Krčná chrbtica - hrča

lenocka137
25. dec 2016

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či mal niekto podobný alebo rovnaký problém ako ja...Bola som u lekára kvôli toceniu hlavy, bolestiam hlavy... Diagnóza ''vyskocene''zablokované stavce krčnej chrbtice...A keď som u toho lekára bola vravel som mu, že mám zo zadu akoby na trapezoch keď predklinim hlavu nejakú tvrdú boľavý hrču je to ako kosť...A in len prikývol hlavou a nie som si istá či to vlastné videl keď ma vyšetroval...Predpísal mi elektroluecbu a parafin...No mňa to teraz straší, že či to vlastne videl lebo je pravda,že po elektroliecbe sa mi to upravilo.. Uvoľnilo a to som bola len 3 krát a potom kvôli malému som musela prestať a pôjdem až po sviatkoch...Ale bolieva má zahlavie rameno, zápästie...Tak či tá guca vlastne súvisí s tým... Ďakujem

janka279
25. dec 2016

@lenocka137 a nemohol to byt stuhnuty sval?

lenocka137
autor
25. dec 2016

@janka279 veď mohol...Mám celkom stuhnuty celý krk aj keď sa trošku namáham...pestujem malého hneď to citim...Keď si po tomto mieste prejdem...Je to nepríjemné...Len neviem ako mám vydržať do ďalšej rehabilitácie...Ráno vstanem a boli má krk a počas dňa už aj rameno ruka...Ach jaj 😔 ale strašne som sa bála, že mi to bude naprávať no dal mi len rehabilitácie zatiaľ

janka279
25. dec 2016

@lenocka137 pomohli by ti aj opakovane masaze. Ja som mavala stuhnutu siju a mne velmi pomohol taky ten anatomicky tvarovany vankus. Od vtedy ako na nom spim, je to o 90% lepsie. Predtym som niekedy mavala tak stuhnutu siju, ze som na pleci neudrzala kabelku, bola som casto seknuta, bolela ma hlava. No zial nemam radu, ako to vydrzat do dalsej rehabilitacie. 😕

lenocka137
autor
25. dec 2016

@janka279 ďakujem Ti aj tak za radu...Pri malom sa to nedá...Snažím sa ho pestovať čo najmenej radšej sa s ním hrám po sediacky a pod. Aj manžel mi pomáha ale keď je potom deň, že sa inak nedá a musím ho brať na ruky hneď to cítim...Neviem veru prečo ma lekár neodporučil aj na masáže...Asi to chce najskôr uvoľniť tou elektroliečbou...Tu zatvrdlinu tam inak mám už asi rok...Ale až teraz keď malý pribral tak ma to celé začalo bolievat...nikdy som si nemyslela, že krcna chrbtica môže spôsobiť také problémy...este mám aj zápästie presilene 😁Uvidíme no

tortickalulu
25. dec 2016

hmmm zahlavie, rameno a zapastie? Dievca moje to je velmi zle, neviem ci nejde o Switzerovu chorobu. Ak ta bolia nahodou niekedy este aj ine klbu davala by som si na toto pozor. Switzerova choroba vie robit naozaj zle veci, clovek nato aj umiera.

janka279
25. dec 2016

@tortickalulu co to prosim ta je? O tom pocujem prvykrat.

lenocka137
autor
25. dec 2016

@tortickalulu veď to mi ani Google nenašiel, čo to je?

janka279
25. dec 2016

@lenocka137 Aj ja som pozerala, ale asi si tu niekto robi srandu.

lenocka137
autor
25. dec 2016

@janka279 😁no čo už aj takí sú

map0007
25. dec 2016

@lenocka137 ahojky skuste si prilozit teplo na krcnu chrbticu.A este mi pomaha staroslovenska hrejiva mast.Krčna ma Biba lieva stale pri zmene počasia,niejedy az zvraty.Mam doma spraveny vankusik z ceresnovych kostiek.ten dam na 1min.do mikrovlnky a prilozim na krcnu.Potom mam aj z lidlu taky bahenny vankusik tiez do mikrovlnky.ak mam bolesti prikladam si to zohriate a povoli.A na tu mast nedame dopustit cela family.Aj na krize ruky brucho.Mam doma aj parafin,ale to je ze sa musi povarit a az potom prikladat.

