Príznaky rakoviny hrubého čreva

4. apr 2024

Ahojte , mám 30 rokov a čaká ma kolonoskopia. Mám dlhodobé problémy pravdepodobne s hemeroidami, pred pôrodom to bolo horšie, teraz už je to lepšie. Teraz sa mi začal objavovat hlien v stolici a keď nazriem bližsie tak vidím aj na stolici tmavočervenú krv. Stolicu mávam nepravidelnú , niekedy každý deň, inokedy raz za 3 dni. Mávam nafúknuté brucho. Test na okultné krvávanie pozitivíny. Máte niekto podobné skúsenosti a nakoniec sa potvrdili maximálne vnútorné hemeroidy ? Alebo mám čakať , že tam nájdu niečo viac ??
Po kolonoskopii budem vediet hneď výsledky ? Či sa jedná o hemeroidy, polypy a pod. ? V prípade polypov , odstraňuje sa to hneď pri tejto preventívnej kolonoskopii ? Je to bolestivé? Kolonoskopiu budem podstupovať len pod analgosedáciou. V rodine máme aj výskyt polypov aj rakovinu hr.čreva. Vopred ďakujem .

hellionka
4. apr 2024

Držím prsty, nech je všetko v poriadku. Neviem poradiť, ale môže to byť napríklad aj Ulcerózna Kolitída.

autor
4. apr 2024

@hellionka ďakujem veľmi pekne, o ulceróznej kolitíde som si čítala , sú tam príznaky bolesti brucha a hnačky a to nemám. Skôr to nafukovanie a skôr zápchy, uvidíme. Ďakujem za podporu.

deti95060810
4. apr 2024

blízky príbuzný mal rakovinu hr. čreva..
nafukovanie, páchnuce vetry, páchnuca stolica, krvácanie ....

majlo1234
4. apr 2024

Necakaj nic, vysledky ukazu. Ja som na tom vysetreni nebola, ale vraj to nie je take hrozne, a uz vobec nie pri sedacii. A hlavne ak sa zisti hocico zle dostatocne skoro, rakovina hrubeho creva sa da uplnw vyliecit.

lucuass
4. apr 2024

Ahoj, kolonoskopii sa neboj , dajú ti oblbovak nebudeš to ani cítiť a pokiaľ tam nájdu polyp, dajú ho hneď preč , držím prsty

ivik4
4. apr 2024

Komenty necitam, ja som mala masivne krvacanie pol roka cca aj viac a rakovinu som nemala. Az teraz po 3rokoch mam potvrdenu UC. Kolitidu.
Vtedy nie
Kolono by som bez anestezy nedala,raz skusali 2minuty a bliakala som akoby ma rezali a skoncili to. Zato Gastroskopiu by som dala aj 3x do tyzdna bez nicoho.
K priznakom,kazdy moze mat ine tazke tak. Nedrz sa co pise google

galioska
4. apr 2024

neviem ako na sk ale ja som bola na kolonostkopii a povedali cely postup. Pozretie criev, v pripade ze nieco najdu hned odoberu a ked nic tak vezmu vzorku ci tam nieje zapal a tak. Ja mam tiez hemeroidy a musim napisat ze to cele prebiehalo bez bolesti, jedine trosku tlak a nemala som oblbovat, na vsetko som pozerala na obrazovke.

eternity24
4. apr 2024

@deti95060810 to sú perfektne priznaky páchnuce vetry a zapáchajúca stolica. U koho tieto dve veci voňajú? Resp nezapachaju? 🤦🏻‍♀️

fantaghiro21
4. apr 2024

@eternity24 no mozbo niekto prdi francuzske parfemy.citujem vyrok z jedneho serialu😃

autor
4. apr 2024

@majlo1234 ďakujem za podporu, verím v dobrý výsledok

chodec15
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yelena159
4. apr 2024

@ivik4 Ja som to dala bez anestézy, žiadny oblbovák. Ale teda bolo to sakra nepríjemné.

nattinatta
5. apr 2024

Ahoj a necítiš bolesť pri vyprazdnovani? No vnútorné hemoroidy mam a keď mám problémovu stolicu tak ma boli a krvavé mam ci náhodou aj ty nemáš po stolici na papieri červenú krv aj ja som mala nafúknuté brucho bola som na gastre na tej hadici tam zistili mi alergie a nebola som kolonoskopii ešte ale bola som na proktologii a tam potvrdili vnútorné hemoroidy

