Má problémy, ale doktorka to nerieši

30. júl 2022

Ahojte, prepacte ze anonym ale mam tu znamych a nikomu o svojom probleme nemozem povedat. Ide o to ze mam PCOS. A muz oligoteratozoospermie. Doktorka sa mi smiala ze my dvaja sme sa teda nasli hned po tom co som jej v slzach povedala ze tuzime po babatku. Ale k veci, moja gynek. mi moc sance nedava. Mam brat inofolic a muz folandrol ale to je tak asi vsetko. Dava mi par mesiacov a potom ma posle rovno na IVF. Z naboz.hladiska na ivf nemozem. Hltam lieky a resp. Vitaminy 5krat za den, aj muzovi este nejame doplnkove vit.no a tazko mi je na to nemysliet... Zacala som byt zavisla na tehotenskych testoch. Som zo seba dost smutna.. V kuse na to myslim. Menzes som mala pred 61 dnami takze aj preto tolko testujem. Strasne sa sledujem ale ked vidim snehobiely test tak ma to zakazdym zlomi 😔. Chodim sa potom este aspon dvakrat pozriet na test ci tam naozaj nebude aspon naznak ducha...citam tu rozne prispevky a mam pocit ze moja doktorka mi fakt nechce pomoct. Vybavila som si termin na stitnu zlazu aspon.Mozete mi prosim poradit, ake vsetky lieky a liecby a sledovania su v mojom pripade mozne nech si ich priamo vyziadam u gyn.? Poradite mi co robit ako sa nastavit nech tolko netestujem? Je mi len smutno prepacte 😔

au1994
30. júl 2022

1. Zmeň gynekologičku. Takéto sprosté poznámky si má doktor odpustiť.
2. Zmeň svoj prístup k tvojej viere. IVF ti dáva reálnu šancu otehotnieť. Či tvoj Boh podľa teba chce, aby si sa trápila a zostala bezdetná?

anavixy
30. júl 2022

Určite zmeň gynekológa, ak jej nedôveruješ 🤷🏻‍♀️
A z náboženského hľadiska nejdeš proti bohu, keď sa obraciaš na medicínu? Či lieky sú dar boží? Skúšaj a potom choď na IVF a modli sa 🍀

viestta
30. júl 2022

Nechcela by si svoje zúfalstvo a dilemy riešiť s psychológom?

dzulli1980
30. júl 2022

Zmeň gynekologičku a kus zabrzdi, daj sa psychicky do poriadku ... lebo mám pocit, že už si tak posadnutá túžbou mať dieťa, že Ti to nič dobré neprinesie ... ani Tvojmu vzťahu ... a pokiaľ je IVF proti Tvojej viere, tak sa zmier s tým, že je možné, že normálnou cestou dieťa mať nebudeš ... aj to je viera, prijať takúto možnosť.

matullienka
30. júl 2022

Ak svojej gynekologičke nedoverujes skús na začiatok konzultáciu u iného gynekológa ako samoplatca. A ja by som prehodnotila vieru, ktorá by ma obmedzovala mať vlastné dieťaťa akýmkoľvek spôsobom.

monillia
30. júl 2022

@autor keď ti viera nedovoľuje IVF tak sa musíš len zmieriť s tým, že Boh nechce aby si bola matka

lija22
30. júl 2022

pri vasich diagnozach obavam sa, ze ivf bude ucinnejsie ako motlidba. drzim palce

autor
30. júl 2022

Dakujem ze ste si nasli cas a dali sem koment. Nehnevajte sa na mna ale nepytala som sa na to aky je vas nazor na ivf... jasne ze psycholog by mohol nejak pomoct ale to mozte poradit zenam pri 80% prispevkoch co su tu. Chcela som vediet hlavne nazory zien ktore riesia taketo problemy lebo odporucit vhodne vysetrenia by mi vedeli skor zeny co si tym presli nez psycholog. A nie, nepovazujem lieky ako za nieco zle. Je trochu scestne porovnavat vitaminovy doplnok s oplodnenymi vajickami v skumavke.. ale to mala byt asi provokacia kedze som veriaca, v poriadku. NAOZAJ NECHCEM sa tu bavit o ivf. Nepytala som sa na to a ja respektujem kazdeho kto to podstupil, nesudim, nevycitam. Tak respektujte aj mna prosim. Keby som vedela ze ma tu budete niektore tak vysmievat asi by som ani nepisala.

