Obvodný lekár odmieta spraviť predoperačné vyšetrenie

pufinkaaa
28. júl 2022

#ahojte mam takyto problém a potrebujem vediet ako to vlastne je poprípade co tej obvodnej lekarke povedat....
Mam problemy s chrbticou poslala ma neurologičke ta ked mi predpísala injekcie ze obvodna mi ich ma pichat alebo mam najst nejakú kamosku zdravotnú sestru lebo neuro nema zdravotnu sestruv ambulancii....tak obvodna mi spravila cirkus ze ako si to neurologicka predstavuje ona mi ich nebude podavat lebo si ma zodpovedať za liecbu neuro....ok teraz znova nastal problem ortoped ma ide objednat na hospitalizaciu do nemocnice na infuznu liecbu a pri prijme treba krvny obraz a ine vysetrenia teda vysledky ako predoperacne a obvodna mi zadrela ze kto to indikoval ten to ma vykonat tie odbery lenze ortopedova sestricka povedala ze oni kedze pracuju poobede to nevedia vykonat a preco ma obvodna problem nechape nikto celkovo s nou su problémy taketo uz dlhsie....co s tym? Idem asi zmenit obvodnu 😵‍💫 problem nechape nikto celkovo s nou su problémy taketo uz dlhsie....co s tym? Idem asi zmenit obvodnu 😵‍💫

simsalabim
28. júl 2022

@pufinkaaa aj moja odmieta robit predoperacne 🤷‍♀️ Posiela k internistovi, kde clovek stravi cely den.

sissahh
28. júl 2022

@pufinkaaa obvodná je povinná vám odbery odobrať ak ich máte napísané v sprievodnom liste od ortopeda

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
28. júl 2022

Co sa týka podávania tých injekcií, to ma obvodná pravdu, za takú liečbu by mal zodpovedať ordinujuci lekár. V prípade komplikácií, alergickej reakcie kto by niesol zodpovednosť?
Na predoperačné odbery ti mali napísať sprievodný lístok, kde o ne žiadajú a na tom základe ich obvodný ma urobiť.
Ale interné vyšetrenie, ARO vyšetrenie samozrejme už musíš si realizovať v príslušnej ambulancii. To už obvodný nerobí.

sissahh
28. júl 2022

@simsalabim pokial sa jedna aj o aro vys interne tak môžu poslať nie každý obvodný môže robiť predoperacne vys bacha na to 🙂

pufinkaaa
autor
28. júl 2022

@simsalabim no ona ani to ze by ma poslala jednoducho mi napisala:
kto indikoval nech to vykona pekny den.
Porazit ma ide z nej

0silvia0
28. júl 2022

@pufinkaaa moja obvodna tiez nerobi predoperacne vysetrenia. Normalne som sa objednala k internistovi a na anesteziologicku ambulanciu. Ale beriem to ako fakt a nevytaca ma to... aj odbery aj vsetko oststne robil internista.
A tie injekcie od neurologa maju tiez svoju logiku

miskamicha
28. júl 2022

@pufinkaaa odbery by urobit mala..
Predoperacne co sa tyka aj ekg nemusi kedze ho asi nema... a ak ides na hospitalizaciu tak by nali vsetko spravit tam...zbytocna cesta za obvodnou 🙂

pufinkaaa
autor
28. júl 2022

@sissahh ono neviem ci su to predoperačné lebo ja tam idem lezat na infuznu liečbu a ortoped to pise na tom papieri nalezovom ze pri prijme treba predlozit KO,FW, glykemia, moč. A povedal ze to ma obvodna dr spravit

sissahh
28. júl 2022

@pufinkaaa keď len toto predpísal tak stačí prísť s nálezom za obvodnom toto by mala spraviť

pufinkaaa
autor
28. júl 2022

@0silvia0 v poriadku preco ma teda neusmernila k internistovi? Ona celkovo na hoci co povie ze moze aj nemusí a tym padom posle cloveka do kelu....

0silvia0
28. júl 2022

@pufinkaaa no to ja neviem preco ta neusmernila, asi ma neprofesionalne spravanie🤷‍♀️

jaskolka
28. júl 2022

@pufinkaaa to sú klasické odbery, nič špeciálne. Na základe nálezu a odporúčania od ortopéda ich ma urobiť.
Internista s tým nič nema.

