Prebieha takto preventívka aj u vás?

4. mar 2024

Ahojte damy, otazocka.
V pondelok pred tyzdnom som bola u lekara na preventivke - moc a krv. Dali mi pcko.
O vysledky som volala v stredu. Lekar mi povedal,ze do 7 prac.dni sa mam zastavit na druhu cast preventivky - pohmat brucha, ekg atd...v robote ma zjazdili,ze zas nepridem,ze bude dalsie p alebo si mam cerpat dovolenku...
Tiez to tak mate?? Na 2.casti rozdelene? Lekara wom sa pytala,ze co ak nebudem moct prist, ( vychadza to na zajtra - posledny den), to asi nebudem moct... A on,ze tak sa mi tato preventivka nerata....

dskjhfdlkdjhl
4. mar 2024

Ja to robim tak, ze zhruba tyzden az dva idem na odber, to zvladam rano pred pracou a potom idem na preventivku s mocom a lekarka uz ma vysledky z krvi.

janai1
4. mar 2024

Ja to mam tiež tak. Najrpv idem na krv a potom na druhý krát zvyšok.
Len teda kvôli odberu krvi si neberiem voľno.

autor
4. mar 2024

@janai1 ja som musela, lekara mam do 100km.hmm

autor
4. mar 2024

@dskjhfdlkdjhl no ano, ak je lekar poruke, tak sa to da takto.

dskjhfdlkdjhl
4. mar 2024

Tak myslim, ze je to celkom neprakticke mat obvodaka 100km daleko.

janai1
4. mar 2024

Tak si zober ten deň dovolenku Len teda nechápem prečo to riešiš dnes večer keď zajtra je posledný deň

katica06
4. mar 2024

Tiež to mám ako píšu predo mnou, lekár tie výsledky potrebuje

autor
4. mar 2024

@dskjhfdlkdjhl ano je, len spadovy ma nechce zobrat,ze ma naplnenu kapacitu. Hoci podla zakona by mal, kedze mam trvaly pobyt v jeho obvode ...

autor
4. mar 2024

@janai1 skor riesim,ze ci mi tuto preventivku moze ozaj neuznat.

autor
4. mar 2024

@katica06 ano, ale o vysledky som volala, tie su ok.

moniikka
4. mar 2024

Ja keď idem na preventivu, tak mi zoberie krv, moč, stolica,zmeria tlak, spraví EKG. O výsledky z krvy si mam zavolať, alebo stačí jej napísať mail a ona odpíše

autor
4. mar 2024

@moniikka aj u nas to tak kedysi bolo, to bolo fajn vybavit to jednym vrzom.

minutka
4. mar 2024

Ano. Aj ja to tak mam

tinkavvv
4. mar 2024

Ano, moze ti ju neuznat, ked si ju do poistovne nenahlasi. Niekde to prebieha takto na dvakrat.
Ale teda kvoli odberu nemeskam v praci cely den. Odber byva rano, 100km trva kolko? 2 hodiny?

estellas
4. mar 2024

Mne robia normálne naraz všetko.

natalienka12
4. mar 2024

A kde sa ma preventivka “ratat” ? No nie, nie je kompletna bez toho zvysku. A? Mozes byt rada, ze krv je ok.

dominikamacakova
4. mar 2024

Ja idem akurát v stredu a áno, v jeden deň krv a keď prídu výsledky tak zvyšok.

tinkavvv
4. mar 2024

@natalienka12 pod pojmom "ratat" mysli poistovnu. V niektorych je to podmienka uplatnenia roznych vyhod/benefitov.

zuzubb007
4. mar 2024

Prídem zoberú krv, donesiem moc, výška, váha, zrak, popocuvanie a za 10 minút odchádzam, výsledky z krvi mám ešte ten deň

nikaeli
4. mar 2024

Áno, aj ja to tak mám. Jeden deň odbery, cca o dva týždne vyšetrenie. Manžel tak isto.
Na krv sa chodí ráno, aj keď to máš 100km, mohla si ísť do práce aspoň na pol dňa.

viestta
4. mar 2024

Zamestnavatel ti ma uznat kazdy lekarom potvrdeny paragraf a nema co riesit ake vysetrenie si absolvovala. Paragraf je na dobu nevyhnutne nutnu a cestu tam a spat na pracovisko a dobu osetrenia. Takze ak si po odbere skoncila podla ZP si sa mala vratit na pracovisko.
A u nas je preventivka v jeden den, zoberu krv moc, poslu na EKG, RTG pluc a po ich absolvovani lekar vysetri vsetko ostatne.

eeffka
4. mar 2024

Ja mam krv,moc, ekg pohmat, pocvicenie 1den, vysledky krvi o tyzden

koniarova
4. mar 2024

Zamestnávateľ nemá čo do tvojej preventívky hovoriť a P ti na nevyhnutný čas uznať musí. Tak nech sa nepototo. Čo máš na starosti jadrovú bezpečnosť?

dzejsik
4. mar 2024

aj u mojej najprv odber, to len z rana u sestricky a potom o den dva prehliadka, ked uz ma vysledky z krvi, aby aj z toho spravila vyhodnotenie

natalienka12
4. mar 2024

@koniarova Dobre si napisala, na nevyhnutny cas. Na odber krvi sa ide rano o 7.00 cca a tuto dama to pochopila ako celodenne volno. Tak jasne, ze jej neuznaju dalsi cely den.

koniarova
4. mar 2024

@natalienka12 prečo? Ako zamestnávateľ vie,koľko bol nevyhnutný čas?
Nemyslím si, že musí špecifikovať na aké vyšetrenie ide

doriiis
4. mar 2024

V rámci práce mám preventívnu: moc,krv.Az keď je moc negatívna na drogy,pokračujeme.Ekg,zrak,sluch,spyrometria,doplerov test.
Potom pokec s lekárom,tlak a individuálne vyšetrenia,ktoré uzná za vhodne.Tak 2 hodinová každoročná rutina

zuzanaam
4. mar 2024

treba si dať odobrať krv inde. Ja to tak robím pred endokrinológiou, za doktorkou
cestujem niekoľko hodín. Krv mi berie sestrička u obvodného u nás na základe žiadosti od endokrinologičky. Keď idem na vyšetrenie, rozbory sú už hotové.

natalienka12
4. mar 2024

@koniarova Tak to asi v robote vykvakala.

vlucifuk
4. mar 2024

Ja to mám v jeden deň. Ráno krv, moč, okolo desiatej EKG a tie ostatné veci. Výsledky krvi sú o tri dni, stačí zavolať.