Nepríjemná sestrička

2. mar 2022

Chcem sa opytat. Je divne, ze obcas s dcerou zajdem k doktorovi ako jej podpora, alebo odvoz, pricom, samzrejme, cakam na chodbe alebo v aute? Vy takto nezvyknete? Zaskocilo ma spravanie sestricky, ktorej to vadi, ze som zavolala o vysledky 25 rocnej.

sisa_s
2. mar 2022

Nie si uz zakonny zastupca, nemoze podavat informacie tebe, ale dcere...od 16 chodim sama k vsetkym Dr, nikdy ma rodicia necakali na chodbe

mamina0078
2. mar 2022

25 ročnej?! No neviem mne by bolo trápne volať.

janinah
2. mar 2022

Ja byť tou sestričkou tak ti výsledky nepoviem.je to neprofesionálne.

kristinka92
2. mar 2022

Podpora? 25 ročnej ženy? Akože v čom? Je nesvojprávna? Po správnosti by ti výsledky ani nemali povedať.

deti95060810
2. mar 2022

@sisa_s od 16 r? mám 16 r. dcéru a pred mesiacom ju odmietli vyšetriť v UVEI MT - očná klinika....darmo som im rozprávala že dcéra cestuje sama na gymn. z dediny do mesta, že mám ešte doma deti ... nič nepomohlo, musela som prísť ...

deti95060810
2. mar 2022

mne minule dala sestrička výsledky pre syna... a to má viac ako 25 r. nič zlé na tom nevidím...

sisa_s
2. mar 2022

@deti95060810 boli to lekari, ku ktorym som chodila dlhe roky, poznali mna aj rodicov, chodila som na kontroly iba, takze im nevadilo, ze som sama 🙂 inak rozumiem, ze vyzaduju pritomnost rodica

sisa_s
2. mar 2022

@deti95060810 ak pacient vyslovene neda suhlas, nemoze Dr dat nikomu vysledky, oznamovat zdr.stav dospeleho svojpravneho cloveka 🙂

lenvam
2. mar 2022

Ja chodím k Dr.sama od 12 a to som mala detskú v meste nie u nás na dedine. Ved ak ste ako dva cecky prečo nie? Určite by som mojim dospelí deťom nevolala o výsledky 🤦‍♀️iba ak by som musela všetko vedieť bez čakania kým mi to deti povedia ak chcú

tomikejt
2. mar 2022

Tak ja by som si tiež pomyslela svoje, volať o výsledky pre 25 ročnú dcéru. Ja od 16 tich si riešim všetkých lekárov sama a teda po správnosti by ti tie výsledky ani nemala dat keďže dcéra je dospela.

banalu
2. mar 2022

25? Bez urazky, ale ona je nejako postihnuta, ze sa este takto musis starat? Lebo to je pre mna jedine logicke vysvetlenie... Ak ano tak to sestricke trebalo povedat 🤷🏻‍♀️

a_alexandra_a
2. mar 2022

Podpora 25 ročnej? Viem si predstaviť doprovod keď je ťažko chorá, prípadne odpadáva po odbere krvi, ale len tak, že mama chodí s 25ročnou dcérou k lekárom, to mi nepríde adekvátne veku 🙂 Dcéra si nevie zavolať sama o výsledky, že to vybavuješ za ňu ty?

deti95060810
2. mar 2022

@sisa_s no vidíš a ja si zas myslím že taká 16 ročná kočka - kde všade bola , všetko vie no proste baba čo sa ozaj nestratí a ja s ňou musím k lekárovi k očnému na očnú kontrolu - keby niečo extra vážne - chápem, ale skontrolovať zrak po 6 mesiacoch? A pritom mi to ozaj moc nevyhovuje s takou babou behať po lekároch...

