Mám autoimunitné ochorenie a priberám od koktikoidov

veronikatiki
28. apr 2020

Posim vas zistili mi autoimunitne ochorenie predpisali nato kortikoidy vobec nepoznam to ale priberam id nich nenormalne hlavne na tvar pucvhnem jak skrečok...berem ho len 2 tyzdne cca a uz som jak gula a je to dlhodobe.....budem stale viac puchnut ci sa ustaly?a da sa potom zneho schudnut? :(

solange7
28. apr 2020

@veronikatiki jeeezis, no vidim, ze si zalozila kopec tem o kortikoidoch. Zrejme mas strach. Z kortikoidov sa trosku priberá, preto by sa mal pri ich uzivani upravit jedalnicek. Toto vsetko ti vysvetli doktor. Je dolezite, vsetky obavy zverit jemu a nie taketo panicke prispevky. To ti nepomoze. Lekarq sa treba vela pytat! Spis si co potrebujes vediet aby si bola kludnejsia a spytaj sa tie veci doktora.

katulienkax
28. apr 2020

ja ju chapem problem je ze lekari neradi rozpravaju a preto sa necudujem ze ludia googlia a zistuju si u inych ako to bolo , ja si tiez o chorobach googlim a zistujem. Celkovo u lekarov s vysvetlovanim som nikdy moc nepochodila. Co sa tyka kortikoidov - najprv priberies a potom jak ti budu znizovat vrati sa to do normalu - zial musis zacat menej jest aby si nepribrala moc lebo potom sa tazko zbavis. Moja mama tiez napuchla po nich a celkovo toho jedla malo - takze neplati ze ked budes malo jest vobec nepriberies. To nie je pravda ale zabezpecis si ze nepriberies primoc

veronikatiki
autor
28. apr 2020

@solange7 mne prave povedali ze ani dieta nepomoze lebo to je hormonalne a ano mam strach kebo 7 rokov som bojovala z hydrocefalom 9x operovana no mjzg.komiry a teraz toto a tuto vhorobu nepoznam lrn strasia ma ako na vsetko nudem mudiet sa izolovat a podobne veci :(

veronikatiki
autor
28. apr 2020

@katulienkax musim googlit keno nic sa mi konkretne nepovedalo deju sa zomnou veci ktore nechaoem kortikoidy v zibote som onich nepocula bojim sa newem ako reaguje telo na 80 prrc.som mala zakrvacanie do pluc 2 tyzdne v umel.spanku potom trachostomiu...umel.ventilaciu a ci sa bojim?jasnr neprajem to nikomu

katarinka134
29. apr 2020

Výdrž. Ja som ich brala dva x prvý krát viac ako rok druhý x 6mesiacov, keď vysadia doktori to "pribratie" sa stratí...

solange7
30. apr 2020

@veronikatiki zdravie je prednejsie ako par kil navyse. Po vysadeni liečby sa telesna vaha vrati do normalu. Do tej doby skus jest zdravsie veci, a vaha po vysadeni bude dolu ani sa nenazdas.

veronikatiki
autor
21. máj 2020

@katarinka134 Prosim vas na autoimunitne ochorenie mi davaju prednison 6o mg uz znizene mam na 40 a postupne znizujem za 2 tyzdne vyzeram otrasne milion vyrazok nalieva ma vodou no najhorsie su líca a dvojbrada uz mam obrivsku hlavu ale dnesj je to aj cely den citit akokeby mi islo roztrhnut lica....kedy to prestane?s do akej miery budem puchnut...... ked zideme na minimum zmizne tento opuch?aj dvojbrada a vyrazky? Uz som psychicky na dne stoho....No hlavne sa chcem spytat pomaha nieco na tu dvojbradu ?cviky popripade masaz alebo ako sa toho zbavim ak je to od kortikoidiv? :( dakujem

katarinka134
22. máj 2020

@veronikatiki nič až keď vysadite to zmizne ale úplne🙂 žiadne strachu vydrzat

veronikatiki
autor
22. máj 2020

@katarinka134 a nepomoze ze znizuju jazde 2 tyzdne tym nebude vidno uz odpuch? Teda az po uplnom vysadeni? Lebo mi tu aj pisali ze po vysadeni az na rok uvidiet zmeny;( vyzeram ako iny clovek :( a to budem stale vuac puchnut kym ho berem ci niekde sa ustaly?

