Pocit na zvracanie a čapy v mandliach

chiaramonika
25. máj 2014

Baby prosim vas co mi pomoze?od vcera večera mam neustali pocit na zvracanie,nechuti mi jest ani pit.zaspala som az o jednej rano co sa mi vkuse sliny zbiehali na vracanie.rano som mala tie biele tvrde guľky na mandliach (čapy), unavena som.zo všetkého ma naťahuje.uzlinu mam na krku zvacsenu.v bruchu taky sprosty pocit.teplotu nemam.

aristka
25. máj 2014

angína...

zita19
25. máj 2014

@chiaramonika capy na mandiach, to je jednoznacne angina. Smer doktor. Teploty este mozu prist.

chiaramonika
autor
25. máj 2014

Pojdem určite rano.sa mi tak zda ze pojdem teraz aj rovno spat ked uspim malu.vecer mi uplne srdce bije.otrasny pocit. @zita19

chiaramonika
autor
26. máj 2014

Ešte mám úplne horúce telo ale teplotu nemám a biely jazyk. Pocit na vracanie je stále. Hne po prebudení.

kiki68
26. máj 2014

capz na mandliach,to ej na vzbratie mandli rovno, ja som to mavala, na ORL na Antolskej sa zdesili,ze mam v krku nie mandle,ale golfove lopticky a uz pisali papiere na operaciu. Odvtedy mam svatz pokoj, ziadne vykyvy imunity nemam,ziadne zapaly,co by isli ihned na priedusky tiez nemam. Akurat od opakovanych angin v lete mam pokoj.

chiaramonika
autor
26. máj 2014

@kiki68 vcera som si ich vybrala a uz sa neurobili no mam trochu hnis na mandliach a jednu mandlu mam vacsiu o dost.teplotu nemam vobec ani hrdlo ma neboli. Len ta sprostá nevoľnosť.tehotna nie som.citim sa rak blbo.

kuwait
26. máj 2014

@chiaramonika amoxil ti treba mas hnisavu anginu ak nebudes brat atb moze sa ti to vrazit na srdcovy sval alebo na klby.

kiki68
26. máj 2014

a tie mandle urcite von, ja som to takto mala stale, takze mam stastie,ze necmucham fialky odspodu...

chiaramonika
autor
26. máj 2014

@kiki68 mam stale pocit ze mam hlieny v hrdle. Mi to steká. Uz som debil z toho ci su to hlieny alebo nieco ine.

chiaramonika
autor
26. máj 2014

@chiaramonika neviem ci to tam uvidis ale mam tam trochu hnisu a vzadu za mandlou sa mi zda ze tiez nejaká hnisava bodka alebo vyrazka neviem co to je.

zjanka
26. máj 2014

@chiaramonika
Ahoj, rovnou čiarou k lekárovi, presne takto som vyzerala asi pred 2-3 mesiacmi. Čakať nemáš na čo.... Čakala som aj na, no nakoniec som k lekárovi išla (strach, aby sa to neusadilo v tele - srdce, kĺby, ako Ti už tu písali) . Teplotu som ani ja nemala, možno len mierne zvýšenú, unavená som však bola ako kôň. Lekár pozrel, šupol Penicilin V - brala som poctivo 10dní. Hneď o 1-2 dni ťažkosti ustúpili. (Na angínu je klasika penicilín...). Pozn. : Jazyk máš tiež riadne biely.... 😢 . Skoré uzdravenie! 😉

chiaramonika
autor
26. máj 2014

@zjanka ja mam alergiu na penicilin to je to.uz som mala antibiotika pred mesiacom a zas sa mi to objavuje.tiez sa citim unavena.rano som mala uplne horúce telo ale teplotu nie.mozem mat z toho aj uzliny zvacsene?no ved ze aj jazyk biely a nechuti mi jest vobec.na vracanie stale.zajtra čiara k doktorovi.na pohotovosť s tym asi nie co?

kiki68
26. máj 2014

no ja som to mala taketo a na ORL zdesenie jak hovado, primarka tam skakala, sestricka gulala ocami a pisali papiere, tak ja som ani netusila,ze to moze prejst na srdce a klby, asi preto som ja nehystercila jedina 😉
no ten jazyk je teda biely....
Chiaramonika, chod na ORL a rovno sa daj napisat na operaciu,daju prec mandle a budes mat dozivotne pokoj. Mozes ist aj na pohotovost. Inak penicilin nesmiem ani ja,takze mi davali ine ATB,ale bolo to od seiatich k piatim,ja som takto pol roka behala...

kuwait
26. máj 2014

@chiaramonika ano uzliny su zvacsene pod dolnou sankou pri uchu mozu byt na oboch stranach ak nemozes penicillin tak Klacid .ale urcite ho musis zacat brat co najskor bakterialna infekcia sa ti moze zacat sirit po tele.

jellinga
26. máj 2014

@chiaramonika Aj ja som mavala casto anginu a capy a jedine co mi pomohlo bolo vybratie madli, capy sa mi tvorili aj ked som anginu nemala...

kuwait
26. máj 2014

@jellinga ty si mala chronicku anginu vtedy pomoze len vybratie infikovaneho tkaniva(mandli)ale pri akutnej angine netreba hned rezat,1-2 tyzdnova davka atb(podla zavaznosti) postaci len keby sa jej to zopakovalo tyzden po vybrati antibiotik vtedy by sa mohlo uvazovat o dalsom postupe.

