Neustále sa opakujúci sa soor

lenkaam_1
6. feb 2018

Ahojte mate niekto skusenost so soorom?
Maly ma 3mesiace a bojujeme s tym od narodenia...
Ma zabku vyliecime o 2tyzdne je to nazad...
Pusinku som mu vytierala prevarenou vodou,uz aj vodou so sodou, potom mal atb fluco sandoz zmiesane s vodou ruzovy medik nic....
Ja uz som si na prsia davala canesten, tp iste atb co mal aj maly ruzovy medik potom tu fialovu vodicku mo zda sa ze nic nezabera...gynekoloh pov.ze nevie co s tym a predpisala opat canesten. (Ten zmyvam pred kojenim)
Co by sommohla alebo ku komu? Na kozne?
Ak mate nejake rady budem rada uz ma to fakt vytaca...☹ dakujem

senta_sofia
6. feb 2018

@lenkaam_1 vyter mu robili? Ak sa potvrdi candida, kludne moze lekar predpisat antimykotikum, my sme mali diflucan. Z volnopredajnych je este candibene sprej, povytierat pusu a to mozes aj ty na prsia, mas ich aj bolave, ci len maly ma pusinu? A este v lekarni sa da kupit tinctura gingvalis, taka hneda bylinkova vodicka.

lenkaam_1
autor
6. feb 2018

@senta_sofia ahoj ano je to candida.prsia ma nebolia skor svrbia ale tiez nie stale zacali ma svrbiet cca 2 dni dozadu tak som hne malemu riadne pusinku skontrolovala a zas to tam bolo ☹ nie v takom velkom rozsahu ako maval ale zacinajuce proste...diflucan nam predpisali teraz teda malemu...
Myslim si ze je to odomna ze mne jenoducho ten canesten a vsetko ostatne nezabera ze iba vymiznu priznaky...

stejja9
6. feb 2018

@lenkaam_1 ahoj. Mne pomohlo upravenie stravy, na candidu ziadne cukry, vylúčiť vsetko sladke, bielu muku, biele pecivo, ...a viac cistych jogurtov, acidko, probiotika. Pila som acidko pohár rano, na obed, vecer. Malemu som pravidelne cistila pusu cistou vodou, ak toho bolo v puse vela, vodou so sodou. Drzim prsty. ;)

sandrikajurko
6. feb 2018

@lenkaam_1 ahoj tiez kojim mali to mal a obvodna nas stim poslala alergologicke a ta mu daala nato isoprinosine a chvala bohu sa mu to viac nevratilo

lenkaam_1
autor
6. feb 2018

@sandrikajurko a sla si k obvodnej svojej ci pediatricka?

rdnk
7. feb 2018

@lenkaam_1 mne pediatricka predpisala nejaku vodicku co sa zarabala v lekarni..neviem ako sa volala.. raz som mu s tym natrla usta a zmizlo to.. prsia som si sto tym tiez a mali sme pokoj

bluff
7. feb 2018

tak to vidim prvy krat take slovo ze soor.. to sa na Slovensku pouziva? co je to?

lenkaam_1
autor
7. feb 2018

@bluff zaba v puse

sashenocka007
7. feb 2018

ahoj my sme si tym presli tiez, potierala som malemu pusinku a sebe bradavky na striedacku fialovou vodickou a roztokom sody bikarbony a to nam neuveritelne pomohlo. plus som nasadila probiotika a vitamin b sebe aj malemu aj cumliky som mu vyvarila v sode a parada uz sa to nevratilo. odporucam sa vyhnut na cas sladkemu a bielemu pecivu. a odporucam aj kyslomliecne vyrobky najma acidko a podobne.

lenkaam_1
autor
7. feb 2018

@sashenocka007 dakujem vyskusam je to uz na nervy...

pauliii
7. feb 2018

Ahoj aj moja malá, mávala opakovane soor, pomohol jej Eutrosis oro gel je voľnopredajný.

