Nedá sa mi pribrať

sofia01
27. mar 2016

Ahojte. Chcela by som sa s vami poradiť. Možno ste sa s tým už stretli. Ide o to , že nech robím , čo robím , neviem pribrať. Áno , asi sa pýtate načo mi to je , že veľa žien túži po tom aby schudli ale ja mám opačný problém. Som veľmi chudá. Nie som s tým spokojná pretože často počúvam narážky na moju postavu od okolia , rodiny a známych. Darmo môžem jesť koľko chcem , nepriberiem. Niekto hovoril , že po užívaní antikoncepcie nabral hmotnosť. Niekto zas , že pri cvičení. Už som zúfalá z toho, že keď si kúpim nohavice tak na mne vysia ako na špáratku.. Aký na to máte názor vy? Ďakujem

sardinka335
27. mar 2016

@sofia01 ja by som sa poradila s vyzivovým poradcom, dietologom proste s odborníkom, ktorý ti nastaví jedálníček tak, aby si pribrala spravne. Vhodné su silové cvičenia, cvičenie s vlastnou váhou a činkami, konzumácia zdravých tukov, zvýšenie prísunu bielkovín, aminokyselín, jesť 5x denne vhodne zvolenu stravu - ja by som skor volila odborny dohlad aby som nepribrala mlandravy tuk, ale svaly...

bonaqa2013
27. mar 2016

skús sa odvážiť po sviatkoch - možno sa niečo nalepilo...
Však napíš koľko meriaš, koľko vážiš popr. koľko máš rokov - či náhodou nemám menej...

adalea
27. mar 2016

Skoro ti až závidím..ale vážne. Daj si vyšetriť hormóny štítnej žlazy. Ak máš aj iné príznaky (potenie, nervozita, "hyperaktivita"),možno más hypertyreózu. Skús jesť pravidelne a kalorickejšie ako ti radia baby vyššie.

siska53
27. mar 2016

@sofia01 a akp sa citis ty? Vadi ti to,lebo ta ini kritizuju alebo sa citis zle?
Mne tiez vravia,ze som dost chuda,ale ja jem.primerane a kazdy rok chodim na preventivku a nic mi nezistili. Neriesim,ja sa citim dobre. Aj vysledky mam vzdy v poriadku.
Pre istoti si daj vysetrit stitnu zlazu a pod.

silvia31
27. mar 2016

A dr na preventívke Ti k váhe nič nepovedala nikdy? Z krvných výsledkov by isto zistili možné príčiny, prečo nepriberáš.. Istotne to rieš u doktorky

tyelde
27. mar 2016

Priateľ má ten istý problém, on zje všetko čo nezje jeho a furt má 50 kíl...proste sa na poznámky okolia vykašli, keď to nejde a nemáš nejaké zdravotné problémy tak kašli na iných a využi to ako svoje prednosti, na každej osobe je niečo príťažlivé, len to treba správne využiť 🙂

maxiva
27. mar 2016

ja ked chcem pribrat tak pridavam porciu jedla,napr o druhej znova obedujem.na ranajky si dam o rohlik naviac.aj z ovocia sa da pribrat.len to ide pomaly to priberanie,poznam to 😉 a cvicenie z vlastnou vahou je tiez dobra vec,len sa treba poradit s odbornikom

sofia01
autor
27. mar 2016

@bonaqa2013 mám 16,157-8cm a 42 kg.

sofia01
autor
27. mar 2016

Ďakujem za rady 🙂

tobnuf
27. mar 2016

Hmm ☹ ... co by som za to dala mat taky problem a jest ci chcem 😂

natalianr
27. mar 2016

verim ti, mam rovnaky problem...teraz som v ,,proteinovej kure " po každom jedle - šejk :D hadam to pomože, ale je pravda ako pisali baby, že treba vyšetrit aj štítnu žlazu a cvičit silovo

