Máte obavy pred mladými lekármi a sestrami?

4. dec 2022

Ahojte🙂, zaujima ma, ako vnimate, ked idete do nemocnice a stara sa tam o vas mlady personal, ktory vyzera, ze cerstvo skoncil skolu (ci uz ide o lekara, sestru). Prekaza vam to, mate pocit, ze sa o vas nepostaraju tak dobre ako starsi, skusenejsi alebo to neriesite?

pribinak
4. dec 2022

Nie. Mladým lekárom a sestrickam dôverujem. Chcú sa učiť, makat na sebe, nemajú ešte prehnane sebavedomie ako stari lekári či staré sestričky ktoré už veľa veci majú za rutinu

Nie sú ešte takí otrávení systémom a majú ideály

bagre
4. dec 2022

nemám zlú skúsenosť s mladým personálom, skôr po 20 ročnej praxi sú niektorí mimo

caroline_
4. dec 2022

Praveze mladsich mam radsej

caroline_
4. dec 2022

@caroline_ mala som chvilu gynekologa u ktoreho som bola raz,potom siel do dochodku, a to bola cista katastofa

klarissa25
4. dec 2022

Radšej mladší ako roztraseny starý doktor ..toto mi nikdy nenapadlo riešiť ale už som si zvykla že ľuďom prekáža úplne všetko

mogaa
4. dec 2022

Mladých lekárov dozoruje primár, preto sú na oddeleniach vizity, ktorých sa zúčastňuje aj on, rovnako im radí pri liečbe.....čo sa týka mladých sestrier, tak ano, rešpekt mám, hlavne pri braní krvi a podávaní infúzií.......musia sa to naučiť a to sa dá len a len praxou.....jedna trafí žilu na prvý šup, iná potrápi seba aj pacienta.....

sense
4. dec 2022

Nie nemám pocit, skôr mám pocit že. Im to dlhšie trvá lebo sú dôslednejši...ale zas to mi nevadí....k lekárovi idem preto ze mi niečo je a chcem aby prišiel na to co... To zas ale neznamená ze keď to skúsenému lekárovi trvá menej ze je menej dôsledný...

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nerya
4. dec 2022

Na oddeleniach ako už bolo spomenuté chodia na vizity so staršími lekármi a primarom a u nás napríklad mávali aj sedenia kde preberali pacientov, takže v.nemocnici by som sa nebála

lasona
4. dec 2022

Práveže mám len pozitívnu skúsenosť, sú milí a príjemný a zavádzajú nové veci. Taktiež som rodila pri 30 ročnej doktorke a vôbec mi ani nenapadlo mať myšlienku že by mala málo skúseností.

autor
4. dec 2022

@klarissa25 Nikde som neuvadzala, ze by to mne samej prekazalo. Len mi to tak napadlo, ked som sa vcera rozpravala so znamou, ktora bola na nejakej ocnej klinike a ked cakala v cakarni, tak podla jej slov: „Sami mladi doktori tam boli… no hroza.” … akoby sa o seba bala, ked ide k niekomu mladsiemu.

alanko20
4. dec 2022

Skôr mi prekážajú lekári, ktorí sú dávno v dôchodkovom veku a zabudli sa niekde v 70. Tych rokoch (správaním a prístupom). Zažila som osobne.

ada510
4. dec 2022

Mladý sú citlivejší ich práca ich ešte baví čiže ja mám naopak dobrú skúsenosť ale tak záleží o čo ide ak je to niečo komplikované idem k tomu starému a nepríjemnému 🤣

alanko20
4. dec 2022

@caroline_ aj ja som mala kedysi takého gynekológa. Tiež bol starší a jednu pacientku mal vnútri snáď aj 40 minút. Nie preto, že by ju dôsledne vyšetroval, ale kecal blbosti a to jeho zapisovanie nemalo konca kraja. Keď som si išlapi kartu, v čakárni bola kopa žien, chudinky.

weronika171717
4. dec 2022

Keď som išla pred rokmi na chirurgicky zákrok, tak vošiel mladý lekar. Pýtam sa sestričky, ci je to praktikant. Zahriakla ma, že nie, že to je doktor, a nemám rozprávať také hlúposti. 😜 No, on to počul, a ked mi pichal umrtvovaciu injekciu, tak sa v tom krásne vyžíval. 🤣🤣🤣

klarissa25
4. dec 2022

Ja len tak ze mozeme byť radi ze mame mladých doktorov. A nie ze utekajú preč odtialto

lenka2710
4. dec 2022

Mne bola pri pôrode dr, ktorá bola isto po skole, mladučke drobucke žieňa, muž keď ju videl, tak stres panika, že to ona je dr?? 😂 A úplne úžasná, ešte na druhý deň po nočnej prišla za mnou na izbu, že ako sa mame ☺️ teraz mam novu gynekologicku, tiež mladučka a veľmi profesionálna! Takisto mam dobru skúsenost aj s mladymi pediatrami, keď som s malou ležala v nemocke, takže za mňa 👍👍👍

drake122
4. dec 2022

@lasona 30 ročná už nie je mladá. Má 5-6 rokov praxe a pravdepodobne aj atestáciu (ak nebola na materskej). Všeobecne medzi 30-40 je lekár v najlepšom veku, vedomostne aj komunikačne. Predtým ešte nemajú dostatok praxe, a po tomto veku už im začinajú ľudia liezť na nervy a sa to prejavuje už aj navonok.

bolarazjedna
4. dec 2022

Nedá sa zovšeobecniť podľa výzoru, mala som spolužiaka, ktorý skončil štúdium medicíny ako 39 ročný, čiže bol mladý lekár bez praxe, aj keď už vyzeral na skúseného. A taktiež keď som raz bola na stáži, tak jeden doktor vyzeral na 19 (fakt mladučká tvar, že ani holiť sa nemusel), no tak ale brala som, že keď je doktor, už musí mať minimalne 24... Nakoniec vysvitlo, že ma 32, už je atestovaný, ma manželku, dieťa.... Tiež moja kolegyňa, ma 35 rokov a 4 detičky ale vyzerá na 20.

