Pleseň na nechte

2. máj 2023

Ahojte, ako ste sa zbavili plesne na nechtoch? Ktorý lak z lekárne vám reálne pomohol, že mykóza úplne zmizla? Ďakujem

syslik81
2. máj 2023

opilit poskodenu cast .. a macat niekolko x do tyzdna v roztoku z hypermanganu plus rano a vecer kapat tee trea oil

pertulik
2. máj 2023

Pekný deň pleseň treba prečistit aj zvnútra inak sa bude stále vracať 🙂 kľudne mi napíšte 🙂

taktotedanie
2. máj 2023

Nic zvnutra necistite, ziadne” overene “napoje, tak sa mykoza na nechte nelieci, tu by cloveku predali aj oblicku aj ked ju nepotrebuje
Hlavne vydenzifikujte topanky zvnutra sprejmi a ponozky vyperte na vyssom stupni

autor
2. máj 2023

@pertulik viete napísať konkrétne ako zvnútra, prosím?

pertulik
2. máj 2023

Prečiatit telo aspoň pestrecom buď tablety alebo čaj ale pozor zvyšuje tlak a ešte su aj orechové tabletky ktoré likvidujú parazity v tele 🙂

autor
2. máj 2023

@taktotedanie dezinfikujem aj ponožky periem s dezinfekčnou prísadou proti plesniam, ale žiaľ mi nezmizla

taktotedanie
2. máj 2023

V lekarni je velmi vela pripravkov ak vam nezaberaju kozna dr vam vie predpisat silnejsie, ktore pomozu
Ak mate mykozu aj inde na tele/v tele dala by som si skontrolovat glykemiu
Nejedzte ziadne orechove tablety a podobne blbosti to vam nepomoze ani tolko a este viac penazi z vas tito pochybni predajcovia vytiahnu
A parazity uz urcite nie 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ mykoz na nechte neznamena parazity 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

viestta
2. máj 2023

Chd na kozne nech ti predpisu nieco naozaj ucinne, plesne sa neriesia "cistenim zvnutra: Na to su bud lokalne antimykotika alebo v zavaznych stavoch pulzna liecba antimykotikami v tabletkach.
A treba pocitat, ze leicba mykozy nechtov trva mesiace a dolezita je prisna hygiena, aby sa predislo reinfekcii naprikad z topanok, ponoziek, rohoziek v kupelni, v spolocnych sprchach...

andreakg
2. máj 2023

Veľmi účinný je mykored na mykozu,takisto sprej od footlogix,ale ak je silno postihnutý nechet,treba ísť na pedikúru,aby sa odstránila čo najviac postihnutá časť ,je to bezbolestné.A treba mať trpezlivosť,a hlavne pravidelne nanášať prípravok a samozrejme hygiena.

autor
2. máj 2023

@syslik81 a viete mi napísať nejaký pomer na ten roztok? s vlažnou vodou sa zmieša cca koľko toho hypermanganu? Či riadiť sa farbou roztoku? Ako dlho ste si tie kúpele nôh robili prosím? Celú liečbu? Ďakujem veľmi za odpoveď

viestta
2. máj 2023

&hpermangan je len dezinfekcia, nie je to liecba

autor
2. máj 2023

@viestta ďakujem, na kožné chodím už rok, asi skúsim zmeniť kožnú a vypočuť si názor nejakej inej, lebo plesne som sa nezbavila a fakt vsetko dodrziavam 😢

evica17
2. máj 2023

mne pomohla pedikerka, ona mala aj nejaký pripravok na plesne, už nepamatam ako s avolal, ale nanasala som si ho. a ešte predtým som skúšala máčať nohy v roztoku octu a pomohlo, len sa to vzdy vratilo po case, ale mozno som to mala dlhsie mačať , lebo hned ako to zmizlo som prestala.

katikaba
2. máj 2023

Mne kozna brala z tej plesne ster a nasadila Amorolfin,uzivam ho uz 3/4 roka, zatiaľ sa znova neobjavila

autor
2. máj 2023

@katikaba ďakujem, ten ster je nejaky bolestivý, ci to len spod nechtu odoberie vzorku? Ten amorolfin raz sa 7dni prelakúvaš a používaš aj nejaké iné prostriedky?

katikaba
2. máj 2023

No nebolo to dvakrát príjemné,ale dalo sa to vydržať

katikaba
2. máj 2023

Používam Sanytol sprey na topánky,kúpila som si nové ponožky s vysokým podielom bavlny

marcellka32
2. máj 2023

Hypermangan pomáha na popraskanu kožu medzi prstami ale nelieči pleseň na nechte, medicinalnej pedikerke, má rôzne roztoky, ktoré zaberajú a pravidelne povie, kedy máte prísť a hlavne doma to riadne riešiť, čisté bavlnené/bambusové ponožky, sprej na nohy

nekonecna_katastrofa
2. máj 2023

Polinail na predpis od Dr, Exonailner bez predpisu.

duratlicka
2. máj 2023

Pravidelne potierať iba chorý necht tea tree olejom.

domiklik
3. máj 2023

Pomohol mi betrafen roztok predpísaný kožným lekárom v kombinácii s pedikúrou...

autor
3. máj 2023

@nekonecna_katastrofa ďakujem, to oba laky používaš súbežne? Že jeden ráno druhý večer? Či na striedačku?

autor
3. máj 2023

Ďakujem všetkým za odozvy. Nad pedikerkou rozmýšľam, len ja nemám ten necht zhrubnuty keďže ho pravidelne pilnikujem, tak za to mám také, že čo by mi vlastne s ním spravila, akú liečbu, no skúsim

katikaba
3. máj 2023

Treba si najst ale dobru pedikerku,ja som bola u jednej,ktora mi povedala,ze to mam otlaky a nie bradavice a preniesla mi to na celu patu neodbornym zasahom

nekonecna_katastrofa
3. máj 2023

Nie. Prvýkrát som mala predpísané od Dr, druhýkrát som si kúpila sama v lekárni. 2x čo som bola na pedikúre u "číňancov" pred dovolenkou som tam akurát niečo chytila.

syslik81
3. máj 2023

@nekonecna_katastrofa je rozdiel medicinalna pedikura-kam ju posielaju , normalna pedikura a cinania.. k cinanovi by som nesla ani keby zadarmo robili :-P

nekonecna_katastrofa
3. máj 2023

@syslik81 Ja som reagovala na to, že vždy (= 2x, keď som pleseň mala), som to chytila u číňancov. A potom liečila tými prípravkami, čo som popísala vyššie.
K profi pedikúre na liečbu plesne som sa vôbec nevyjadrovala.

autor
3. máj 2023

@nekonecna_katastrofa ďakujem, skúsim.. a predsa ešte jedna otázka, aj nejaký krém si používala na okolitú kožu či ten lak ti kožu okolo nechtu nedráždil?

nekonecna_katastrofa
3. máj 2023

Nič extra som si nedávala.

evicka3692
Odpoveď bola odstránená
Zobraz