Silná bolesť hlavy - už ďalej nevládzem

nmoscakova
7. feb 2017

AHojte chcela by som sa zdoverit a hlavne poradit o mojích problémoch.Tak začnem tým že minulého roka v novembri som bola v U.K na týžden. A po tom asi dva týždne bolesť hlavy .Tá bolesť nebola nejaká veľmi silná ale dlhodobejšia.Napr.boli sme nanákup a prišlo mi horúco nevoľno a bolesť hlavy.Okamžite som musela isť vonku alebo si sadnúť.Trápi ma to až do dnes len teraz je to trochu inak.Bolesť hlavy je silná a už bez toho že mi je horúco sem tam mi prijde zle ako dnes.Bola som u dr.ten vravel že je to ztoho že ijem málo vody čo je aj pravda ale snažim sa piť čo najviac sa mi dá ..tlak mam sem tam nižší.Ale večšinou v norme.Poslal ma k neurologovi kde mi následne urobili EEG povedali mi že je to v norme.Bola som pri neurologovi tak pýtal sa či chcem rehabilitacie alebo infuzie.Tak vravim že asi lepšie rehabilitacie pretože mi pozeral chrbticu a že mala by som isť s chrbticou.Pritom žiadnu bolesť som v chrbtici nepocitovala jedine vtedy ked som bola v uk ked sme prišli večer domov k mame tak už som nemohla ani chodit ma boleli križe ale od vtedy nič.A kedže hned po vyšetreni u neurologia som sa išla zapísať na rehabilitácie .Tak ma vyšetril DR. vraj mam stuhnúté svaly a neviem presne čo nevnímala som všetko kedže mi nebolo dobre ...rposto že ked budem chodit na rehabilitacie tak že sa to zlepši že može ma bolieť hlava aj od toho.Vyšetril ma povykrúcal postiskal ...a celý den ma chrbát bolel :(hrozné niečo....Bolo to v utorok minulý týžden.A od vtedy ma hlava boli častejšie aj 2x na den niekedy je to už neznesitelné a pritom mám drobca ktorému by som sa chcela venovať :( A dnes den D prvý krat na tu rehabilitaciu .Ráno vstanem o pol7 neskutočne bolesť hlavy tak nemala som už ibalgin čo použivam stale pri bolestiach hlavy tak manžel mal panadol extra novum tak som vzala jednu tabletu.A katastrofa tak zle mi už nebolo hrozné dávno ešte k tomu menštruácia bolesť brucha samozrejme ako naschvál. :(
Tak zle mi bolo že ani to neviem opísať prešlo to prešla bolest hlavy asi po 2-3hodinách a potom len zle na žalúdku aj to prešlo a už len tie bolesti brucha tak som si dala No-Spa jednu tabletu ale nechcem veľmi brat tabletky kedže mi bolo zzle od žalúdka pravdepodobne od toho panadolu.Ja už neviem ale ta bolesť ma asi raz zabije.čo myslíte prečo alebo skor od čoho može byť tá bolesť? žeby vážne ta chrbtica ved mám len 22 rokov a len 1 porod za sebou.A samozrejme Dr.ma poslal na Magnetickú len až o mesiac :( A volala som k neurologovi 3x a nedvihali viem že tammaju veľa práce ale neviem si už rady.Mám isť nas5 k neurologovy alebo k DR.mked k tým bolestiam sa pridala hnačka a zimnica?? Budem rada za vaše rady ako by som mala postupovať dalej .Nikola

danusskaaa
7. feb 2017

Moja bolesť hlavy (bola som aj hospitalizovana kvôli tomu) bola z vysokého očného tlaku. Pochodila som neurológa, ct, rehabilitáciu a milión Dr nikto nič nenašiel. Chceli to hodiť na migrénu. Nakoniec (nahodne) som bola u očnej a ona na to prišla. Brala sa tri dni kvapky a potom som vyfasovala bríle ... odvtedy všetko super!!!👍

merynka3
7. feb 2017

skus brat magnezium... uvolni telo aj napatie.

nmoscakova
autor
7. feb 2017

@danusskaaa ja nemám problém s videním ale mohla by som skúsiť už vážne chcem aby to prestalo ...bola som u svojho Dr aj som čitala s tabuliek ale može byť ten tlak a k očnej netreba nejaký papier od dr?

danusskaaa
7. feb 2017

@nmoscakova ja som tiež nemala problém s očami. Bohužiaľ pri dlhšej práci s PC sa asi pokazili. Vraj ak človek zle vidí (aj keď si to neuvedomuje) viac sa na to mozog sústredí a tým sa mení tlak.
Za vyskúšanie nič nedáš... adi ti bude treba ten výmenný lístok od obvodaka.

