Liečba zápalu močových ciest kyselinou hyalurónovou

imod28
24. apr 2020

Ahojte žienky, chcem sa vás popýtať na vaše skúsenosti a verím, že sa medzi vami niektorá nájde čo má už toto za sebou. Trpím opakujúcimi sa zápalmi močových ciest a skúsila som už všeličo. Po konzultáci s urológom mi predpísal lieky Uro-Vaxom a Canephron všetko je to dlhodobá liečba. Avšak zaskočil ma tým, že mi odporúča “kúru” kyselinou hyalurónovou, ktorá sa priamo na ambulancii vstrekuje do močového mechúra cez zavedenú cievku do močovej trubice. Nižsie foto s názvom toho roztoku. Máte s tým niektorá skúsenosť? Som z toho trošku vylakaná hlavne z toho zavádzania cievky a to som neni žiadna citľavka ale toto ma celkom dostalo. Čo to niektorej pomohlo nakoniec, či to bolo moc bolestivé resp. nepríjemné ale zvládnutelné kedže sa musí absolvovať 6 sedení.
Ďakujem Vám za skúsenosti!

amelia000
24. apr 2020

@imod28 ahoj, ako vyplach neviem...ale zavedenie cievky vobec nieje ani neprijemne ani bolestive..mne to robili x krat a ani som to necitila.

imod28
autor
24. apr 2020

@amelia000 ďakujem! Povedal mi to lekár, ze je to celkom nepríjemné ale tak je to chlap asi to musím brať s rezervou kedže ich prah bolesti je niekde inde 😊

mogaa
25. apr 2020

@imod28 môj názor - tento spôsob je skôr spôsob ako zarobiť😉 nie som lekár ale teda neviem si predstaviť akým spôsobom by kyselina hyauronová mohla zabrániť zápalu močových ciest...aká baktéria spôsobuje zápal? e-coli, kliebsella?ak máš preukázateľný zápal robili ti rezistenciu na ATB aby bol zápal dostatočne preliečený?

emma_932
25. apr 2020

@imod28 aj ja mam opakovane zapaly, urovaxom je fajn, mne kazal kupit ialuna cipky, je to nieco podobne. Pomohlo to, teraz je chvilu pokoj, prip. sa skus opytat, ci na zaciatok nepostacia tie cipky. A velmi mi pomaha aj kapucinka, odporucam!

mirpet
25. apr 2020

Ja som si touto liecbou kys.hyalunovou presla,a nepomohlo to,naopak,z neustaleho cievkovsnia sa mi zuzila moc.rura a musela som podstupit operaciu....podla mna zbytocne....za mna nie....neustald cievkovanie bolestive a neprijemne

imod28
autor
25. apr 2020

@mirpet ahoj, kolko krat si to podstupila, ze si musela ísť az na operáciu?

imod28
autor
25. apr 2020

@mogaa ďakujem za názor, skôr už idete o prevenciu aby som sa atb vyhla, kedže ich beriem stále čo je už náklad pre imunitu.

mirpet
25. apr 2020

@imod28 nepamatam si kolko trvala ta liecba,asi tak 6 krat ako ty....tiez mnoho rokov zapaly a neustale bolesti,cievkovanie,kontroly,atb,nasledne dilatacia moc.rury,nepomohlo nic....potom mi pomohol Mudr.Gajdos,urolog v Piestanoch...atb. podavane do zily infuzne a odvtedy chvalabohu pokoj....presla som si peklom ale verim ze uz nikdy viac

mirpet
25. apr 2020

@imod28 mne tiez ziadne atb.nepomahali

imod28
autor
25. apr 2020

@mirpet sranda práve tam som bola aj ja na vyšetrení. Ďakukem teda skúsim si to ešte premyslieť ☺️

mirpet
25. apr 2020

@imod28 ano?tak ja som tam sla ako poslednu moznost....uz som mala za sebou vsetko,takze uz nebolo ani co skusat...verim,ze ti tam pomozu

mirpet
25. apr 2020

Pozri,ak ti to cievkovanie nerobi problem,vyskusat mozes,nikto ti nepovie ci to pomoze alebo nie...

imod28
autor
25. apr 2020

@mirpet ešte som to nikdy nepodstúpila takže práve toho sa bojím. No ešte raz ďakujem za názor uvidím ako sa rozhodnem.

