Plačem od bolesti hrdla

8. jan 2024

Baby mna zacalo boliet hrdlo, ale az tak neznesitelne, ze placem od bolesti.Uz od soboty to boli, nespim odvtedy, dneska som bola u lekara ale je PN, tak som isla k tym kto ho zastupije ale bolo tam million ludi a ja som musela behat domov lebo manzel mal dolezitu poradu v praci a nemal byt skym moj 2 rocny syn…. akoze mna hrdlo boli stale, ale toto som este nezazila aby som mala take bolesti… hrdlo mam brutalne cervene aj pluzgiere vidim…je trapne s tym ist na pohotovost aby mi dali nejake tabletky alebo antibiotika alebo musim pockat do zajtra? Len este stale neviem ci sa zajtra dostanem k lekarovi kedze vsetci su v robote a nemam kam dat maleho😩😩😩

pribinak
8. jan 2024

Kľudne chod na pohotovosť

lenja123
8. jan 2024

Ak to nevieš vydržať, tak samozrejme choď. Ale rátaj s tým, že ťa nepochvália, keďže bude jasné, že tento stav ti nevznikol náhle.

snazilka_bio_mamka
8. jan 2024

smer pohotovosť. nečakaj do rána, takto som bola aj ja minulý mesiaca a tiež som bola hrdinka a nesla som na pohotovost , chytilo ma to piatok poobede a hrdinsky som trpela do pondelka a v pondelok som sa tam doplazila s poriadnym zapalom.

lubkovaandrejka
8. jan 2024

Ahoj, podla mna chod a vysvetli im situaciu. Ja som bola tiez cez sviatky na pohotovosti, lebo som mala tak brutalnu bolest,ze na nu nic nezaberalo. Bola to hnisava angina,dali mi ATB. Niekedy si clovek uz sam nedokaze pomoct. Drzim palce. Inak boli ku mne velmi mili.

pralinka25
8. jan 2024

inak skus si normalne dat tabletku od bolesti. akoz ideal vydrzat do rana ale ak sa fakt neda tak chod

anjelicek26
8. jan 2024

Lieky na bolesti a rano k lekarovi. Bolesti hrdla nie je stav na umretie,kde lieky na bolesti nezaberu.. hrdlo kloktat kludne kazdu pol hodinu. Rano ti da lekar antibiotika.

saxana000
8. jan 2024

A liecba doteraz aka bola? Doritricin?glimbax?yox?tantum verde?slana voda?obklady? Kloktanie?
Samozrejme uz tetaz jedine smer pohotovost a antibiotika..

ivangeline
8. jan 2024

A nieco si na to davas? Sprej do hrdla. Kloktat sol s vodou. Inhalovat cosi?

orangiiina
8. jan 2024

Mna bolelo hrdlo počas Vianoc, bola som bez hlasu, nemohla som prehltnúť ani rybu, ale na pohotovost ma nenapadlo ani ísť. Hrdlo ma prestalo bolieť po 3 týždňoch, u lekára som nebola. Za mna nie, skúsiť voľnopredajný liek, ak nepomôže, smer obvodný.

bela30
8. jan 2024

To bude herpeticka angina.

mamatroch
8. jan 2024

A test si si robila? My sme mali na jesen taketo brutalne bolesti hrdla (uplne ako ked mi kedysi krcne mandle vybrali) a mali sme covid...
Ako radia dievcata vyssie, cosi od bolesti (ak mas flector, ten je idealny na to, lebo rozpustis vo vode a vypijes, nemusis prehltat).
Pripadne vysli manzela do lekarne a nech Ti nieco na hrdlo kupi, sprej, cmulacie tablety... Plys pridaj vitaminy, C, D, zinok... A rano sup k lekarovi 🤷
No ak to nevies vydrzat, na pohotovosti Ti tiez hlavu neodtrhnu, ak citis, ze treba ist, tak chod.

gabika0825
8. jan 2024

Tak s týmto sa na pohotovost nechodí… veď zajtra predpokladám lekar ordinuje, aspoň ten zastupujúci, keď nie tvoj. Vykloktaj si hrdlo teplou vodou so soľou, daj si paralen, alebo ibuprofén a chod si ľahnúť. Ráno nacvalaj k lekárovi ešte pred otvorením aby si bola prvá a nebude tam milión ľudí.

mamusa123456789
8. jan 2024

@lenja123 ver tomu, ze takýto stav môže nastať aj náhle, asi 2 mesiace dozadu v piatok poobede ma začalo pobolieva hrdlo tak som si dala neo angin a ďalší ešte večer, rano ma hrdlo tak neskutočne bolelo, ze som myslela, ze budem nechtami omietku zo stien skrabat, bolo mi neskutočne zle tak mi manažel doniesol Paralen, ktorý som nedokázala prehltnúť a musel mi rozpucit, vypila do asi 15 litrov salvioveho čaju s medom za sobotu a bolelo stále viac a viac, samozrejme som cmulala neo angin, v nedeľu poobede som di myslela, ze sa z tej bolesti zbláznim, tak ma manažel zobral do lekárne a rám mi poradila a v nedeľu večer začala bolesť trosku ustupovat

simca06022011
8. jan 2024

uorb si priessnitzov obklad (ja som si dala kuchynsku utierku, na to foliu, na to vacsiu utierku).. naozaj, neolutujes.. ja som zomierala na vianoce, dva dni som nevedela ani tabletku prehltnut, uz som sa isla zbesniet (biele capy na mandliach, uplne cervene som ho mala).. dala som si toto vecer na krk, lahla.. za par hodin ako keby utal...
A rano chod k dr ak treba, lebo podla mna vyterom sa nevyhnes, mozno aj odberom... Ja som nakoniec po par dnoch prisla na to, ze mam covid... Ja by som zobrala aj synatora, mozno sa zlutuju a pojdes dnu ihned.

