Mám strach z lietadla

patuska00
15. jan 2023

Ahojte prosím o radu niejake tabletky z strachu veľmi sa bojím že odpadnem 🙆 som Taká bojazlivo máme ísť na dovolenku a v júli ale teraz na to myslím či to zvládnem ani raz som nebola v lietadle hlavne sa bojím z rýchlosťi bojím sa že sa bude zvýšiť tlak aj pulz.

kacernakokse
15. jan 2023

@patuska00 keď si v lietadle, absolútne nevnímala tu rychlost je to ako sedieť v aute. Jediné čo môže byť nepríjemné je vzlietanie a pristátie. Daj si pre istotu predpísať Neurol a daj si pred letom.

zara0201
15. jan 2023

@patuska00 aj ja mam nenormalny strach,napriek tomu lietam. Vzlet a pristatie je neprijemne,ale pre mna je horsie ten pocit hore...takze ja Lexaurin+pol deci. Psychopriprava nepomaha.

patuska00
autor
15. jan 2023

@kacernakokse a iné lieky ja chcem aby som aj zaspala a nič nevnímala neviem mám strach a ráno mi bolo az zle z toho myslenia a musela som brať mangezium

kacernakokse
15. jan 2023

@patuska00 ešte ma napadol kinedryl. Keď si dáš väčšou dávku tak nebudeš tak vnímat úzkost a zaspíš a budeš otupena. Ale radšej by som zvolila ten Neurol, môžeš pozorovať z výšky krajinu to je úplne nádherné, nepriprav sa o ten zážitok

kacernakokse
15. jan 2023

@patuska00 nemáš sa fakt čoho báť. Zvládnu to batolata, zvládneš aj ty. Čoho konkrétne sa vlastne bojíš?

ninka99865
15. jan 2023

Tiež mávam, vypiť si pred tým jedine 😅

martinka13
15. jan 2023

Ja sa tiež nenormálne bojím. Ale keď chcem vidieť svet, inej cesty niet. Ja si dám pár panákov...

kamatopo
15. jan 2023

Neboj to dáš. Hlavne sa moc nedopuj až potom nemáš problém pri prílete. Nie že budeš ospata ešte pol dňa😂. Ja si pred letom nedávam kávu. Tá mi raz nespravila dobre. Inak si zober štuple do uší až nevnímala moc hluk z motorov,nikdy nevieš kde ťa usadia a ak nad motor tak tam to dosť hučí..ja som vlani prespala let do Turecka aj späť a bez ničoho. 🙈😂

patuska00
autor
15. jan 2023

Ja neviem kazdy človek je iný ale ja sa tak strašne bojím hlavne stým že budem mať tlak a pulz neviem a tá psychika všetko robi

patuska00
autor
15. jan 2023

@kacernakokse bojím sa z rýchlosťi a lietania neviem prečo tak strašne sa bojím že budem mať v lietadle tlak a pulz a potom čo

anonymous87
15. jan 2023

@patuska00 ja mam tiez hrozny strach. Po xy rokoch som sa prekonala v roku 2019 kvoli synovi. Tento rok musim kvoli detom tiez 🤷‍♀️
Ja sa bojim, ze spadneme a umrieme 🙄 velmi hlupe, ja viem 🙈

fadama
15. jan 2023

@anonymous87 prečo by to bolo hlupe? Ved je to reálne, ja sa tiež toho vždy bojím. 😁

anonymous87
15. jan 2023

@fadama lebo si vzdy poviem, ze ked mi ma niekto sfuknut sviecu, tak vyjdem von a zrazi ma bicykel tak nestastne, ze zomriem 😂🙏
Ale prd mi to pomaha 😂 neurol a poldeci v lietadle ako tak zabera ✌️

fadama
15. jan 2023

@anonymous87 tiež mi to hovoria, ale keď ta zrazi auto je to rýchle, a pád z lietadla si človek "uzije"
😂😂

anonymous87
15. jan 2023

@fadama ved totok 😂

patuska00
autor
15. jan 2023

A keď hovoríte o ten neurol koľko účinkuje

anonymous87
15. jan 2023

@patuska00 a vies ze ani neviem 🤔 asi 4h?

