Saturácia a Covid-19

nicicka
24. mar 2021

Vie mi prosím niekto povedať či saturacia 87 je ok? Mamina je v nemocke. Nevyzerá to dobre, je na jis a možno pôjde na ARO. Má obojstranný zapal pluc, vraj škaredý rontgen. Dá sa odhadnúť aké sú prognózy 😢?

silvia22222
24. mar 2021

@nicicka ak má saturaciu 87 s tým že už dýcha kyslík, tak je to dosť zle

nicicka
autor
24. mar 2021

@silvia22222 áno ma kyslík 😢. Ale je nedej že bude ok? 😔

silvia22222
24. mar 2021

@nicicka tak nádej nejaká je vždy. Ale záleží aké má choroby, koľko má rokov, ci užíva veľa liekov a v akej je kondícii celkovo. Treba mať nádej, ale byť aj realista.

mogaa
24. mar 2021

87 je znížená saturácia, ale saturácia je smerodatný údaj kedy je čas ísť do nemocnice, lebo treba podávať kyslík....pacienti sú veľa krát doma aj s nižšou saturáciou....bežne je saturácia 92-100, pod 90 je vhodné začať dodávať telu kyslík .....mama je napr.po porážke a bežne máva saturáciu okolo 87-94 , keď cvičí vždy sa tá saturácia zvýši.....tam skôr záleží ako sa vyvíja zápal plúc a ako veľmi sú plúca poškodené.....zdravý človek si saturáciu dokáže zvýšiť pohybom či pobytom na čerstvom vzduchu(aj obyčajná prechádzka), pri Covide sa dá zvýšiť jedine dodaním kyslíka(vdychovaním)...prognózu určuje hlavne ako sa vyvíja zápal plúc a ako veľmi sú plúca poškodené ....

nicicka
autor
24. mar 2021

@silvia22222
@mogaa má 67 a nemá žiadnu chorobu, neužíva lieky. Ale rontgen pľúc má zlý. 😟.

haanovajana
24. mar 2021

@nicicka moja mamina bola na tom zle,bola napojená na pľúcnu ventiláciu.Tiež covid zápal pľúc,nedávali jej veľkú nádej,ale prežila to.68 rokov,na srdce lieky brala aj na tlak.Už je 6tyzdnov doma z nemocnice.

silvia22222
24. mar 2021

@nicicka pri covide sa nedá spoľahlivo predpovedat prognóza. Boli pacienti ktorí sa sľubne vyvíjali a potom zrazu nastal zlom a zhoršenie. A zas naopak boli aj takí, ktorí vyzerali zle od začiatku dostali sa z toho... Takže len dúfať a veriť ostáva.

nicicka
autor
24. mar 2021

@haanovajana
@silvia22222 ďakujem krásne. Ta bezmocnosť je príšerná. Asi musíme asi len veriť a dúfať.

toffife26
24. mar 2021

@nicicka moju mamu prepustili pre týždňom už do domácej opatere, po dvoch týždňoch v nemocnici na kyslíku, ona bola ešte k tomu aj astmaticka, nasadili jej atb, remdesivir atď, dokonca s tichým súhlasom lekárov ( nechcú oficiálne naordinovat) päť dní užívala ivermektin a jej stav sa zlepšil... zápal pľúc ešte má, tam rekonvalescencia trvá oveľa dlhšie. Takze hlavu hore a hlavne povzbudiť mamu nech bojuje.bude dobre 🙂

nicicka
autor
24. mar 2021

@toffife26 ďakujem. Od dnes už nemôže volať ani písať. Dali jej druhý typ kyslíka a už sa jej nedá. Ivermektin jej nezaberá 😕

haanovajana
24. mar 2021

@nicicka treba dúfať a hlavne veriť.

