Mám mesačné bábo na JIS a zajtra má ísť domov. Ja som však pozitívna

jajanka31
9. mar 2022

Prosim poradte, mam mesacne babatko na jiske dnes mu zacal 37t. Zajtra mi ho chcu dat domov lenze dnes sa prislo na to ze som pozitivna. Co mam robit?

klip0
9. mar 2022

@jajanka31 v nemocnici o tom vedia ? Čo na to povedali ?

jajanka31
autor
9. mar 2022

@klip0 no ze mi ho aj tak daju.. Pride mi to zvlastne davat tak male dieta predcasne narodene do tak infikovaneho prostredia.

diamond007
9. mar 2022

@jajanka31 nie je to preňho života ohrozujúci stav, nemajú ho asi prečo držať v nemocnici.
Je na tebe či si vybavis niekoho z rodiny a a bude pár dní u teba a vezmete si dieťatko domov. Takýto novorodenci majú aj covid priebeh žiadny, bez horucok iba prespia jeden či dva dni že úplne 🙂 držím palce. Ničoho sa neboj.

jajanka31
autor
9. mar 2022

@diamond007 no nemam koho a aj keby som mala kto sa vystavi riziku ze sa odomna nakazi. Bojim sa ze mi ho daju a ja kvoly zdraviu nebudem schopna sa onho postarat ma len 1900g.

diamond007
9. mar 2022

@jajanka31 aj keby malo o kilo viac, stresujes... Vieš poprosiť aj kamošku alebo mužovi rodinu..variant je viac, v nemocnici ho nemajú dôvod držať, nepreplatis im to poisťovňa naviac asi

weronika171717
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka11081983
9. mar 2022

@weronika171717 to vážne toto??? Ty si normálna??? Mala som predčasne narodené, imunita oslabená. Niektorí ľudia sú totálne vymleti..ach

roja01
9. mar 2022

Asi nie je uplne ok co navrhnem, ale aj ja by som to videla ako ty. Radsej mat taketo dietatko mimo nakazy...
Posli za primarom JIS niekoho blizkeho, kto mu v tvojom mene vysvetli situaciu (+donesie dokaz o pozitivite mamicky) a daj oficialne financny dar oddeleniu na prevadzku. V niektorych nemocniciach sa daju oficialne dojednat ci porodnici al operateri. Pozri stranku nemocnice, ci maju taketo moznosti. Podla mna by to oddeleniu mozno prislo vhod a sestricky by sa este vydrzali par dni starat....Alebo si tento navrh pretransformuj do optimalnejsej podoby😏.

bebotka
9. mar 2022

@jajanka31 a to, kde leží to bábätko v ktorej nemocnici? Lebo pri takej nízkej váhe deticky domov ani nepúšťajú, to sa muselo narodiť s fakt malou váhou keď po mesiaci ma len 1900gramov

tomikejt
9. mar 2022

@jajanka31 mesiac je v nemocnici? Ja by som bola šťastná prestastna keby ho mam konečne doma, covid necovid.

xiaomi_
9. mar 2022

mne sa to nejak nezda lebo deti pod 2kg ani nepustaju domov

e1i
9. mar 2022

@jajanka31 nas pustali po 6,5 týždni, ked mala mala 2370g,ked sa narodila mala 1370g a schudla na 1190

anjelicek26
9. mar 2022

Zavolaj do nemocnice a porad sa, presne tak, u nas pod 2200 nepustaju... urcite tam moze tie 3-4 dni este ostat, kym ty budes negativna ... Ja by som to, ze sa mi predcasniatko nakazi covidom neriskoavala...nie kazde dieta ma lahky priebeh, nie to taketo mini s oslabenou imunitou a nezrelymi plucami...

elizabet173
9. mar 2022

@weronika171717 hovoríš, či píšeš z cesty

mondolina
9. mar 2022

@elizabet173
ona odjakživa....

lilyianka
9. mar 2022

@weronika171717 a ty ako vieš,že autorka má falošný test? A ešte je otázne aký priebeh covidu môže mať? Veď prvý deň jej nemusí byť nič,ale čo ďalšie dni?

