Je dentálna hygiena bolestivá?

nellka235
28. jan 2024

Ahojte. Chcela by som ísť na strojček lebo mam krivé zuby lenže mamina mi povedala že ak chcem ísť na strojček že musím ísť najprv na dentálnu hygienu. Lenže ja sa dosť bojím čo mi tam budú robit a hlavne sa bojím že ma to bude bolieť a pár týždňov dozadu som si objavila niečo na zube a ako som googlila zistila že to je zubný kameň. Bude to boliet keď mi budú ten zubný kameň odstraňovať?? Ďakujem za všetky odpovede 🙂)

martinmmartin
28. jan 2024

Je to brutal neprijemne ale nie uplna bolest. Cisti sa to ultrazvukom co je ako zbijacka co rozbije kamen ale zub nie cize si predstav neprijemny zvuk a-la necht po tabuli co ti ide priamo na zub a zuby su pevne spojene s lebkou takze ti tak 30 minut bude tym zvukom vibrovat cela hlava. Ale bolest v pravom zmysle slova nie

trema
28. jan 2024

nie, ja som nic bolestive ani neprijemne necitila, len take jemne skrabkanie

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilianka28
28. jan 2024

@nellka235 Nie je to bolestivé. Skôr ten zvuk je nepríjemný.

gaia14
28. jan 2024

ja na hygiene niekedy aj zadriemem, podla mna to nie je nic strasne. zalezi ale aj kto ju robi

ivik4
28. jan 2024

Nieje bolestiva ani neprijemna

saxana000
28. jan 2024

Nie neboli zalezi kolko ho tam mas.a ako dlho ti bude trvat je to trosku neprijemne to škrabkanie a slintanie ale bolest ziadna.

buberova
28. jan 2024

Manžel bol pri jednej a hovoril že to bolo nepríjemné a krvi ako z prasaťa.. keď bol pri druhej, hovoril že vôbec nič zlé necítil že pohodička.. ja som nemala zlú skúsenosť, dokonca to do istej miery beriem ako príjemné. Určite choď do toho 🙂

martinmmartin
28. jan 2024

Tu mas instruktazne video ako s to robi a aky to je zvuk. Video nieje nic hrozne ani nechutne nakolko to ukazuju na cloveku so udrziavanym chrupom

nenne27
28. jan 2024

Asi zalezi ako to robia.moja dentalna hygienicka ma kvalitne nastroje a vobec to nebolo neprijemne, skoro som pri tom zaspala 🙂

marca12
28. jan 2024

@nellka235 pre mna dentalna hygiena nie je neprijemna ani bolestiva.

petamich
28. jan 2024

tak ono hodne zalezi aj aky ma clovek prah bolesti a aj kolko toho kamena je, lebo ja absolutne suhlasim s @martinmartin, ked mi robi predne zuby, tak mna to napriklad az boli a rozhodne je to neprijemne 🤷‍♀️

danyelia
28. jan 2024

Ahoj, nemalo by to bolieť, no ja mám citlivé zuby a určité úkony sú mi mierne nepríjemné, ale nič hrozné...

madeincssr
28. jan 2024

@nellka235 nicoho sa neboj. Ked DH zaciti, ze napr. na krcku zuba ta ultrazvuk trosku zaboli, vynecha to miesto a odkamenuje ho takym rucnym hacikom. Dobra DH uz ma aj tzv. pieskovanie na docistenie a to mi bolo dokonca az prijemne (taka vonava sprcha medzizubnych priestorov). Budes prekvapena, ako potom budu zubky "dychat" 😁.

simca06022011
28. jan 2024

ja zboznujem dentalnu hygienu.. prijemne ti to ale nebude kym si zvyknes, plus ak mas vela kamena, tak to budes mat pocit, ako keby kopali v bani :DDD Chces ist na strojcek, ta dentalka je uplne ale uplne minimum co musis zvladnut :DDD citlive casti, mozu byt prijemne asi ako ked chytis nieco kovove a poskriabes si po zube, rovnako po osetreni, mozes mat citlive dasna, az krvave.
DH ti odporucam pravidelne, a mas klud. Rovnako ako kontorly u zubarky, neviem ci chodis, lebo na zubny kamen upozornuje aj zubarka hned a u nas aj okmazite dostane paciet na DH termin... a dalsie razy ide najskor na DH, potom k zubarke na prevenciu..

