Nákazlivosť Covidom-19 v rodine

29. nov 2023

Ahojte ake su vase skusenosti, ked mal clen rodiny covid, dostala ho vzdy cela rodina? Nosim doma rusko a umyvam 100x ruky aj manzel, len mame babo.

katariiinkaa
29. nov 2023

Nie, vlastne ani raz sme ho nemali všetci

autor
29. nov 2023

@katariiinkaa lebo manzel spi pri mne v izbe teda tuto noc, co som mala 38,5 a ci ho mam radsej vysackovat, nastastie krpec spi inde 🙈

thereisabear
29. nov 2023

Manžel aj syn mali covid, s malým som bola celé dni bez respirátora, spal vedľa mňa a covid som nedostala.

autor
29. nov 2023

@thereisabear takze to nie je pravidlo ako ma strasia 🙈

majamat
29. nov 2023

nie. a nielento, pracujem v CSS, kde su ludia v neustalom kontakte a mnohi ho nedostali.

autor
29. nov 2023

@majamat tak super snad, manzelovi davam vitaminy uz skor bo sa mi zdal nachoreny, mozno ma dik tomu lepsiu imunitu ale ja som sebe zabudla 😁

majamat
29. nov 2023

ja 1x kocidn z prace, bola som v kontakte s prvymi pozitivnymi s uz rozvinutymi priznakmi a to som bola bez ruska a rukavic. rovnako moje kolegyne. my co sme boli najblizsie, sme dve dostlai kovid az o mesiac a ta dalsia ho po cely cas nedostala a to mala uz po 60-tke.

zostal som doma, 1x som mala 2t horcuky, citila som sa nanic, nechodila som v rusku, nevyhybala som sa ostanym, aj som doma varila a pod. a dieta a mm kovid nedostali.
o 5m v praci opat kovid a ti co ho prekonali ho uz nedostali.

2x o rok priniesol kovid mm, mal 2-3tt horucky, dcera necely tyzden horcuky, ja takmer bez priznakov, aj AG test stale negativny, len PCR potvril pozitivitu. o 3-4m v praci kovid, ja som odolala.

3x doniesla kovid dcera zo skoly, asi 1 den horucka, potom uz ok, ja takmer bez priznakv, mm zdravy.

autor
29. nov 2023

@majamat ja sa len bojim az to babo nedostane, my dospeli uz to snad nejak rozdychame 🙈

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
walentina7
29. nov 2023

Poznám kopu ľudí čo sa zaockovali proti covidu a aj tak ho chytili. Vidia, že vakcina vôbec neucinkuje a aj tak pôjdu časom na ďalšiu. Mne to hlava neberie.

katulienkax
29. nov 2023

u nas mal covid len dcera a manzel, ja ani druha dcera sme ho nedostali, napriek tomu ze starsia dcera (vtedy este mala na to aby pochopila protipandemicke opatrenia 😉)
na nas vsetkych kaslala a prskala, ruska sme nenosili

petamich
29. nov 2023

prvykrat manzel nakazil vsetkych, teraz druhykrat som mala iba ja a nenakazil sa ani muz ani maly

zitaje
29. nov 2023

my máme covid práve doma. Ja som už 9. deň chorá, nespomínam si, kedy som bola takto strašne chorá v minulosti. Za mňa to nie je nijaká obyčajná viróza teda... A k veci: ochoreli syn aj dcéra, syn sa hneď po mojich príznakoch izoloval, ale nepomohlo, dcéra bola izolovaná stále viac-menej, plus mala zrovna inú chorobu, ale tiež ochorela. ALe teda deti (aj dospelá dcéra) to majú ako bežnú chorobu, len ja skapíňam...

jany149
29. nov 2023

Prvýkrát od nášho syna sme dostali všetci..teraz bol pozitívny manžel - nedostala som ani ja, ani deti

lopka1313
29. nov 2023

No ja som nikdy horsiu chorobu nemala... Nevedela som o sebe, mala som problem aj na wc ist a tak... Strasna slabost, 2 tyzdne som bola uplne mimo a aj vyjst po tyzdni von na zahradu bol pre mna strasny problem... A odomna to dostala mama, priatel a podla mna aj oco, ale on sa vtedy radsej netestoval... A to som mala vlastnu izbu (priatel sa vtedy odstahoval do inej), aj vlastne wc (boli sme akurat u nasich na navsteve, ked mi to prepuklo, tak sme tam uz ostali, a bolo to len cca rok dozadu, takze nie v najhorsich vlnach).
Nezlahcuj to, nikde nevies, koho nakazis alebo mozes nakazit a radsej sa chrante.
Ja nevidim problem v tom, aby si radsej muza poslala na par dni do inej izby, ak mate tu moznost a nenakazila ho.

majamat
29. nov 2023

drzim palce.

mazula
29. nov 2023

@miriam11 a preco sa ti sniva?u nas si davame ruska a delime sa aj pri chripke napr,preco by sme mali zalahnut cela rodina,to zasa nechapem ja, a zasa covid nie je celkom taky isty ako ine virusy,moj starsi syn mal z prveho covidu zapal slepeho creva,cize kazdy sa doma zariadi,ako uzna za vhodne,ja som rada,ak je jeden syn chory a dava si v spolocnych priestoroch rusko,ze druhy syn a ja mozeme byt zdravi a chodit do prace a do skoly

jaga18
29. nov 2023

Doteraz sme mali vždy všetci, ale teraz naposledy (cca 2 týždne dozadu) mal len muž a dcéra. Ja a dvaja chlapci nie.

