Extrémne chlpatá žena

10. apr 2022

Ahojte. Dlho som sa odhodlavala dat sem príspevok lebo je to hakliva téma ale potrebujem sa vyrozprávať a možno si idem tak trochu aj po pochopenie, po radu... Mám 26rokov a môj problém je nadmerné ochlpenie. Ochlpene mám celé telo a jemne chĺpky to teda niesu. Začalo to už v detstve pomaly sa to zhorsovalo až som sa dostala až sem. Chlpy mám aj nad hornou perou pár ich je aj na brade a teraz mi začínajú rast aj na lícach. Mám veľmi husté obočie a rastu mi aj bokombrady. Najviac sa bojím že mi zarastie celá tvar. Telo sa dá skryť oblečením ale na tvári sa to skryť nedá. Asi si viete predstaviť ako mi je po psychickej stránke. Každý deň prežívam peklo na zemi. Nikdy som nemala priateľa ani nechodím do prace. Proste nemám normálny život ako každá iná žena.Viete o niečom prírodnom čo by mi pomohlo? Máte aj vy problém s nadmerným ochlpenim?Ďakujem za každú radu 🙏

dietatko2020
10. apr 2022

A hormonalny profil mas v poriadku? Lebo napr jeden z typickych priznakov pri pco je nadmerne ochlpenie

janinah
10. apr 2022

Z čoho žiješ.ak nechodíš do práce?

0silvia0
10. apr 2022

A ako si doteraz riesila svoj problem?

gabyyygabriela
10. apr 2022

Bez k dr. Tu ti nikdo nepomoze. Mas 26r a neriešiš to s lekármi?

autor
10. apr 2022

@janinah téma nieje "z čoho žiť keď človek nechodí do prace" ale nadmerné ochlpenie. Ale aspoň sa mi potvrdilo že ľudská zloba nemá obdoby👏👏👏

luccija
10. apr 2022

Prírodné?veď si už dosť veľká, aby si vedela, že takéto problémy sú pri PCO či zvýšených mužských hormónov.Mas pravidelný menzes?
Takéto problémy rieši gynekológ, endokrinolog chod a ries.Na to vyštudovali, aby Ti pomohli
Voľakedy sa na to dávala ATK už sú určite aj iné metódy.Spravia Ti hormonalny profil ...
Začni žiť ako normálna žena, ak si tmavovláska býva to bežné.Zbytocne Ti budeme radiť depiláciu, odfarbenie u kozmetičky, keď problém je vnútorný
Dá sa to riešiť!

luccija
10. apr 2022

To bola otázka veď nezavriem sa doma a neprestanem žiť, keď mám zvýšené ochlpenie.Ale hľadám spôsoby...

brunecka77
10. apr 2022

Ahoj, viem si predstavit, ake to je tazke, vyskusaj philips lumea, ja si nemozem vynachvalit 😉

babs92
10. apr 2022

Aj ja mám problém s chlpmi..a zdravotne som v poriadku…za mna odporúčam udržiavať si vahu a dávať pozor čo zješ (odkedy jem menej rafinovaného cukru) a viacej varim je to lepšie ako keď som mala kila navyše…ale teda určite epilacia, ja mám aj lumeu a ak máš financie skúsila by som laser na tvári to nemusí byt take drahé..ale určite ako prvé by som sa dala vyšetriť a potom sa pustiť do odstraňovania

paulinadreamy
10. apr 2022

Philips lumea. Aj keď je to drahý špás, stojí to za to. Keďže nepracuješ,tak neviem no. Ale za seba môžem povedať, že úžasná vec.

simca06022011
10. apr 2022

Ze ľudská zloba 🤦🏻‍♀️
No v prvom rade prestaň si sledovat kazdy chlp na tele, daj sa vysetrit u praktickej lekarky, u gynekologa... A podla výsledku sa zariad.
A existuje epilácia. Ucinna, rýchla... Rozne druhy.

pribinak
10. apr 2022

Chodíš k doktorke? Nie? Niečo poriesis aj laserom

babalenka
10. apr 2022

Daj sa vyšetriť a keď len chlpy.Choj ku komzeticke odepiluje ti všetko čo len povieš.Alebo si zatiaľ kúp na doma na epilaciu.A uvidíš čo ti povie lekár a čo ďalej s tým.Ber to tak že nie je to rakovina sú to len chlpy

tosomja
10. apr 2022

A doteraz si to ako riešila? Keď si začala mať hneď prvé chĺpky inde ako v podpazuší, na intímnych partiách, nohách, tak si to mala začať riešiť.
Choď najprv na hormonalny profil, a až potom špekuluj o niečom prírodnom. A už je aj moderná medicína, rôzne procedúry, kozmetičky atď, ktoré ťa ochlpenia na nežiadúcich miestach zbavia.
A aj mňa zaujíma, kto ťa živil doteraz a ďalšie roky bude keďže si vkuse zavretá a nepracuješ?

nevenka
10. apr 2022

Ja to mam tiez, od 13 rokov. Vysoky prolaktin, muzske hormony, hirzutizmus. Bola som aj v Lubochni, ale v zasade nemam to v takom stave, aby sa to liecilo liekmi. Na tvari az tak nie, iba ta brada a zhorsuje sa to po tretom porode aj tam, lebo mam hypertyreozu. Tak este k tomuto. No ja len trham pinzetou a holim cele nohy, brucho, zadok. Ruky - tam sa to da prezit. Chlpy mi rastu okolo bradaviek a na hrudi par ks zatial len. Mamina ma aj tam. Je to kus aj dedicne, aj moj oco bol ako medved. Uz mu aj chlpy na chrbte vupadavaju, ako sa blizi k 70-ke...🤔. Ale to je chlap, to je nepodstatne.
Pri takom velkom zarastani nemozes ocakavat, ze daco prirodne Ti pomoze, mas hormony zle, mozno ta genetika scasti. To iba doktor pomoze a ked sa vyrovnaju ako tak hladiny, tak laser. Na tych najhorsich miestach aspon. To ani menzes nemozes mat v poriadku, si myslim. Mozno ani neovulujes, mozes mat PCO.
Mne teda ani doktor nepomohol, lebo hormonalne to nemam az tak zle. Ale pomaha mi, ze mam muza, ktory to neriesi, vie, ze si to oholim, dam prec a zvykol si, ze mam aj drsnejsie brucho, ked to zacne vyrastat. Som si to aj epilovala, ale ako potom rastli jemnejsie, tak pod kozu a zapalovalo sa to, to este len bolo. Tak holim. Na laser sa mi nechce davat peniaze.
Tak bez k obvodnej po vymenny listok na endokrinologiu a objednaj sa, cakacky su dlhe.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
10. apr 2022

Zloba? Pred pár dňami šiel v tv film Levia žena a chcem si overiť.ci príspevok nie je vymyslený.Aj som chcela poradiť ako zdravotník dosť adekvátne.ale ....
Pekný deň.
PS najprv si daj do poriadku hlavu.zmyslanie.potom sa môžeš pohnúť aj ďalej...ak je to ozaj pravda.co si nemyslím

iveta1970
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. apr 2022

@janinah kiež by bol vymyslený 🙏🙏🙏 neviem čo je to za film ale môj príbeh je bohužiaľ skutočný. Ja som dala tému a čakala som trochu súcitu a rady typu napríklad mätový čaj alebo niečo podobné a vy hneď začnete riešiť z čoho žijem. Možno pracujem z domu alebo mám iný zdroj príjmu ale vy ste ma hneď odpísali s tým ze nepracujem. A mám aj spomínanú Philips lumeu ale v mojom prípade to nieje účinné. Googlila som a na celom svete som našla len dve ženy ktoré to majú v takom štádiu ako ja. Jedna z nich je Leah Jorgensen tak si dajte do goolu a pozrite sa na jej fotky

iveta1970
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. apr 2022

@brunecka77 mám Philips lumeu ale v mojom prípade to nemá žiadny účinok. Možno len to že chĺpky rastu trochu pomalšie

