"Jednodňový" covid. Kedy do práce?

4. sep 2022

Ahojte, včera som mala pozitívny test (predvčerom negatívny), horúčky, bolesti, potenie, nepríjemné pocity v krku, zvracanie, kašeľ, nepohla som sa z postele. Dnes mi nie je nič. Kedy mi môže test ukázať negatív? Po akom čase sa môžem vrátiť do práce? Je šanca, že sa mi to svinstvo vráti, keď sa nebudem nejaký čas šetriť?
P. S. Som očkovaná

mmoonna
4. sep 2022

Máš byť 5 dní v karanténe a potom,ak ti nič nebude môžeš ísť do práce. Tam 5 dní respirator

janinah
4. sep 2022

Neponáhľaj sa.zhorsenie po pár dňoch dobrého priebehu je časté.

anjelicek26
4. sep 2022

Ked budes mat negativny domaci test, nie si infekcna pre okolie... neponahlaj sa, skutocne niekedy to potom ako bumerang prijde a podstatne horsie... daj telu cas, aj ked to "necitis", tak imunitny system bojuje...daj sa vypisat PN na cely tyzden a malo by to byt ok ist buduci pondelok do roboty...

autor
4. sep 2022

@anjelicek26 práve v práci ma uhanaju ze mam čím skôr prísť. Lenže keď som ešte len včera mala prvý pozitívny pochybujem ze zajtra už budem negatívna 😐 tiež by som tomu radšej dala čas

rachel36a
4. sep 2022

Moj syn, dve hodiny zimnica a unava, potom absolútne nic...pozitivny bol este 9 dni...

anjelicek26
4. sep 2022

A to v praci chcu, aby im padla polka personalu? Nie kazdy bude mat lahky priebeh... 5 dni mas proste karantenu, potom 5 dni povinnost nosit rusko...zajtra do prace proste nemozes ist... drzim palce, nech si coskoro fit.

saska85
4. sep 2022

Ja som bola Ag naposledy pozitivna 8 ci 11dni, a to som ockovana a piatykrat som mala covid

autor
4. sep 2022

@anjelicek26 no ja som sa tiež čudovala ze je to riziko. Proste zajtra mi ag neukáže negativitu to veľmi pochybujem. A v utorok mam nastúpiť. Nemá kto robiť to chápem ale keby mi bolo reálne tie dni zle kto by prišiel robiť? Popravde som si začala hľadať prácu inde.

autor
4. sep 2022

@saska85 uff to si si prešla riadne 😩 dúfam ze si ok po tom všetkom.

autor
4. sep 2022

@rachel36a moje deti mali dokopy 4 dni pozitívny test potom už negatív ze ono to vie mať aj taky rýchly priebeh. Reálne boli choré 2 dni a bolo po všetkom. Od čoho to záleží to netuším

matabb73
4. sep 2022

Keď si mala včera pozitívny test, od dnes odpočítaj 5 dní a až potom ti skončí karanténa. Aj to len v prípade, ak ti nič nebude. Skôr do roboty ísť nemôžeš aj keby si nemala žiadne príznaky. Potom ešte ďalších 5 dní s respirátorom.

ankare
4. sep 2022

Buď doma v karanténe, normálne sa daj vypísať pn. Nič nie je dôležitejšie než Tvoje zdravie.
Držím palce!

kluska
4. sep 2022

nie je kovid uz normalne respiracne ochorenie? ako si to s chorobami mala pred kovidom? ked si sa citila uz lepsie, zostala si este preventivne doma alebo si sla do prace uz?

kristinaanna
4. sep 2022

@kluska nie ešte stále je karanténe 5 dní, ak nemáš príznaky a ni nie si pozivna môžeš ísť medzi ľudí s respiratorom

kluska
4. sep 2022

tak potom nerozumiem tomu testovaniu, naco to podporujete? bez testovania jeden- dva dni doma a ked si ok, koniec. Tak ako kedysi. Autorka este spomina, ze v praci ju potrebuju, takze kvoli praci sa testovat nemusela, tak naco sla na test? Ina choroba uz neexistuje?

hahah1
5. sep 2022

@kluska Samozrejme, že existuje, no momentálne je covid najčastejší. A nie je jedno dôvod prečo sa testovala? Možno len chcela byť zodpovedná pre svoje okolie. A verte, že tie "dva dni ako kedysi" by nestačili. Je to vírusové ochorenie, jeden-dva dni vám môže byť už dobre a na tretí sa to vráti. Zas to netreba podceňovať.
A pre autorku, negatívny môžete mať o tri dni, alebo kľudne o týždeň, no 5 dní do práce by som nešla, aj keby bol už test negatívny. Držím palce, nech Vám už nič nie je

anjelicek26
5. sep 2022

@kluska co podporujeme testovanim ? Je to "normalne" respiracne ochorenie, ale xy krat viac infekcne... na co to sirit... kazdy druhy lezi s horuckou, bolestami klbov, kaslom, bolestami hlavy, zasa s chorobami sa do prace nikdy nechodilo ani dnes ani vtedy a prakticky kazdy zamestnavatel, co toto vyzaduje by zasluzil pokutu... Ze nema kto robit? To je to, ze zamestnavatelia redukuju pocet zamestnancov na minimum, aby maximalizovali profit... potom jeden vypadne a katastrofa...

lasona
5. sep 2022

5 dní ostan doma, môže sa ti to kľudne zhoršiť, organizmus je vysilený...no vykaslala by som sa na robotu...a potom čo ak nakazis ostatných a ti ti poďakujú...nech sa v práci zariadia...však predtým sme boli oveľa dlhšie v karantene

mooonika1975
5. sep 2022

mysli na seba, nech ťa uháňa kto chce, zvykne sa to vrátiť, zvrhnúť na rôzne zápaly, ktoré potom trápia omnoho dlhšie telo

mooonika1975
5. sep 2022

@kluska " normálne" respiračné ochorenie, to asi ťažko , celý svet blbne, 5krat sa očkuje pomaly a normálne ochorenie. Cele zle, ja som bola chora 15 dni, a postupovalo to pomaličky pomaly . Takže preto sa testuje, lebo ešte su tu ti, čo vedia, že treba s rešpektom pristupovať k tejto chorobe

tayla
5. sep 2022

@saska85 a ešte ti to celé nedocvaklo?🤭😂🤣 Že očkovaná a 5x 🤭😂🤣

ibrunova
5. sep 2022

@kluska ja by som nechcela sedieť v kancli s kolegyňou, ktorá mala pred dvomi dňami pozitívny test a bolelo ju hrdlo, To je aj o empatii voči druhým.

saska85
5. sep 2022

@tayla co?

saska85
5. sep 2022

@tayla som ucitelka, skoro kazdy mesiac som to schytavala od deti

saska85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saska85
5. sep 2022

Som ok, mala som len nadchove prejavy, okrem toho celkom prveho Covidu ( ten bol brutal) Cakam babatko teraz, len som na PN od 2.9 pre istotu 🙂

mondolina
5. sep 2022

určite by som tento týždeň nešla do práce.

luliu
5. sep 2022

Ty nesmieš ísť zajtra do práce, si v karanténe minimálne do stvrtka

gelory
5. sep 2022

Asi tak nejak. Ako vôbec nechápem ľudí, že sa s tým snažia ešte stále nejak vyšpekuľovať. Proste do skončenia karantény treba byť doma a hotovo

patuska00
5. sep 2022

Pridám sa aj ja ja tiež som v karanténe manželovi ukázal silno a mne iba slabo ale dnes už bude silno aj mne ukázať.mame povedať aj našej dochtorke že sme pozitívne?