Psychoterapia - najzbytočnejšia vec

yollanda
26. sep 2024

Ahojte. Som psych pacient. Dlho predlho sa liečim na ťažké depresie. Každý odporúča aj psychoterapiu. Na čo je to dobre keď ja kecam a kecam len aby reč nestala a odbornik len kuka a kuka a nepovie ani slovo. Nevidím tam tu “terapiu”. Ja mám veci už uzavrete. Keby odbornik dal aspoň návod čo a ako robiť, ale to môžem chodiť sa vypravat aj do lesa a dozviem sa to iste. A keby som aj staré krivdy vyrypala, akurát by mi bolo na hovno a nič to nepomôže.

personality
26. sep 2024

A koľko si mala sedení?

personality
26. sep 2024

@yollanda mne pomohlo si nájsť na nete zahraničné zdroje, nájsť ľudí s podobnou situáciou a riešeniami, je to častokrát lepšie, prečítať si knihu ako čakať, že to prerozpráva odborník na 30tich sedeniach.

derdia
26. sep 2024

A co spôsobuje tvoje depresie? Kde to ma koreň, co su tie veci, ktore ta potápaju? 😊 Vieš ich pomenovať?

unicornlady
26. sep 2024

Nie každý terapeut je aj kvalitný terapeut. Tiež mám zlé skúsenosti.

Môžeš skúsiť ísť na stretnutie sem:
https://dusevnezdravie.sk/projekt/klub-nezabudk...

Môžeš stretnúť ľudí, ktorí si prešli podobnou skúsenosťou a čerpať inšpiráciu.

earlgrey
26. sep 2024

Hľadaj iného.

yollanda
autor
26. sep 2024

@earlgrey bola som u 10.

yollanda
autor
26. sep 2024

@derdia na chuja detstvo, psychicky aj fyzicky teror. Nikto ma poriadne nemal rad. Všetko som už 100000x s terapeutmi prešla.

earlgrey
26. sep 2024

@yollanda Tak potom si si istá, že problém je v terapeutoch? ani jeden nebol dobrý?

yollanda
autor
26. sep 2024

@personality samostatne, skupinové. Len mi to nervy rozdrasalo a hovno pomohlo

personality
26. sep 2024

@yollanda koľko máš rokov?

yollanda
autor
26. sep 2024
yollanda
autor
26. sep 2024

@personality mám skvelého muža aj deti. Mám sa dobre, ale zevraj nemám spracované veci z minulosti, preto ma prenasledujú úzkosti. Ja momentálne problémy nemám, ale mna nikto nechápe. Áno, bolo zle, je to za mnou chvalabohu a nechcem sa v tom rýpať.

biba_18
26. sep 2024

@yollanda áno, pre teba je to zbytočné. už len z princípu to odmietaš ...

yollanda
autor
26. sep 2024

Každý terapeut len cumi na mna a ja som jak makový mlynček. Nič , ale absolútne nič mi to nepomohlo

yollanda
autor
26. sep 2024

@biba_18 ja som bola veľmi otvorená tomu, ale po rokoch žvástoch som už totálne deprimovana z toho

earlgrey
26. sep 2024

@yollanda A pýtaš sa otázky? alebo len rozprávaš a rozprávaš?0

yollanda
autor
26. sep 2024

@earlgrey aj aj…

liv1
26. sep 2024

Bola si u skutocneho psychologa alebo nejqkeho pseudo kauča? Niekoho kto si urobi kurz, velku reklamu na socialnych sietach a hovori si psycholog? Ak si bola u 10 skutocnych psychologoch tak prepac, ale problem nebude v nich. A nie, este nikdy som nepocula o terapii kde len ty rozpravas, to je pekna blbost.

yollanda
autor
26. sep 2024

Ja som mala očakávania, že mi niekto poradi, dá mi návod ale hentak “terapeutovat” by som veľa aj ja

earlgrey
26. sep 2024

@yollanda Tak potom je to divné, že 10ti terapeuti ti nevyhovovali...

personality
26. sep 2024

@yollanda aj ja som bola u dvoch

biba_18
26. sep 2024

@yollanda mám z teba vyslovene zlý pocit ☹ každá psychohygiena, práca s terapeutom - je o chcení klienta.. nie tvojho terapeuta - ale teba ... ty musíš na sebe pracovať a ty musíš v sebe hľadať odpovede na otázky - psychoterapeut ti len pomáha sa s nimi vysporiadať ... sama píšeš, citujem: "je to za mnou chvalabohu a nechcem sa v tom rýpať" - no, zjavne to za tebou nie je ... a že ty čakáš nejaký návod? no, takéto návody NEEXISTUJÚ ...

barborachors
26. sep 2024

normalne by som sa opýtala, ze co len cumi a ci mi na to aj niečo povie. Prečo sa neozves? Viem ze to nerieši tvoj problém ale stve ma, že to tak je. Su to nie lacné služby a nechápem kde je výsledok. To uz mozes ist rovno za farárom alebo do krcmy plakat barmanovi. Fakt otras toto.

biba_18
26. sep 2024

@barborachors prosímťa, nepíš o veciach o ktorých nič nevieš ... je mnoho rôznych terapeutických postupov - a je na tebe, aby si našla ten najlepší pre teba ...

yollanda
autor
26. sep 2024

@biba_18 áno je to na mne, ale on ma ma viesť

biba_18
26. sep 2024

@yollanda nemá čo viesť keď to principiálne odmietaš ... ako, nevravím že všetci psychológovia a terapeuti sú dobrí - ale ja vychádzam z toho čo píšeš ... ale keď ti to príde zbytočné, nesiľ sa ...

lenkakravcova
26. sep 2024

@yollanda možno by ti viac pomohla kamarátka, ktorá by ťa vypočula a trochu vlastného kľudu, aby si si sama urovnala myšlienky a rozhodla sa, akým životným štýlom chces pokračovať.

tanita007
26. sep 2024

Ahoj,písala som ti IP.🙂Skús

larinka552
26. sep 2024

@yollanda ja len ze ta chapem... 2x som absolvovala terapiu, nepomohlo. Mala aom presne ten isty pocit co ty, ze len rozpravam a rozpravam ale naco? Obrat sa na Boha, zacni chodit do kostola, doveruj mu. Uvidis ze najdes pokoj a ukaze ti riesenie.

liv1
26. sep 2024

@yollanda neodpovedas na otazku. Tvrdis 10 psychologov plus skupinova terapia? Tak napis u akych odbornikov si bola. Neverim ze 10, neverim.