Opakujúca sa choroba začínajúcej učiteľky

11. okt 2023

Ahojte. Učím teraz druhý rok a snáď každý druhý mesiac som chorá. Užívam vitamíny, probiotiká, jem cesnak, med, robím si bylinkové čaje. Proste robím všetko čo vládzem, aby som si posilnila imunitu a aj tak zase ochoriem. Väčšinou ide o choroby horných dýchacích ciest.
Viete mi poradiť, čo by som ešte mohla urobiť, aby som nebola toľko chorá? Pred lekárkou sa už citim trápne a ako hypochonder.

deedol
11. okt 2023

u mna to chcelo len cas, kym som si zvykla na tie detske a tinedzerske virusy. nic ine nepomohlo. trvalo to dost dlho, kym sa to ako tak stabilizovalo a uz som bola chora "len" 2-3x rocne. teraz zazivam to iste s malym, ktory chodi do skolky - cokolvek donesie, hned to mam aj ja.

simona20201309
11. okt 2023

Asi len sprísniť ranný filter a byť nekompromisna. Skus aj pravidelné prechádzky, otuzovat, pohyb.

kvetinka75
11. okt 2023

dcére pomohlo kozie kolostrum

jani727
11. okt 2023

skuste si kupiť tablety na baze cesnaku ( pomáha to viac ako klasicky cesnak) v rodine nam to pomaha. Najlepšie je to užívať hned pri prvých priznakoch choroby. Nechcem pisať značku aby som nerobila reklamu. Ked bude mať niekto zaujem tak do spravy.

janinah
11. okt 2023

@jani727 poprosím info do správy.mozno mi pomôžu pri hypertenzii

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
11. okt 2023

@monsterablue prečo hneď utekať od problému a meniť prácu, keď sa problém dá vyriešiť aj inak.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
11. okt 2023

@monsterablue pokiaľ nič pre to nespravila, čo sa malo zmeniť? Niekedy stačí pridať nejaké vitamíny, pohyb, otužovanie a človek nebude tak často chorý

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
11. okt 2023

Hneď ako začneš pociťovať čo najmenšie príznaky (šteklenie v nose, divný pocit v krku) treba sa poriadne prestriekat virostopom.. stipe to jak das, ale je to super účinné.. ja som si už toľko krát zvrátila chorobu vďaka tomuto že ani neviem.. časom si človek na to štípanie aj zvykne, ale fakt na virostop nedám dopustiť, je to super..

kvetinka75
11. okt 2023

@monsterablue píše že užíva nejaké vitamíny, jedáva cesnak med.Toto nie sú zázračné lieky, asi treba ešte viac toho pridať. Môj muž pravidelne jedáva med, cesnak a stále mu niečo je. Dcéra tiež bývala často chorá a odkedy berie kolostrum, začala športovať, plávať, otužovať sa, tak sa to zlepšilo. Nepíše čo všetko ešte pre to robí. Alebo či len toto čo napísala. Niekomu pomáha aj sauna. Treba toho viac vyskúšať

mikadooo
11. okt 2023

Ja osobne neviem. Nie som učiteľka, len mám 3 deti, ktoré dovlečú zo škôlky/školy, čo sa len dá 🤪. Momentálne som zas chorá, dnes idem k dr. so "soplíkom", lebo v robote by ma zlynčovali kebyže tam prídem v tomto stave 😁. Lejem do seba morskú vodu, nasivin, solmucol, do hrdla frcám stopangin, cucam tie pastilky, vitamíny c, d, zinok, muž mi ešte rybie kapsuly naordinoval, domáci podbeľ a skorocel, samozrejme čaje s medom a citrónom, na bolesť hlavy Paralen,... no že by to malo nejaký zázračný efekt... 🤷. Jediné čo pomôže, je týždňová pn, alebo v mojom prípade home Office 😂. Každopádne, keď ja skončím, určite jedno z detí začne, takže zas budem len lietať, aby sme to s chlapom nejak vykryli. Každopádne - drž sa... a ak objavíš nejaký zázrak, daj vedieť 😁.

juliet86
11. okt 2023

konvickovat nos? pracovat v respiratore alebo rusku?

