Môže ist o intoleranciu laktózy?

elisa171
31. mar 2019

Zdravim..Myslite ze moze ist o intoleranciu laktozy v takomto pripade? :..manzelovi nerobi problem ked si da mlieko do kavy alebo si da jogurt ( vtedy ho len trosku nafukuje)..akonahle vsak zje nieco smotanove alebo jedlo so smotanou (sviečkova, segedin a spol.) do hodiny ma hnačku..moze sa aj takto prejavovat intolerancia laktozy??

tatiana269
31. mar 2019

@elisa171 ja mám bkm a veľmi podobné príznaky

pribinak
31. mar 2019

To nie je intolerancia laktózy, ked mu robia zle aj kyslomliečne výrobky. To bude skor alergia na mliečnu bielkovinu.
Lebo ti co reagujú na laktozu, tak tolerujú kyslomliečne ako su jogurty, kyslá smotana, acidko

simsalabim
31. mar 2019

@elisa171 ano, vyzera to tak. Starsia dcera to ma podobne. U mna sa prejavuje skor nafukovanim, nie hnackou. Obom nam pomaha enzym laktaza uzity pocas mliecneho jedla. Skuste si na laktazan.com objednat bezplatnu vzorku a uvidite, ci to pomoze. Ak ano, riesenim je pouzivanie bezlaktozovych vyrobkov a nahrad mlieka a spominany laktazan, ked sa mlieku neda vyhnut.

simsalabim
31. mar 2019

@pribinak kludne to moze byt laktozova intolerancia. Moze byt rozne silna, zalezi na tom, kolko enzymu konkretny clovek ma a teda kolko laktozy dokaze bez pomoci stravit. Ja niektore jogurty jem bez problemov (Hollandia), ine mi problem robia. Dcera ma problem s vacsinou mliecnych vyrobkov, ak prekrocia mnozstvo okolo 70ml ( napr 2 kopceky zmrzliny - 1 je ok).

elenvision
31. mar 2019

@elisa171 môže mu robiť zle len tuk v smotane. Možno jedáva priveľa mastných jedál.

elisa171
autor
31. mar 2019

tiez ma napadla tá bkm lebo mava aj ekzem na vieckach..zvykne mu to svrbiet niekedy trosku opuchnut musi to natierat mastami..

ivca88
31. mar 2019

Nech si da muz lakto plus - cize laktÁzu. Ta stiepi laktozu a nech zje zvieckovu.
Ak nebude mat problem, je to intol.lakt

Ak bude mat problem, je to ABKM.

ivca88
31. mar 2019

Toto myslim.

elisa171
autor
31. mar 2019

@ivca88 super diky

elisa171
autor
31. mar 2019

Už ma aj nádchu ale teplotu nie môže ísť aj tak o črevnú virozu

janes12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz