Máte za sebou očkovanie AstraZenecou?

h2
15. apr 2021

Ahojte, čaká ma to teraz v nedeľu. Chcela by som sa opýtať tých, ktorí boli zaočkovaní touto vakcínou, aké mali potom vedľajšie účinky, ako sa cítili, ak zle, tak ako dlho to trvalo...
Rada by som ešte zdôraznila, že o komentáre typu: "nedala by som sa zaočkovať" a podobne, nemám záujem. Taktiež tu nechcem vyvolať žiadnu hádku. Zaujímajú ma len reálne skúsenosti.
Ďakujem.

panelacikova
15. apr 2021

@h2 muž, 56r., bolesť v mieste vpichu asi 2 dni a cca 14 hodín po očkovaní asi hodinu zimnica. inak nič. možno mierne zvýšená teplota, okolo 37,2 (nemeral si, ale mal teplejšie čelo ako ja, čo on nemáva). to mal tak pol dňa.. inak absolútne nič.

marseillefan
15. apr 2021

Ja som bol koncom februára a bolo to v pohode. Večer zvýšená teplota a tiež spomínaná bolesť v mieste v pichu asi tak dva dni.

nyusika
15. apr 2021

@h2 mierne zvysena teplota vecer po ockovani, chvilu som citila rameno. to je vsetko.

rusalinka
15. apr 2021

@h2 ja som sa včera zaregistrovala, tak som zvedavá (ja napr. horúčky nikdy nemávam, možno 2x v živote som mala zvýšenú teplotu, tak neviem čo mám čakať)... potom napíš pls, ako to bolo u teba 🙂

blabla22
15. apr 2021

ja mam v rodine a medzi znamymi viacerych co boli, je to velmi individualne, niektori nemali vobec nic, niektori zimnica a teplota noc a den po ockovani (inak ti, co mali reakciu ju zvycajne mavaju aj po inych ockovaniach, napriklad proti chripke a pod.)

h2
autor
15. apr 2021

Ďakujem za odpovede.
@rusalinka Jasné, dám vedieť.

rusalinka
15. apr 2021

@h2 a teda ešte doplním, brat bol, prvá dávka, a že absolútne nič, vôbec. Ani rameno, ani horúčka... nič.

lucka_ke
15. apr 2021

my obaja s mužom dva dni v posteli, teplota, zimnica, bolesť celého tela, silné bolesti hlavy ešte aj tretí deň po očkovaní, potom to ustúpilo (ja som mala ešte nevoľnosti a nemohla som nič jesť)

h2
autor
15. apr 2021

@lucka_ke Ach, to mi je ľúto. Čiže mám radšej rátať s tým, že minimálne v pondelok by som zostala doma?

darina1952
15. apr 2021

@h2 môj muž mal ešte v ten večer zimnicu, vystúpila mu teplota do rána na 38,3-5stC, celý ďalší deň teplotoval do 38stC, vyležal to dva dni - teplota ustúpila, bolelo ho celé telo a na tretí bol už fit.

lucka_ke
15. apr 2021

@h2 pre istotu si naplánuj voľno, mňa to zložilo fakt silno, nehovorím, že to tak bude aj u teba, ale pre istotu by som ostala doma jeden deň

nyusika
15. apr 2021

@h2 ostanm donma.
a tri hodiny po vakcinacii zacni uzivat na striedacku (po 4 hodinach) paralen a ibalgin

slniecko_12
15. apr 2021

Známa po mesiaci zomrela...ostatní, ktorých poznám, mali teploty, jedna depresie a tlak na hrudi.

deedol
15. apr 2021

moji rodicia (55+) oco nic, mama jeden den slabost a mierna teplota (37,4-6, uz si nepamtam). sestra ztp (25+) to iste ako mama, len trocha vyssia teplota (37,8). znama ucitelka (40+) den a pol "odrovnana", ale inak ok. vsetci maju za sebou prvu davku, ale po druhej maju byt pri astre miernejsie prejavy, tak uvidime.

nyusika
15. apr 2021

@slniecko_12
trepes sprostosti
resp. mohla umriet, ale urcite nie kvoli ockovaniu.
a depresie by mali aj tak, ked su labilni.

slniecko_12
15. apr 2021

@nyusika mala krvnú zrazeninu...mladá žena..👍

nyusika
15. apr 2021

@slniecko_12 a ?? to vobec nemusela mat z valciny.

blabla22
15. apr 2021

zrejme tak boli ine problemy zdravotne, preco by inak mlada zena mala termin uz pred vyse mesiacom? treba brat do uvahy celkovy zdravotny stav..

