Srdcová ablácia

csipcsip000
11. máj 2022

Ahojte pred rokom mi robili ablaciu odvtedy nemam supraventrikularnu tachykardiu je tu niekto komu sa tachykardia uz vobec nevratila ? Pretoze som pocula ze niekto to musel podstupit aj 2 x ze sa to vratilo a srdce mi vzdy tak silno preskoci tak sa vzdy zlaknem ale tachykardia sa mi nerozbehla dakujem vopred za odpovede 😊

irusa
11. máj 2022

ja som bola august 2020 a zatiaľ je to ok

evkamotka
11. máj 2022

Kamarat bol na ablacii v kosiciach a bolo treba to raz zopakovat, takze bol 2x

rendicka
11. máj 2022

to je veľmi inividuálne ale málekedy sa vráti, lebo väčšinou človek má jednu acsesornu dráhu pre svt, ale mám kámošku po ablácií ktorej mesiac po sa vrátilo, ale podľa ekg arytmolog zhodnotil žeto je nový typ arytmie než tá prvá ktorú riešili abláciou

csipcsip000
autor
11. máj 2022

V pripade tehotenstva a ak by sa mi vratila tachykardia da sa to zvladnut ?

rendicka
11. máj 2022

@csipcsip000 nie som arytmolog, hormonalna zmena je jednou z príčin u mladých žien, ale lieky BB sa v tehu používajú aj prei tehu hypertenzií, ja učím kámošky keď majú pocit dýchať do 20ml striekačky "proti odporu" tým sa aktivujú určité reflexy

alexandra2010
11. máj 2022

Ablacia AVNRT Arytmie (supraventrikularna) je 97 % uspesna, malokedy sa vrati
Ablacia inych arytmii : fibrilacia predsieni ma ca. 70-80 % uspesnost.
Pacienti s vrodenym preexcitacnym syndromom (napr. WPW Syndrom) mavaju castejsie opakovane ablacie.
Mala som tehotnmu ktorej sa manifestovala AVNRT tri tyzdne pred porodom, dostala adenozin, ked sa to druhykrat stalo, vyvolali sme porod a poslali sme ju na ablaciu.

csipcsip000
autor
11. máj 2022

@alexandra2010 adenozin nieje nebezpecny na plod ?

rendicka
11. máj 2022

@csipcsip000 myslím že lekári vedia správne rozhodnúť čo v danej chvíli je najlepšie 🙂 ak by sa niečo vrátilo vedia správne nasadiť lieky, nestresovať zbytočne.. stres je jeden s rizikových faktorov, myslieť pozitívne a tešiť sa 😉

alexandra2010
11. máj 2022

@csipcsip000 adenozin ma par sekund polcas rozpadu. po pichnuti vyvola na ca. 3 s asystoliu, potom srdce bije dalej. pocas injekcie sme sledovali plod ultrazvukom a mal bezproblemovu akciu srdca a mal len trocha hyperaktivitu-registroval ze nieco sa udialo u matky. vsetko prebehlo bez komplikacii.

irusa
12. máj 2022

...počas tehotenstva som mala asi 3 x supraventikularnou tachykardiu..So supraventikularnou tachykardiou som rodila 2 x prirodzene .. prežila som to

jozef185
22. aug 2022

@csipcsip000 Dobrý deň
Prajem Vám pevné zdravie. Ja mám skôr prosbu, keďže mám podstúpiť
abláciu chcel by som informáciu o tomto zákroku. Ja mávam fibrilácie dvakrát aj trikrát do týždňa ktoré trvajú 5 - 6 hodín niekedy aj 12h. Niekedy nemám aj dva týždne. Prosím o Váš názor či by ste mi doporučila podstúpiť ten zákrok alebo nie. Za informáciu ďakujem.

irusa
22. aug 2022

@jozef185 ak sa smiem pripojiť...17 rokov som mala fibrilácie...pred dvomi rokmi som bola na zákrok..odvtedy som ich nemala a ľutujem, že som to nepodstúpila skôr

jozef185
22. aug 2022

@irusa Veľmi pekne ďakujem za info a prajem všetko dobré...

irusa
22. aug 2022

@jozef185 aj tebe

jozef185
22. aug 2022

@irusa 🙂👍

jozef185
3. máj 2023

@irusa ahojte chcem sa vás spýtať ako sa cítite po ablacii ja čakám na pozvánku do Vúsch Košice od minulého roka od mája zatiaľ som nedostal termín na zákrok. Neviem prečo má nevolajú. Mám trocha obavy ako to dopadne. Teraz mám fibrilácie tak dvakrát do týždňa a cítim sa slabý. Ďakujem za odpoveď prajem pevné zdravie.

irusa
3. máj 2023

@jozef185 ahoj. Od ablacie sa supraventikalna tachykardia neopakovala. V auguste to budú tri roky od ablácie, takže považujem to za úspešný zákrok

jozef185
9. máj 2023

@irusa Ahoj, dnes som dostal pozvánku na plánovanú hospitalizáciu na 21 mája, dúfam že zákrok sa podarí a dopadne to dobré. Ďakujem za doterajšie informácie a prajem Vám pevné zdravie.

irusa
9. máj 2023

@jozef185 ďakujem... Všetko dobre prajem...

jozef185
14. máj 2023

@irusa Prajem pekný deň ❤️

jozef185
21. máj 2023

@irusa Som vo VÚSCH Zajtra by som mal ísť na zákrok prajem pekný večer ❤️

irusa
21. máj 2023

@jozef185 držím palce.. Všetko dobre dopadne....

mirkabbb
24. máj 2023

@irusa dobry den ako Vam prosim zistili fibrilacie.uz som mala vela krat holter a nic.ale potom mi vzdy chveje srdce.a dost sa bojim.raz mi zistili svt 12 sekund.dakujem pekne

irusa
24. máj 2023

@mirkabbb tak ja som mala svt aj hodinu. Nikdy mi to na EKG nezachytili. V tehotenstve som raz volala RZP, no môj pulz bol pre nich nemeratelny, nakoľko bol vraj nad 250... Ja som s tým žila 18 rokov, tak 12 sekundové epizódy podľa mňa nie sú život ohrozujúce

jozef185
25. máj 2023

@irusa Priebeh bol v lokálnej anestézii zavedené katétre punkciou ľavej a pravej slabiny následne zavedený kryobalónik do dutiny ľavej predsiene realizovaná kryoablacia všetkých PV.
Do polovičky zákroku sa to dalo dobre zvládnuť ale potom asi mi dávali elektrické výboje na každú žilu po 4 minúty a toto bolo veľmi nepríjemné 4 žily. Po zákroku v noci sa mi zle dýchalo a spustíli mi 2 infúzie a potom bolo dobre zatiaľ som iba druhý deň po zákroku cítim sa celkom dobre bez fibrilacii. Dúfam že to bude dobre prajem všetko dobré.

irusa
25. máj 2023

@jozef185 tak to ma teší, že všetko dobre dopadlo. Čakala som kedy sa ozvete. Myslím na Vás...

jozef185
25. máj 2023

@irusa bol som autom v Prešove vybrať si lieky a teraz trocha oddychujem

irusa
25. máj 2023

@jozef185 držím palce, nech zákrok bude mať efekt a bude už len dobre
😊

jozef185
25. máj 2023

@irusa Ďakujem

balintovaveronika
22. júl 2023

Zdravim, aj mne robili abláciu , tento týždeň v stredu v BB ... Mávala som pulz 230 aj 211 ...naposledy tých 211 pri užívaní lieku Bisocard