Išli by ste k doktorovi?

30. dec 2022

Ahojte, uz od pondelka sa trapim s chorobou ☹ zacalo to suchym kaslom, potom neskutocna zimnica, teploty a citim sa ako keby po mne presiel valec :( je to cim dalej tym horsie, vcera som cely den lezala a potila sa a dnes mi je este horsie, teplota neustupuje, dnes stupla na 38,5, v hlave mi duni, mam studene koncatiny stale, robila som si aj test na covid, ale vysiel negativne. Mam ist k obvodnej pre ATB? Psychicky som z toho velmi vyflusnuta lebo nevidim vobec zlepsenie ☹ dakujem

pribinak
30. dec 2022

Šla.

77daniela77
30. dec 2022

Urcite uz chod....

akvi
30. dec 2022

ak od pondelka neustupuje teplota, sla by som pre istotu. Aj ked co pocuvam, tak ozaj tyzdnove horucky maju obzvlast deti, ale aj mladsi ludia do tych 25, vsetko chore a neskutocne hnusna viroza..

dominika7990
30. dec 2022

Momentálne zúri chrípka. Mala som tie isté príznaky. Vybrala som aj jedny atb ale unava,kašeľ zahlienenie ostali aj 2 tyzdne po chorobe. Najme nad ranom. Antigen 3x negatívny. Napustila som si vrelú vaňu a stále som mala pocit že voda je studená. Nonstop zimnica.

loginexistuje
30. dec 2022

urcite nedavat atb bez crp teraz je chripka da ti symptomaticku liecbu ja by som nesla

kittykat22
30. dec 2022

urcite chod. Sestra spravi CRP a uvidis ci ti da ATB. Ked nie, aspon budes mat klud v srdci a mozes len lezat.

kaktusik007
30. dec 2022

pises ze ti vystupila teplota teraz na 38,5 cize doteraz bola mensia

naco tam pojdes? s chripkou ak mas 3 dni 40tky tak ano - potrebujes atb. toto je na zrazanie teploty, caj, vitaminy.

bublinka1426
30. dec 2022

@loginexistuje ja som mala crp do 30 cely cas a zistili mi aj napriek tomu chlamydie .... takze mne dala ATB aj pri nizsich hodnotach crp, aj napriek tomu ze som mala vsetky priznaky chripky...ale suhlasim predpisovat ledabolo hala bala atb je totalna blbost ...len vela ludi ma chripku a je vela chlamydii preto dlhotrvajuci kasel.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka1426
30. dec 2022

@dominika7990 ja toto vyse mesiaca a pol kasel, nakoniec hranicne ohodnoty chlamydie. ale isto som prekonala aj chripku a mozno aj kovid. mala som celu skalu ATB co som snad za cely zivot tolko druhov naraz nebrala. uvidime co to spravi s mojou imunitou..:(

loginexistuje
30. dec 2022

@bublinka1426 sak ale ona kasle od pondelka to nie je dlhotrvajuci kasel
teraz su take chripkove ochorenia ja sa akurat z takeho doliecujem ale teda 38,5 neni katastrofalna teplota

loginexistuje
30. dec 2022

a plucne chlamydie a mykoplazmy to je bezne v populacii pokial nie su aktutne a nie je nalez na plucach tak aj zbytocne zatazovat telo atb

bublinka1426
30. dec 2022

@loginexistuje no musim ist k ocnemu uz vazne prepac ...a druhej sprave, mne dala atb len preto ze naozaj kaslat 1,5mesiaca je nonsense. a uz si asi nevedela rady a ja som bola zufala.

kaktusik007
30. dec 2022

@bublinka1426 neporocnavaj kasel 1,5 mesiaca a 5 dni

bublinka1426
30. dec 2022

@kaktusik007 ano, napisala som ze nemam bryle. pardon.uz na to bolo upozornene. ale ak to tej pani pomoze kedze je psychicky vyflusnuta, nic nemeni na veci ze nech ide radsej dnes k lekarke, nakolko ide vikend a travit novy rok na pohovosti budu asi viaceri, ....pojde k lekarke a urobi jej crp. co je na tom zle, stale sa nemeni situacia pre autorku.