kvetinka75
11. okt 2023

@mikadooo otužovanie si neskúšala? Mne to veľmi pomohlo. Nie som už taká zimomravá a cítim sa celkovo lepšie, aj keď chorá som ani pred tým nebývala často. Ale ja som taký light otužilec, žiadne studené vody a jazerá. A pomohlo aj to

deedol
11. okt 2023

@kvetinka75 ja som skusala, nasi otuzuju roky, tak som zacala s nimi, normalne celorocne. nepomohlo :-/

kvetinka75
11. okt 2023

@deedol odskúšanú mám aj Echinaceu kvapky z lekárne. Pri nádche a malom nachladnutí keď som dcéra začala dávať hneď ak som zistila, že niečo na ňu lezie, do 2 dní bolo po.
Potom už len využiť silu sugescie - som zdravá, som zdravá som zdravá a veriť tomu 😉

deedol
11. okt 2023

@kvetinka75 to posledne robim, ked fakt nemozem ochoriet :D potom som chora cez prazdniny :D

luccija
11. okt 2023

Po 2 r som skončila s prácou s malými deťmi kvôli takýmto chorobám.Ani sa mi nechce písať čo som všetko skúšala....zostal mi chronicky zápal nosohltanu.Treba ísť k imunologicke zoberie ti krv a zistíš ako si na tom.Mozes do seba dávať čo chces, keď máš bunkovú a celkovú imunitu narušenú.Ja som mala dostala som imunor postavil ma celkom na nohy.Ako učiteľka vydás aj veľa psychickej energie svojich emocii

autor
11. okt 2023

Ďakujem vám všetkým za rady.

elfi1
11. okt 2023

Konvickovanie moze naozaj pomoct. Precisti prave tie horne dychacie cesty, vydezinfikuje. Ziaden sprej to tak nespravi. Idealne preplachnut hned ako prides domov z toho prostredia

kacena4
11. okt 2023

obvodak ti moze predpisat nieco na imunitu, chripkova injekcia, nech ti spravi test na imunitu, alebo sa objednaj k imunilogovi

vkatush
11. okt 2023

Detto, 2 roky a každú somarinu som od mojich dostala. Lekárka sa smiala, že som proste lepidlo na detské choroby. Aj na tie, ktoré by fakt mali mať len deti.

Mne pomohla len materská 😂 som zvedavá, ako často budem doma, keď pôjde malý do škôlky a ja naspäť do školy.

gab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvike
11. okt 2023

Ale tak snad nechodite s kazdou beznou virozou k Dr. Ako ja len na to reagujem, ze sa trapne citite pred Dr. Ja mam teda dost narocny rok co sa tyka chorob. Uz 4x som mala vyslovene take brutalne virozy vzdy s teplotami 38-39, ktord som musela podstivo tyzden odlezat. A teda len raz som sla k Dr. aj to som vedela, ze to bude angina (od syna) tak som sla po atb. Angina ako z ucebnice, tak tam by samoliecba nepomohla. Ale inak vobec Dr. nevie o dalsich mojich virozach. Mozno mavate horsie komplikacie, tak preto stale idete k lekarke ? Ci preco vlastne vie o vas ?

mimka1402
11. okt 2023

@silvike Asi logicky ak potrebuje pnku tak ku komu si ju má ísť vystaviť? Je logické, ak je ťažší priebeh chorôb, že sa človek príde poradiť aj k lekárke.

silvike
11. okt 2023

@mimka1402 Jaaaj, tak asi koli tej pn, mi to nejako nedoslo.

nikaeli
11. okt 2023

Som v školstve už takmer 20 rokov a minulý rok som bola 2x na PN, čo ma tak položili detské nevinné soplíky a kašlík. Nemáš sa prečo cítiť trápne pred lekárkou. Môj dr. vie, že pracujem v školstve a vždy mi hneď urobí výter a crp. Väčšinou bojujem so streptokokmi alebo haemofilom. Keď mám v triede dieťa s príznakmi, po príchode domov si prepláchnem nos konvičkou a vykloktám hrdlo..

autor
11. okt 2023

Vždy bojujem kým vládzem a chodím do práce. Kým mám bolesť hrdla a soplik, nebezim ku lekárke. Dám si kalciovy sirup, konvičku, rúško na tvár a pokračujem. K lekárke idem fakt keď už nevládzem ráno vstať a ísť do práce a keď mám teploty.
Okrem vyššie spomenutého chodím na večerné prechádzky, skúšala som aj saunu a nič nezaberá.

nikaeli
11. okt 2023

musíš si tým prejsť rovnako ako deti..