iveta1970
10. apr 2022

LIEČBA
Liečba sa odvíja od príčiny nadmernej produkcie androgénov v tele ženy. Ak je známa príčina vzniku nadmerného atypického ochlpenia, využíva sa symptomatická liečba, spočívajúca v odstránení príčiny (neužívanie liekov, ktoré hirsutizmus podmieňujú; liečba nádorov a podobne). V prípade gynekologických problémov spočíva liečba v podávaní biologických modulátorov, ktoré ovplyvňujú rast vlasových vačkov. Možné je tiež pristúpiť k užívaniu liekov blokujúcich tvorbu hormónov v tele, prípadne liekov, ktoré bránia účinku hormónov na rast ochlpenia. Súčasťou liečby je mechanické odstránenie prostredníctvom depilácie.

marca12
10. apr 2022

Fuuha to mas taketo ochlpenie? Riadne tmave chlpy po celom tele? Tu uz asi ziadne rady nepomozu,musie len s lekarom konzultovat a skusila by som epilaciu. Nie je to lacna zalezitost,ale jedine trvalejsie riesenie.

via88
10. apr 2022

@paulinadreamy mozem sa opytat ta lumea odstrani chlpky trvalo? Ci ako to funguje 🙂

jaja20
10. apr 2022

Autorka,ako dlho to už trvá a prečo si to nezačala riešiť už skôr? Veď určite sa ti to neobjavilo len zo dňa na deň. Nekonzultovala si to s lekárom pri preventívnych prehliadkach? Gynekologička to tiež určite musela na tebe vidieť,neurobila ti hormonálny profil? Bohužiaľ,toto isto nevyliečiš prírodnými prostriedkami typu čaje a podobne...

autor
10. apr 2022

Bola som pred pár rokmi aj na endokrinológii ale zlá skúsenost ma odradila tak po druhom odbere krvi som tam už viac nebola. A tie otázky lekárov nezvládam. Proste s lekármi to nechcem riešiť je to pre mňa veľmi zahanbujuce. Viem som dospelá žena ale vy ktoré to nemáte v takom štádiu ako ja to nikdy nepochopite. Odznelo tu ved to nieje rakovina ale pre mňa je to ešte horšie ako rakovina. Kto to nemá to nepochopí... Uz aj ľutujem že som sem dala tému. O mojom živote nič neviete to by bolo na dlho len ma zarazilo že toto je mamickovske fórum tak som naozaj čakala aspoň trochu súcitu ale hneď som bola odsúdená

iwesska
10. apr 2022

Matovy caj na ochlpenie? 🤨 Fu,keby fungoval,tak by som pila litre,lebo tiez nemam chlpov malo a keby som ich netrhala,tak aj na brade a nad perou. Ale keby mi to fakt extremne vadilo,takto riesim s lekarmi,lebo to je zdrav.problem. Nezavriem sa doma a nedepkujem,aky su vsetci zli,lebo tak to vidis ty.Nenapisala si vobec nic o vysetreniach,kt.mas za sebou,ani co ti lekari povedali,ale od nas chces liecbu? A tej Leah Jorgensen si pisala? Ako to riesi ona?

lavinis
10. apr 2022

Nie, na hormóny ti nic prírodné nezaberie, toto mas riesit s gynekológom (moze ist o PCOS) a s obvodnym.
Pokiaľ to nebudeš riešiť s lekármi, tak okay, nechaj si ťahať peniaze od šarlatánov a pi mätový čaj.

Áno lekárov máme rôznych, tak radšej začni googliť tých, ktorí majú dobré recenzie.

ibajaanikiny
10. apr 2022

Daj si urobit vysetrenia a chlpky si daj odstranit laserom…

jaja20
10. apr 2022

Ja mám pre teba pochopenie,neodsudzujem ťa,ale jednoducho,nikto iný ako špecializovaný lekár ti s tým skutočne nepomôže. Keby si sa bola trochu premohla a odpovedala na ich otázky,mohla si to už mať v lepšom stave. Mysli na to,že radšej pár nepríjemných chvíľ a budeš mať pokoj,ako sa roky s tým trápiť bez výsledku.