Môžem chodiť medzi ľudí, keď je muž pozitívny a ja som očkovaná?

h2
3. nov 2021

Ahojte, tak už je to tu, muž je pozitívny. Zatiaľ z antigénového testu, už je objednaný na PCR. Volal mi do práce, ja som hneď išla domov, otestovala som sa sama a som negatívna, bez príznakov. Obaja sme 2x zaočkovaní. Máme syna, má 10 rokov, čiže očkovaný nie je. Podľa informácií na korona.gov.sk syn ide do karantény, ale ja nie. Otázka: to mám normálne chodiť medzi ľudí, do práce, do obchodu? Treba, aby som sa objednala na PCR? Treba, aby syn išiel na PCR? Alebo stačí, ak zostane doma? Syn tiež žiadne príznaky nemá, o chvíľu príde zo školy, tak ho, samozrejme, hneď otestujem. Ospravedlňujem sa za blbé otázky, viem, že už to tu bolo 1000x, ale človek sa niekedy z toho množstva informácií nevie vysomáriť. Ďakujem vopred za odpovede.

deti95060810
3. nov 2021

ty môžeš aj do práce, syn pôjde do karantény a potom na PCR test...

h2
autor
3. nov 2021

@deti95060810 A keď je syn zdravý, to ho mám nechať doma s chorým otcom? ☹️

deti95060810
3. nov 2021

@h2 áno..lebo nie je očkovaný ...

cica8
3. nov 2021

@h2 ako vieš ze je syn zdravý... Aj keď nemá príznaky na PCR test treba lebo žijete v jednej domácnosti. Všetci musia ísť na PCR testy a od toho dňa ako vám príde výsledok pre nezaockovanych 10ndni karantena a pre osckovanych ktorí nemajú príznaky môžu do prace ale bolo by lepšie keby ostanú tiež doma.

janinah
3. nov 2021

Tiež som plne očkovana.ale byť na tvojom mieste.tak.mi svedomie nedovolí ísť medzi ľudí.

h2
autor
3. nov 2021

@cica8 Myslela som to tak, že syn nemá žiadne príznaky choroby. Ak to zatiaľ nedostal, môže to dostať, ak bude sám doma s otcom. Ja som to nemyslela tak, že nemá byť doma. To je jasné, že má. Len by som asi radšej bola doma aj ja.

h2
autor
3. nov 2021

@janinah Ja som v robote povedala, že minimálne do budúceho týždňa neprídem a hneď som išla domov. Ale asi to budem musieť riešiť dovolenkou. ☹️

lenka188
3. nov 2021

Ja som sama 2x ockovana, ale mne by to svedomie nedalo chodit do prace ak by bol clen rodiny pozitivny. A dieta poslat do skoly. Pre mna je toto uplne nezmyselne nariadenie. Keby sa vedelo, ze ockovany clovek Covid dostat nemoze, tak ok, potom beriem. Ale kedze aj ockovany Covid moze dostat a dalej ho roznasat, tak ja by som bola doma. Proste normalka cela rodina karantena. Pride mi to ako zodpovedny pristup.

h2
autor
3. nov 2021

@lenka188 Dieťa do školy nejde. Ale má byť doma s chorým?! Bez ďalšieho zdravého člena rodiny? To je to, čo mi hlava neberie. 😟

martina_90
3. nov 2021

@janinah suhlasim s tebou. Najhorsie je, ze system to dovoluje.. a takto chodia aj pozitivni ludia medzi ostatnych..

vivincek
3. nov 2021

na 10 rocneho dostanes este asi aj pandemicku ocr...

jjanulienka
3. nov 2021

Ostnante všetci doma muža izoluj do izby a nech vychádza len s ruskom😬a kľud poznam viacero prípadov kedy AG bol pozitívny a PCR negat 🤷🏽‍♀️
Nerobil si to tým zo školy čo dostali žiaci?

vivincek
3. nov 2021

a ano,mal by ostat doma.ak sa bojis,manzel moze byt v samostatnej izbe,ale.....ste jedna domacnost,ako vies,ze syn to uz v sebe nema,aj ked zatial ziadne priznaky nie su....mozu byt o den dva.....

janulabb
3. nov 2021

@h2 Nuž manžel nech sa izoluje, v rámci možností. Má aj príznaky?

vivincek
3. nov 2021

@jjanulienka
myslis,ze tie skolske nie su dobre?

h2
autor
3. nov 2021

@jjanulienka Obávam sa, že on bude pozitívny aj z PCR. Cíti sa prechladnutý a na testoch bol v práci, mali tam niekoľko prípadov.

h2
autor
3. nov 2021

@vivincek Áno, možno už to v sebe máme aj my. Ale ak nemáme, tak určite chcem zabrániť tomu, aby to dostal syn.

h2
autor
3. nov 2021

@janulabb Áno, ako nádcha.

h2
autor
3. nov 2021

@vivincek Ja som sa testovala školskými. Tak dúfam, že sú ako-tak spoľahlivé.

vivincek
3. nov 2021

@h2 ja by som na tvojom mieste ostala doma,ale ako pisu zeny vyssie,zakon ti dovoluje ist von,do prace,pokial nemas priznaky aj ty.....je to asi skor o takom tvojom vnutornom nastaveni....

h2
autor
3. nov 2021

@vivincek Skúsim zavolať Dr., čo mám robiť. Lebo toľko dovolenky sa mi teda míňať nechce. Snáď mi dá OČR...

jvlo
3. nov 2021

@h2 máš dieťa v karantene. Máš nárok na pandemicku OCR

sasanka605
3. nov 2021

kolega dnes ostal v karantene ako kontakt ked bol jeho ockovany brat pozitivny. Ten to dostal od svojho ockovaneho kolegu. Zdoraznujem len preto ze kludne rozniesli dalej lebo nemuseli byt v karantene. Jeho doktorka mu dala pn normalne.

reuska1
3. nov 2021

@h2 tie skolske a celkovo antigenove nie su spolahlive. My sme teraz doma, dcera s priznakmi bola minulu sobotu pozitivna. Syn s priznakmi negativny. V pondelok na PCR obaja pozitivni. Ja 2x ockovana, viac krat doma pretestovana negativna. Na PCR v stredu pozitivna. Do prace som neisla, nedalo mi to a dobre som urobila. Kto vie kolkych by som nakazila. Najmladsia dcera je stale s nami pozitivnymi a ona bola negat.

slavkicek
3. nov 2021

@h2 u nás sa stala presne rovnaká situácia, manžel v piatok otestovaný AG testom, lebo teda príznaky korony, hneď sme sa celá rodina prihlásili na stránke UVZ, manžel dostal termín na PCR hneď na druhý deň, my so synom až na 6ty. mne začali príznaky v pondelok, syn má pozitívny PCR ale za celý čas mu našťastie nič nie je, hlásili sme to pediatričke aj našej obvodnej. máš nárok na OČR so synom. Tiež sme s manželom očkovaní, ale teda držíme karanténu celý čas....aj keď je to už o držku...byť zatvorení už 12 dní...manželovi už karanténa skončila, my so synom ešte ťaháme.

zalka
3. nov 2021

@h2 dieťa má 10 rokov píšeš, tak si daj na dieťa vypísať pandemickú OCR.
A naozaj, asi čakaj aj ty príznaky. Mne prišli po 5 dnoch, ako očkovanej. Už som objednaná na PCR. Dovtedy to nebolo nutné.

lenka188
3. nov 2021

@h2 Mala by si mat narok na pandemicku OCR, takze mozes zostat so synom doma. A ako pisu zeny vyssie, manzela sa snaz izolovat v izbe, nech chodi s ruskom. Poznam pripady kedy to v rodine takto striktne dodrziavali a nenakazili sa. Ale asi treba ratat s tym, ze to budete mat vsetci. Predsalen ste v jednej domacnosti..

h2
autor
3. nov 2021

@lenka188 Už je izolovaný, našťastie ho môžeme oddeliť aj čo sa kúpeľne a WC týka.

h2
autor
3. nov 2021

Ďakujem všetkým za odpovede, skúšala som volať Dr., ale dá sa až po 14:00, tak uvidíme.

vanda323
3. nov 2021

@h2 Ahoj, prajem celej rodinke veľa zdravíčka