anjelicek26
29. nov 2023

V septembri sme to mali piati a teraz len jedna...ta ktora to nemala v septembri...

majamat
29. nov 2023

izolaciou jedneho clena v rovnakej domacnosti nic nevyriesis. ak to imunita zvladne, tka odola, ak nie, ochorie.
ide o to, ze aby si zabranila nakazeniu od neikoho choreho,t en chory by musel byt nielen v inej miestnosti s inou kupelnou, ale nesmel by odtial vychadzat, ostatni sa nemsu chytat rovnakych predmetov, rovnakeho nabytku, alebo by sa vsetko muselo dezimfikovat. len pre info z medii na zaciatku - dokladne niekolkosekundove umyvanie ruk, ak sa pouzije dezimfekcia liehova - musi posobit apson minutu, nie ako tie gely, co vsade davali a do 10 sekund uz an rukach nic nebolo.
rovnako yb sa museli dezimfikovat riady, dzrvi by sa nesmeli dotykat ani pradla choreho
a kto vie co este

jednoducho ciastovna izolacia nema vyznam a uplna je total nezmyselna.

renka30
29. nov 2023

Vzdy sme to mali inak, 2020 iba ja s mladsou dcerou, 2021 ja s muzom a 2022 vsetci pekne postupne - najprv mladsia, potom starsia, muz a nakoniec ja

maryetta
29. nov 2023

Naposledy len ja a deti. Muz nic.

majamat
29. nov 2023

v tej praci, rpacujem s dochodcami, v zariadeni mame skoro 200 ludi. v prvej vlne u nas ( na SLovensku ti bola druha ) to prepuklo a uzavretom oddeleni,a le chori boli aj na otvorenych. mozno ich bolo aj voa,c ako sme vedeli, len boli bezpriznakovy a AG testy vtedy este neboli. chorych sme mali asi 30-40, z personalu polovica.
dokonca ked sme zistili 1x pozitivitu an tom uzavretom oddeleni,t am boli vsetci otestovani PCR a zarzu sa zistilo skoro 20 pozitivnych, priznaky len dvaja. neskor sa priznaky rozbehli. z personalu boli pozit len 2 z mnohych co tam robili.
cize z personalu polovica odolala a z klientov asi 80%. ked by sme zobrlai do uvahy, kolko ludi malo priznaky, tak maximalne 15% z celeho zatriadenia,

2vlna u nas, pozitivnych viac ako 100 ludi, z tohoa si 5 ludi to malo opakovane, ale skoro vsetci boli mali obe vlny takmer bez rpiznakov. ostatni, neiktori mali priznaky, niektori nei, niekolko ludi zomrelo, co je bezne pri epidemiach v socialnych zariadeniach.
z personalu takmer nikto chori, asi 10%. oapkovane ot mala len jedna kolegyna, korra mala 1x len 1 den priznaky a 2x nic.
z klientov to malo asi 70% a 30% odolalo,a le teda chorych bolo urcite maximalne 30-40%. mnohi boli bezpriznakovy, len boli pozitivny. uz sa pouzivali Ag testy. a dokonc aaj niektorym priznakovym neukazovali pozitivitu. niektorym sa potvrdila PCR, ale mnohym ludom nikdy neprisiel vysledok PCR.

potom sme mali dalsie vlny, raz bolo pozit tak do 10 ludi, je otazne,c i to vobec kovid bol potom sem tam niekto ojedinele pozit test, ale tiez sa nic nerozsirilo,
no taku typicku vlnu sme mali este aj 3x a tam uz bolo menej chorych a v tejtov lne dokonca nezomrel nikto. v prvych dvoch ano.

v prvej vlne zomrelo 4,5% lud, v druhej tusim 6,8% ( prepocitavala som to kedysi )
zazila som tazke chripky u nas a najviac si pamatam na jendu, kedy zimrelo 15% ludi, co je viac ako za vlny kovidu u nas.

slavomira236
29. nov 2023

U nas mal v druhej vlne syn len hoo bolela hlava mal vtedy skoro 9vat. Len ho bolela hlava rano inal nic. Keby meboli vntriede pozitivny a nebol sme na pcr testoch ani nevieme ze ho ma. Nikto sa menakazil Snichlap anii ka ani mladsia skoro 5rocna

majamat
29. nov 2023

inak jedna zaujimavost.
personal vochrannych pdevoch v ruskach, so stitmi a v priebeu asi 2m z personalu 50% kovid preonalo.
zatvaranie do inej izby zazraky neurobi, nehovoriac o tom, ze skor nez ma clovek priznaky, skor nez mu vyjde pozitivny test, uz je infekcny a uz je v kontakte s inymi osobami a aj predmetmi, vselico obchyta. ako tomu zabranit? to sa fakt neda.

h2
29. nov 2023

My sme mali kovid 2x a vždy všetci. Vždy ho doniesol môj muž, lebo pracovne prichádza do kontaktu s mnohými ľuďmi. A napriek tomu, že sme sa vždy dôkladne oddelili (spal v inej miestnosti, používal druhú kúpeľňu), dezinfikovali všetko, čoho sa dotkol..., aj tak sme to potom dostali, ja aj syn. ☹️

lucka_ke
29. nov 2023

aj my všetci

pininka1
29. nov 2023

Muž mal dvakrát, synovia každý inokedy, nikto sa od nikoho nenakazil

radacak
29. nov 2023

Prvý krát sme mali všetci traja,(manžel ,ja aj dcéra) inokedy len ja a dcéra a naposledy len dcéra a manžel..

autor
29. nov 2023

@petamich mala ai doma rusko ci nejake vacsie opatrenia?