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
negymama
5. apr 2024

a aku mas stravu? ak jes dostatok ovocia , zeleniny, ci inej vlakniny - strukoviny, celozrne vyrobky, vločky atd. Tak je rakovina hr. creva a este v takom mladom veku malo pravdepodobna. Skor tie hemoroidy, ci polypy ci ta ulcerozna kolitida. Tu ma moja svokra a ju nejstale skrucalo, krce a bolesti brucha, zastavene travenie, caste hnačky.
kamaratkin ocko zomrel na rakovinu hr. creva a on sa k tomu dopracoval klasicky stravou. Bol stavbar a chodil aj na fusky..- same rezne, knedle s omačkou a masom, majonezove salaty z bufetu jedol vo velkom, k tomu biele rozky, to bola jeho dlhorocna strava. Aj na fuskach mu nukali stravu typu, pre majstra treba maso, klobasy, rezne, fasirky. Nemal skoro ziadnu zeleninu, ovocie nejedol vobec.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
negymama
5. apr 2024

@taynee uff, tal to je zle

guudy
5. apr 2024

Autorka, este tu nebolo spomenute nedobrovolne chudnutie, viac ako 10% vahy a anemia.

ibatanecnica
5. apr 2024

@eternity24 tak ale sú to oficiálne príznaky ochorenia. Ja ich mám ak omylom zjem laktozu. ale uvádzajú sa ešte pri kvante iných ochorení. Takže treba brať do úvahy aj to, pretože nie všetky plyny sú páchnuce a záleží aj na tom, ako často sa vyskytujú

ibatanecnica
5. apr 2024

niečo ti povedia hneď a na niečo možno ešte bude treba podrobnejšie vyšetrenie. Ak aj niečo nájdu, bude potrebná histologia na potvrdenie-vyvrátenie ochorenia. Polypy ti odstránia hneď . Uvidíš po vyšetrení, nemusí to byť onko ochorenie. Držím palce

fiafia
5. apr 2024

Blízky z rodiny mal pozitívne okultné krvácanie, mimo toho bolesti brucha a ranné hnačky. Kolonoskopiu zvládol bez problémov, že to nebolelo, polypy odstránili hneď no bohužiaľ diagnóza znela rakovina konečníka.drzim palce.

autor
5. apr 2024

@nattinatta ahoj vyslovene bolest nemam, pred porodom som mavala riadne krvavu stolicu, to mi vzdy podla mna praskol hemeroid a to vtedy aj bolelo, ze som sa trapila pri vyprazdnovani. Teraz to uz mam len sem tam, fakt malicko, ked je tvrdsia stolica. Ale momentalne mam bezproblemove vyprazdnovanie a ked nazriem blizsie je tam tmavocervena krv , ale ziadne bolesti a ten hlien sa vytvoril a nafuknuta byvam, to si musim davat pozor co zjem, ale mam pocit, ze uz ma nafukuje zo vsetleho. Moj dr mi robil len zakladne vysetrenie prstom a teda hovoril, ze zvonka to je super a vo vnutri citil jazvu , tak verim, ze to bude ten problem alebo max polypy.

autor
5. apr 2024

@taynee super dakujem za podporu ! Dal to hocikto, zvladnem aj ja.

autor
5. apr 2024

@negymama nemozem povedat ze sa stravujem uplne ukazkovo. Ze jem len zdravo, to nie. Ale mam male dieta a vsetko sa snazim varit jemu a nevarim dvojmo, takze vserko co navarim jemu so stipkou soli korenia tak to jem aj ja. Zeleninu ovocie milujem , takze aj toho si doprajem hodne. Ale jasne , ze sa v nasom jedalnicku objavia aj parky, sunka a raz za cas si s muzom aj objedname s restiky. Myslim, ze sa nestravujem zle , ale jasne, ze by to mohlo byt aj lepsie. Ked som mala problemy s vyprazdnovanim tak soms a vtedy snazila jest co najviac ovocia zeleniny a vlakninu. Teraz problem nemam, neboli to, len je tam krv no. Uvidime

autor
5. apr 2024

@guudy na krv som bola minuly rok este a bolo to ok, teraz mi budu brat krv pred kolonoskopiou tak som zvedava, ci nieco sa ukaze. A chudnutie to nie .po porode a po kojeni som samozrejme schudla, ale to nepripusujem s tymito problemamy , to je take normalne.

autor
5. apr 2024

@fiafia ďakujem za podporu, verim, ze to budu max polypy s vybornymi vysledkami.

autor
5. apr 2024

@ibatanecnica ďakujem za odpoveď a za podporu!

ibatanecnica
5. apr 2024

držím palce

autor
5. apr 2024

@taynee to je smutný pribeh vasej znamej. Je mi to luto. Na take nieco ani nechcem pomysliet. Tiez mam dieta, takze to musi byt hrozne.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz