Málo vlasov na temene hlavy u ženy

29. dec 2021

Ahojte, máte niekto rovnaký problém, vedeli by ste poradiť, čo zaberá? Či pomohlo vám niečo? Ja som už skúsila všetko, pobehať rôznych doktorov, produkty, vitamíny, výsledok žiadny.
Začala som používať dermaroller, začalo mi rásť viac menších vlasov, zrejme to bude mať nejaký účinok, ale tá cestička je stále veľká...

bashee
29. dec 2021

Trpis inzulinovou rezistenciou ktora ti spustila pcos —> a mas androgennu alopeciu. Nemusis mat vobec cysty na vajecnikoch ale ak zajdes za endokrinologom budes mat vysoke akebo vyssie hodnoty androgenov (muzske pohl. hormony). Pravdepodobne budes mat zvyseny TST (testosteron) ktory sa v tele meni na volny testosteron tzv. DHT. Toto dht ti likviduje vlasove folikuly, vola sa to miniaturizacia. Vlasy rednu, nepadaju sezonne. Stracaju sa na temene hlavy casom, az sa cesticka rozsiruje a pokozka zacne presvitat. Ziadne sampony ano vodicky nepomozu. Pomoze vyriesit inzulinovu rezistenciu. Ako? Nizkosacharidova strava, HIIT treningy a prerusovane posty. Viac o tomto probleme si vies vyhladat na youtube vysvetluje to dr.Eric Berg, pripadne ohl. IR hovori aj dr. Jason Fung. Podakuj mi neskor. ☺️ Moje odporucanie nejedz sladke, sacharidy, ber koren zihlavy v tobolkach (potlaca dht), na minoxidil sa vykasli radsej pouzivaj rozmarinovy olej, kup si laserovu helmu a nadalej pokracuj v dermarolleri. Pamataj ze povodom je inzulinova rezistencia.

missviolet
29. dec 2021

tak tu sa pripnem, presne na temene mi chybaju vlasy, brutal presvita pokozka, hoci inde nie... zo zufalstva som akurat zacala s dermaroller om tiez, aj ked by som mozno nemala (mam seboreu). po akom case si si vsimla vlaaky, ako caato rollujes? mne aspon stlmil sialene padanie Renohair, davam si ho na noc po rollovani a rano zmyjem. takisto kozmetika bez sulfatov, parabenov.... a vitaminy tiez beriem, brzdia to padanie...

missviolet
29. dec 2021

@bashee toto su super rady. co vsak robit, ak su muzske hormony ok? a mam rovnaky problem ako autorka. mam aj mnoho malych cyst na vajecnikoch, amenorrheu lebo mi praveze chyba estradiol (endokrinologicka vravi, ze preto neoovulujem). a chybaju mi vlasy tiez presne na temene :( ale som rada, ze rozmarinovu kozmetiku pouzivam dobre :D skusim aj tak obmedzit teda sacharidy...

bashee
29. dec 2021

@missviolet K estridolu som nenasla nic. Ale kedze muzske su ok a zenske maju vykyvy v tom pripde sa odporuca po anglicky DIM, po slovensky 3-indol karbinol. Nachadza sa v krizovej zelenine, brokolici, keli, karfiole. Pridala by som to k tomu rezimu co spominam vyssie. Je to proste na dlhsie, ja som 2 roky ficala na tychto videach ak vies anglicky s odvtedy som jak chodiaca encklopedia. Mne napr ten TST rapidne klesol jak som zacala nizkosacharidovo jest. Sa ma pytal mudr na endo ze co robim, ze to davno nevidel za tak kratku dobu aby bolo zrazu vsetko ok. 🙂

autor
29. dec 2021

@bashee super, ďakujem za radu. Tiež si mala problém s androgénnou alopéciou? Ja mám vraj všetko v poriadku, aj hodnoty testosterónu, že sú na hrane, ale stále v norme... aj ostatné všetko ok... ja aj keď mám viac stresu tak mne vlasy začnú ako na povel výrazne padať. Keď som v pohode, tak pomaly ani jeden vlas za deň..

autor
29. dec 2021

@missviolet ja rollujem niekedy aj každý deň, niekedy párkrát do týždňa, ale po rollovaní si nedávam na hlavu už nič, mala som ten rozmarínový olej, teraz ho akurát už nemám. Ale všimla som si, že mi po tom rollovaní začali rásť vlasy, kopec malých, výrazne. Len u mňa je problém, že keď začnem mať stres, tak mi aj tak všetky zase vypadnú.

missviolet
29. dec 2021

tak sme na tom asi rovnako, ja spm tiez streser, mam pracu, kde su riadne tlaky, stresy a vlasy padaju ostosest....

maminka142
29. dec 2021

Aky dermaroller používaš? Chcem si kúpiť tiez mam ten problém...