luba41
7. feb 2018

úprava stravy, vylúčiť sladké,aj mlieko, aj kyslomliečne . .tú kvasinku mu prenášaš ty..užívaj Hylak na trávenie, kvasinka sa drží na cumloch,takže nepoužívať

jana_eyre
7. feb 2018

nepouzivas nahodou vlozky do podprsenky? tie strasne robia mykozu.. ten diflucan zaberie velmi dobre, prsia vela vetraj, ked si doma ani nenos podprsenku, len volne tricko a skusaj viac krat sodubicarbonu si davat na bradavky..

lenkaam_1
autor
7. feb 2018

@luba41 cumliky maly vobec nechce takze to u nas vobec....ved aj ja mam pocit ze to ma odomna....len uz eviem co na tie prsia ked sa to vzdy strati...skusim aj tu upravu stravy dakujem

lenkaam_1
autor
7. feb 2018

@jana_eyre zo zaciatku som ich pouivala ale iz nie lebo som tu mala laktacnu to iste mi povedala...akusim este castejie....dakujem 🙂

lenkaam_1
autor
7. feb 2018

@pauliii to si si davala aj ty na prsia?

bosoriak
7. feb 2018

@lenkaam_1 mne pri candide u dietata dal pediater systemove abtimykotika obom. Uzivali sme ja tablety a dieta diflucan sirup a uz sa to nevratilo. Canesten je len lokalna liecba, pkdla mna to nestaci, ak mas candidu v mliekovodoch. Vyziadaj si liecbu flukonazolom pre teba aj pre dieta. Inak to nie je nebezpecne, iba neprijemne.
Vela zdaru.

sandrikajurko
7. feb 2018

@lenkaam_1 pediatricke a mne nedali vôbec nic len malému ten isoprinosine

pauliii
7. feb 2018

@lenkaam_1 áno aj prsia som si potierala

marlenka222
7. feb 2018

@lenkaam_1 Kup mu probiotika. Posilnia imunitu a do mesiaca by to malo ustupit

lenkaam_1
autor
7. feb 2018

@pauliii dakujem 🙂

@marlenka222 prpbiotika mal koli brusku biogaiu koli brusku aj tak to dostal....ja som proste prenasac a neviem co s tym

marlenka222
7. feb 2018

@lenkaam_1 biogaia je brutus ktory reklamuju lekari. Skus apo laktik

micikem
6. okt 2018

@lenkaam_1 ahoj ako ste nakoniec skoncili? Mame soor a nevieme sa ho zbaviť, co vam zabralo? Dakujem 😘

micikem
6. okt 2018

@pauliii po akej dlhej dobe vam zabral? My Jo mame 3 den. A este mame zabku. Zda sa mi ze menej, ale este je

lenkaam_1
autor
6. okt 2018

@micikem samo od seba sa to nakoniec upravilo ale trapili sme sa naozaj dlho do cca 7 mesiacov...
Najviac asi boraxglycerin vytierala som pusinku niekolko krat denne + sebe prsia + aj ked sa zaba stiahla yak som mu ju preventivne raz za den vytrela..
Je to hnus zelam nech sa toho zbavite cim skor

pauliii
6. okt 2018

@micikem myslím, že to trvalo aj týždeň ale pomohol a este k tomu som davala probiotika

micikem
7. okt 2018

@lenkaam_1 dakujem pekne a áno je to hnus. Snáď zaberie daný gél. Ked idem skusat ďalej.

@pauliii a potom si dávala aj niečo preventívne?

dzulik_
7. okt 2018

@marlenka222 viem, že si to písala dávno, ale Biogaia teda nie je vhodné probiotikum pre bábätká? Zaujíma ma to, lebo mne ho tiež doktorka kázala dávať ...

micikem
7. okt 2018

@pauliii inak ako často ste vytierali pusinku s gélom? Za den

micikem
7. okt 2018

@dzulik_ my ho dávame. Respektive probiotiká meníme. Bolo mi povedané ze sa musia striedať.