mamusa123456789
8. jan 2024

Kúp si strepfen(ja som mala citrónový) , kombinuj so setolete v modrom obale, mozno to bol nejaký specialny, možno nie, ale pomohlo a ešte si kúp islandský lišajník, tiež kúpiš v lekárni, mne najviac vyhovuje od Livsane, dúfam, ze ti to pomôže ak sa odhodlás si to kúpiť, mne to poradila v lekárni, ale už si nepamätám presne aké rozostupy mali byť medzi s trepfenom a setolete, ale sa mi zdá, ze 2 hodiny a pomedzi to ten lišajník, samozrejme 10-15 po docmulani nejesť a nepiť, ale zo asi vies

zuzi0911
8. jan 2024

Tak ja osobne som bola náchylnejší na angínu...
Jeden deň má začalo pobolievat hrdlo, proste nič hrozne ,do večera to bol brutálne, opuch, nemožnosť ani rozprávať koli bolesti ...samozrejme ,že som isla na pohotovost kde mi automaticky dali lieky...a aj tak sa mi vytvoril absces a museli ísť von...ja len ze aj stav sa môže zmeniť z hodiny a čakať do rána pri takej bolesti by jednoducho nešlo ....nikto mi nevynadal..tie pohotovosti pre dospelých sú tam na toto ...nebavímé sa o urgente

diewcatqoo
8. jan 2024

No ak je to angina, tak by som asi aj sla na tu pohotovost. Prekonala som hnisavu anginu nedavno a to bola brutalna bolest hrdla. Casto trpim zapalmi hrdla, mala som 4x covid, kde ma tiez dost bolelo hrdlo, ale toto som este nezazila. V urcitych momentoch som si myslela, ze sa udusim vlastnymi slinami, pretoze ani tie som nemohla prehltnut. Nic nezaberalo, ziadne pastilky, kloktanie, vyplachy, tabletky od bolesti... jedine antibiotika. Tie zabrali uz po druhej davke.

hipuska
8. jan 2024

Kludne chod. Pohotovosť je určená aj na takéto prípady

roja01
8. jan 2024

Mne na takuto silnu bolest hrdla zabrali cmulacie tbl. Dorithricin, ktore obsahuju antibiotika a su volne dostupne v lekarni. Tiez som mala podozrenie na covid, bol v blizkej rodine.

annazozelenehodomu1
8. jan 2024

Vykloktaj si s ústnou vodou Listerine alebo vykloktaj hrdlo so soľou rozpustenou vo vode

bloger
8. jan 2024

Jasné chod na tú pohotovosť. Nemá zmysel sa takto trápiť. Ešte ma napadlo, že hrýzť klinček. To by malo zmierniť bolesť. Alebo mlieko s maslom.

tykat
8. jan 2024

@bela30 tiez mi napadlo ze herp.angina

zbehla by som na pohotovost, nema zmysel trpiet.

guliver19
8. jan 2024

Uplne kludne chod na pohotovost ja som s tak hrdlom tiez sla. Cim skor daju atb tym skor sa ti ulavi. Ale ako u, aj vyssie niekto spomenul, Priessnitzov obklad si urcite daj ci pojdes ci nie. Mne pred par tyzdnami neskutocne pomohol, za noc bolo po bolesti, akoby nic

koniarova
8. jan 2024

Choď na pohotovosť. Ja som bola a nikto to nekomentoval

kvadrinkaaa
8. jan 2024

Keby aj nejdes dnes na pohotovosť, tak rano ber aj maleho a chod k lekárovi, ked ho nemas kde dat. Ja keby nemozem vydrzat a potrebujem si vybavit lekára, tak beriem aj dieťa. Co uz.

fauko
8. jan 2024

Ja som to raz mala, nemohla som ani jest. Mala som zapal stredneho ucha...

koniarova
8. jan 2024

@kvadrinkaaa v prvom rade by sa mal muž spamätať a pomôcť jej.

belllinka
8. jan 2024

No keď myslíš, že na pohotovosti nebude milión ľudí 😀 Nepreháňaj, vykloktaj sa slanou vodou alebo jox je na to dobrý, daj si niečo od bolesti a ráno choď k obvodnej

zuzudrnda
8. jan 2024

Pohotovosť pri neznesiteľnej bolesti. Kamoske šupli hneď ATB.

ivana3111
8. jan 2024

Ja som bola cez sviatky na pohotovosti s takou bolesťou, nezaberalo nič volne dostupné avšak bola som bez teploty. Spravili mi Crp a bolo 1.5, bol to pravdepodobne covid lebo manžel 5 dni po mne mal to isté ale aj s horúčkami a vyšiel mu pozitívny covid test.