SM systém cvičenie

anavka4
21. apr 2022

Ahojte, cvici niekto SM? Je tazke sa to naucit ?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
21. apr 2022

@anavka4 nie je to tazke, ale urcite nie sama podla videi, zaplat si fyzioterapeuta alebo cvicitela sm systemu

anavka4
autor
21. apr 2022

@0silvia0 ano zajtra zacinam s fyzioterapeutop, len nie som velmi typ na cvicenie, tak snad ich budem vediet zopakovat🙈

anavka4
autor
21. apr 2022

@0silvia0
@viestta
No mam na zaciatok zaplatene 3 hod…vam to pomohlo na bolesti v chrbte ?🙂

veronikavaneska
21. apr 2022

@anavka4 SM je fajn ale joga je topka 👍

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timejicka
21. apr 2022

@anavka4 aj ja cvičím SM systém s fyzioterapeutom bola som u neho 5 krát ešte pôjdem samozrejme cviky cvičím aj doma .Zo začiatku som sa normálne išla popučiť od smiechu na sebe keď som sa tam videla v zrkadle 🤣🤣Teraz som si zvykla už sa viem normálne "hýbať "🤣

0silvia0
21. apr 2022

@anavka4 ja sm system cvicim 10 rokov, ale vcera som zistila, ze mam zly postoj noh pri cviceni🙈
Mam strasnu chrbticu, skoliozu, ale ja som nezacala cvicit kvoli bolestiam chrbta, takze neviem odpovedat na tvoju otazku.

anavka4
autor
21. apr 2022

@timejicka 😀 uf no som zvedava😀 na mna … a citis zlepsenie ? Ake si mala problemy ?

adriannasvk
21. apr 2022

Je to narocne na spravne dychanie a pouzivanie svalstva...ale nic co by sa nedalo naucit...odporucam ale hlavne kvalitneho fyzioterapeuta..co to naozaj ovlada...lebo sa uz pomaly kazdy druhy tvari,ze vie cvicit SM system a nie je to tak...moj brat chodi kazdy rok na tyzden do AF Rehab do BA a cvici kazdy den doma sam...skusal ist aj blizsie ale kvalita cvicitelov velmi slaba...

anavka4
autor
21. apr 2022

@0silvia0 a je teda lahke to pochopit a naucit sa to ? 🙂

0silvia0
21. apr 2022

@anavka4 da sa to naucit, ale neviem ci to zvladnes pocas 3 hodin. Treba to cvicit spravne a precizne, inak to cvicenie nema vyznam.

anavka4
autor
21. apr 2022

@0silvia0 je mi to jasne, ze bude treba asi viac cviceni 🙂 dakujem

timejicka
21. apr 2022

@anavka4 no so mnou to bude na dlhšie .Ja mám problém platničkou ,kĺbom ,sedací nerv 🤦.Ale verím🙏 ,že to pomôže preto to cvičím .Je tam trošičku zlepšenie ťažko mi je ešte povedať ,že áno pomohlo ešte je to veľmi málo.

anavka4
autor
21. apr 2022

@timejicka a mozem sa opytat ci mas vysunutu platnicku ? Ja mam bolesti v lopatke, uz tyzden ma boli chrbat ale bolest vystreluje do lopatky a hrudnej chrbice. Velmi sa bojim ze mi vyskocila platnicka 😔

san_dra11
21. apr 2022

Chodila som normalne na hodiny, najlepsie je ale zacat s trenerom individualne, aby si sa to co najlepsie naucila. Potom ked som uz coto vedela sme chodili tak, ze po styri. A dnes chodim raz do tyzdna s trenerom a ostatne dni si cvicim sama doma.

timejicka
21. apr 2022

@anavka4 áno mám vysunutú platničku v driekovej chrbtici ani sedieť bolesť vystreluje do SI klba a do nervu v nohe .Boli ste na magnetickej rez.?

anavka4
autor
21. apr 2022

@timejicka aj vies ako sa ti to stalo ? Ja som chodila mesiac na take skupinove cvicenie a asi tam som sa doriadila😔 mam 28 a velmi sa bojim ze to bude platnicka, ja mam bolwsti alw zvladnam chodit do prace, pomaha mi teplo…modlim sa aby to bolo len pretazenie chbtice

veronikavaneska
21. apr 2022

@anavka4 na toto šup choropraktika a hneď vám bude lepšie 👍

anavka4
autor
21. apr 2022

@veronikavaneska myslite napravanie ?