andromeda818
28. jan 2024

Za mě pohodě, jiní tvrdí, že je to nepříjemné. Ale asi nic v porovnání s možnými následky zanedbané dentální hygieny v kombinaci s rovnátky.

viestta
28. jan 2024

@monsterablue ale on je chlap, pre neho je aj trieska v prste na umretie

biglovemom
28. jan 2024

Zalezi od osoby co to robi😊 mala som take u ktorych to bolo neprijemne( nie bolestive!) a take u ktorych som skoro zaspala.
A zalezi aj na stave tvojich zubov

Ale celkovo to neni bolestive

bloger
28. jan 2024

Väčšinou to nie je vôbec bolestivé. Vedia to urobiť citlivo.

13uzivatelka11
28. jan 2024

Aj pre mňa je dentálna hygiena nepríjemná, boli to keď nepoužívas medzi zubnú kefku a máš zapálené dasna. Ale určite to bude boliet oveľa menej ako strojček 🤷‍♀️

minenkak
28. jan 2024

@nellka235 mňa to strašne bolí,ja vždy zaslzim,ale zas dá sa to vydržať

minenkak
28. jan 2024

@13uzivatelka11 teda strojček je lahoda pohoda proti dentálnej hygiene,teda pre mňa

guudy
28. jan 2024

@nellka235 ahoj, DH nie je nic hrozne, ako tu niektori pisali… neprijemna je v pripade, ze mas zapalene dasna alebo odhalene krcky. Kazdopadne, ak chces strojcek, tak sa priprav na pravidelnu DH, kedze je pocas liecby stazene umyvanie zubov. Tak aby si rovno nemala kazy. Hygienicka ti po prvej navsteve odporuci aj interval, v akom mas chodit. Tak sa na to nevykasli…

diamand2326
28. jan 2024

@nellka235 Ja som sa dentálnej tiež bála, ale nakoniec je pre mňa celkom príjemná 😅 Ale vravela mi dentálna hygienička, že chlapi veru pri tom viacej fňukajú 😅

dorothee
28. jan 2024

Ja som taky sralo,ze mne musela robit dentalnu hygienu moja zubarka,kedze som sa bala ist k niekomu inemu a mojej zubarke jedinej verim 😂 A kedze uz aj ona pozna mna,opichala mi pol huby injekciou od bolesti,takze som dentalnu hygienu zvladla bez problemov 😀

petronellla87
28. jan 2024

@nellka235 pre mňa je nepríjemnejšie ten ultrazvukovy odstraňovač zubného kameňa, než vŕtačka 😁 ale každý to má ináč, neboj prinajhoršom ti to opicha a nebudes nič cítiť 😉

babulkomale
28. jan 2024

@martinmmartin ty si kompletny? To co si tam mal, stalaktity a stalagnaty? Nanosy betonu?
Na dentalnu chodim vyse 20 rokov a v zivote som toto nezazila. Ale ja si nedavam ani anestéziu u zubara...
Vidno ze si len chlap 🤭

macekovam
28. jan 2024

v pohode. bez bolesti ..ale kedze neznasam slane roztoky tak bolo velmi neprijemne PRE MNA... zaverecne ošetrenie.. nejaka sprcha.. ze vsetci to maju radi vravela dentalna hygienicka.. mna tak napinalo z toho ze som navrhla zaplatit to len tak bez pouzitia.. otrasne to bolo.. ale ako pisem tak pre mna... ty mozes byt pokojne z tych ktore to maju rady.. ja som sa vazne takmer pozvracala..

luciaruz
28. jan 2024

Nedaj sa vystrasit. Určite to neboli. Oškrabka ti kameň, aj ho obrusi bruskou... mne aj opieskuje zuby, co odstrani pigmenty, vylešti zuby, nic katastrofálne. Na toto sa smie ist kazdeho pol roka. Za taku kratku dobu sa tam toho vela nenazbiera, potom to ide fajn rýchlo.