uhnakova
7. feb 2017

Podobne symptomy ma vela roznych chorob, robil ti lekar krvne testy na boreliozu? Ja som pred vela rokmi prekonala neuroboreliozu, mala som vtedy velke bolesti hlavy (zo zapalu mozgovych blan) a bolo mi neustale zle na vracanie. Boreliozu prenasaju klieste aj komare, takze sa nenechaj odbit, ze si nemala kliesta. Borelioza sa velmi tazko lieci, ked choroba pokroci.

nmoscakova
autor
7. feb 2017

@danusskaaa tak dakujem skúsim mu zajtra zavolať ...tak uvidíme čo to bude ...ale dakujem za radu lebo už vážne neviem ako dalej som s toho nervozna že nič pre tu bolesť hlavy nemožem robiť lebo ked dostanem bolest hlavy tak musim automaticky lahnut kým to neprejde a radšej by som sa venovala mojmu synovi

nmoscakova
autor
7. feb 2017

@uhnakova
@uhnakova lekár mi hned bral krv a výsledky všetko vporiadku akurat mi vysokcilo Stred.farebna konc.HBG v RBC (MCHC) výsledok som mala 309,0 a rozsah je od 320.0-370.0

sutiakova
7. feb 2017

Podľa príznakov, ktoré popisuješ, by tieto mohli byť aj psychického pôvodu. Nemáš stres alebo strach z niečoho? Z toho by mohli byť stuhnutá chrbtica a potom aj bolesť hlavy a zle od žalúdka. Skús si nasadiť Magne B6, prípadne navštíviť všeobecného lekára, aby ti naordinoval ďalšie vyšetrenia.

nmoscakova
autor
7. feb 2017

@sutiakova strach nemám a myslým ani že stres sem tam nervozna ale to clovek taký je nie každý den je dobrý 🙂 Zle od zalúdka akurát dnes boo a myslím že koli tomu že som vzala tabletku nalačno kedže ani jesť mi už nechutí :(

anetuska7
7. feb 2017

Ahoj skús si spomenúť čo mohlo byť spúšťačom. Nezažila si niečo nepríjemné alebo nejaký veľký stres? Mne to pripadá ako migréna, niekedy je spúšťačom práve pôrod. Ja sa tiež takto trápim síce nie tak často ako ty, ale keď príde tá bolesť tak to stojí za to. Vtedy nevládzem tiež nič robiť a mám dve deti takže si to vieš predstaviť. Asi máš ešte malé dieťatko že? Mňa bolí vždy len jedna polovica hlavy, k lekárovi sa stále odhodlávam ale akosi nie je čas tak to riešim tabletkou. Skús ešte počkať na tú magnetickú rezonanciu čo tam zistia. Budem ti držať palce viem aké to je keď strašne bolí hlava. Ja sa snažím byť kľudná a aj to mi pomáha. Pri prvom dieťatku som brala všetko asi moc vážne ako asi každá mamička a myslím že u mňa to začalo asi vtedy, plus keď sa k tomu pridá únava z nevyspania problém je na svete. Po druhom pôrode som už bola samozrejme skúsenejšia, nebrala som všetko tak vážne a frekvencia bolestí sa výrazne zmenšila. Neviem či som ti pomohla ale aspoň vieš že v tom nie si sama ja si niekedy tak hovorím že bolesť hlavy je moja najlepšia kamarátka lebo ma nikdy neopustila prajem skoré uzdravenie.

sunny8
7. feb 2017

Na bolest hlavy vplyva vela faktorov ... Aj zmena klimy ked si bola odcestovana z ocneho tlaku z chrbtice zo zubov zo zleho pitneho rezimu zo stresu z prievanu z hluku zo svetla zo zmeny teplot z tlaku pitie ibalginu a uz vobec nie ruzoveho nie je.vhodne (ja od bolesti zubov pijem hned dva naraz)zaberaju 100%ne ale nicia pecen a.ptm ti byva tak zle ... To.by chcelo.komplexne vysetrenia a podla toho sa zariadit ... Nemoze to.byt.migrena ?

mareen1
7. feb 2017

Ja som mala skoro rovnake priznaky a nakoniec z toho vysla histaminova intolerancia. Trvalo 2roky kym som nasla lekara, ktoreho to napadlo...

ellsa
7. feb 2017

@danusskaaa presne toto som chcela napisat.
@nmoscakova okuliare nenosis? Chrbat moze byt tiez pricina ale isla by som aj na ocne. A od oci moze byt aj zle, nervozita. Ale aj na tu rehabilitaciu urcite chod.