chiaramonika
autor
26. máj 2014

@kuwait
@jellinga zajtra idem k doktorovi rano.uvidim co mi povie.vsetko mi smrdí baby.zo všetkého ma naťahuje. Este otázka.vidite tam zahnisane?Podľa priateľa tam nic nemam.tak neviem ci si nahovaram nieco alebo co.

zjanka
26. máj 2014

@chiaramonika Tak ta alergia na penicilín nič moc. Ak sa zle cítiš, kľudne aj na pohotovosť. (hlavne ak máš náhodou malé dieťa a poobede Ti ho má kto postrážiť, aby si ho neťahala cez deň po lekároch...), hlavne, nech sa čo najskôr začneš liečiť. Vôbec neváhaj k lekárovi - zdá sa mi, akoby si mala výčitky, že načo tam vôbec pôjdeš, nahováraš si, že to je vlastne v poriadku...(alebo sa mýlim?) - aj ja som mala taký prístup (pri zápale dutín), no nakoniec aj tak nebolo východiska. A Ty určite nemáš čo rozmýšľať. Skoré uzdravenie!

chiaramonika
autor
26. máj 2014

@zjanka nie ze výčitky ale podľa kazdeho tam nemam ze vela hnisu ale ja ho tam vidím. Ťažšie sa mi dýcha a strkali mi hlieny. Bolia uzliny pod sankou. Zajtra rano hned idem. Dakujem. Si zlata 🙂

kuwait
27. máj 2014

@chiaramonika cele usta mas biely povlak a capy sa pri jedeni uvolnuju a prehltnes ich,ty ich citis ze v mandli nieco mas ale druhy to nemusi vidiet,dolezity je ten biely povlak.

chiaramonika
autor
27. máj 2014

Ide ma poraziť. Doktor dovolenku mal este dnes.nahmatala som si okrem tej tvrdej uzliny ďalšie.tie po zatlačení bolia.ide ma poraziť.z čoho to moze byt?pocit na vracanie stale.biely jazyk tiez.zajtra tam budem uz o siedmej sediet.mam strach z tych uzlín :(

kuwait
27. máj 2014

@chiaramonika to je absolute normalne ze mas tvrde bolave zdurene uzliny ,preto ich mas viac lebo sa ti zrejme infekcia zhorsila kedze si nenasadila atb.Chod na pohotovost! Musis zacat atb co najskor!

chiaramonika
autor
27. máj 2014

@kuwait ale nebolia ma vsetky to ma znepokojuje.su uplne tvrde niektoré.niektore bolia niektore nie.zajtra pojdem doktor tam uz bude.ak mu bude v noci zle alebo vecer tak pojdem aj na pohotovost.

kuwait
28. máj 2014

@chiaramonika tak ako?

chiaramonika
autor
28. máj 2014

@kuwait ze sa mam naparovat a pocit na zvracanie dat si dietu !!!!!!ze mandle su ok !!!!!mam si kupit dezinfekcny sprej do hrdla.tak neviem asi zle vidím!!!!!!!!!!vecer idem na pohotovost.

kuwait
28. máj 2014

ja tam hnis vidim v dolnej polovicke mandle je jasne vidiet pod kozou maly capik,v tej prvej mandli tam uz je rozsiahla infekcia a ked su aj zvacsene uzliny tak to je jasna infekcia , pocit na zvracanie je typicky priznak anginy niekto vtedy aj zvracia,nechapem takeho lekara.Chod k druhemu.

chiaramonika
autor
28. máj 2014

@kuwait ved som aj vracala jedenkrát vcera.vecer idem na pohotovost a v piatok iný lekár.mam aj biely jazyk.mozem sa opytat.si lekárka alebo niekto kto sa vyzná?

kuwait
28. máj 2014

@chiaramonika ano studovala som medicinu,preto ti hovorim nenechaj to tak,bolave mandle s hnisom a zdurene uzliny sa kloktanim nevyliecia.

caterine
28. máj 2014

Podla mna mas tie mandle strasne velke, ja na tvojom mieste by som ich dala vybrat. Tiez sa mi tvorilinhnisave capy na mandliach aj mimo choroby, dala som si ich vybrat a od vtedy sa mi to uz nerobi. Tiez som sa odhodlavala dva roky lebo ked som citala na nete o vybere mandli mala som dost, ale nic take strasne to nebolo a to som si to davala robit v lokalke lebo som nechcela aby ma uspali. Ale na pohotovost urcite chod lebo na toto treba antibiotika, uzliny ta boli lebo je tam zapal aj ja som to mavala.

ushuaia
28. máj 2014

@chiaramonika z mojej skusenosti, prislo to z nicoho nic...najskor len bolest v hrdle, kedze bolo leto nepripisovala som tomu velku vahu...potom v noci som nemohla pomaly dychat ani prehltat - neskutocna bolest az ma to vylakalo, prehltanie bolo tak bolestive az do placu mi bolo...na druhy den mi vyslo CRP cez 600, ziadne teploty, iba biely jazyk...okamzite na ORL kliniku, tam mi lekar dlhou ihlou pichol do mandli,, vyvalilo sa nesmierne mnozstvo hnisu, ale zaroven sa mi neskutocne ulavilo, dostala som PNC na preliecenie a objednavku na vyber mandli tusim do mesiaca...a je pokoj...