Kto prekonal posledný mesiac Covid?

mon1806
13. aug 2021

Je tu niekto taky kto prekonal covid posledný mesiac? Aké ste mali príznaky? Veľa sa hovorí o delte že je horšia ako boli ostatné tak som dosť zvedavá

chadkroeger
13. aug 2021

Horšia v zmysle, že je infekčnejšia, nie že má iný priebeh. Aspoň takto to chápem ja. 🙂

frota3
13. aug 2021

brat mal dva mesiace dozadu. nemal ziadne tazkosti s dychanim ani nic taketo. on len stratil chut a cuch. inak mu nic nebolo.

marfikchov
13. aug 2021

@frota3 pri delte podľa všetkého čuch a chuť neodchadza, vraj sa prejavuje viac ako nachladnutie.
@mon1806
@chadkroeger

7miriam77
13. aug 2021

moj ocino mal asi pred 3 mesiacmi....mal velmi vysoke horucky asi 5 dni, no dychanie mal ciste, no stratil chut a cuch, vratilo sa mu to asi po tyzdni. Musim povedat, ze tie horucky dost zle prezival, schudol nejake kilecka, no dostal sa z toho....teraz je uplne v pohode...

frota3
13. aug 2021

moze byt, nemam o tom prehlad, ako sa prejavuje. zalezi asi aj u koho. no brat mal len taketo priznaky chvalabohu. ale nikto nevie, ci to mal nejaky zmutovany variant, alebo ten obycajny.

fischka
13. aug 2021

moja svagrina ho ma, napriek zaockovaniu dvoma davkami, chytila od syna, aj druhy syn chytil. Vsetci maju priznaky, horucky, bolesti, kasel. Najmladsi dokonca aj bolesti brucha a hnacky. Nic moc teda.

mon1806
autor
13. aug 2021

@fischka och bože

mon1806
autor
13. aug 2021

@fischka a švagriná je tiež tak zle na tom? Tak potom o com je to očkovanie?

nika23t
13. aug 2021

@mon1806 očkovanie je o tom, aby bol priebeh ľahší. Aby sa stav nezhorsil tak, aby ohrozil život. Kašeľ, horúčka a bolesti niekoľko dní sa dá zvládnuť, bežne aj angína alebo chrípka zloží človeka na par dni. Aspoň mňa teda. Ale samozrejme, vo výnimočných prípadoch môže aj akékoľvek očkovanie zlyhať...

tenerifka
13. aug 2021

@nika23t tych vynimocnych pripadov je, zda sa, vacsina

tenerifka
13. aug 2021

@nika23t V Spain zo 142 ludi z jedneho domova dochodcov zomrelo za posledne dni na covid 9, okolo 100 je nakazenych. Vsetci su samozrejme zaockovani dvoma davkami Pfizera

tenerifka
13. aug 2021

@mon1806 kamaratkina 16-rocna dcera pred 2 tyzdñami, nezaockovana, 2 a pol dña teplota, bolest v krku, rychlo sa zotavila

matkahelka
13. aug 2021

@mon1806 nedavno bol tusim v SME clanok k delte, co sa slovakov tyka. presne cisla si nepamatam, ale okolo 60% je bezpriznakovych, 30% malo priznaky ako pri silnejsom nachladnuti a 10% boli tazsie stavy. pre mna osobne to je velmi pozitivne.

mon1806
autor
13. aug 2021

@matkahelka tak to áno a tehotné? 😃😃😃 Bojujem s dilemou a strachom ako to zvládnem 😃 keďže som tehotná teraz prvý trimester a k tomu mam doma 5 ročného chalana co chodí do škôlky no bud zabava asi

fischka
13. aug 2021

@mon1806 nie sú na tom nejako veľmi zle, ale chori teda sú a musia sa aj liečiť, ani jeden z nich nie je bezpríznakový, teda čo mňa prekvapuje , že ani švagriná napriek očkovaniu. Sú normalne už tretí deň v posteli a liečia sa. Nič hrozné, no nedá sa povedať, žeby to bolo v pohode.

fischka
13. aug 2021

@nika23t a áno, očkovanie nie je o tom, že neochorie nik, ale že neskončí množstvo ľudí v nemocnici alebo horšie

nika23t
13. aug 2021

@tenerifka tak to je ťažké posúdiť, nakoľko mám pocit, že nikto nevie zostaviť normálny prehľad o tom, ako to vlastne vyzerá... Keď sa aj snažím niečo nájsť, tak alebo je to tak odborné písané, že nerozumiem, alebo údaje nie sú úplne. @mon1806 Ja som v 5. Mesiaci, onedlho obe dcéry nástup do školy, tak tiež mam obavy. Tiež som mala dilemu, ale nakoľko ani gyn, ani obvodná mi to neodporúčajú teraz, až po pôrode, tak to odkladám. Lekári sú v tomto nejednotni, a co my?