siska53
27. mar 2016

@sofia01 jeje,ty si taky krpec ako ja! Ja mam vsak o cca o 2-3cm menej. Mam 155cm. A váhu podobnu tvojej. Ale dufam,ze teraz som sa dostala aspon na 43,lebo pred vyse rokom a pol som zrazu mala len cosi vyse 41. Ak poobede bolo na vahe 42 ci 41,8, som si hovorila,super. A neviem ako a prevo som 1kg schudla,lebo som.jedla ako vzdy,mala uz bola pol roka.odstavena,mlieko uz nebolo treba produkovat,cakala som skor narast na vahe,nie ubytok. Zvlast aj preto,ze vekom sa spomaluje metabolizmus a ja som sa blizila k 40r.
Ale ja som po mojej babke,ta bola taka postava.

sofia01
autor
27. mar 2016

@siska53 no v mojej rodine to je tiež tak že sú všetci chudučkí :D ale je zaujímavé že ešte pred cca 2 rokmi , čo som mala tých 13-14 , som vážila 50kg a nijak som nezmenila stravu , ani nič podobné.

bonaqa2013
28. mar 2016

@sofia01 takže je to troška menej, ale zas nie až tak hrozné. Ja mám 4 deti, 167 cm výška a 52 kg. podľa lekára mi chýba 10 kg. nič neberiem - žiadne preparáty na proibratie - radšej si zašportujem. to že som štíhla neberiem ako handykep.
ale viem že je NUTRIDRINK - dostať v lekárni. stojí 1.7 e. ale na predpis doplatíš len 1 cent. Dávame to mojej dcére. Predpisuje to lekár, nám gastroenterológ.

sam2
28. mar 2016

@siska53 hehe hlasi sa dalsi krpec 😁😁😁 mam 155cm a cca 42kg. Pred tehotonsvtom a porodom som mala 39-40kg. Tiez som bola obvinovana z kadecoho. Ale ja to uz neriesim 😁😁😁😁
@sofia01 vykasli sa na okolie. Pokial nemas zdravotny problem a citis sa vo svojom tele dobre, neries okolie. A neboj, vekom a tehotenstvom sa vela zmeni (ja som neverila, ale uz verim 😂)

maxiva
28. mar 2016

@bonaqa2013 to mas nahodou idealnu vahu.keby si mala o desat kil viac,tak si uz pri sebe 🙂 tych 55kg to by bolo asi akurat,ci?

lizatko1009
28. mar 2016

hlasim sa taky taky, vzdy som mala tak 48-50 kg pocas tehotenstva som pribrala 25 kg rodila som 75 kg slon a schudla som bez diet 35 kg mam vysku 163 cm a 43 kg nemam nic vazne, akurat zaludok moc nepocuva a nesmiem od porodu jest vysmazane tazke jedla, nejem udeniny, tresky, pecivo, surovu uhorku, papriku, redkovku, travila by som asi 12 hodin chcela by som pribrat aspon 5-7 kg aby som nevyzerala na 18 rokov tiez nenavidim okolie ked mi povie boooze aka si chuducka ved jedz, kurvajs ved jem a jednoducho to nejde nervy mam neskutocne nato, nepriklada to k nicomu dobremu

siska53
28. mar 2016

@sam2 tak vitaj v klube! ;)
U mna zatial nic nezmenili ani porody a ani vek. Ak teda nepocita cas tehotenstva a par mesiacov po porode 🙂

sam2
28. mar 2016

@siska53 no ja som trosku pocitila rozdiel, najma pri nohaviciach, predtym mi boli rifle xs (34) doslova velke. Mohla som nosit len xxs, teraz uz mi xs nepadne na kolena. V pohode uz viem nosit :D A minuke mi aj drahy povedal ze som zozenstela :D :D :D :D

sofia01
autor
28. mar 2016

@bonaqa2013 čo je to ten nutridrink , keď sa ta môžem opýtať 🙂

bonaqa2013
28. mar 2016

je to prípravok na vypitie - len otvoríš a vypiješ. Ja to dcére riedim vodou. Je to vysoko kalorické...

sofia01
autor
28. mar 2016

@bonaqa2013 myslíš že mi to pomôže pribrať?

