Je toto šváb?

majkamia
29. jún 2019

Ahojte prosim poradte, so svagrinou si posuvame veci pre babatko a dnes som vysypala jedno vrece kde na nohaviciach bol takyto chrobak...mam podozrenie ze je to svab. Viete poradit ci sa jedna naozaj o svaba?
Ak ano co teraz s tymi vecickami? 😕 prikladam foto
A dakujem za rady

23nika93
29. jún 2019

No podla mna to je svab brrr....ja by som tie veci vysmarila von nech sa ti nerozlezu po dome...bol zivy ?? Da sa kupit dezinfekcia na pradlo od sanitolu

jankalukasova
29. jún 2019

No.. gratulujem. Okamzite vsetko prec. V noci do kazdej miestnosti misku s mliekom alebo pivom. Uvidis ci este nejaky vylezu.

majkamia
autor
29. jún 2019

@23nika93 ano bol zivy a bol len jeden lebo vsetky veci som mala vysypane na zemi ☹

erickatt
29. jún 2019

@majkamia hlavne to povedzte jej. Nech si ona dá doma pozor

0silvia0
29. jún 2019

@majkamia mohla tie veci mat uskladnené niekde v pivnici mimo domu, je to nepríjemné, ale radšej ju na to upozorni.

tenerifka
29. jún 2019

@majkamia normalne tie vec oper a hotovo....svab nehryzie, nic sa nedeje. Boze tolko halooo pre jedneho svaba

lindusss2016
29. jún 2019

@tenerifka no mozno nehryzie, ale ked sa u nej zabyva, tak sa ho uz len tak lahko nezbavi. Take veci by som vysmarila do velmi vzdialeneho smetiaku. Podla mna vajicka svaba pracku preziju, je to velmi huzevnaty zivocich

katy1781
29. jún 2019

Ja by som už nič z tých veci neobliekla dieťaťu ak sa ti toto rozmnozi máš čo robit

lenzas
29. jún 2019

@majkamia No nepotesim ta, velmi sa podoba na svaba, aj ked fotka je dost mala. By som urcite od svagrinej ziadne veci nebrala. Neide o to, ze tieto veci potom budes obliekat dietatu, staci to vyprat. Ale to, ze staci len jeden svab (vedia inac mega rychlo utekat) a o mesiac ich bude 100 a je ich dost problem sa zbavit, najma v panelaku. Takze zostava len dufat, ze tam bol len ten jeden svab. Veci by som radsie dala prec z bytu, ako hore niekto spominal moze tam byt aj "vajicka" alebo aj iny svab, ktory si este nevsimla. Ten kto hovori, ze nic sa nedeje asi nema predstavu o svaboch.

tenerifka
29. jún 2019

@lindusss2016 ale baby nie....svab neprezije ani zasah zmetakom, uz som ich zabila desiatky, tu vo velkom ziju v zahradach a obcas jednoducho nejaky vbehne dovnutra.Nikdy sme doma svaby zabyvane nemali

tenerifka
29. jún 2019

@lenzas v prvy rok byvania na ostrove som kricala o dusu, ked som videla svaba, potom som sa naucila pouzivat zmetak a zvykla som si. Tu je to taka lahodka, ked ideme v lete vecer po ulici a obcas okolo teba nejaky prebehne, uz si toho ani nevsimam

lindusss2016
29. jún 2019

@tenerifka no ved to, ze ho zabijes jedine uderom, ale ak by sa udomacnil, hniezda uz tak lahko nevyhubis

tenerifka
29. jún 2019

@lindusss2016 ale vyhadzovat oblecenie kvoli jednemu svabovi je uplne cez ciaru, to nech teda uz aj povymieña dlazku v byte

lindusss2016
29. jún 2019

@tenerifka tak mozno tebe sa to tak zda. Ja by som uz take oblecko nechcela a dalsie by som od nej nevzala 😐 ty si uz ocividne zvyknuta, ja som dnes skoro skolabovala, ked som doma na stene nasla obrovsku vazku 😂