patuska00
autor
15. jan 2023

@anonymous87 to fakt alebo srandujete

bluemoon24
15. jan 2023

@patuska00 neurol se bezne predepisuje. Pokud jsi nikdy neuzivala, tak 0,25mg. Ale teda pocitej s tim, ze te to “odpali” a v letadle si dobre pospis.

anonymous87
15. jan 2023

@patuska00 fakt… ale nikdy som to nestopovala. On ta proste trosku utlmi. Neboj, nevypne ta uplne, ze budes ako nafetovana.. ak si nedas pol tabla 😀

anonymous87
15. jan 2023

@patuska00 ale pokojne mozes si dat aj magnezko. Alebo 2-3 stamprle… ono, hore rychlost necitis. Ano, pristavanie vzlietanie nie je nic prijemne a nie je mi vsetko jedno. Ten neurol ma trosicku oblbne a vzdy si dam aspom jedneho bechera na palube
Kolko vam bude trvat let?

patuska00
autor
15. jan 2023

Asi dve hodiny to do tuniska monastir

zuzike123
15. jan 2023

@patuska00 neurol by som si hodila az po nastupeni na palube, nevies ako to na teba zaposobi (alebo skus doma), moja skusenost s nim - po 30 min som nevedela sama prejst a brutal unava az spanok. Tiez sa bojim, preto lietanie nevyhladavam.

gertrudaosem
15. jan 2023

@patuska00 tak nelet a nechoď nikam. Aj ja sa bojím a neletim. Bodka. Vybavené. Aby som sa mala pol roka pred tým stresovať... Parada...

slavomira236
15. jan 2023

@patuska00 tak keď máš strach už teraz je ešte len január načo takú dovolenku objednávala? Nerozumiem veď do dovolenky sa z toho zbláznila keď budeš stále na to mysliet

tiezjedna
15. jan 2023

@patuska00 my máme vstupy do letištných salónkov, tam vždy kopnem tri balantinky a je mi to jedno😂 Predletová príprava je základ 👍

tiezjedna
15. jan 2023

@slavomira236 to tiež nechápem... s takým stihomamom by som sa na leteckú dovolenku vyprdla, vyhodené peniaze. Už teraz sa stresuje, kým odletí tak bude mať hlavu jak pátrací balón a ešte šedivú... A na dovolenke bude celý čas vydesená pred spiatočnou cestou. To fakt nemá logiku. Nehovoriac o tom, že tam hore sa občas deje všeličo, nejaká výživná turbulencia a regulérne jej cvakne zo strachu :/

anonymous87
15. jan 2023

@patuska00 to nestihnes ani poharik vypit 😂 to hned budete pristavat. Neboj… ja mam tiez obrovsky strach, naozaj, ale teda kvoli detom sa prekonam…
A pre ostatne: mozno ked poleti prvykrat uz sa bat viac nebude… a teda ja si neviem predstavit, ze kvoli mojmu strachu ochudobnim celu rodinu a nikdy uz neuvidim more a pieskove plaze? 🤔
No nie, proste sa musim prekonat. Aj autorka….

tiezjedna
15. jan 2023

@anonymous87 je x krají v Európe, ktoré su v dojazdovej vzdialenosti - Taliansko, Španielsko, Grécko, Chorvátsko. Daň za menej rozcuchané nervy je tá cesta, ale to už si každý musí prehodnotiť sám.

anonymous87
15. jan 2023

@tiezjedna no ja si viem predstavit max taliansko a chorvatsko 🤷‍♀️ Ja by som skor prisla o nervy byt xy hodin v aute … nikdy neletela. Cize je pochopitelne, ze ma strach.. mozno deti chcu ist do Turecka. Tak objednala dovolenku… ja na tom nevidim nic zle.. ja som letela uz velakrat a bojim sa stale. Aj sa budem…