Lekári a OTP

sasi0206
15. dec 2021

Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať, akú skúsenosť máte ak nie ste očkovaná a behate po lekároch? Či si od Vás každý žiada test Ag či každý robí v režime OTP kam chodíte? Ja mám ísť akurát zajtra na krv a mojej lekárke nestačí samotest z domu. Máte nejaku skúsenosť s týmito testami? Ďakujem

darkswan
15. dec 2021

@sasi0206 tak ked si musis spravit test musis, slobodne si sa rozhodla neockovat, preco by nejaka lekarka mala kvoli tebe riskovat? su to ich pravidla, treba test, zaplat si test

nttnnt
15. dec 2021

@sasi0206 nikde odomna doposial nic nepytali a vseobecny si robil test u seba na recepcii - je to ako vacsia klinika asi len zato a mala som ho zadarmo

mondolina
15. dec 2021

@sasi0206
a čo je teda otázka? že tvoja lekárka vyžaduje antigén z Mom? keď ho vyžaduje treba sa ísť dať otestovať.

katulkagajdos
15. dec 2021

@sasi0206 asi ako kde- ja som ockovana, a dnes som potrebovala ísť na vyšetrenie do nemocnice- pýtali sa má pri vstupe, či som v režime OTP, ale žiadny dôkaz odo mna nechceli- zmerali teplotu a v nemocnici už nikto nič neriešil- ani lekárka.

fiafia
15. dec 2021

@sasi0206 moja lekárka (keď sa nejedná o kašeľ,sople a pod) pediatricka ani zubár test nevyžadujú.

weggie
15. dec 2021

@darkswan co ma riskovat pre Boha ziveho ? Vies o tom, ze ockovani siria koronu rovnako ?

malia18
15. dec 2021

@weggie asi tak kamarátova kolegyňa a otec očkovaní a ležia na plucnej s obojstranným zápalom pľúc...dokonca aj jeho samotného brala záchranka naozaj nie je očkovanie žiadnym spasenim....toľko očkovaných čo ležia už poznám že sa nestačím čudovať že niekto ešte tieto bludy posúva ďalej a @autorka odomna nepýtali nikde nič len merali teplotu

simca06022011
15. dec 2021

@sasi0206 moja lekarka neptorebuje test ak nie som chora, rovnako som bola s dcerou u zubara minuly tyzden na dentalke a ze ak nam nic nie je, nie sme chori, tak mozeme prist bez cohokolvek. AK som chora, cize mam priznaky, prakticky ma tiez posiela najskor na test (podla toho co mam, musim povedat ze vasinou ak su totozne s kovidom, tak idem na PCR). Cize treba sa prisposobit, neda sa nic robit.

cimage
15. dec 2021

Mas na vyber, ci si das urobit test, alebo si najdes lekara, ktory to nevyzaduje. Pediatricka nepotrebovala, ale moja byvala gyn chcela.

elizabet173
15. dec 2021

@sasi0206 je to rôzne, traja lekári nepýtali nič, ani doklad o očkovaní, ani test, jeden minulý týždeň žiadal doklad o očkovaní, alebo test.

gemerka17
15. dec 2021

@sasi0206 niektorí lekári pýtajú, iný zas cestné prehlásenie, že nemáš príznaky ochorenia. Osobne je úplne choré, aby lekar vyžadoval OTP. To je čistá buzeracia a podpora farmafirmy. Ako ochranu potom nech pýtajú testy od každého a nie len pre neockovany. Ako si tu videla tu zmagorenu odpoveď od @darkswan, že lekár riskuje pri neockovanom zdravom človeku ale pri očkovanom človeku to nevadí, pričom covid roznasaju rovnako.

lucia147852
15. dec 2021

@darkswan dr riskovať?? No ja poctivo test nosím všade, ale včera som ja riskovala u dr, kde sestrička kaslala ako starý hrniec, doma pozitívneho syna, respirator pod nosom a ona v práci, lebo veď ockovana. Takze kto koho ohrozoval?

sylvia_123
15. dec 2021

@sasi0206 ja beham po lekaroch viac ako dost, ale je pravda, ze len po sukromnych a odkedy tu mame ag testy, ziaden z mojich osetrujucich lekarov si ziaden test nepytal, ziadny som ani nemala. Keby ma nechceli osetrit, vymenim lekara. Som ochotna sa otestovat len v pripade, ze by som mala respiracne ochorenie; aby som sama pre seba vylucila covid a tak neohrozila ci uz lekara ako aj kazdeho cloveka s ktorym prichadzam do kontaktu.

sasi0206
autor
16. dec 2021

@cimage u mna to reumatolog vyžaduje

darkswan
16. dec 2021

@weggie ved jasne, ze siria avsak ked to umozni konspiratorsky mozok pozri si statisticky kto na tych ventilaroch lezi...a podla mna by to mal byt zaklad ocko/neocko pred navstevou lekara test

darkswan
16. dec 2021

@gemerka17 kvoli zmagorenym sebcom nam nefunguje biela medicina...skus mat niekoho blizkeho kto sa kvoli takymto sebcom nedostane k liecbe...je to problem ci ocko/neocko si spravit blby test?