maminka142
29. dec 2021

@bashee To bude asi môj problém... U mna vraj dedičné vypadávanie vlasov, androgenna alopecia ale mam aj zvýšený mužský hormon, ktorý mi neodhalil gynekológ ale endokrinológička...
Vraj na potláčanie DHT je aj dobry saw palmetto. No ešte som neskusila užívať...
Ale premýšľam nad tym dermaroller ale neviem ako používať a aký typ...

marcellka32
30. dec 2021

@maminka142 Saw palmeto, biotin, pantenol

bashee
30. dec 2021

@maminka142 no ono staci ze je ten testosteron len mierne zvyseny a je hranicny. To iste som mala ja. Ono nase folikuly maju geneticku predispoziciu byt citlivejsie na ten volny tesotsteron, mame vo folikuloch viac receptorov. To je genetika. Ci sa androg. alopecia spusti zavisi od nasho zivotneho stylu a stravy. Cukor a caste jedenie priamo drazdi zvysenu sekreciu a tvorbu inzulinu v tele. Inzulin drazdi nadprodukciu androgenov a ked ich je vela a folikuly su citlive na ich vyskyt je uz rychla cesta k rednucim vlasom.

autor
30. dec 2021

@bashee a podarilo sa Ti ho nejako ukorigovať s tou zmenou stravy, vylúčením cukru? Prejavilo sa to aj na tých vlasoch?

bashee
30. dec 2021

Vies co dorastat mi nedorastli. Ale prislo mi ze sa zastavilo to rednutie. Predtym to slo z roka na rok dole vodou. Odvtedy som mala svoje ups and downs, teraz som napr po porode 8. mesiac cize tiez neviem objektivne posudit lebo po porode padaju kazdej a meni sa to. Ale tak uvidim. Zacala som aj pouzivat lasrovu helmu ta ma po cca roku nastartovat tie zminiaturizovane vlasy (co volnym okom nevidno) aby zosilneli a opat sa zmenili na viditelne, trvale a pokozka prestala presvitat. Takze si davam tak rok az rok a pol a uvidim ci zaznamenam rozdiel. Plus strava, casom hadam viac spanku a pod. S vlasmi je to na dlho. Toboz ak su v hre hormony.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bashee
30. dec 2021

Jj toppik je super vec. Aj nanogen predava vlakna ale su drahe jak slak. Noo vies co to je koren zo zihlavy. Ja pouzivam od znacky swanson - stinging nettle root. Je to fajn pomer cena a gramaz. Je to adaptogen a pomaha s upravou hormonov a bojuje priamo proti vysokym androgenom. Chapem tvoje obavy. Je to velmi traumatizujuce pre nas zeny si takymto niecim prechadzat, toboz ak vies aky je to pocit mat dlhe relativne huste vlasy. Kolko mas rokov ak sa ta mozem spytat? Ja mam 32, prve priznaky zacali u mna uz v 16

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
missviolet
30. dec 2021

@bashee ten saw palmetto moze byt napr jamieson? ma 1000mg... dpst ma to myli lebo vsade pisu o muzoch ze je to na prostatu, len jedna stranka to inzeruje cez vlasy, ale tam tiez 1000mg koncentracia uz 30 eur.... je tam rozdiel ci kupit v klude to lacnejsie? tiez uz kupujem ten zihlavo y koren

maminka142
31. dec 2021

@bashee Ja som mala najlepšie vlasy v tehotenstve a aj po pôrode, dokonca aj ked som dojčila...
Po poslednom pôrode ako som prestala dojčiť to išlo dole vodou.. Posledne dva roky to bolo brutálne
Mala som vlasy dlhé po pas a husté a teraz po plecia a veľmi ale veľmi riedke a veľmi suché a priesvitné...
Kožná že dedičné a endokrinológička ze hormón nejaky zvýšený ale gynekológ že mam všetko ok..

No skúsim upraviť stravu a prosím Ta ten saw palmetto v akej dávke užívať a aky?
A biotin?
Ja som uz využívala vela vitamínov aj vodičiek... A teraz som začala LaadeVita ktore som izivala v tehotenstve s nádejou ci sa to nevráti do normálu...
Užívam aj kolagen a zinok.