eeffka
28. mar 2016

@sofia01 myslim ze 16r dievca ktore sa stravuje normalne by malo byt vdacne za postavu a nevyrabat si problem tam kde nie je.

fuska
28. mar 2016

@sofia01 Ja som mala v tvojom veku o 20 cm viac a snazila som sa dostat na 50 kil (ktore som opat mala po druhom porode - ked som prestala dojcit, pribrala som par kil). Podla mna si na svoj vek v pohode. Vyziabnuta pubiska. Po 20-ke sa ti to moze zlepsit. Ja by som telo neznasilnovala. Bud rada, ze si mozes uzivat a jest, co a kolko sa ti ziada.

sophieeee
28. mar 2016

@sofia01 ahoj..skus si strazit prijem bielkovin a do toho zacni cvicit a uvidis ako pekne rovnomerne naberes.. kamoska mala ten isty problem a uz je aj po porode a zase schudla na 40kg a vravela ze ked chodila cvicit tak pribrala 5 kg.. a ked ti mozem poradit tak sa vykasli na celu antikoncepciu a neviem ake proteinove napoje.. radsej papaj vela strukovin a soje/masa

katka2011
28. mar 2016

Vykasli sa na okolie, narazky maju zo zavisti, ak sa dobre citis nic neries, ja som bola tiez vyziabnuta a v 18tke som prvykrat pribrala par kil a teraz by som chcela zrat a nepribrat 🙂

deltaa
29. mar 2016

mozno nepriberas z toho stresu ze riesit ako ti niekto povie ze si chuda, kazdy organizmus je rozny a niekto v strese sa prejeda a niekto opacne ma stiahnuty zaludok a nic nedokaze zjest. Ja som pribrala asi 2 kila vzdy ked som si nasla pracu, ked som chodila do skoly alebo som bola nezamestnana tak automaticky sla vaha dole zo stresu. Mozno aj tvoje telo potrebuje vnutorny klud a pokoj aby zacalo naberat a nie spalovat.

zanet63
29. mar 2016
Používateľ zanet63 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zanet63.

@deltaa presne tak ja ked mam stres tak mne absolutne nic nechuti, esteze ho az tak casto nemam 🙂

silvia31
29. mar 2016

Jaaaj no na mňa sa to po 20tke lepí - tie kilá, keď si nestrážim jedlo, tak priberám vkuse - hlavne z pečiva, sladkostí.. Ja pri 152cm som v mojej normalnej vahe 57kg v období, keď si nestrážim stravu a cvičím tak 2x týždenne. Na každé kilečko dole musím makať ako blázon.... Ver, že v 16tke som bola štíhla a mala max 50kg ... No v rodine nik nie je štíhli, práveže sú bruškoidní :D aaach a na tých vysnívaných 52kg čo by som brala, sa veruže narobím, tréningy 4x týždenne a riadne strážiť stravu.. Každý je iný, čo už.. Buď rada, ak nemáš zdravotné problémy, tak si to vychutnávaj ;)

petraberkyova
15. feb 2021

@adalea ja by som sa chcela spýtať mám 20rokov a mám problém zo štítnou žľazou nedá sa mi pribrať a zistila som to nedávno tvorí sa mi v tele viac ženských hormónov ako by mala mať normalna žena ... Mám váhu 40kg hambim sa si kupovať veci na seba v deckom obchode ľudia na mňa ukazujú aká som chuducka hambim sa za svoju postavu aká som ja som takáto nebola vlastne po tehotenstve som takto riadne začala chudnúť .... Stačila by mi malinká rada od vás žien k by ste mi vedeli poradiť môj priateľ mi vraví že mi nič nechýba ale ja sa zle cítim aká som ... Nevravím že silu nemám ale pribrať je môj sen a chcela by som pribrat hlavne do stehien a do zadku skúšala som všelijaké cviky tabletky jedla čítala som ako najrýchlejšie pribrať nič váha je stále tá istá a ja som riadne zúfalá čo mám ďalej robiť ....