zuzana9393
2. mar 2022

Ja som bola minule u ocneho a bola tam taka pani, ze prisla so synom na nejake vysetrenie a nevie kam ma ist. Sestricka sa pytala, kolko ma syn rokov. Podla mna si myslela, ze pani prisla s dietatom a ona vravi, ze 22. Este aj dovnutra s nim isla 🤦‍♀️ ja ked som mala 22 uz som pomaly chodila so svojim dietatom k lekarovi a nie aby so mnou chodila mama. Volakedy tak stari chalani uz mali za sebou vojnu, teraz by vela mam muselo ist s nimi. Tiez si myslim, ze 25 rocna zena( to uz je zena nie dieta) si vie zavolat o vysledky aj sama. A kym nebola na nejakom ozaj vaznom vysetreni tak mi pride aj divne byt podpora

modraslamka
2. mar 2022

25 rocnej🤣🤣🤣🤣🤣

lindous
2. mar 2022

Ja mám tiež 25 a mamina alebo priateľ so mnou chodia ako odvoz k lekárom, keď idem na odbery, lebo mám nevysvetliteľný panický strach a často mi je potom zle, takže ja tú podporu celkom chápem... A aj u očného so mnou naposledy bola lebo môj problém bol celkom akútny a sama som sa nemohla odviesť, ale pani na recepcii to tiež mohlo prísť zvláštne 😅😅 ale na bežné preventívky chodím sama tiež asi od tých 15-16 (viem že sa tu často spomína, že treba s rodičom kvôli podpisu do karty, ja som sa s tým nikde ale nestretla, neviem či to je novšia vec) a aj objednávanie a výsledky si riešim taktiež sama, keby mi ako dospelej mama riešila telefonicky doktorov, tak by som sa hanbila asi a ako už je vyššie spomenuté, výsledky nemá prečo tebe poskytnúť...

renata1405
2. mar 2022

@deti95060810 ja si pamätam ked som mala 15 rokov uz som chodila na strednu tak isla mama so mnou k obvodnemu lekarovi a on ju vyhodil z ambulancie ze tam nema co robit.

deti95060810
2. mar 2022

@renata1405 tak je na to nejaký paragraf alebo ako, aby som nemusela chodiť , lebo potom človek nevie kde je pravda...

autor
2. mar 2022

@lindous ved ja s nou nechodim vkuse, ved je dospela, chodi sama, a o vysledky som volala, lebo ona nemohla, bolo jej totiz tak zle. Je mi jasne, ze vysledky mi nemusi dat, ale bola velmi neprijemna, ba az ustipacna a ironicka. Aj ona so mnou hocikedy ide ako podpora, napriklad na ocne. Ja v tom nevidim nic zle. 🤷‍♀️

a_alexandra_a
2. mar 2022

Ale prosím ťa, aká podpora? Čo ti hlavu drží na očnom? Chápem, že keď sa rozkvapkávajú oči tak potrebuješ sprievod kvôli odvozu napríklad, na to lekári zvyknú aj upozorniť, ale len tak? Mamička sa bojí tak dcéra ide tiež?
O výsledky si volala lebo dcére bolo veľmi zle? Na druhý deň by boli výsledky už neplatné alebo čo? Alebo jej bolo mesiac v kuse zle tak, že nemohla zdvihnúť telefón?

autor
2. mar 2022

@a_alexandra_a ano, predstav si, ma tazsi postcovi a vobec sa jej necudujem, ze nema chut volat a zvlast takej sestricke. Skor som myslela psychicka podpora.

a_alexandra_a
2. mar 2022

To je o rozmaznanosti, nie o ťažkom post covide 🙂
V tomto prípade sa sestričke absolútne nečudujem 🙂

lindous
2. mar 2022

No ako hovorím, ja ten odvoz alebo podporu pri niektorých vyšetreniach, ktoré mnohým ľuďom prídu ako úplná pohoda chápem, lebo syndróm bieleho plášťa u mňa funguje, tak že som párkrát odpadla u doktora, aj keď mi v podstate nič nerobil ... no a áno, sestrička ti mohla vysvetliť, že ti nemôže poskyntúť výsledky aj slušne, nemusela byť kvôli tomu nepríjemná... ale ak je takej povahy alebo mala deň blbec, možno by bola nepríjmená aj keby si dcéra sama zavolala a byť tebou nenechám si tým kaziť deň ...ak to vám dvom s dcérou takto vyhovuje, že sa chodíte podporovať, tak si do toho nenechajte kecať a kľudne chodťe spolu, ale teda tie telefonáty by si naozaj mala riešiť sama, myslím že sila a chvíľa na jeden telefonát sa musí nájsť a to že nemá na to chuť, to je skôr pohodlnosť ...