nikaeli
4. dec 2022

... ono.. všetci sme boli mladí a museli niekde začať 🙂 nikomu z nás nebolo príjemné, ak nás odsúdili len kvôli veku. Ja s tým "bojujem" doteraz, a to mám po 40 a pôsobím v školstve. Podľa slov okolia vyzerám oveľa mladšie a rodičia s tým majú problém. Aktuálne som prestúpila do inej triedy a hneď dve mamičky na mňa - už ste niekedy robili s deťmi? (pracujem s nimi už vyše 15 rokov 🙂 ) -> je veľmi nepríjemné cítiť nedôveru rodičov hneď prvý deň v šatni (zvlášť ak sú odomňa mladší aj desať rokov).
Ale k otázke - môj všeobecný lekár šiel do dôchodku a tretí rok mám nového, mladého - je veľmi príjemný, pozorný, snaží sa nič nezanedbať, keď sa k nemu neviem dovolať, nechám sms a poobede mi vždy zavolá - ordinuje do štvrtej, sme s ním s manželom veľmi spokojní a má našu plnú dôveru vrátane jeho dvoch mladých sestričiek.

jesenzima
4. dec 2022

Podľa mňa záleží, tak ako aj inde, na koho natrafis. Môjmu dieťaťu sa po narodení "starala" o oko mladá dr tesne po atestácii, pol roka mi tvrdila, že moje dieťa s okom nič nemá, po každej kontrole som platila 30€ až som nakoniec zmenila dr za inú, staršiu a skúsenejšiu, tá určila diagnózu a oko bolo behom 3 dní v poriadku ...

mikadooo
4. dec 2022

Nie. Práveže mám taký vnútorný pocit, že títo majú nové čerstvé poznatky a vedomosti, nemajú ešte až tak zaužívané vzorce a to tiež nemusí byť na škodu. Väčšinou sú aj milší a ľudskejší, ako tí vyslúžilí, ale toto nemusí byť pravidlo. Stretla som aj starších milých. Ale zato nevrlého mladého som asi ešte nestretla 😉. Sestričky žiaľ áno, tie vedia byť už aj mladé dosť nevrlé. Každopádne, všetky moje pobyty v nemocnici dopadli výborne, vždy som najdlhšie po týždni mohla ísť domov a vždy mi pomohli, či mladí/é, či starí/é.

akvi
4. dec 2022

Práveže s mladými mám veľmi dobré skúsenosti. Behala som posledné roky s rodičmi po roznych dr. A prístup mladých bol vždy ako z amerického filmu - nezabudli sa predstaviť, všetko trpezlivo vysvetlili, nemali problém so mnou ako doprovodom až na izbu, ani s návštevou. Vždy si našli čas poinformovat. Diametrálne odlišný prístup, čo som zažila od starých so syndrómom boha, ked ešte aj pozdraviť sa mali problém.

janka_lolo
4. dec 2022

My máme s mladými veľmi dobrú skúsenosť, dcére takto veľmi mladý lekár určil diagnózu, ktorou jej vlastne pomohol od strašných bolestí keď jej práve starší lekár povedal, že to je chrbtica a liečil chrbticu a dcéra mala silný zápal žlčníka, práve tento mladý lekár jej určil diagnózu a vysvetlil jej čo sa deje, ďalší mladý lekár jej počas hospitalizácie nasadil antibiotiká po 4 dňoch kedy sa ona trápila so zápalom tam tak práve ten mladý lekár jej nasadil antibiotiká, s ďalším mladým lekárom mám skúsenosť keď som bola s mamou na neurológií veľmi mladý lekár a veľmi milý aj ku mne ako príbuznej sa správal úžasne, manžel mi raz skončil na internom urgente a bol tam tiež mladý lekár a bol veľmi milý a manželovi pomohol
za mňa sú ty mladý lekári veľmi šikovný a chcú sa učiť a niečo v živote aj dokázať, dcéra najradšej chodí k mladým lekárom, lebo majú podľa nej lepší prístup a dokážu pracovať napríklad aj s jej strachom z nemocníc a lekárov

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
irusa
4. dec 2022

Všetko záleží od človeka... zažila som mladú lekárku ,keď som bola so synom hospitalizovaná...bola tak drzá a protivna,že po troch dňoch pobytu v nemocnici som si ju nechala zavolať na izbu a jasne som jej vysvetlila,že ona je tu pre nás a nie my pre ňu.. .

britney
4. dec 2022

Mladi Dr jsou cerstvi a vi nejnovejsi info protoze to neni tak dlouho co byli na skole. Stari Dr maji zkusenosti ale ty mohou byt zastarale..

vevapeto
4. dec 2022

@pribinak no moje mladé kolegyne majú sebavedomia na 3 životy a v hlave 💩 keďže je akútny nedostatok sestier tak zrazu im stačí len 2 roky asistent ( ja mám 7r+1r.špecializáciu) a nikomu to nevadí hlavne že je niekto v službe ( a my “staré” ich mame na zodpovednosť). Áno, ja by som sa bála, hlavne keď mi pôjde robiť taká sestra odber krvi.

pribinak
4. dec 2022

@vevapeto toto mi načo píšeš? To nápis ministrovi

vevapeto
4. dec 2022

@pribinak ja ministrovi písať nemusím, časom sa ukáže kto mu bude písať. Ak sa ta to dotklo, že som na teba zareagovala k veci, tak sa ospravedlňujem a skrolluj ďalej.