Ďakujem Ti za rady dávaš mi nádej, že ak sa to neobnoví, snáď aspon zastaví 🙏❤️

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bashee
31. dec 2021

Saw palmetto som brala chvilu kym som este nerusila nic o inzulinovej rezistencii. Myslim ze ten 1000mg je fajn. Urcite sa da najst aj cenovo vyhodnejsi. Ja sa snazim kupovat nejake overene znacky co z pocutia poznam a co najlacnejsie. Takze sla by som kludne aj do lcnejsich alternativ. A na tie rozkolisane hormony je vyborna aj Maca koren. Skus macu ciernu ta je vraj silnejsia. Mozu to brat ako muzi tak aj zeny, opat je to adaptogen.

bashee
31. dec 2021

Hmm ale ked to bolo po porode rapidne tak to je divne. Stitna zlaza je ok teda podla endok? Lebo castokrat sa zenam po porode do roka spusti stitna zlaza (hypotyreoza ci ako sa to vola je to vlastne hashimotova choroba - autoimunitne ochorenie). Moja mama o tom nevedela a v 60tke jej zistili ze ma slabu funkciu stitnej zlazy. A vtedy tie vlasy rednu tiez nahle po porode. Cize aj to moze byt u teba ale ak je ok tak asi nie.

bashee
31. dec 2021

A ten dermaroller to je super ze mas 1,5mm. Videla som na yourube video kde lekar spominal ze na vlasy je najlepsi 1,5 mm pretoze prave to je spravna stimulacia pre vlasove folikuly, prave tato dlzka. Tiez sa chystam, ako stiham pri malom. Ano vzdy na ciste vlasy a nejaky prirodnu vodicku mozes kludne naniest do vlasov po rollovani. Idealne bez alkoholu nieco prirodne alebo serum na obnovu. Dermaroller vlastne znasobuje vstrebatelnost. Aj drahe kremy na tvar si treba davat po rollovani lebo inak neprenikaju tak hlboko a je ich skoda.

maminka142
1. jan 2022

@bashee Čierna maca to je v tabletkách? Tak reraz neviem čo skôr či saw palmetto alebo čiernu Macu..

Štítnu žľazu mam v poriadku tu mi bral obvodak a aj na endokrinológii bola ok...
Neviem je to zvláštne a gynekolog mi to vysvetlil tak, že su proste ženy ktoré majú vlasy v tehotenstve a po porode lepšie ako inokedy a niektoré naopak...

Ďakujem veľmi, az mi je lepšie na duši že snáď nebudem úplne plešata o pár rokov 🙏❤️

maminka142
1. jan 2022

Ďakujem za link, objednám si ho 🙂

maminka142
6. jan 2022

@marcellka32
@bashee rozhodla som sa vyskúšať tu Macu.
Sa mi pozdáva viac ako saw-palmetto. Len neviem či tu čiernu alebo červenú.
Červená je vraj viac pre ženy, či čierna je lepšia? Silnejšia?

bashee
6. jan 2022

@maminka142 kazda maca je dobra. Ja by som sla do ciernej. Ale hold to len moj nazor. 🙂

maminka142
6. jan 2022

@bashee Ďakujem 🙂

0laracroft0
8. feb 2022

Ahoj, bojujem s vlasmi aj ja. Čo teda používate po rollovani? Ja som podľa jednej blogerky a údajne porovnateľnému účinku ako minoxidil začala používať rozmarinovy olej. Ten potom umyjem a vmasirujem ešte rozmarinove tonikum. V dni kedy nezmyvam vlasy už dlhsie dávam Bioaquanol, serum od Havlika a Eucerinu, na striedačku. Je toho na trhu strašne veľa 🤷‍♀️ Beriem tablety pre tehu/kojace od Jamieson (kojím) a pridala som jačmeň/spirulina/chlorela, probiotiká. Vo výhľade mám ešte saw palmetto. Sú ešte ďalšie ako napr. sladke drievko, ale to kojace vraj nesmú. Cvičím, upravila som stravu a teda aj schudla, od predtehu váhy má delia 3 kg. Toto je posledná šanca, ktorú mojim drahým vlasom dávam, všade predsa píšu že s vlasmi treba bojovať na viacerych frontoch súčasne. Ešte plánujem narobiť kvalitne foto, aby som vedela porovnať. Moje vypadávanie začalo na VS, mala som alergickú reakciu na farbu na vlasy a potom už to išlo dolu vodou… to riedke temeno je otras. Plánujem čiastočnú parochňu ak to ani teraz nevyjde.
Asi som sa len chcela vykecat 😀
Mne sa inak pozdáva tato blogerka

https://www.youtube.com/watch?v=PZXLPpIcn8s
bashee
8. feb 2022

@0laracroft0 ten rozmarinovy olej to robis velmi dobre. Presne tak je rovnako efektivny ako minoxidil. Pozri si toto video chalana pred a po. Nepotrebujes vediet anglicky, pouzival ho rok a krasne mu zhustli vlasy.

https://www.youtube.com/watch?v=xonTQw8CVYY
0laracroft0
8. feb 2022

@bashee určite pozriem, AJ nie je problem. Dakujem 🙂 ty si si robila aj fotodokumentáciu? Je to na foto vidno trochu? Ja som dosť na vlasy rezignovala ale tak ešte skúsim to čo som písala.. 😀