Nepríjemný pocit pri srdci

jennifer235
27. júl 2024

Ahojte niekedy mám taký nepríjemný pocit pri srdci , lenntak sedím a cítim a počujem ako mi búcha srdce a niekedy cítim preskocenie ….myslite že sa mám obávať ? Liečim sa na PP a úzkosti …keď príde ten divný pocit pri srdci tak hneď úzkosť a bojím sa či sa mi niečo nestane …

zara1996
27. júl 2024

@jennifer235 na kardiologiu chodis ?

cavelocavelo
27. júl 2024

@jennifer235 možno je to len psychické.. vyvolané tvojou psychikou že sama začneš tomu venovať pozornosť a sústrediť sa na to či?

jennifer235
autor
27. júl 2024

@zara1996 ano bola som prvý krát v máji a zistili mi paroxyzmalnu tachykardiu

jennifer235
autor
27. júl 2024

@cavelocavelo neviem …ale pri mi aj tak niekedy divne aj keď niečo robím tak mi začne viac búchať srdce že ho cítim a odmeriam si tlak a aj tlak sa mi trochu zvýši …

cavelocavelo
27. júl 2024

@jennifer235 čo to je? Tak v skratke

cavelocavelo
27. júl 2024

@jennifer235 niekedy? To je kedy? Často?

zara1996
27. júl 2024

@jennifer235 tak to neviem čo je, ale môžeš to mať aj z úzkosti. Ja keď mám napr. stresové obdobie tak mám tiež búšenie srdca. Váčšinou mi pomáha magnézium.

jennifer235
autor
27. júl 2024

@cavelocavelo Tak napríklad dnes od 16:00 cítim na hrudi taký tlak preskočilo mi srdce a ja hneď nad tým rozmýšľam čo to a bojím sa toho potom to mám stále v hlave , potom som sedela v aute a cítim ako mi búcha srdce a proste taký divný pocit mám … potom to prestalo za niakych 10 min …

cavelocavelo
27. júl 2024

@jennifer235 a tesne predtým ako sa to stalo? Nemyslela si na niečo alebo nevidela si niečo čo ti tento “stav” vyvolá?

jennifer235
autor
27. júl 2024

@zara1996 mne nepomáha beriem ho 3 x denne kvôli tetanii

cavelocavelo
27. júl 2024

@jennifer235 samozrejme ak by to bolo psychikou .. kľudne to môže byť zdravotná ťažkosť ktorú riešiť treba

jennifer235
autor
27. júl 2024

@cavelocavelo nie úplne pohode som bola skôr taký strach namna ide keď mi začína búchať to srdce

jennifer235
autor
27. júl 2024

@cavelocavelo tak bola som u kardiológa a povedal že nič vážne ani tzkafne tabletky mi nedal

stanulienkat
27. júl 2024

@jennifer235 to si kedy stihla kardiologa? Toto co mas je psychicke. Uzkost, stres, tetania.

zara1996
27. júl 2024

@jennifer235 ak by to bolo niečo vážne so srdcom určite by ti to povedal alebo nasadil liečbu. Ja chodím pravidelne na kardio a mám viaceré problémy. Tiež mám občas také stavy ako ty, ale myslím si, že je to skôr úzkosť a keď sa ukľudním proste ma to prejde.

cavelocavelo
27. júl 2024

@jennifer235 skús odsledovať či náhodou ten strach nie je prvý ktorý sa prejaví a potom to srdce.. ja neviem vieš skús zistiť či je to psychika alebo srdce čo myslíš?

jennifer235
autor
27. júl 2024

@stanulienkat bola som v máji

jennifer235
autor
27. júl 2024

@cavelocavelo no skúsim … ale si myslím že skôr obydve to bude lebo niekedy nemyslím na nič a napríklad sedím postavím sa príde závrat a búcha mi srdce a potom sa začnem báť a stále nato myslím …

jennifer235
autor
27. júl 2024

@zara1996 niekedy mám že najprv cítim pri srdci taký divný pocit potom sa mi rozbúši srdce a príde strach ,ale zase občas aj mám úzkosti najprv a potom búšenie tak ja už naozaj neviem či je to srdce alebo psychika 🙈🤦‍♀️

bublinka1426
27. júl 2024

@jennifer235 psychika je svina. mavam toto obcas, myslim ze to je uzkost.

cavelocavelo
27. júl 2024

@jennifer235 keď sa strmo postavíš zatočí sa ti hlava to je normálne deje sa to bežne ľudom.. napadlo mi teraz z tejto situácie čo si napísala to vyzerá že sa bojíš o seba.. že sa ti niečo stane príliš sa kontroluješ a bojíš o svoj život .. ale len z tejto situácie čo si napísala to tak vyzerá.. psychikou to je každopádne určite .. skús skúmať ten strach že z čoho ho máš

jennifer235
autor
27. júl 2024

@cavelocavelo ano presne ste to napísali … ano bojím hneď ako pocítim niaky diskomfort že neni niečo dobre tak si to dávam hneď do hlavy …

bublinka1426
27. júl 2024

@jennifer235 úzkostná porucha, psychiater ?
zazila su umrtie, mas zle vsyledky zdravotne? preco to mas , zase hladaj sspustac.
ja som to mala po umrti a v noci, bala som sa ze umriem.

cavelocavelo
27. júl 2024

@jennifer235 čo myslíš tým diskomfortom? Napríklad …lebo nemám obraz ani šajn napísala si to veľmi šikoro🫥

cavelocavelo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jennifer235
autor
27. júl 2024

@bublinka1426 no môže to byt aj to lebo stále chodím aj po doktoroch hľadám vlastne čo mi je každý doktor mi hovorí že výsledky sú dobre nič mi neni len ja si stále niečo vymyslím niake vyšetrenie a proste ho chcem a idem …mám 22 rokov a som doma zavretá bojím sa ísť aj sama niekde kvôli panickým atakom že to príde namna niekde … len lezim v posteli už mám to takto prestáva baviť .. idem cvičiť rozbuchasa mi trošku srdce a už myslím že ide atak … je to strašne … myslite že aj tie problémy že mi preskakuje srdce môže byt z toho ?

bublinka1426
27. júl 2024

@jennifer235 myslim ze by si sa mala porozpravat s psychiatrom. lekarka co na to tvoja?
lebo ked ti naozaj nic nie je, vela veci robi prave psychika

jennifer235
autor
27. júl 2024

@cavelocavelo príde mi trochu zle a hneď sa toho bojím …

lulu5
27. júl 2024

@jennifer235 Nemôže to byť dysrytmia? Máte dosť draslíka? Skúste jesť banány (obsahujú veľa draslíka). Choďte na odber krvi a dajte si zistiť draslík....

cavelocavelo
27. júl 2024

@jennifer235
@bublinka1426 veď toto že všetko je to len psychikou podľa mňa.. bola si aj u psychológa alebo psychiatra či zatiaľ pátraš len tu? A ako je na tom tvoj spoločenský život?