matullienka
30. júl 2022

Určite ťa tu nikto nevysmieva za to , že si veriaca aj ja som a ver, keby som sa mala rozhodnúť medzi vierou a dieťaťom tak vyhrá dieťa. Ale to je každého vec, čomu dá prednosť. Skús toho druhého gynekológa možno on bude mať iný názor ako tvoja dr

matusa_153
30. júl 2022

Ja mám rovnaký problém ako ty -pcos a priateľ má Oligoastenozoospermiu tuším. Slova od dr boli rovnaké. S úsmevom na tvári mi povedala “že sme sa našli”. Nebola to moja gynekologicka ale v care keď som bola na prvom vyšetrení. Priateľ bral vitamíny a po mesiaci mal o dačo lepší výsledok. Ešte nás poslala na genetické vyšetrenie. Ja som skúšala rôzne vitamíny ale nič mi nepomohlo, tiež mám dlhé cykly ako ty a ovulaciu nemavam. Na úpravu cyklu mi pomohla vcelia kasicka materská ale či som mala ovulaciu netuším. Mne akurát tak vždy predpisujú dupaston aby som mala pravidelný cyklus ale čo z toho keď ovulacia nieje

anavixy
30. júl 2022

Pýtala si sa na lieky a liečby, aké môžeš žiadať. A nepýtala som sa, či ich ty považuješ za zlé, ale čo na ne hovorí cirkev. A nebola to provokácia, tiež som veriaca (nie ortodoxne teda ani náhodou) a respektujem aj ateistiov aj ine vierovyznania, a poznám aj ľudí ako ty, co radšej budú žiť v bezdetnom manželstve nie preto, že im to tak vyhovuje, ale preto, prečo ty… napríklad človeka, čo má rakovinu a nelieči sa, lebo je veriaci nepoznám. A teraz sa naozaj vážne so záujmom pýtam, ak viete niekto, či aj takú liečbu zvyknú ľudia odmietnuť z tohoto dôvodu. 🤔

autor
30. júl 2022

@matusa_153 Dakujem ti ze si napisala svoju skusenost 🙂. Niektori su necitlivi a aj neprofesionalni skoda no. Tiez skusam prvy mesiac tu vceliu matersku kasicku tak dufam. Drzim ti palce aby vam to vyslo naozaj 🙂 a precitam si o tom lieku.

nika11103
30. júl 2022

Autorka a je proti viete tvojej aj inseminacia ? Naozaj sa pýtam slušne a s rešpektom , nikdy som sa s tým nestretla , tak Či aj tato forma je proti viere predsa len sa oplodnenie udeje , ak sa udeje vnútri tvojho tela nie mimotelovo . Každopádne držím palce aby sa zadarilo spontánne aby ste boli šťastní .

autor
30. júl 2022

@nika11103 Pokial sa nemylim tak IUI by som mohla podstupit. Dakujem Ti za prianie 🙂 aj Tebe prajem nech si stastna 🙂

jhalena
30. júl 2022

Daj sa do skupiny o IVF, tam ti poradia vysetrenia, ktore sa odporucaju.

evaachesa
30. júl 2022

Ak ešte nemáš všetky vyšetrenia, tak ti treba obehať Endokrinológiu, Hematológiu, reprodukčnú imunológiau a genetické vyšetrenie páru, teda vás oboch. U gynekológa si daj vyšetriť v rámci LBC cytológie: ureaplazmy, mykoplazmy, chlamýdie a samozrejme hpv. Držím palce. 🙂

h2
30. júl 2022

A ovulačné testy si neskúšala? Radšej, ako stále sa testovať tehotenskými, by som skúsila tie.