fischka
13. aug 2021

@nika23t tak toto je veľmi zlé, nezávidím túto dilemu, keďže deti idú do školy, tak je to veľmi ťažké , osobne si myslím, že od septembra do decembra, ak chcú mať otvorené školy , tak deti to budú mať bežne ako chrípku

nika23t
13. aug 2021

@fischka presne to iste si myslím aj ja. Ze az od polovice septembra to začne, a neskončí to do jari. Ale nič s tým neurobíme. Nezmením to, len dúfam, že sa nám to vyhne...

matkahelka
13. aug 2021

@mon1806 ja som v 5.mesiaci, dcera bude od septembra siestacka. ma sice velmi vysoke protilatky po covide, aj ja s muzom este nejake mame, ale aj tak, clovek nikdy nevie.

fischka
13. aug 2021

@nika23t ja som už mentálne tak nastavená, že deti to môžu v škole rýchlo doniesť, oni sú na prvom stupni, tak neverím, že to nebudú mať deti v triedach. Poviem len toľko, syn švagrinej to dostal na Slovensku v tábore, kde deti na začiatku priniesli negatívne PCR testy, aj tak polovica účastníkov pozitívna

fischka
13. aug 2021

@matkahelka ak už telo má túto skúsenosť, tak myslím, že aj bez očkovania to bude OK, ak by aj niečo , tak by to malo byť zvládnuteľné . Veľmi držím palce, nech Vás to obíde úplne.

dollyzv
13. aug 2021

@fischka niekde som o Tom aj čítala štúdiu že po prekonaní je ochrana vyššia ako po očkovaní,nakoľko pri prekonaní to zanecháva v bunkách pamäťovú stopu či čo,čo vakcína nedokaze

tenerifka
13. aug 2021

@matkahelka ten, kto covid prekonal, bude pravdepodobne navzdy chraneny, aspoñ teda pokial nepride nejaka nova supermutacia, prekonat virusovu chorobu je vzdy vacsia ochrana proti znovunakazeniu ako ockovanie. Ale pockame si, nez to vyhlasia oficialne ( az ked nebude koho zaockovat), zatial su o tom len male studie, covid je novy a aj vedci sa ucia za pochodu

simsalabim
13. aug 2021

@tenerifka toto zrejme neplati, su zaznamenane pocetne pripady ludi, co dostali covid opatovne.

katulienkax
13. aug 2021

@fischka a z akeho dovodu ich testovali po tabore? Pokial vidim kopec ludi nadchy, vratane mojej rodiny aj vzdialenejsia rodiny stale cosi hnacky, nadchy a aj kaslu niektori ale nikto na test nebol a vidim ze ani nikto dobrovolne nepojde - sak vsetci su ockovani 🙂

marfikchov
13. aug 2021

@dollyzv ja mám kolegyňu, ktorá to dostala dvakrát, a druhýkrát ešte horšie, vtedy aj muž a syn od nej chytili. Tu asi nič nepomôže. Ja verím na imunitu a očkovanie. Nedostala som doteraz, hoci sa to u nás v škole hemžilo, a ak aj teraz by som, tak snáď očkovanie čo to zabráni

dollyzv
13. aug 2021

@katulienkax práve preto je vraj delta nebezpečna lebo ľudia si myslia že majú len slabšiu nádchu..čo si popísala sú príznaky delty..asi aj preto sa tak rýchlo šíri 🤷 lebo pri takýchto príznakoch sa málokto pôjde testovať(najmä očkovaní)

dollyzv
13. aug 2021

@marfikchov záleží v akom rozmedzí..ak krátko po prvej pozitivite,telo a imunita je ešte oslabená(preto silnejší priebeh) a záleží aj od toho ako si telo vytvorí protilátky..ak to bolo s väčším časovým rozostupom tie protilátky už mať nemusela a mohla chytit napr. Variant alfa..

marfikchov
13. aug 2021

@dollyzv asi tri mesiace medzi tým prešli, ale jasne že to bol ten pôvodný, bolo to v zime, hoci ja si myslím, že ten druhýkrát to už bol ten britský