Nakazení po prekonaní

26. nov 2021

Viete co by ma zaujimalo?taka statistika ako su na tom 2x nakazeni,neockovani ...ak prekonali priznakovo nie uplne bez.aj ked trebars pred rokom.ci funguje aka tala imunita na tej bunkovej urovni.alebo s maju bat ako neprekonani a neockovani

leeo
26. nov 2021

Ja, manzel, mama, oco september 2020 vsetci pozitivni. Oco /64/ mal slabsiu teplotu a citil sa nekomfortne, mama bez teploty /ale bola najdlhsie pozitivna/ tiez nekomfortne, ako by na nu nieco liezlo. Manzel den trosku zvysena teplota, bolest klbov, hlavy, slaby a potil sa. Po dvoch dnoch odznelo. Ja bezpriznakov, kojila som vtedy 3 tyzdnove dieta a dcera neviem, nerobili sme test. Minuly mesiac mama prekonala opat covid. Teploty mala vyssie a uz lezala dva dni. Hrdlo a kasel. Saturacia v norme. Nevedeli sme, ze ma covid, kedze kazdy rok o tomto case ma podobnu nemoc. Zistili sme to az ked sme sli na protilatky. Mama mala vysoke, ja mensie a manzel ledva badatelne. Oco nebol. Nikto nic nepocitoval, preto by nam ani na um neprislo, ze to moze byt covid. Cize vsetci sme boli v tesnom kontakte s mamou a nikto sa nenakazil po druhy krat s priznakami. Zrejme ho chytila niekde v cakarniach, kedze chodila po doktoroch. PS: zatial nie sme ockovani nikto.

tenerifka
26. nov 2021

@leeo mama mala tento druhy krat aj pozitivny pcr?

polovnicka92
26. nov 2021

Ahoj, ja som prekonala teraz druhýkrát. Prvý pozitívny test som mala 30.9. A teraz 18.11. Prvý priebeh mi prišiel ľahší, zvýšené teploty, dychavicnost, strata cuchu na 3-4 dní.. Teraz kašeľ, nad 38 teploty, bolesť celého tela a čuch nemám vyše týždňa, test už negatívny . Pri prvom mi začali príznaky 24.9. A teraz 12.11..... Mamina prekonala vlani v októbri, ona sa nevládala ani pohnúť, teploty, bolesť hlavy, ale veľmi silna a hrdlo, teraz ma síce kašeľ aj teploty do 38 ale vladzes viac zatiaľ je priebeh ľahší ako mala vlani.. Vyhýbala sa úspešne a to je zdravotacka 🙂 nie sme očkované

hailey1
26. nov 2021

My prvykrat velmi tazko - a to sme mladi 25 rocni. Po ockovani sme sa len chceli po kontakte s nakazenym zachovat fer, sli sme na pcr a vysli sme pozitivni. Ale absolutne nic nam nebolo.

jonnie
26. nov 2021

Tiez som druhy krat pozit. 1x pred rokom antigen len...vsak si len spomente, ako chceli ludi pokutovat sumou cez 1600€, ak pojdu na iny test...vraj porusenie karanteny. Tak, ci som realne bola-alebo bol falosny... mna vtedy 5 dni bolela hlava+uzlina. Vtedy som uzivala vit.D...6000IU pocas tyzdna. Vtedy to doma nik nemal. Teraz i manzel pozit-znasa to horsie. Ale podla mna chripkovy stav-len chlapi celkovo choroby...e. Uzivam D-10000IU...moj muz vravi...ze placebo...a ja..ver sa pozri na seba-len lezis, zimnica, bolest tela a ja nic...Raz ma bolela hlava...pred vysledkom mi bolo zle od zaludka-to som myslela, ze viroza. A este obcas si dam propolis. Ale od 1.dna sme mali antibiotika. Ani po tomto sa nemienim dat ocko...ved ani proti chripke sa nedavam.

basska_b
26. nov 2021

Kamarátkin brat mal. Minule vianoce myslel že umrie a teraz v októbri v pohode, len nádcha. Pozrite aj tieto dnešné čísla od bratov Čechov (pán je politik za českých pirátov a starostov)

marseillefan
26. nov 2021

Matovič mal na FB jeden príspevok, kde pri jednom výpočte spomenul, že 70% prekonaných získa protilátky (30% nie). Ja som sa s týmto číslom nikde nestretol, ale predpokladám, že to číslo má z konzília odborníkov a oni to majú overené a z dobrého zdroja, takže 3 z 10 ľudí, čo prekonajú COVID sú ako keby ani COVID neprekonali a druhá infekcia môže skončiť horšie.