nmoscakova
autor
7. feb 2017

@anetuska7 Práveže neviem čo bolo tým spúšťačom len viem že bolesť začala koncom novembra.A myslím si že to nebude zo stresu a malý už bude mať 3 ročky v aprili čiže až taký malý nieje a porod rebehol vporiadku ale aj pocaas porodu som mala problem s krizami to bola bolest.Mna boli večšinou celá hlava ale silno ...no a čakám na tu magneticku len neviem ako to zvládnem do vtedy .Predtým to nebolo až tak často max 10 x do mesiaca ale teraz aj 2 krat za den už ani zapisovať sa mi to nechce

vercada9
7. feb 2017

Mna hlava tiez bolievala neznesitelne....zacala som uzivat magnezium, viacej pit a cvicim...medzicasom som sa objednala k ocnemu nech ma aj ten vysetri, kedze ma hlava bolievala z oci...pohyb prospieva ;)

nmoscakova
autor
7. feb 2017

@sunny8
@sunny8 ja som uz viac x bola v zahraniči a nerobilo mi to problemy ale može to byt z toho zleho pitneho režimu a aj zo zubov kedže potrebujem porobit zubky ale kedže je ta bolest tak sa teraz ani neodvázim tam isť a jastale som pila menej vody takže ale snažim sa čo najviac aby ma ta hlava nebolela aj teraz mam pred sebou pohar vody s ktoreho sa stale napijem a stale si dám dalši skor som sladke vody ale dnes som si povedala ze len čistu tak uvidime oc bude na tej magnetickej

nmoscakova
autor
7. feb 2017

@mareen1
@mareen1 čo je to histaminova intolerancia ?

sunny8
7. feb 2017

@nmoscakova ja mam hnis v dasne uz dva mesiace aj mi ho prebijala a stale sa robi nemoze mi pre neho vytiahnut zub a.ked mi vacok.narastie tak mi.to.akoby tlaci.do.hlavy a desne to boli ... Ja.to.skusam tak ked ma boli hlava vycikat sa aj.z.toho.vie rozboliet ked dlho treba ak.nic tak.najest sa aj.sladke pomoze.niek

sunny8
7. feb 2017

Skor odoslalo ... Ptm sa.napijem vela vody a ked nic este silna kava a uz ked ani to.nic tak tableta ... Ale dakedy aj trochu cerstveho vzduchu pomoze fakt skusaj kedy je to.lepsie ale.nq.vysetrenia.chod.urcite

nmoscakova
autor
7. feb 2017

@vercada9 snažim sa piť čo len vládzem a tiež som niekedy cvičila každá den ale kedže sa prerabalo tak nebol na to čas a no teraz v zime sa človek menej pohybuje to je pravda ale skusim aj to magnezium snad niečo zaberie

nmoscakova
autor
7. feb 2017

@sunny8 a migrena može byt ja sama neviem čo by to mohlo byt a ja len anglicky biely ibalgin 200mg používam ten mi sedí ten ružový fuj určite by som ho nepila a dva teblety ja nemožem lebo aj ked zoberiem napr.500 tak mi je zle cize radsej tu 200 a ked neprestane po 4 hod.zas ale dve naraz urcite nie to by mi nepomohlo ale skor narobilo šarapatu a ako ti zistili že maš v dasne hnis bola si u zubarky na rengen alebo ako ?? ja si myslým že to možem mať aj ja ale aj migrenu no fakt netusim s coho aj ta chrbtica celkom lebo minule som ani v noci nespala len prehadzovala a najlepsie mi bolo na bruchu ...tak neviem momentálne sa cítim o 100% lepšie ako dnes rano ale aj tak sa necítim v svojej koži

mareen1
7. feb 2017

@nmoscakova pozri napriklad dem: http://www.ciaa.sk/clanky/histaminova-intolerancia
Ja som nemala kozne priznaky, ani astmaticke prejavy. Mala som bolesti hlavy, problemy s busenin srdca, nevolnosti, zavrate, navaly horucosti...a to vsetko zrazu z nicoho nic. Prislo to vzdy uplne neocakavane, jeden den nic a zrazu to prislo. Presla som vsetkymi moznymi vysetreniami a tiez mi tvrdili, ze to Bude chrbtica, alebo psychika....ale od kedy drzim nizkohistaminovu dietu, vsetky priznaky kompletne zmizli - uz su to tri roky.