kaktusik007
30. dec 2022

@bublinka1426 je to zbytocne. toto zvladne sama. A preco by mala skoncit na pohotovosti? sak ak dnes ma prvy den teplotu nad 38,5 - ak u nej nedojde k vaznej komplikacii - a teplota nad 38,5 bude pretrvavat a nepojde 3 dni dole -- pojde k lekarke v pondelok. Aka pohotovost? Naco?

potom to tam tak vyzera, ludia s teplotami, soplikmi..... 🤦‍♀️

bublinka1426
30. dec 2022

@kaktusik007 hovorim kvoli je psychickej pohode. ja osobne ani s dietatom hned neklusem k lekarke.....vyzera ale od toho je lekarka co jej k tomu povie svoje my si tu mozeme vymienat abecedu ale uplne zbytocne.

kaktusik007
30. dec 2022

@bublinka1426 na psychicku pohodu je psycholog alebo psychiater - a ten je dokonca lekar prveho kontaktu, nepotrebuje ani vymenny listok.
Preco sa ma trepat k vseobecnemu? aby bola psychicky v pohode? Nech teda ide do lekarne a kupi si medovku.

thoughtfulweirdo
30. dec 2022

Ja by som nešla.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaktusik007
30. dec 2022

@elizabet173 ale to du presne tie komplikacie, ktore spominam.

0silvia0
30. dec 2022

Ja by som najprv zatelefonovala a postupovala podla pokynov lekara. Popripade si urob crp test doma, da sa kupit v lekarni, nech ti niekto prinesie.

terina25
30. dec 2022

@0silvia0 ona si ma kupit crp test v lekarni?? Haloo. Na co mame lekarov,ked si sami budeme doma ordinovat lieky, robit crp testy. To za toto dostali teraz pridane ?? Ja uz vazne niektorych ludi nechapem 🤦
Autorka- urcite chod k lekarovi. Ide vikend. Ty sama citis,ze je to horsie a nie lepsie. Za 5 dni by ti uz bolo urcite lepsie. Ty poznas svoje telo a ak citis,ze nevladzes a zhorsilo sa to, urcite CHOD! Zdravie je prvorade. Radsej 1x ist zbytocne ako potom lutovat.

loginexistuje
30. dec 2022

@terina25 aak ale u doktora tiez za ten crp test zaplati 😉 ako ono je to aj o tom ze ak nema komplikacie co zatial nepiopisuje tak cakanie v cakarni niekolko hodin je len cesta aby chytila nieco dalsie

aurora33
30. dec 2022

Nesla by som, opisuješ obyčajnú chrípku. Antibiotiká nie su žiadny zázrak. Jednoducho to treba vylezat

terina25
30. dec 2022

@loginexistuje neviem,ja crp neplatim. A myslim si,ze my na mk nie sme lekari. Moze mat aj zapal pluc. Lekar je od toho,aby liecil a berie za to plat. Nie my na mk

0silvia0
30. dec 2022

@terina25 ja pisem, co by som robila ja. Netrepala by som sa v horucke k lekarke medzi dalsich chorych ludi. Mohlo by mi to skor uskodit ako pomoct v tejto zime. Ty mozes ist pokojne, ja ti nezakazujem, ale nerozumiem naco mne pises otazniky a halakas po mne. Nevies svoj nazor napisat pokojne?

0silvia0
30. dec 2022

@terina25 a domace crp testy su presne pre taketo dilemy

dominika7990
30. dec 2022

@0silvia0 crp bohužiaľ nie vždy odhalí nutnosť atb. Je veľa vírusov ktoré môže človek tazsie zvládať a pri ktorých je už potrebne aj preliečenie s atb.

miuskaaas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz