Odhalia CRP testy koronavirus?

dadus_ka
8. mar 2020

Ahojte, prosim odhalia CRP testy aj koronavirus? Akože nie konkrétne ale že ak by ho niekto mal, vyšli by CRP testy pozitívne ako pri iných vírusových chorobách?

sapetka
8. mar 2020

@dadus_ka ? Crp urcije ci je v tele zapal nie korona virus

kittykat22
8. mar 2020

@dadus_ka ano, pri coronaviruse je zvysene CRP.

dadus_ka
autor
8. mar 2020

@sapetka aha tak som to splietla. Čiže ukáže bakteriálnu infekciu nie vírusovú? My moc doma neberieme antibiotika tak neviem. Len som teraz dosť ochorela už 3 tyzdne má trápi choroba a na pohotovosti mi spravili len CRP test že je to v pohode, dali niečo na kašeľ a to je všetko. Musela som si u svojho vyžiadať krvné testy na pľúcne baktérie tak pondelok čakám čo bude.

sapetka
8. mar 2020

@dadus_ka tak neviem teraz.
@kittykat22 Pise ze crp je vyssie🤷‍♀️ Napriek tomu ze je to virus moze byt crp ukazovatel

dadus_ka
autor
8. mar 2020

@sapetka tak teraz neviem ani ja 😩

kittykat22
8. mar 2020

@dadus_ka jednoduche. CRP je ukazovatel ze je v tele zapal. Takze vyssie CRP je pri coronaviruse pri zapale obliciek, pri zapale pluc. Akonahle je v tele zapalove lozisko, tak je zvysene CRP. Ty zapalove lozisko nemas - takze kasles z ineho dovodu. Obycajne CRP ukazuje chorobu ktoru je potrebne liecit antibiotikami. Takze pockas - skusis sa vyliecit doma - perina, caj, a ked to nepomoze, vratis sa k lekarovi, a skusate najst pricinu. Kasel je protivny, niekedy sa cloveka drzi aj 3-4 tyzdne. Ked kasles, nemusi to znamenat ze si vazne chora. Zbavit sa ho je niekedy tazke.

dadus_ka
autor
8. mar 2020

@kittykat22 ďakujem pekne za info. Ja som si aj myslela že to tak je. Robili mi ešte testy na pľúcne chlamýdie a mykoplazmi. Ten kašeľ je neúnosný, suchý, dráždivý až napínavý. Už ma bolia pľúca aj svalovicu mám normálne z kašľu a mala som už 7 druhov liekov :(

kittykat22
8. mar 2020

@dadus_ka To mi je luto. Kasel dokaze byt velmi neprijemny. Skus tymianovu mast od Just natriet na priedusky aj chrbat - to velmi pomaha. A skusala si od kasla kvapky alebo sirup Levopront - ten je super? Na noc na spanie si daj fenistil - akonahle nebudes kaslat ked budes spat, tak sa ti velmi ulavi.

merkelica
8. mar 2020

Nie. CRP metoda je zalozena na detekcii specifickeho C reaktivneho proteinu, ktory telo vytvara pocas zapalov. Corona virus sa detekuje pomocou PCR - polymerase chain reaction.. ide vlastne o to, ze jeden virus ma povedzme jednu RNA a jedna RNA sa neda detekovat. Pomocou PCR sa sa n krat "naklonuje" dana RNA, tak aby sme dosiahli detekovatelne mnozstvo a potom pomocou chromatografickych metod vieme odseparovat jednotlive frakcie genetickeho materialu, z tychto frakcii nam vznikne akysi "ciarovy kod" daneho genetickeho materialu a ked sa tento kod zhoduje s kodom s porovnavacou vzorkou corona virusu, tak vieme, ze vysledok je pozitivny

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
feuer
8. mar 2020

@dadus_ka dobry vecer mne sa na kasle osvedcili pripravky z Justu. Ak by ste potrebovala vediet viac kludne ma mozete kontaktovat. Tu nemozem hovorit vela.
@dadus_ka

dadus_ka
autor
8. mar 2020

@kittykat22 neskúšala a ďakujem za tip! Určite skusim 😊 Mala som na kasel tussin, phrometazin, kodein, na nádchu kvapky, sprej na alergiu, tabletky na osduchnutie sliznice, pamycon a ešte som mala antibiotiká klacid. Ja niesom zvyknutá brať lieky a toto bol hardcor pre mňa. A keď ešte to bolo k ničomu lebo stále mám problémy.

dadus_ka
autor
8. mar 2020

@merkelica čiže keď ma niekto coronavirus CRP má negativne? Lebo každý inak píše a už som zmätená. A je nutné mať teplotu pri coronaviruse?

dadus_ka
autor
8. mar 2020

@feuer ďakujem pekne ale kamoška tiež robí s Justom tak keď tak sa obrátim na ňu lebo kedysi už mi o Tom hovorila.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadus_ka
autor
8. mar 2020