gemerka17
16. dec 2021

@darkswan ja nenapadám to, že sa netreba vôbec testovať. Nápadom však to, že očkovaný sa nemusia testovať a práve to je ta diera čo spôsobuje problém, prečo nám biela medicina nefunguje. Očkovaný roznasaju covid rovnako, lenže výnimky z testovania majú všade tak to tu pobehuje kade tade a potom to tu roznasaju. Čiže, na to aby sme ochránili ako tak lekárov, tak nech sa testujú potom všetci bez ohľadu na to či je očkovaný, neockovany, či je to pacient, lekár alebo ostatný zdravotnícky personál. Vtedy by to dávalo zmysel. Inak je to len nátlak na očkovanie, ktoré v prípade mladého človeka má viac škody ako uzitku, keďže už hovoríme o 4 dávke a ta isto nebude posledná.

scorpionflower1
16. dec 2021

@sasi0206 moja mama robi v ambulancii, kde vyzaduju OTP, ked nesplnas, tak ta poslu prec (ambulancia je specializovana, nie je to prakticky lekar), resp. medzi dverami sa opytaju, co potrebujes a vypisu el. recept. Doktorka totizto dostala od neockovaneho a netestovaneho pacienta covid, takze je opatrna.

scorpionflower1
16. dec 2021

@gemerka17 tieto nekonecne reci o tom ako to ockovani roznasaju...ach...ano, moze ta nakazit aj ockovany (studie hovoria, ze je to 3x mensia sanca) ale keby sme boli dostatocne vsetci v krajine preockovani, tak to nemusi nikoho trapit, lebo by to takmer s istotou vsetci vylezali doma s Paralenom az na zopar pripadov, ktore by nemocnice zvladli.

missdiva
16. dec 2021

@sasi0206 zmenila by som lekarku. Moj dr.to za celu koronu nevyzadoval.

gemerka17
16. dec 2021

@scorpionflower1 pravdivé reči, pozri na krajiny s najväčšou preockovanostou a potom, že kto to roznasa? Príde nový a nový variant a prd z toho. Ps: studie hovoria že očkovaný prenášajú covid úplne rovnako ako neockovany, to len záleží ktorú štúdiu vytiahnes, lebo neexistuje len jedna. Ja tiež nemôžem uveriť, ako po tomto roku si ľudia ešte naivne myslela, že ockovanie je riešenie pri covide. Áno je to jeden clanok z mnoha, ktory pomáha zachraňovať životy, avšak treba pandémiu riešiť komplexne.

darkswan
16. dec 2021

@scorpionflower1 to je tu asi fakt skoda im vysvetlovat, zial ludia su blbi proste

weggie
16. dec 2021

@darkswan test nie je presny, takze je na nic.

cimage
16. dec 2021

@sasi0206 kazdy lekar to ma inak. Pisala som, ze pediater nie a gynekologicka ano.

lienka.7
16. dec 2021

@sasi0206 nie som a nikto odo mňa nič nepyta (zubar; pediater; gynekolog...)

scorpionflower1
16. dec 2021

@gemerka17 jasne, si mudrejsia ako Cekan. Klempa, Drosden, CDC, WHO, EMA proste vsetci to interpretuju zle, ked ti radia sa ockovat, len ty si na to prisla. Koncim diskusiu, toto ma uz fakt nebavi, stale dookola citat tie iste kecy. Ja tie studie sama necitam, pocuvam institucie a ludi, co tomu rozumeju. Mna este Dunning-Kruger nezomlel. Neviem, co je s krajinami s najvyssou zaockovanostou okrem toho, ze maju mozno vela pozitivnych, ale tretinove pocty ludi v nemocnici.

scorpionflower1
16. dec 2021

@darkswan mna to uz tiez nebavi. Presviedcat nejaku Dunning-Kruger ženušku z MK, ze nie je mudrejsia ako najvacsie svetove vedecke kapacity.

gemerka17
16. dec 2021

@scorpionflower1 Treba počúvať obe strany, vedecké svetové kapacity upozornujú na očkovanie a jeho riziká, vyjadrujú sa k téme koho očkovať a že očkovanie je jediná cesta. Len to by si nemohla stále byť zaslepená na ten smer Alá SABAKA. Máš najvyšší čas, aby si sa prebudila zo svojej bubliny a otvorila oči. To, že si myslíš, že keď zaočkuješ 100% populácie a pandémia covidu je porazená tak to je maximálna naivita. A nie je to z dôvodu toho, že je to aj nemožné dosiahnuť 100% zaočkovať ale z dôvodu ďalších premenných čo vstupujú do celej rovnice covidu.

scorpionflower1
16. dec 2021

@gemerka17 Ďakujem za vyfabulovany nazor, na to, co si myslim alebo nemyslim. Vzdy sa celkom zabavim, ked mi niekto ako ty napise, ze mam otvorit oci. Nazor a la Sabaka nie je len jeho nazor, ale nazor najlepsich vedcov a lekarov na svete, ktori robia evidence based medicinu. Ale vsak co ti budem.... ty vies lepsie...ved mas svoje alternativne zdroje informacii...inak neviem, kde si zobrala, ze si myslim, ze covid zmizne alebo pandemia skonci...a vlastne mi je to jedno, ja som neprisla diskutovat s "odbornickami" o.pandemii mysli si co chces, len dufam, ze coskoro schvalia, ze si budes nemocnicne naklady v pripade pobytu na JIS s covidom uhradzat aspon ciastocne sama. Btw. domaca uloha - skus popremyslat, ktora pandemia skoncila inak ako ockovanim..

luci310
16. dec 2021

@scorpionflower1 ja som popremyslala a teda Španielska chrípka skončila podľa teba očkovaním?