miskamicha
28. júl 2022

@pufinkaaa este taka vec...ak ides na hospitalizaciu.. a nie je tam planovany zakrok operacny.. tazko povedat ako si to obvodna moze vykazat pre poistovnu aby jej to preplatila./ nebude to predsa platit zo svojho/ ..musi tam byt nejaka indikacia. Mozno je s tym problem a preto nechce. Nie som obvidny lekar takze neviem sa k tomu presne vyjadrit. Ale podla mna zbytocna cesta za obvodnou ked to vsetko vedia urobit v nemocnici na danom oddeleni

sissahh
28. júl 2022

@pufinkaaa pokial nieje aj sestrička pizda tak nech ti tu krv zoberie a zidanky s krvou normálne zanesies do labaku

pufinkaaa
autor
28. júl 2022

@jaskolka ja neviem co jej mam povedat teda ona začne robit cirkus ako aj pri tych injekciach a konec do mna len nervi a zufalstvo
Volala som do inej ambulancie a ze nieje problem mam prist

sissahh
28. júl 2022

@miskamicha pred príjmom musíš mať vždy výsledky aj u nás na neurochire to tak funguje hoci by sa to dalo spraviť v nemocnici je to proste povinnosť ambulancii

miskamicha
28. júl 2022

@sissahh ano ak ides na zakrok je to tak. Pracujem.na urologii.. ale ak niekoho napriklad indikujeme na hospitalizaciu o dva dni po prvotnom vysetreni /napr.ATB liecba uroinfektu/ tak my to nevyzadujeme. Odbery sa urobia u nas 🙂

sissahh
28. júl 2022

@miskamicha a ako to potom vykazujete? Nahadzujete cez príjem ako mimo ambulantných hodín ?

miskamicha
28. júl 2022

@sissahh ako akutna hospitslizacia 🙂 kedze je to nutne abynpac.lezal na oddeleni... pri planovanom op.zakroku musia mat odbery...ale stane sa ze je nutne opakovat koagulacky.

sissahh
28. júl 2022

@miskamicha aha jasne tak to potom áno ale ortopedia pokial viem akútnych pacientov neprijíma všetko majú plánované

pufinkaaa
autor
28. júl 2022

@miskamicha ortoped ktory to pisal v nemocnici aj pracuje a predpokladam ze to takto bezne chodi ako to napisal aj povedal a len ona musi zo vsetkym robit problemy 🤷🏻‍♀️ viem ze aj s dcerou ked som sla na vyberanie mandli tak trebalo vopred porobit odbery atd bezne sa to pri prijme vyzaduje ak to nejde cez urgent 🤷🏻‍♀️

miskamicha
28. júl 2022

@sissahh ano op.zakroky by mali byt planovane... ale ak ma.pac akutne bokest napriklad.a ide na amb na vyseyrenie a rovno ho tam.nechaju tak co ho este poslu za obvodakom?

V podstate asi ma obvodacku co sa jej velmi robit nechce 🙂 a tak sa zbavuje roboty.

babababka
28. júl 2022

aj moja odmieta,posiela na internú ambulanciu v okresnom meste,kde majú šialene dlhé termíny.

miskamicha
28. júl 2022

@pufinkaaa ano ano na operaciu jw to bezne.. ale ine je ak ide len polezat na infuzky 🙂 tu sa o zakrok nejedna. Ale podla mnamohla obvodna spravit odbery... uz ako v ramci preventivnej prehliadky napriklad.. autorka zrejme nepotrebuje klasika predoperacne ..ale.len odbery.. ak predoperacne vacsina obvodakov to ani nerobi 🙂

sissahh
28. júl 2022

@miskamicha nie nie ortopedia nepozná pojem akútne :D aj keď má bolesti vždy majú výlučne plánované preto nemôžu urobiť odbery keby sa jedna o iné odd tak jasne dá sa 🙂

miskamicha
28. júl 2022

@sissahh tak neviem si predstavit akovykazuju takehto hospitalizacie a ako to maju planete poistovnou.

sissahh
28. júl 2022

@miskamicha planovacky? Normálne idu cez spádovú ambulanciu aj my mame výlučne plánované pokial nepríde napr. akútny subdural

pufinkaaa
autor
28. júl 2022

@miskamicha preventivku som mala robenu v decembri ale aj to bolo tak ze ako po covide som mala bolesti na hrudi a poslala ma na interne vysetrenie a tam ma poslali za nou zase ze potrebuju nejake krvne vysledky a ona povedala ze nech spravia ze odkial ona ma vediet ake chcu pritom vraj u nich praxovala sestričky povedali takze vraj by nemala mat problem a teda nechcela ani len vymenny listok(vraj nemoze lebo vynimocny stav ci aky bol) mi dat ani tu krv spravit pre nich tak nakoniec ze spravi mi ekg aj krv ona vramci preventivky ale ze kolko som sa ja nabehala to nevadi

oskorusa
28. júl 2022

@pufinkaaa obvodná má pravdu, nesprávne sa zachovali neurologička aj ortopéd.
Odbery ti spravia v nemocnici v deň príjmu. Držím palce, aby liečba zabrala