katarinka134
22. máj 2020

@veronikatiki keď som bola na 5mg už to bolo lepšie ale úplne do normálu som sa dostala až po úplnom vysadeni

veronikatiki
autor
23. máj 2020

@katarinka134 a ked ho vysadili nemali ste spät tazkosti? A po vysadeni za jaky cas ustupil odpuch napr.?zmiznu aj vyrazky aj ta naliatost v licach ,dvojbrada ?

katarinka134
23. máj 2020

@veronikatiki nie nemala 🙂 ja mám crohnovu chorobu neviem čo vy ale črevo sa uhojilo dva x ma zachránili kortikoidy obidva razy som bola dokonca tehotná... vyrážky zmizli aj blbe nálady aj opuch ak vaha klesla..

veronikatiki
autor
23. máj 2020

@katarinka134 jak dobre sa to cita lebo js uz neverim v nicom nechapem ako to vsetko zmizlo......mam vsetky neziaduce ucinky ktore len ma prednison.....aleze vsetky no najviac ma trapi ten opuch za 3 tyzdne iny clovek....... škrečok..... vyrazky ach boze vsade milion trasenie ruk....bolest chrbtice neskutocny......nalada konec depresie ...raz dobre pozitivne raz negativita vsetkom.....nespavost....clenky naliate vodou.....hmmmm

katarinka134
24. máj 2020

@veronikatiki ja som bola jak naspeedovana veverica zas 😃 tehotenstvo k tomu takže nalady .. sa čudujem že chlap neušiel 😅 zvládnete, držím palce nech zaberie moc.. a nech už nemusíte brať, medrol inak nebol až taký strasny keď to porovnám s prednisonom

veronikatiki
autor
24. máj 2020

@katarinka134 to poznam s priatelom somsa aj roziska vsetko mi vadi za vsetkk hundrem nanho......no nevem vydrzat uz sama zo sebou necham ho potom lutujem dame si sancu a natk druhy den zas som hnusoba priste hadze mi to s hormonmi neskutocne vkuse za vsetko revem no mna trapi koj vyzor hlavne hlava cela napuchnuta..... :( mizmo aj on koli tomu odide..... pocula som o medrole ale ze vraj prednizon je ucinejsi...... ale az 3.juka budem na 20mgoch divtedy kamm az napuchnem?a kazdy mesiac chodim na infuzie 2 dni este ken tam ma nalieva :( dokedy toto bude a odpuch zevraj az po vysadeni....cca rok?kolko?

magdalenkad
24. máj 2020

@veronikatiki ked som prvykrat brala prednison vyse roka, vobec dom nepribrala, skor schudla 5kil. A ver tomu, ze som sa toho pribratia riadne obavala, po tom, co som si vsetko precitala. Hned na zaciatku som si znizila prijem potravin, aby som sa moc nerozjedla. Cukry musis uplne vyradit, teda okrem ovocia, ale len doobeda ho smies a nesolit. A jedz banany kvoli drasliku. Musis zvysit pohyb..
A to som 60mg brala 3 mesiace...
Teraz po pol roku, som zacala znova uzivat, tak som zvedava ako to dopadne...ale nastastie mam len 40mg pre tentokrat..
Ja som z kortikoidov mala len jediny problem a to nespavost ..

katarinka134
25. máj 2020

@veronikatiki no tak keď nevydržal asi nebol ten pravý ja som sa dala do poriadku postupne behom pol roka

veronikatiki
autor
27. máj 2020

@katarinka134 takasi nebol....teraz sa uz ozyva no kto ma necha 6 tyzdnov vnemocnici bez zaujmu co vam povem......a prosim vas viete mi poradit vcera mo jedna napisala co ma autoim.ochorenie ze nesmie sa chodit na slnko je to pravda?koli prednisonu...... no ona ma lupus a ja vaskulitidu mikroskopicku polyangitidu ?dakujem

veronikatiki
autor
27. máj 2020

@magdalenkad prosim vas viete mi poradit vcera mo jedna napisala co ma autoim.ochorenie ze nesmie sa chodit na slnko je to pravda?koli prednisonu...... no ona ma lupus a ja vaskulitidu mikroskopicku polyangitidu ?dakujem

magdalenkad
27. máj 2020

@veronikatiki myslim, ze je uplne jedno kvoli comu clovek uziva prednison, nakolko pri jeho uzivani sa nema clovek moc vystavovat slnecnemu ziareniu...