lenzas
29. jún 2019

@tenerifka No neviem, ci mate inych svabov na ostrove alebo co. Ale ked som bola mala, tak v panelaku v pribuznych mali okolo v kazdom byte, a trvalo roky ked sa toho zbavili. Lebo stale to lezlo od susedov. Nestaci to len v jednom byte vystrekat. A teda musim povedat dost nechutne najst v polievke alebo caji si za kazdym svaba alebo ked sa v noci clovek zapne svetlo v kuchyni a stovky svabov bezia prec sa schovavat pod linku. Tu som este ziadnych svabov v zahrade alebo vonku nikdy nevidela, lebo v zime vonku aj tak by skapali, ale v byte alebo dome veru im sa dobre dari. Ale jasne ze ked svaby u vas na ostrove behaju len po zahrade a vonku, tak nechapes preco kazdy pise, ze to treba vyhodit. A co sa tyka podlahy, tak ano, ked sa rozmozia, tak aj podlahu ludia davaju prec aj celu kuchynsku linku, aby sa toho zbavit. Lebo staci, ze prezije len jeden a o chvilu uz bude mat velku rodinu zase.

lenzas
29. jún 2019

@tenerifka Ale neskodne to veru je, neuhruzne to. Ale raz mojmu pribuznemu zalezol do ucha, ked ten spal a ani nevedel preco ho boli ucho, az pokial neisiel na ORL. Takze veru by som to vyhodil kvoli jednemu svabu ale nie preto ze pobehal po tom obleceni, to aj muchy vonku sadnu na oblecenie na balkone a kvoli tomu, ved nikto nevyhodi oblecenie, ale ide o to, ze asi malo kto chce chovat doma stovky svabov.

majkamia
autor
30. jún 2019

Boze...dakujem za rady, uz len toto mi bolo treba 😢

majkamia
autor
30. jún 2019

Ja som ho chytila na balkone pod pohar a vecer sme sa na nho s muzom pozerali bol to naozan svab a niesol si so sebou aj vajicko.. 😢
Takze fakt teraz neviem co idem robit ci to idem prat na 90° alebo co...v byte to nemame ja som to ihned dala na balkon a muz to potom odniesol do garaze pred panelakom

gabesz1
30. jún 2019

No, tak to je zlé! Ak v byte je jeden, tak tam bude viac!!!!! Je potrebné všetko - všetko čistiť čistiť čistiť a hlavne podlahu. Nič nenechávať vonku žiadnu potravinu!!!!! To je najdôležitejšie! Ak nemá čo jesť ( hmyz má svoj ,, rozum" na prežititie, tak sa odsťahuje!

majkamia
autor
1. júl 2019

Prosim Vas aj toto moze byt svab? Alebo je to nieco ine?

lindusss2016
1. júl 2019

@majkamia tak toto je podla mna satova mola... ked nechces mat vsetko derave, tak rychlo zakroc

majkamia
autor
1. júl 2019

@jankalukasova
@lenzas
Prosim baby moze byt aj toto svab co som pridala tu poslednu foto? Dakujem

@lindusss2016

majkamia
autor
1. júl 2019

@lindusss2016 to nasla svagrina na chodbe na zemi... ale tiez ma tykadla tak neviem..skusa pozerat ci neuvidi niekde doma svaby

0silvia0
1. júl 2019

@majkamia tá druhá foto nie je šváb, nie je to toto? http://femme.sk/index.php/moda/odevny-slovnik/i...
Švagriná by mala oblečenie starostlivejšie uskladňovať, samé chrobáky jej z toho lezú 🤒

jankalukasova
1. júl 2019

@majkamia ten druhy nie je svab. Svaba cez den neuvidi... keby ich videla aj cez den, tak to ma teda brutal zamorene... ak ma, tak musi striehnut v noci, ked je tma. Preto som pisala, ze treba dat tie misky s mliekom alebo pivom. Tam ich rano najde utopenych...

0hena0
1. júl 2019

@majkamia svab jak z knizky, ukazkovy 😔

0hena0
1. júl 2019

@lindusss2016 mola alebo aj nocny motýľ

0hena0
1. júl 2019

@majkamia to je nocny motyl. Tie maju na temene hlavicky taky tvrdy hladky povrch ako toto.

lindusss2016
1. júl 2019

@0hena0 no nvm, podla mna to dost napadne pripomina satnovu molu 😐

lindusss2016
1. júl 2019

@majkamia nech si da do skrin susene bylinky, levandula, rozmarin, mata atd...nieco aromaticke proste, lebo jej mole vsetko zozeru a budu chodit deravi