@miriam11 to naozaj? Nepoznám túto metodu.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadus_ka
autor
8. mar 2020

@miriam11 super ďakujem vyskusam. a to pomáha na ten suchý dráždivý prieduskovy kašeľ?

merkelica
9. mar 2020

vacsina ludi ma pri corone teplotu, ale su jedinci, napriklad aj ja aj moj stary otec, ze pri akejkolvek chorobe, chripke, zapale sme nikdy nemali teplotu nad 37,5.. takze ono to zavisi aj od jedinca.. zial zdravotnici sa casto drzia "tabuliek" a nepristupuju k pacientom individualne.. pri corona viruse je CRP negativne

lucia147852
9. mar 2020

@dadus_ka test na čierny kašeľ to tiež robili? Inak z liekov za mňa na kašeľ erdomed. Ale silnejší je už na predpis.

dadus_ka
autor
9. mar 2020

@lucia147852 nerobili. Dnes som zas bola na plucnom. Pľúcne chlamýdie a mykoplazmi negatívne. Protilátky vysoké.... Tak ja už neviem.... Silnejší než kodein? Pľúca mi počúval ze mám v pohode a vraj bolesť za rebrami na ľavom pluci je preťaženie z kašľu. Akurát mi zas predpísal phrometazin sirup (už tretí) a ventilom inhaler V. Nikdy sa ma tak dlho žiadna choroba nedržala ako teraz. Od 18.3. a bola som 14.3. v kontakte s jednou pani ktorá akurát prišla z dovolenky z Thajska kde bola 2 týždne. Tak mi to príde divne

dadus_ka
autor
9. mar 2020

@merkelica práve že ani ja nemávam moc teploty. Väčšinou všetko vylezim doma a do týždňa som fit ale toto je hardcor už. Bez teploty a tak dlho aby s bola chorá

duratlicka
23. mar 2020

@dadus_ka
Ja mam podobny problem. Kaslem uz 4.tyzden.CRP nizke,dychanie ciste,v hrdle mi nasli haemophila influenza,to sa preliecilo antibiotikami,par dni bolo trochu lepsie a znova kasel.
Ten prvy tyzden to bol priserny kasel,az ma napinalo,najhorsie to bolo podvecer a v noci.Spala som posediacky,aj to malo.
No ja som s nikym z cudziny nebola,musela som ochoriet v cakarni u lekara.

duratlicka
23. mar 2020

@dadus_ka Aj ja uplne bez teploty.Ako to u Vas prebiehalo dalej?

dadus_ka
autor
23. mar 2020

@duratlicka z kašľu sa mi sekli nervy medzirebrovych svalov takže ma boli kazde zakaslanie, hlboký nádych, smiech, smrkanie, kýchanie..no hruza a už 2 týždne ma to bolí, beriem dorsiflex a flector a novalgin a len s tým dokážem fungovat. ale už nemôžem tým pádom brat lieky na kašeľ a ten sa tým pádom zhoršil a kým sa toho kasla nezbavim tak sa nezbavim ani tej bolesti na hrudníku za rebrami lebo ho pretazujem. Proste kolotoč už vyše mesiaca. Zúfalá som. V našom meste nemáme neurológa a súkromné kliniky pozatvarane lebo korona..mne nebrali vytery z hrdla, to som mala v pláne ísť ale začala karantena a u nás ORL neordinuju... Inak mi robili CRP negatívne a krv na pľúcne chlamýdie negatívne.

duratlicka
16. apr 2020

@dadus_ka Už je lepšie? Ja som po mesiaci prestala kašlať a po týždni som začala znova. Medzitym ochorela dcera. Dokonca aj svokrovci, u ktorych som bola uplne na zaciatku choroby po dceru. A to som sa od nich drzala daleko,len aby neochoreli.Vsetci odo mna ochoreli az po 3 tyzdnoch a vsetci maju suchy dusivy kasel.

dadus_ka
autor
16. apr 2020

@duratlicka ahoj nie. A ta bolest na rebrach neboli seknute nervy ale prasknute rebro. Uz je to 2m co kašlem 😒 a je to len horsie. Uz sa mi aj tazsie prehĺta. Konecne som sa dostala na orl tak som zvedava. A covid19 mam negat. Ale kamoška sestricka hovorila, ze po 2m uz som to mohla aj prekonať a teraz len riesim nasledky. Vraj protilatky testy nemeraju tak ktovie... Alebo som to ani nemala ale neviem co ma teda trapi...ty mas za sebou nejake testy este odvtedy?

duratlicka
16. apr 2020

@dadus_ka To Ti z kasla prasklo rebro?

duratlicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
duratlicka
16. apr 2020

@dadus_ka Mne lekarka tvrdila,ze haemophil tam uz nie je a ze kaslem uz len z podrazdenia dychacich ciest ako dozvuky choroby.