lenocka137
autor
25. dec 2016

@map0007 a ra grca he z krcnej? Dakujem pekne za rady 😀

map0007
25. dec 2016

@lenocka137 neviem aku mate guču,ale aj mne tak vie pekne ako opuchnut ako hrb.Mam to ako stuhnute.Ked mi to raz mamka chcela poriadne roznastit,prislo mi tak strasne zle az na odpadnutie.Raz som tak odpadla,na chyrurgii mi vtedy predpisal dr.nakrcnik taky z umelej hmoty.No a časom som ho poprosila o ten vankus z pamatovej peny na krcnu.V pohode mi ho napisal.To mi znama poradila aby som ho poprosila ze ci by mi ho nenapisal,doplacala som par centov vankus stoji okolo 50€ v zdrav potrebach.Je uplne iny ako tie vankuse z obchodoch.Skuste sa opytat na ten vankus.

lenocka137
autor
25. dec 2016

@map0007 keď skončím rehabilitácie tak budem vedieť, že čo navrhne lekár ale určite pozriem nejaký dobrý vankúšik 😀 aj teplo mi pomáha a presne keď si to masírujem je mi ešte horšie

janka279
25. dec 2016

@lenocka137 Je pravda, ze to suche teplo pomohlo aj mne. Pravidelne masaze by pomohli podla mna az ked to uz budes nat ten najvacsi spazmus uvolneny, ako prevencia do buducna.
A ten vankus 100% treba zakupit.

lenocka137
autor
25. dec 2016

No veď ja sa ani svojej chrbtici nečudujem ja sama mám 43 kg a som maličká a môj synček m už 8,5 kg a to je pre mňa veru dosť! 😉A teraz mu isli prvé zúbky a mal teploty a musela som ho uspavat na rukách inak to nešlo a vtedy tie bolesti začali a to ma dohnalo k lekárovi...Vedela som, že mám blokovanú chrbticu ale až toto ma dohnalo nájsť odporucenku a ísť k odborníkovi...Zanedbala som to...Inak veľmi veľa ľudí má.problem s chrbticou...Ale to je ten náš životný štýl...

jana_eyre
25. dec 2016

Necitam diskusiu tak sa možno opakujem, ale pecitaj si niečo o svalovych spazmach.. Ja som to mala na chrbte v oblasti drieku, zbavila som sa toho po rehabilitaciach a po elektroliecbe..

tortickalulu
25. dec 2016

Same blbosti, je to to co som vravela, kamaratkyna telo-dusevna liecitelka urovne 3 to pozna na sto percent. Na toto google nestaci, treba vzdelanie 🙂

kacenka255
25. dec 2016

Toto co opisujes je svalova spazma a ano je to od chrbtice pomoze na to len rozmasirovat. Ak chces tomu predist tak cvicenie pre zosilnenie svalov 😉 A k chrbtici moja rada lekari nepomozu treba vyhladat dobreho chirooraktika 😉

eliska13
25. dec 2016

@lenocka137 toľko hlúposti v jednej diskusii🙂
Načo chiropraktika?Spazmy sú zo zleho držania tela, z toho že presiluje svaly, nechodí na masáže chiropraktik sa navštevuje pri blokoch v chrbtici
Nepíšeš či si bola u neurológa či ortopéda?Ak máš závrate a bolesti krčnej sú dobré infúzie od neurológa na uvoľnenie svalstva
A sama píšeš, že bolesti a problémy máš rok ber to teraz ako zdvihnutý prst,že mas len bolesti spazmy o pár rokov, keď nezacnes cvičiť na chrbát to budú platničky a horšie komplikácie
Spazmy treba nahrať a od maséra pomasirovat

kacenka255
25. dec 2016

@eliska13 nehnevaj sa ale precitaj si moj prispevok este raz - ku spazme som napisala ze pomoze len rozmasirovat. A chiropraktika ku bolesti chrbtice. Hlupost je zacat miesat "kojtaily" od lekara - od aflam

kacenka255
25. dec 2016

Aflamilu dorsiflexu po silnejsie lieky a to viem co pisem... prezila som si svoje. Taktiez pisem ze predist problemom moze len cvicenim a spevnenim kostroveho svalstva.