katarinka134
27. máj 2020

@veronikatiki nieje to dobre ísť s ním na priame slnko..

veronikatiki
autor
27. máj 2020

@katarinka134 sposobuje to nejake problemy? Nemyslim opalovat sa ale napr.prejst sa

veronikatiki
autor
27. máj 2020

@magdalenkad fuuuu to mi nepovedali.....moze uškodit?

magdalenkad
27. máj 2020

@veronikatiki v malom mnozstve asi nie, len sa netreba zbytocne dlho slnit...

veronikatiki
autor
27. máj 2020

@magdalenkad dakujem

veronikatiki
autor
1. jún 2020

@katarinka134 Prosim vas dalsi vedkajsi ucinok z prednisonu zacali mi vypadavat vlasy v dostacujucej miere teda vela aj pri cesani ,umyvani :( to budu padat kymnich beriem ci sa ustaly?nenodaj pridem o vlasy? Uz mi 2x znizili davku orednizonu a tyzdene dalej znizuju co som si myslela ze to prestane a ja teraz viac puchnem na tvari viac vyrazok....,vyp.blasov ...prestaneto prosim vas?mam pouzivat nueco na vlasy ci to nena vyznam?

veronikatiki
autor
1. jún 2020

@magdalenkad ja mam vsetky vedl.ucinky ....soat ani newem jedy naposledy som spala viac nez 3 hodinky ....soat idem o pol 1 v noci a vstavam i 4ej....a to berem aj antidepresiva aj tabletky na spanie a nic vobrec.....no okrem nich hroza nsliata som tvar uz mam tak mesuacikovitu cele naluate uz usmiat sa neviem vyrazky vsade bolest chrbtice horsue videnie trasenie ruk depresie proste fuuuuuu vsetko...
Menstruaciu nemam a najhorsue ten ksicht uz sa newem na seva pozerat a ti znizuju davku a denno denne vacsi krk ,,tvar to dokedy az mozem puchnut na tvari? :( Prosim vas dalsi vedkajsi ucinok z prednisonu zacali mi vypadavat vlasy v dostacujucej miere teda vela aj pri cesani ,umyvani :( to budu padat kymnich beriem ci sa ustaly?nenodaj pridem o vlasy? Uz mi 2x znizili davku orednizonu a tyzdene dalej znizuju co som si myslela ze to prestane a ja teraz viac puchnem na tvari viac vyrazok....,vyp.blasov ...prestaneto prosim vas?mam pouzivat nueco na vlasy ci to nena vyznam?

veronikatiki
autor
1. jún 2020

@magdalenkad brala som 60 mg teraz som na 30 mg zacali tyzdene mi znizivat o 5mg leno mam vela než.ucinkov.....a sledujem ze kazdy pise ze po case znovu museli zacat brat prednison ...to uz teda bez nich nebudem moct byt nikdy? Ledva cakam kedy budem na 0 mg och nech vsetka ta háveď zomna zmizne chcem naspat svoju tvar a vsetko :( to uz nepojde?

veronikatiki
autor
1. jún 2020

@solange7 Prosim vas dalsi vedkajsi ucinok z prednisonu zacali mi vypadavat vlasy v dostacujucej miere teda vela aj pri cesani ,umyvani :( to budu padat kymnich beriem ci sa ustaly?nenodaj pridem o vlasy? Uz mi 2x znizili davku orednizonu a tyzdene dalej znizuju co som si myslela ze to prestane a ja teraz viac puchnem na tvari viac vyrazok....,vyp.blasov ...prestaneto prosim vas?mam pouzivat nueco na vlasy ci to nena vyznam?

veronikatiki
autor
1. jún 2020

@katulienkax Prosim vas dalsi vedkajsi ucinok z prednisonu zacali mi vypadavat vlasy v dostacujucej miere teda vela aj pri cesani ,umyvani :( to budu padat kymnich beriem ci sa ustaly?nenodaj pridem o vlasy? Uz mi 2x znizili davku orednizonu a tyzdene dalej znizuju co som si myslela ze to prestane a ja teraz viac puchnem na tvari viac vyrazok....,vyp.blasov ...prestaneto prosim vas?mam pouzivat nueco na vlasy ci to nena vyznam?