layla1
7. feb 2017

@nmoscakova Ahoj ja som tie veci riešila v auguste z ničoho nič ma začala bolieť hlava. Ale mne ani tabletky nezaberali tak som skončila na pohotovosti, ináč ked ma začala bolieť hlava tak som aj vracala, ale to bolo niečo neskutočné.Spravili mi rôzne vyšetrenia a prišli nato, že to mam aj z krčnej chrbtice, + mi zistili zelený zákal na pravom oku a tetániu. Na tu bolesť hlavy je fakt dobré ako ti dievčatá píšu bud brať magnézium alebo magnerod alebo magneézium vo forme injekcií.Môžeš to mať aj zo stresu, ktorý ty nepocituješ ale v podvedomí ho máš.

lilyianka
7. feb 2017

@nmoscakova necitala som ine prispevky tak ti napíšem moju skusenost....ja som toto vsetko mala zo stuhnutej krcnej chrbticr....
Aky mas matrac,makky,tvrdy?
Chod na rehabilitácie,tie ti skor pomozu...infuzky neber...pomozu ti tiez,ale len na tych par dni co ich budes brat...potom pride bolest este horsia...ver,virm o com hovorim....ja som toto co ty zazivala 3/4roka!! Pochodila som niekolkych neurologov,zubara,ocny,usny,obvodny,infuzky,rehabilitacie....na uvolnenie svalov je dobry dorsiflex....nech ti predpisu ten.....mna nebolela len hlava,ale aj zuby,nos,usi,licne kosti....proste komplet cela tvar.....v noci som nespala,plakala,rano som sla fo prace a aj tam som niekedy revala od bolesti.....
Kúpila som si tvrdy matrac,zacala chodit pravidelne na masaze,cvicila joguna krcnu chrbticu a je vsetko ok...samozrejme to nesmiem zanedbat.....ale uz sama presne viem kde a ako si mam pomasirovat krk ak je najhorsie

chulieta
7. feb 2017

Na ocne listok netreba.
Moze byt bolest hlavy z nespravnej pozicie krcnej chbtice, vasokosnstrikcna porucha svalov. suvis moze mat aj s nespravnym travenim.. je tam viacej moznosti

juliet86
7. feb 2017

Ahoj. Hlavamoze byt bilion veci... ak si ok financne poznam dovreho fyzioterapeuta v ba....
Tiez mi napadlo do uk si isla lietadlom. Nemohka si mat malu emboliu/podazku t.j. krvnu zrazeninu v hlave co ti zke urobila? Skus si na predpis vypytat ketonal retard. Mne jediny zabera a nemam ziadne vedlajsie. Za pokus nic neda. Kazdopadne ak ta boli aj krizova oblast a manipulacia chrbtice ti tam nieco dokazila nuz tak to moze byt chrbtica. Ps oddych pokohu skus si vylozit nohy to by malo este viac odlahcit chrbtici. Drz sa. Prejde to!

tinapa
7. feb 2017

@nmoscakova Ja nemám osobnú skúsenosť, len skúsenosť mojej sestry, ktorá trpela silnými migrénami- bolesť hlavy, vracanie, zle..musela aj dva, tri dni len ležať, inak sa nedalo. Lekári jej nevedeli pomôcť. Potom sa začala intenzívne zaoberať alternatívnou liečbou...a odkyslila organizmus, vylúčila všetko ťažké, mastné, proste zmenila životosprávu. Migréna prešla..zázrak, nie? Stačí tak málo..alebo veľa.. Raz som užila Ibubrufen- nikdy v živote viac. Tieto chemické svinstvá, čo do nás pchajú alebo sa snažia pchať, to je des. Samozrejme, ak je to nevyhnutné..hmm..

janickadr
7. feb 2017

@chulieta Na ocne listok netreba len vtedy, ak ide o vysetrenie kvoli okuliarom. Ak ma byt pacient vysetreny kvoli bolestiam hlavy, vymenny listok potrebuje, lebo tam sa o.i.meria aj vnutroocny tlak ci vysetruje ocne pozadie...

andreafan
7. feb 2017

@mareen1 ahoj poprosim Ta o nejake info.
Ja mam uz 2.rok tieto iste priznaky dvoje tažke lieky na srdce a tlak, to ti odberom krvi zistili histam.intoleranciu?ake obmedzenia mas popripade ako mas upravenu stravu
Ďakujem velmi pekne

mareen1
9. feb 2017

@andreafan ano robili mi krvny test. Bola som nasledne u specialneho alergologa a uz to bolo celkom jasne, ked som zacala uvazovat o suvislosti mojich problemov a jedlom. Ale neslo len o jedlo, histamin sa uvolnuje aj po urcitych liekoch, v strese, chlade, teple, pocas menstruacie...na zaciatku som brala aj antihistaminika, teraz mi staci uprava stravy. Na koniku je skupina o histaminovej intolerancii, skus pozriet aj tam😉