, vybity zub...ale tak hlavne, ze mu daju nahradu ked sa bude dat.

januska2
29. jan 2022

@lubina robili nam to na klinike v nemecku. Sami sa čudovali vlak to je možné hneď sa pýtali či on si to nevytrhol a je to dosť aj možné. Ale teraz si dáva pozor ani nič tvrdé nepapa. A zase 1 odlepeny. Neviem čim to bude uz som s toho na nervy

lubina
29. jan 2022

@januska2 My zijeme v NL. Ale ako pisem, mladsej este nic neodpadlo. Starsej za 14 mes. co ten strojcek mala odpadol ten zamocek iba z jedineho zubu. Nalepili znovu a bolo to ok. Ale je mozne, ze ak ho to bolelo, ze si to sam "odtrhol". Tie prve dni to boli, ja som dala dcere paracetamol a mala taku hmotu, co sa dala prilepit na tie zamceky, aby ju to tak netlacilo na licach zvnutra

januska2
29. jan 2022

@lubina to máme aj my. No úplne prvý deň preplakal slintal. Teraz mu to je dosť nepríjemné ale dúfam že di zvykne pôjdeme to dať znovu prilepiť. Možno to bude aj tým že má zuby dosť krivé. A to ho bude mať cca 2 roky 🙈

januska2
29. jan 2022

@januska2 tiež myslím tie kocky na zuboch neviem to presne pomenovať a ďakujem za info 😊

lubina
29. jan 2022

@januska2 Zvykne si, nasu to bolelo tyzden a potom to bolo uz ok. Teraz sme boli prvy raz vymenit to lanko a tiez ju to prve dva dni bolelo, ale potom sa to upravilo zasa. Ako sa to vzdy zatiahne,tak to boli zas par dni. Cize kazdy mesiac, ako budu menit to lanko. Neboj zubky budu rovnejsie a rovnejsie a dva roky prejdu raz dva. Nasej starsej povedali tiez ze cca 2 roky a nakoniec za 14 mesiacov mala rovne zuby. Mladsej povedali, ze asi rok, tak ale dufam, ze mozno to tiez bude rychlejsie. Ta nema take krive zubky, len ocne maju zle postavenie a dolne treba trosku usporiadat do radu.

januska2
29. jan 2022

@lubina nášmu vraveli ze cca 1.5 -2 roky A potom daky priesvitny dajú. Náš ma dosť krivé. Zuby ma krásne biele veľké ale krivé 😔 koľko ste platili na sk ? Nas to stojí celkovo 3300e ale poisťovňa prepláca 80% termín máme o 1 A pol mesiaca tak asi na to lanko

roxi223
29. jan 2022

@januska2 tie kocky, sa volajú zamky 🙂 a mne sa odlepili 2x, prvýkrát som si nechtiac udrela do zubov lyžicou a druhýkrát keď som jedla mäso
A to mám strojček už 2 roky 🙂 môže sa stať že pokiaľ je väčšie množstvo jedla na zadných zuboch vtedy si môže ten zámok odlepiť

januska2
29. jan 2022

@roxi223 no môjmu robili ešte len vo štvrtok a už ma odlepene, nerozumiem tomu