@jajanka31 ja by som tam hneď ráno volala a nejak sa skus s nimi dohodnúť,aspoň ešte pár dní keby tam bábätko mohlo ostať. Nevieš aké budeš mat nasledujúce dni s covidom, čo všetko ti môže byť,aj keď samozrejme nemusí.

elizabet173
9. mar 2022

@mondolina všimla som si, myslím, že som jej aj ponúkala brigádu na covid oddelení, to som ponúkala viacerým, no nikto nezareagoval, nevieš prečo? 😉

xiaomi_
9. mar 2022

@lilyianka darmo weronike vysvetlujes ona je isto antivaxerka a anticovidacka

plnenapaprika
9. mar 2022

@jajanka31 a do nemocnice si za nim chodila?
Ci sa nemohlo uz medzitym nakazit.
Tiez by som sa snazila nenakazit ho, 1900 je malinke..

martinka13
9. mar 2022

@weronika171717 A keď sa nakazí a nezvládne to s oslabenou imunitiu napíšeš "hups"? Výborne si jej poradila. Ďalšia vyštudovaná virologička

mariska1989
9. mar 2022

@weronika171717 mala si covid ? Ja ako očkovana som mal priebeh povedané ok ale tiež ma to zlomilo a ty tu píšeš že to je vymyslené 🙈🙈🙈🙈

mariska1989
9. mar 2022

@jajanka31 určite zavolať primár alebo kto je hlavný oznámiť že si nemôžeš vyzdvihnúť maličké kvôli povinnej karanténe a že si pozitívna . najmenšia skoro 2 r dcéra mala covid a mala 39,6 teplotu neviem si predstaviť keby také predčasne narodené malo takú teplotu ,dotoho oslabenú imunitu nehovoriac že púšťajú s fakt nízkou váhou u nás musia mať 2200g .

20erika07
9. mar 2022

V bb pustaju pod 2kg ,tiez sa cudujem, asi je to podľa celkového zdravotneho stavu

jajanka31
autor
9. mar 2022

@weronika171717 no mam aj pcr test... Prave preto ze mi je vlastne dieta prednejsie tak ho nechcem vystavovat riziku ze sa odomna nakazi... Lebo ked to neda ja s tym budem musiet zit cely zivot... A nie asi nepatrim ku vsetkym co vedia o com korona je... Viem len ze mi na nu zomrela zdrava babka

jajanka31
autor
9. mar 2022

@e1i my sme mali tiez 1370 a este len pred tyzdnom ho vybrali z inkubatora.. Ludia co nemaju predcasne narodene dieta nevedia o com to je.. A ake vsetky problemy moze mat.. Ja sa nemam kam ponahlat normalne by malo byt v bruchu do 30.3. Neviem preco sa tak ponahlaju oni

didi2102
9. mar 2022

@jajanka31 ak to tak cítiš,ja by som zavolala že máme covid a teda horúčky napr,niesom schopná si pre zatial prevziať dieťa ,od testu by som počkala 5dni,ak by som bola relatívne ok,po dieťa by som išla ak by si sa bála kľudne ho nechaj ďalší deň dva v nemocnici

meluela
9. mar 2022

@jajanka31 Vsak ty by si tam ako pozitivna zrejme ani nemala vstupit na oddelenie. Zavolaj tam, vysvetli situaciu a ked nebudes mat priznaky, o 5 dni si pojdes po neho. Zbytocne riskovat zdravie babatka.

mistymay33
9. mar 2022

@weronika171717 ty si pekne povysavana.

nelca0510
10. mar 2022

@weronika171717 zruda žena môže niečo takéto povedat matke,čo má predcasne narodenie dieťa. A aj tie tvoje lajkovacky. No a o čom je korona? Ty máš isto zaručene informácie. Sa hanbí niekde v svojej neuspokojivéj robote,keď toto môžeš vypisovať žene.

mondolina
10. mar 2022

@elizabet173
viem, je nezamestnaná tak kedy to má chúďa stíhať 😉