mirpet
25. apr 2020

Tak mne to robili dost casto,kvoli odberu mocu na kultivaciu,takze to zuzenie nemuselo sposobit uz len to cievkovanie ked som brala tu liecbu kys.hyaluronovou...uz to len podla mna vsetko dokop

mirpet
25. apr 2020

@mirpet vsetko dokopy u mna zavazilo a musela som ist na tu operaciu

mirpet
25. apr 2020

P.doktor je skvely odbornik,verim ze ti pomozu...ja nanho spominam len v dobrom,lebo ma doslova zschranil po 2 rokoch trapenia,aby som mohla vobec otehotniet,lebo s takymi problemami to bol problem

lienocka2808
17. jún 2020

Ja som mala zapal mocoveho mechura, ktory nereagoval na atb. Absolvovala som cystoskopiu, a na trigone mechura som mala zapalove loziska. Prejavovalo sa mi to bolestou v podbrusku. Moc som mala uplne sterilny, ziadna bakteria. Doktor zvolil liecbu kys. Hyaluronovou, zevraj na tieto pripady maju velmi dobry uspech pri liecbe. Dostavam 6 davok, najprv kazdy tyzden potom 1x mesacne. Dnes som bola na 5 davke a vidim viditelne zlepsenie. Co sa tyka cievkovania, to ani necitim, naozaj. Neviem, co tak ludia z toho stresuju. Takze za mna ano, odporucam. Je to vsak draha liecba (jedna davka cca 100 eur) avsak plne hradene poistovnou.

anonym0001
17. jún 2020

@lienocka2808 môžem sa opýtať koľko máš rokov, že to tak dobre znasas? Bojím sa, že v mojom vyššom veku chytím pri každom zavedení cievky zápal...

lienocka2808
18. jún 2020

@anonym0001 mam 38. Naozaj cievka je to najmenej, coho by si sa mala bat. Lekar mi vravel, ze dnes uz vyrabaju cievky, ine ako v minulosti a odtial pramenia tie hororove informacie. Dnes uz su dokonca s anestetikom. Vobec to necitim, ked mi to zavadza to je uplny fakt. A my zeny mame mocovu ruru dlhu len 4cm. Muzi to maju o dost tahsie a bolestivejsie.

anonym0001
20. jún 2020

@lienocka2808 super, dakujem za info

nikoleta123
24. jún 2020

@lienocka2808 Dobrý deň, aj mňa čaká liečba kyselinou hyalurinovou... Už rojy mam chronické zápaky, citlivý mechúr... Beriem urovaxom, voľnopredajné lieky, antibiotiká, ake vždy sa to vráti 😒
Ako to prebieha? Koľko to trvá? Od bolesti sa nebojím, vydržím, len je to taký zlý pocit....

simonka1304
25. júl 2020

@imod28 ahoj. Prosím ťa, bola si na tu kúru kyselinou? Ak áno, pomohlo?

lienocka2808
25. júl 2020

@simonka1304
@nikoleta123 liecba prebieha nasledovne, 6 davok kyseliny priamo cievkou do mechura. 1 x kazdy tyzden potom (4x) a pozom dve davky 1x mesacne. Ja som mala chronicky zapal nechura zistili mi to cystoskopiou, nereagoval na atb a mala som bolesti. Liecba mi zacala ucinkovat po 4 davke niekomu neskor. Mne to pomohlo, bolesti presli, ale stale to nie je ako pred tym, ked mi nebolo nic. Ale zlepsenie badam tak o 80percent. Co sa tyka zavadzania kyseliny, to je 30 sekundova zalezitost, a vobec to neboli.

simonka1304
25. júl 2020

@lienocka2808 ďakujem za info. A môžem potom normálne do prace, netreba ležať?

lienocka2808
25. júl 2020

@simonka1304 pred zavedenim kyseliny sa treba ist vycikat. Potom ti to tam vstreknu a 2hodiny minimalne nemozes ist na wc, aby to malo ucinok. Po vstreknuti mozes ist normalne do prace, nie si nijak obmedzena

anonym0001
26. júl 2020

@lienocka2808 ďakujeme za info. Môžem sa opýtať, či ti to robili v BA? A ak áno, tak kde? Mám problém, že môj obvodný urológ ma odmieta, lebo sa špecializuje na mužov.

lienocka2808
26. júl 2020

@anonym0001 mne to robili v urologickej ambulancii cuimed v ba. Kukni ich stranku. Ale strasne dlho sa tam caka na vysetrenie. Mne to vybavila zbama, co tam robi sestricku, inak by som aj dva mesiace cakala

anonym0001
27. júl 2020

@lienocka2808 super, dakujem !! Nevadi, ked som prezila roky, prezijem aj dalsie 2 mesiace 😂

lusiandela
15. sep 2021

@anonym0001 Dobrý večer prosím vás pomohlo vám to?
Mne to môj urolog navrhol ale bojím sa toto.Dakujem za pomoc

anonym0001
16. sep 2021

@lusiandela ja som nebola kys. hyal., ale @lienocka2808 mne nakoniec len uroili vyter z moc. trubice a to bola fakt brutalita. Po tomto zazitku uz som si nenechala nic viac robit na urologii.