simca06022011
30. júl 2022

Jedine vhodné riešenie a kludne sa nahnevaj je 1. Zmenit gynekologa, na takého kt rieši aj hormóny/endokrynologa atd...ked nemáš memstruaciu, ovulaciu atd tsk ti kasicky a vitamíniky su na dve veci a snazit sa mozes ROKY 2. Psycholog lebo psychika je veeeelka cast úspechu

blaazi
31. júl 2022

Vyskúšajte NaproTechnology, tzv. Creighton model, sledovania cyklu, to je z kresťanského hľadiska ok

janetinka27
31. júl 2022

ahoj, skus kontaktovat mudr. polomsku v poprade, prip. dr. wallenfelsa v ziline. venuju sa naprotechnology. predtym som chodila kade tade, vsade ma tlacili do ivf, cyklus neriesili, nezaujimal ich.
pri napro sa doktorka bude zameriavat prave detailne na kazdy tvoj cyklus, na kazdy den cyklu. hned v prvom mesiaci vedela, v com je problem, dostala som lieky a hned od prveho mesiaca u nej som zacala fungovat ako clovek. predtym som chodila viac ako rok do vychyreneho car, kde mi nedali nic a nechali ma krvacat ako podrezanu svinu a chodit v noci po pohotovostiach na zastavovanie.
my tiez vobec neuvazujeme nad ivf, je to mimo nas zaujem, poznam takych vela ludi a dostala som od nich kontakt na tuto dr a som spokojna.

vlado818
31. júl 2022

Prepacte mam blbu otazku : preco nemoze ist veriaci clovek na IVF?

ukulela
31. júl 2022

Ja v dobrom, ked uz si zavisla na testoch, psycholog ozaj moze pomoct .... iui by malo byt z nabozenskehopohladu ok. Ale ak nemas ovulaciu, nepomoze ti .... ak ti pri ivf ide o zmrazene embrya ako nehumanne, robi sa aj len 1, ci 2 embrya, neodkladaju sa " napotom" .... najdi si gynekologa s rovnakym nabozenskym postojom. To bude asi najlepsie. Ale toho psychologa v dobrom zvaz.

lucia147852
31. júl 2022

@vlado818 pretože sa vytvorí viac embryi a ostatne sa zamrazia alebo zlikvidujú. Keďže pre kresťana začína život počatím, je takýto postup nemorálny.

ukulela
31. júl 2022

@lucia147852 uz sa to tak standardne nerobi. Ze 10 embryi sup so mrazaku.

gagik
31. júl 2022

No tak skusaj donemoty od býliniek, ludovych liecitelov, vitaminov, kadejakych vysetreni po kvalitnych gynekologov a mozno raz tehotna budes…

janetinka27
31. júl 2022

@vlado818 a tiez preto, ze taky vznik cloveka povazujeme za nedostojny. vznik zivota ma byt plodom spojenia dvoch milujucich sa ludi v momente darovania sa jeden druhemu. verime, ze najvyssim tvorcom zivota je Boh a nas urobil spoluucinnymi na tomto zazraku.

slavomira236
31. júl 2022

Ja by s po prvé zmenila gynekológa a podstúpila všetky možné vyšetrenia plus aj muž po ďalšie navštívila psychológa lebo ver že psychika je dôležitá a čím viac budeš stresovať a chcieť otehotnieť tak sa nebude dariť a ak by moja túžba bola po dieťati veľká vykašľať by som sa na vieru a šla do toho

vlado818
31. júl 2022

@janetinka27 dakujem. Rozumiem uz.

viky173
31. júl 2022

vsetko co by som k tomuto napisala, uz bolo spomenute vyssie, tak za mna len tolko, ze Vam drzim palce ❤

martul
31. júl 2022

1. Zmeniť doktirkui, okamžite
2. Boh ťa bude mať rád, aj keď budeš mať dieťa cez IVF, nebudeš horší človek a kresťan
3. Skúsila by som sedenia u psychológa, aspoň 1-2, porozprávať sa, zmeniť pohľad na živoi, trošku sa upokojit a žiť. To čo robíš teraz sleduješ testujes nie je v poriadku, aby si sa nedostala do stavu že to poznačí aj tvoj široký život