zuzubb007
2. mar 2022

Suhlasim rozmaznanost dietata, ako aj ked mi je neviem ako zle aj pri 40 stupnoch v horuckach este zavolat viem, co dcera nerozprava? ako sorry ale 25 rocnej to moja mama keby zavola tak sa hanbim, necudujem sa sestricke ked volaju hyperaktivne mamicky nemas 5 rocne dieta moje nervy

zalka
2. mar 2022

Baby ako nehnevajte sa, ale asi žiadna nechodíte k dr. so svojimi rodičmi, ako doprovod. Otočte si situáciu. Že idete s rodičom k lekárovi, a lekár potom vám dá výsledky pre toho rodiča, tiež vám to príde nevhodné.
Ako sorry ale chodím s mamou ak potrebuje ísť k lekárovi, dokonca som jej vybavovala ja termíny ak to bolo potrebné, načo sa má mama trepať po papier k obvodnému ked môžem jej ho doniesť ja, lebo tam mám cestu. A detto opačne. Mama bola na vyšetrení u odborného lekára, a doniesla mi moje výsledky môjho vyšetrenia, ktoré som u toho istého lekára absolvovala ja pár dní predtým. A to mám viac ako 25r a vôbec mi to nepríde čudné. Že mi mama vyberá výsledky, papiere od lekára a opačne, že ja riešim mamine veci popri svojich.
Možno je to výhoda nevýhoda jedného obvodného lekára kde sme celá rodina, a sme spokojný.

simca06022011
2. mar 2022

Zeny co sa cudujete, mne raz prisiel chlapec na pohovor s mamou... a zena s manzelom... Ja som presne kvoli tomuto menila lekarku v dospelosti, z takej "kam nechodila mama", lebo aby sa chodil niekto o mne informovat, alebo kvakal o niecom s kymkolvek,t o mi bolo po srsti. Mne to cudne je, ja svoj zdravotny stav nerozoberam s nikym, s mojou mamou co "vykvaka" aj to co nevie hocikomu, uz vobec nie :D
A autorka, ano je to divne, sestricka by to ani nemala robit ze ti cokolvek dava. Ale nie je to ziadna rarita.

@zalka ano aj tak sa to da otocit..

jaskolka
2. mar 2022

Robila som roky sestričku na ambulancii, a bežne volali kvôli termínu, výsledkom rodičia dospelých ľudí, pripadne manželský partner za druhého partnera, deti za rodičov. Aj s nimi chodili na vyšetrenie, aj priamo do ambulancie, nie len do čakárne. Jediný raz sme mali prípad, kde si 18 ročný (čerstvo) vyslovene neželal, aby mama s nim šla do vnútra, a musela ostať v čakárni.Takže tiež akceptujem, ak si osoba neželá, aby niečo za neho vybavoval rodinný príslušník.
Ale nikdy mi to nebolo čudné, brala som to celkom normálne.

zalka
2. mar 2022

@simca06022011 ako osobne mamin stav zdravotný viem, bežne jej objednávam lieky .. v prípade covidu som ja písala maily lekárke ... proste podla mna bežná vec.

A prepáč mne príde čudné aby rodič nevedel nič o mojom zdravotnom stave, mala som kamaráta, ktorý zomrel ked mal 34 rokov a jeho mama ani ked zomrel nevedela o tom, že má stomiu už nejakých 5 rokov . To mi príde úplne uletené, aby také čosi závažné o mne moj blízky nevedel, nevedel o obmedzeniach, kt. sa v mojom živote vyskytujú. Ako áno chápem zamlčanie podstatných skutočností u závažne chorých osôb, na smrtelnej posteli... ale nie pri bežnom živote.

mamina0078
2. mar 2022

@zalka To si dobre napísala riešiš mamine veci popri svojich. Ze ideš bud ty alebo mama tam alebo potrebuješ zavolať a popri tom ako riešiš svoje ti da aj mamine výsledky ale na zavolanie "Dobrý deň, som XY a chcela by som sa opýtať, ci už prišli moje výsledky z toho a toho vyšetrenia." Naozaj nie je až také zlozíte, pochopim ked nevie zavolať lebo nemá hlas alebo opuch v oblasti ust, ktory by to znemoznoval ale takto kvôli jednej otázke a na konci "Ďakujem, dopočutia." Takže celkovo kvôli 2 vetam mi to príde naozaj nevhodne. Keď veľa ludi v 25 ma alebo už čaká deti a je osamostatnenych vo vlastnom bývaní alebo aspoň podnájme... Toto naozaj mi príde ako rozmaznanost.

zalka
2. mar 2022

@mamina0078 tvoj názor neberiem ti ho. Môj je iný.