elizabet173
26. nov 2021

@marseillefan https://www.facebook.com/mirka.moravcikova.7 táto lekárka myslím že veľmi zrozumiteľne vysvetľuje čokoľvek okolo covidu. O protilátkach píše v príspevku z 9.6.2021

euka210
26. nov 2021

To je taaak individualne...synovec 7r 2x na jar a teraz v sept....protilatky mal po jari nula.
Muz so synom 9r mali v maji, dalsi syn doniesol teraz pred dusickami zo skoly...my ostatni sme chytili...muz s 9r synom nic 🤔🤔🤔

marseillefan
26. nov 2021

@elizabet173 ďakujem za tip...

leeo
26. nov 2021

@marseillefan ani po ockovani sa kazdemu protilatky nevytvoria a bolo by zaujimave tiez spravit statistiku. Nevies o nejake?j

leeo
26. nov 2021

@tenerifka nebola na teste kedze si myslela ze ide o klasicku jesennu virozu ktoru mava kazdy rok o takomto case.

marseillefan
26. nov 2021

@leeo podľa mňa najlepšia štatistika je tá z nemocníc... na Slovensku to tuším bolo tak, že v nemocniciach je v prepočte na zaočkovaného a nezaočkovaného obyvateľa 6x viac tých nezaočkovaných. Takže z toho sa dá odvodiť, že 83 percent zaočkovaných, ktorí neskončili v nemocnici (a za normálnych okolností by tam skončili) si vytvorilo protilátky. Zvyšných 17 percent si nevytvorilo žiadne protilátky, alebo si vytvorilo nedostatočné protilátky. Tu sa ale bavíme o úrovni protilátok, ktorá ťa ochráni pred hopsitalizáciou, nie pred samotnou nákazou... Delta variantom sa teraz nakazí veľmi veľa očkovaných ľudí...

danielaaa212
26. nov 2021

Nechcem velmi strasit ... nas 37 rocny kamarat pred rokom prekonal , druhykrat sa nakazil pred mesiacom a do 10tich dni bohuzial zomrel. Mozno vynimka,ale aj to sa deje bohuzial... :(

nerko
26. nov 2021

V rodine prekonali covid na jar, ockovanie v lete. A teraz v oktobri opät dostali covid. Priznaky pri druhom nakazeni: teploty dlhodobe, bolest na hrudi, antibiotika.

leeo
26. nov 2021

@marseillefan Tak ok, cas ukaze. Nehadam sa. ano podla mna sme na vrchole vlny delty. Si myslim, ze uz bude slabnut o par tyzdnov, mozno skor. Celosvetova krivka uz pomaly klesa. No a co sme nechceli? Africky variant. Ktory sa objavil prave teraz, ked sme si mohli vydychnut. Zvlastne a zakerne.

leeo
26. nov 2021

@danielaaa212 a aky mal priebeh prvy krat? A aky druhy? Inac je mi to luto. ::(

danielaaa212
26. nov 2021

@leeo popravde zijeme daleko ...a dozvedela som sa az o jeho druhom priebehu....a nechcela som sa v tak tragicky cas pytat ake to bolo predtym...ale vysledok je bohuzial taky... ze zdravy chlap vo velmi mladom veku tu uz nieje... je tazke povedat,co by bolo keby....ale fakty su take,ze nebol ockovany... ochorel... a za dva tyzdne nebol. Akokolvek sa nad tym zamyslim,odhliadnuc od vsetkeho... si myslim,ze korona musi byt riadna mrcha. Neverim,ze by pri chripke zomrel. Naozaj pisem to uplne bez nejakeho konfliktneho zaujmu... ale ti,ktori ochoreli v mojom okoli...povedali,ze to je tak zvlastna choroba...ze sa boja toho momentu, keby ockovani neboli. Dokonca mame suseda,ktoreho kolega chudak vraj uz tretikrat... len nemame viac info... no uz len info,ze uz tretikrat.... je cele zle.