lenocka137
autor
25. dec 2016

@eliska13 bola som u ortopéda MUDr.Chochula-Topoľčany

lenocka137
autor
25. dec 2016

No on sa vlastne špecializuje na viac vecí na liečebnú rehabilitáciu aj na '' napravanie'' a pod.

dorottka
25. dec 2016

Cvicenie si nedostala? Bez neho sa to bude vracat zial, je to spazmus a ak sa ti vracia, znamena to, ze si neporiesila povodny problem, ten moze byt aj dost komplikovany - napr. Slaba jedna a silna druha strana, kym to vyrovnas, potrva to, ale da sa to. Na chiropraktika sa vykasli, vsetko sa ti da do poriadku aj potom ako si das do poriadku a balansu svaly, chiropraktik ta popuka, ale kedze svaly mas nestabilne, vsetko vytlacia nazad - mam s tym mnohe skusenosti. Navyse nevies ake mas patologie a bez rtg by som si ta nedovolila ani chytit. Mna chiropraktik pukal, napraval a potom sa zistilo, ze mam zrastene stavce a ten debil mi mohol vazne ublizit, nastastie som vsetko narocnejsie prelamovanie instinktivne odmietla... a este jedna pikoska, po jednom takom sikovnom napravani som dostala malu porazku, nie je to velmi caste, ale obcas sa to stane a tym ze mam tie zrastene dva stavce, chrbtica zatlacila na cievu velmi nestastne... ver mi, TO NECHCES.

lenocka137
autor
25. dec 2016

@dorottka to vážne? No ja sa určite nechcem nechať naprávať, bojím sa toho tiež ale vyľakalo na to tá hrca

lenocka137
autor
25. dec 2016

Kvôli tej hrču som k nemu išla ale on ju ani nepohmatal...Myslíš, že to videl, že to tam mám akože ja som mu to povedala no on si ešte niečo písal a kým prišiel za mnou už na to mohol aj zabudnúť a ja som taká, že myslíš na to najhoršie vždy...Lebo má boli hlavne tá polka kde to mám...prava polovica krčnej chrbtice a zahlavia, ono je to také tvrdé ako kosť a keď si to pritlacim je to taký tlak...To vážne sa môže spraviť taký spazmus?...

dorottka
25. dec 2016

@lenocka137 ono moze to byt aj kost (stavec), ale on vobec nemusi byt problem - nemas nahodou hyperlordozu krcnej chrbtice? To znamena, ze ju mas ako keby v prilisnom zaklone oproti chrbtu. Alebo druha moznost je ako keby presny opak a to krcna kyfoza - pohladaj si na nete tzv. neck hump alebo buffalo hump 🙂. Inak ja mam to iste a u mna je to hyperlordozou, ten 'vytrceny' stavec je praveze ok, to tie stavce nad nou su prehnute prilis... ale cvicim to a zlepsuje sa to 🙂

lenocka137
autor
26. dec 2016

@dorottka aha...no pohľadám si to...moja mama má kyfózu,to jej zistili asi pred mesiacom...tak možno mám aj ja také niečo...ale viem určite, že mám krivú chrbticu, to mi povedala lekárka ešte keď som bola malá...mám vraj o pár mm kratšiu nohu? píšem to s otáznikom lebo ani ona sama nevedela 🙂...no ale zobudila som sa taká dolámaná :-/

1010101010
12. sep 2018

19.9.2018 som objednaná na vyšetrenie mám taký istý problem na krčnej chrbtici mám tiež hrčky veľku aj malé niekoľko,na dotyk na to páli .Mám to už dlhšie,napíšem ako som pochodila.Ak to niekomu pomôže.

ingrid56
12. sep 2018

@1010101010 a máte tie hrčky mäkké alebo tvrdé?