nicicka
autor
24. mar 2021

@haanovajana ďakujem pekne

veve77
24. mar 2021

@nicicka pri covide je stav naozaj nepredvídateľný, ale maminka ma výhodu, že je relatívne zdravá, nezaťažena liekmi a tým inými chorobami. Mohlo by to telo zvládnuť dobre. Moja stara mama mala saturáciu 63 keď ju brala sanitka .. stav sa jej v nemocnici zlepšil

nicicka
autor
24. mar 2021

@veve77 fuu, to sa dá aj taká nízka? Som rada že jej pomohli, snáď to bude aj u nás takto

lenka3105
24. mar 2021

Dobrý deň, možno vám to trochu pomôže- otec bol prijaty v kritickom stave, saturaciu mal pod 60 percent, tam ho zachranili doslova v poslednej hodine a rozdýchali ho. Je diabetik a astmatik, ohromná kombinácia. Primár povedal, že by naňho ani deravý groš nevsadil, že to prežije, keď ho po 2 týždňoch prepúšťal. Domáca rekonvalescencia je dlhá- už 2 mesiace a stále ten rontgen nie je bohvieaký, ale zlepšuje sa to. Tak to hádam dobre dopadne. Viem, že každý prípad je individuálny a vie sa stav skomplikovať doslova z hodiny na hodinu, ale treba sa snažiť myslieť pozitívne, vždy to môže dobre skončiť. Držím palce

nicicka
autor
24. mar 2021

@lenka3105 Ďakujem veľmi pekne. Ja viem že je to individuálne a ja blbec som taká negativistka hneď myslím na najhoršie aj keď to nikomu nepomáha. Veľmi veľmi ďakujem za takéto príspevky. Dávajú nádej že to môže dopadnúť dobre ♥️

sim_mi
24. mar 2021

@nicicka ahoj, moja mamka je byvala onko pacientka, ma vysoky tlak, cukrovku, nadvahu, apnoe. Mala obojstranny zapal pluc, poskodenu velku cast pluc, nizku saturaciu, vysoke horucky. Stav sa aj v nemocnici zhorsoval, taktiez nemohla s nami ani rozpravat, ani pisat, lebo nevladala ani drzat telefon v ruke. A potom zo dna na den sa vsetko zlepsilo a postupne sa vyliecila. Neviem, ci je tvoja mamka veriaca, ale u nas v nemocnici pomahali v tom case knazi a mojej velmi psychicky pomohlo, ked sa pri nej knaz pristavil a aspon trochu jej dodal sil. Lebo toto co tam pacienti vidia okolo seba a to, ze nie su takmer v ziadnom kontakte s rodinou, im taktiez na zdravi neprida...Treba verit! Velmi drzim palce

nicicka
autor
24. mar 2021

@sim_mi Ďakujem, je to úžasné. Aj mamina verí a má dobrú psychiku. Je super čítať takéto prípady, lebo s dobrým koncom je ich veľmi málo uvedených na nete. Ľudia skôr píšu o tom ako zle to skončilo. Modlíme sa za ňu a veríme 🙏

mirage
25. mar 2021

@nicicka Ja Vam - mamine- drzim velmi velmi palce.

nicicka
autor
25. mar 2021

@mirage ďakujem pekne ♥️

veve77
25. mar 2021

@nicicka ahoj, ako sa ma maminka?

nicicka
autor
26. mar 2021

@veve77 ahoj. No zatiaľ rovnako. Stále čakáme 😔

mirkakab
27. mar 2021

@nicicka držím palce nech všetko dobre dopadne.

nicicka
autor
27. mar 2021

@mirkakab ďakujem pekne ♥️

adrika25
27. mar 2021

Veľmi držím mamine palce 💪💪💪💪💪💪

nicuka
27. mar 2021

@nicicka Velmi drzim palce 🍀

nicicka
autor
28. mar 2021

@adrika25
@nicuka Ďakujem krásne 😔

nicicka
autor
28. mar 2021

@veve77 Dnes sa mamina posadila...už je bez teploty. Pľúca sú zničené, ale dúfame že sme z najhoršieho von. Aj keď človek nikdy nevie pri tejto pliage. Stále je veľmi slabá.

veve77
28. mar 2021

@nicicka joooj, úprimne sa teším. Neboj, všetko pôjde pomaličky ďalej , maminka bude silnieť.. veľmi Vám to prajem a modlim sa🙏🙏🙏

nicicka
autor
28. mar 2021

@veve77 ďakujem krásne ♥️ Každá modlitba je veľká nádej...mamina je bojovníčka s obrovským optimizmom.