slniecko_12
15. apr 2021

@nyusika Dobre..ani teploty ani zimnicu ani nič nemuseli tuto ľudia mať z vakcíny 🙏

alby2014
15. apr 2021

V rodine maju Astru okrem svokrovcov a sestry, co je zdravotak vsetci. Ja este vo februari, do 10 hodin som mala teplotu 38, na druhy den som sa citila slabsie, ako ekd si prvy den zdrava po chripke, a asi 2 dni ma bolela ruka a to bolo vsetko. Moj muz nic, ale total nic...svagor teplota a zimnica v noci. Najhorsie to niesol brat, uplne bol odrovnany a umieral s teplotou 37,2 a ako trpi, trpi nam so smiechom opisovala svagrina, ktorej nebolo nic a teda na uieranie brata pri 37 stupnoch je zvyknuta...:D
@slniecko_12 ano? Po mesiaci, vsetky krvne zrazeniny u AZ so sancou 0,0004% sa objavili do 2 tyzdnov. A umrtie na zrazeninu po vakcine AZ neeviduje ani nas SUKL, ktory eviduje kazdy tyzdne a zverejnuje negativne dosledky. Jedine dve umrtia mame prekvapivo po Pfizeri u velmi starych a krehkych ludi, ktory mali aj ine ochorenia a obaja nad 75 a neumreli na ockovanie, ale napr. teplotu...
teplota a zimnica je normlane stav po ockvoani, ci vase deti nemali teplotu po hexe?

h2
autor
15. apr 2021

@slniecko_12 Po mesiaci neberiem do úvahy. Ale vďaka za varovanie. 😉

slniecko_12
15. apr 2021

@blabla22 Však práve :D najviac sa odporúča očkovať chorých a neviem akých...to potom aj tak dopadne..

ivkazba
15. apr 2021

@slniecko_12 a čo že mladá žena? Ja poznám 2 ľudí (známeho a klienta), obaja zdraví chlapi a obaja pred 30 zomreli, jeden na infarkt a jeden na mozgovú porážku. Mamin kolega, vek 30+, dostal zápal pľúc a do 3 dní zomrel. Zrazeniny a iné veci majú aj mladí ľudia. To nie je choroba starých. Dotyčná by žiaľ zomrela aj bez očkovania, ak mala tento problém. Treba trošku aj rozum zapojiť.

nyusika
15. apr 2021

@slniecko_12 pokial by MLADA (teda, pokial za mladu nepovazujes kategoriu 50+) bola davnejsie ockovana vakcinou, tak len kvoli diagnoze...a to malokto odporuci AZ
takze trepes sprostosti a vobec tui to nie je trapne.
a mozno ta tvoja znama patrila do kritickej infrastruktury a napozaj bola ockovana Astoru, tak mesiac po ockovani by kvoli ockovaniu na krvnu zrazeninu neumrela.
ale kludne sa mohlo stat, ze bola fajciarka, alebo uzivala HAK...

OK, zaujala si, mozes ist dalej studovat Hlavne spravy a Zem a vek.

zuzkalujza
15. apr 2021

@h2 moji rodičia 69 a 67 nemali absolútne žiadne príznaky po očkovaní, okrem miernej bolesti v mieste pichu. Ja som sa zaregistrovala tiež pred pár dňami. Čakám na to už ako na spasenie, lebo v lete plánujeme KET a chcela som mať aspoň pár týždňu už po vakcinácii. Daj vedieť ako ti bolo. Držím palce.

ivkazba
15. apr 2021

@h2 otec 67 rokov, ráno očkovaný, večer dostal zimnicu, trvala asi 4 hodiny. Inak nič. Švagriná 56 rokov, po pár hodinách únava, trvalo to asi deň. Suseda 40+ nič.

lucka_ke
15. apr 2021

@zuzkalujza ale tento vek sa už neočkuje Astrou, či?

3petka
15. apr 2021

@h2 moja mama 57 bola na prvej dávke a absolútne nič....

nyusika
15. apr 2021

@lucka_ke teraz uz nie, donedavna bola do 70 rokov AZ

iveta143
15. apr 2021

ja som po 16 hodinach citila zimnicu, trestanie v hlave, bolest ruky, celkova slabost, pocit na odpadnutie...po paralene sa to dalo zvladat, moja mamka po 8 hodinach to iste,akurat bez bolesti ruky,a horucky...moj manzel nic, svagor a svkrovci nic, jeden bratranec nic a jeho brat s manzelkou boli odrovnani, takze asi tak