timejicka
21. apr 2022

@anavka4 neviem veru ako ale pred rokom som začala mať bolesť kostrče pri sedení a ostatné "potiaže"sa začali postupne pridávať .Nerv v zadku mi robí neskutočne bolesti aj dnes som musela ísť na obstrek a mi nasadili millgamu .Ja už som PN 5 mesiacov mám za sebou injekcie ,infúzie ,rehabilitácie už asi všetko ale zatiaľ bez efektu .Tak som začala cvičiť SM systém .Včera som si dala prechádzku možno 1.5km a celú noc som nespala... neprajem nikomu bolesť nervu .

anavka4
autor
21. apr 2022

@timejicka to ma mrzi, prajem vam skore udzravenie, nech je vsetko coskoro spat a je vam lepsie 🙏

anavka4
autor
21. apr 2022

@timejicka milgamu som si dnes kupila tiez, tak uvidime 🙂

timejicka
21. apr 2022

@anavka4 ja už som ju brala v decembri a nič .... dnes mi zvýšila dávku tak duuuuufam a prosím 🙏nech zaberie

timejicka
21. apr 2022

@anavka4 Ďakujem pekne 🙏Aj Vám veľa zdravia a nech sa Vám dobre cvičí a dostaví sa zlepšenie 🍀 😉

marca12
21. apr 2022

@anavka4 pre mna osobne velmi narocne. Musis byt uplne koncentrovana,naucit sa hlavne spravnu techniku. Technika je zaklad. Mne robi najvacsi problem,ze sa zaklanam a to nesmiem a dalsie take drobnosti. Cize musim cvicit pred zrkadlom,aby som sa vedela kontrolovat. Ale co sa tyka cvikov,to su jednoduche cviky,len ich musis technicky dobre odcvicit. V niecom mi sm pomohlo,ale nie je to nejaky zazrak,je to na dlhe mesiace. Za mna je lepsia joga,pilates a podobne. Sm mam len ako doplnkove cvicenie.

marca12
21. apr 2022

@anavka4 pozri si na fb rozhyb to,cvicim aj podla neho. On mava aj online vstupy a rozne videa,vela som sa naucila.

janka_266
21. apr 2022

@anavka4 mne to pomáha, ale tri hodiny bude malo na naučenie sa správnej techniky. Ja k nemu odporúčam magneziovy olej, mna po pôrode tak bolel chrbát, že som malého nemohla dvíhať, ani poriadne chodiť, až to vyústilo do skoro celodenných kŕčov, začala som v januári, po takmer roku trápenia sa, kde mi všetci sľubovali, že to prejde lebo to je z pôrodu, cvičiť sm systém, a k tomu mi odporučili tento olej, a kŕče ustúpili, a už aj chodiť viem ako tak normalnejsie

majka2959
21. apr 2022

Ja som tiež začala asi pred tromi rokmi cvičiť SM systém, na začiatku 2x do týždňa individuálne, potom každý týždeň s jednou alebo dvoma osobami začiatočníkmi. Po troch mesiacoch mi prestali bolesti, mám tri vysunuté platničky, chronické bolesti chrbta, spondylózu a skoliózu. Okrem obdobia pandemických opatrení chodím cvičiť hodinu aspoň raz za týždeň. Podstatné je cvičiť doma každý deň aspoň 10-15 minút alebo čo najčastejšie. Trvá to mesiace, kým sa človek naučí správne cvičiť a dýchať. Myslím, že prvý rok je najdôležitejší. Ak niekto nechce chodiť ďalej cvičiť, tak je dobré aspoň raz za čas cvičiť s inštruktorom, ktorý pritom skontroluje, či cvičíš správne.

anavka4
autor
22. apr 2022

@majka2959 dakujem ti, mozem sa opytat ake priznaky si mala pri tych posunutych platnickach ? Ja nemam ani 30 a mam obavy ze pojdem na operaciu kvoli tomu, resp ze sa to tak zhorsi ze nebudem moct chodit do prace..