marseillefan
26. nov 2021

@leeo ani nehovor... tiež už som sa tešil, že je pokoj... my zaočkovaní, teraz sme to ešte ako bonus prekonali, takže posilňovacia dávka... plus deti to tiež prekonali (doniesli to zo školy), tak som sa tešil na parádne prázdniny, kde si smelo vyjdeme niekam do zahraničia, keďže sme sa už dlho obmedzovali... alebo len do obyčajného kina s deťmi a budeme tam žrať popcorn bez rúška. A teraz čítam, že možno to bude ďalej pokračovať... ale buďme optimisti, ešte sa veľa o tom novom variante nevie, tak možno je to planý poplach...

lacibo
27. nov 2021

@polovnicka92 po 2 mesiacoch zase covid?.. no tak aspon viem, ze sa mam chranit riadne ked teraz nastupim po mesiaci po prekonani naspat do prace, do skoly..aj ked som ockovana, budem si sledovat priznaky a pri kontakte ostanem ja pekne v karantene..a nebudem si uplatnovat vynimku z karanteny...zdravie mam len jedno..

lacibo
27. nov 2021

@marseillefan aj my doma podobne ako vy, a teraz citam ze sa mam zase bat v robote, ci o 2 mesiace nechytim znova, a aj 5 rocna v skolke...3.davku nejdeme teraz po prekonani..som v soku, ze po 2 mesiacoch ochoreli zase..

polovnicka92
27. nov 2021

@lacibo ahoj, áno zasa :/ neviem, ci sa mi nevytvorili protilátky alebo nejaký iný druh, a nuž tiež bol chorý keď ja prvýkrát bol len na antigen ten mal negatívny a teraz so. To zrejme schytala ja od neho lebo bol prvý chorý a už mu vyšiel pozitívny PCR, on je očkovaný. Je pravda ze mal ľahšie príbehy obidva razy. Chvalabohu 🙂

leeo
27. nov 2021

@marseillefan toto som si hovorila aj ja, ze mozno tie mutacie nebudu take drasticke, tak uvidime. Hadam v lete sa to opat ukludni a vy si doprajete riadnu dovolenku.

lacibo
27. nov 2021

@polovnicka92 no ved aj my sa len na ockovanie spoliehame, my sme vsetci okrem 5 rocnej, ta mala bezpriznakovy tak dufam ze uz tak lahko nechyti zase v skolke...mesiac sme uz doma..ja som bola na pn..aj ked mierny priebeh, kym som sa zbavila kasla po zapale priedusiek to trvalo nejaku dobu..a dcera minuly tyzden sopel, zachripnuta..a to sme len doma..tak zase nemohla do skolky..no.na nervy toto..nastastie som este stihla pandemicku pn..

leeo
27. nov 2021

@danielaaa212 ano je to mrcha. Jeden lekar asi z Indie /teda aspon sa tak prezentoval/ v komente na youtube povedal, ze ked chytil koronu, tak mal pocit akoby mal mix roznych chorob, taky koktail. Nie som odbornik, ale nieco mi vravi, ze z prirody sa zrodit take nieco nemohlo. Tak nam vsetkym prajem vela zdravia.

lacibo
27. nov 2021

@leeo ano je to tak, nepodoba sa to na klasicke prechladnutue alebo beznu virozu..

bebsi
27. nov 2021

@polovnicka92 nerozumiem ako moze byt zdravotnicka neockovana... :(

leameleg
27. nov 2021

Tak ja som druhy krat pozitivna. Som neockovana. Covid som prvy krat mala v auguste a dnes na antigene som vysla pozitivna ale to som mala priznaky uz 3 den tak som hned vedela že to bude to . Pri prvom priebeh v pohode akurat 2 dni po sebe teploty potom nič. Teraz 3 deň teploty, bolesť hlavy chrbta, na dotyk ma všetko boli., kychanie, sople takže tento druhý covid ozaj silnejsi

lacibo
28. nov 2021

@leameleg no teda ani tebe imunita dlho nevydrzala ..ked po 4 mes.si dostala..asi je to jedno ci po prekonani po ockovani, vzdy to clovek moze zase schytat..ide len o to, ako to.zvladne..

leameleg
28. nov 2021

@lacibo no veď to len keď mi včera vyšiel antigen pozitívny zaujímalo by ma koľko cca dni môžem byť pozitívna