Cysta a prípravky na jej zmiznutie

mitka85
11. apr 2012

Ahojte.Viete mi prosim poradit? Pred dvoma mesiacmi mi neprasklo vajicko a z toho sa mi vytvorila cysta.neexistuje nejaky pripravok ktory by pomohol aby mi cysta sama zmizla a nemusela som ist na operaciu?

xenicka13
11. apr 2012

ja som mala cysty na vajecnikoch dr. cosi hovoril ze bude problem s otehotnenim a nebol a cysty mi samy zmizli vo volaktorom krvacani ani neviem kedy

tinka_21
2. máj 2012

@mitka85 Ahoj, ja som mala a mám podobný problém... prípravok ako taký na to nie je, ale môžeš sa pokúsiť bojovať s tým sama, a vyuiť babské recepty, ktoré nevravím že problém odstránia, ale určite pomôžu, u každého je to individuálne. U mňa sa takáto cysta vyvinula na 4x4 cm a už už ju chceli vyberať, skrátka rástla... kým sa sňou nič nedeje, tak to netreba hneď riešiť, problém je ked rastie a ked to prebieha rýchlo... Ako som spomenula tá moja mala na začiatku 2 cm, postupne po roku 4x4x cm a teraz je opäť naspäť na 2 cm. Babské recepty? pila som himalájsky ajurvédsky čaj "anticancer", dá sa kúpiť normálne v lekárni. Ďalšie čo robí problémy je mlieko, lebo zahlieňuje organizmus, a pomáha šírenie baktérie mliečneho kvasenia, ktorá sa dostane všade aj tam kde nemá byť, ako sú napr. pohlavné orgány... takže ďalšia vec, vylúčiť mlieko, syry kde sa použivajú syridla, všetko kde sú kvasinky a plesne (lebo to je ďalší spúšťač aj incýh ženskcýh ochorení)... z mlieka a mliečnych výrobkov jem v podstate len to čo obsahuje živé klutúry - feta syr, mozarella, tvaroh, biely bio jogurt... ale aj to treba obmdzeiť, jogurty v pohode každý den, tie syry už menej... žiadne kvasené produkty, ani tie kde sú potenciálne plesne....
Skrátka, je to beh na dlhú trať, nedá sa toho zbaviť hneď, ale určite to stojí za to, aby si bola opäť zdravá a neskončila pod nožom 😉

kacenkaharris
15. máj 2012

Kamaratke pri tehotenstve objavili cystu velku ako pomaranc a vraj sa pocas tehotenstva sama vstrebala.

grenka
7. dec 2012

@tinka_21 ahoj ako dlho si ho pila a po akom case ti zmizla...ja ho pijem od vcera mne ho poradili v bio predajni tie mam cystu

tinka_21
7. dec 2012

@grenka ahoj, pila som ho 3 x denne, kým som nespotrebovala celú krabičku, neviem ako dlho mi vydržala... začala som ked cysta mala takmer 5 cm, čo bolo niekedy v oktobri/novembri minuleho roka... no a v marci som zistila že som tehotná 🙂 čo som si myslela, že tak ľahko nepojde, keďže lekár mi vravel, že nás v tomto smere asi čaká skor plánovanie (predtým vybratie cysty a tak) Bola som však u inej lekárky ( v inom meste) než som chodila dovtedy, a tej som sa rovno spýtala aj na tú cystu, kedže o nej nevedela a videla ju prvýkrát, takže zároven som dostala nezávislý názor a pohľad, a vtedy už bola zmenšená na tie 2 cm, a povedala, že sa tým vobec nemusím trápiť, navyše že tehotenstvo veľakrát tomu môže pomôcť.

grenka
7. dec 2012

@tinka_21 dufam ze zmizne aj mne...ja neviem kolko ma moja cm nepovedala mi len tolko ze by ala pri menzese puknut...na 10 den po menzese sa mam prist ukazat ide sledovat vajicka a ovulku....v juli tam potvora este nebola....

tinka_21
7. dec 2012

@grenka Tak ak je to taká folikulová, tie sa môžu aj vstrebať... prípadne prasknpť a odísť s pravidelným krvácaním, ak nie je veľká, tak to veľakrát ani nezistíš, pretože ťa nič nebolí, bolia tie veľké... moja mi tiež nespôsobovala žiadne bolesti, len tam bola... tá moja však vyzerala na endiometrickú, čo sa však dalo potvrdiť len operáciou a histológiou, a to som chcela ešte obísť... Tie cysty sú potvory, moja tam tiež dovtedy nebola. Dokonca poznám osobne zo svojho okolia prípad, kedy dotyčná chodila po doktoroch týždeň, dva, so strašnými bolesťami, a stále sa lekári oháňali slepým črevom... nakoniec to spôsobovala cysta, a cez víkend ju mali operovať, pretože mala takmer 9 cm, tá známa však chcela počkať na svojho lekára, a nechcela sa dať rezať hocikomu... a v podstate dobre urobila, v pondelok ju prezreli a cysta bola preč... neviem ako je to možné, ale to veľké čudo 9 cm-ové, ktoré jej dovtedy rástlo a sposobovala bolesti, sa zrazu vstrebalo a zmizlo.

grenka
7. dec 2012

@tinka_21 tento mes som nic necitila,akurat dostavam menzes ani neviem ako iba som sla curat...ale minuly menzes aj predtym my slo hlavu rozdrapit ak ma bolela pred...aj vajecnik ma trosku pichal minuly mes...a teraz nic...dufam ze pajecha prec 😀 😀

tinka_21
7. dec 2012

@grenka to pichanie môže byť tá cysta... uvidíš, každopádne držím palce, aby zmizla... ale je pravda, že netreba zbytočne čakať, a musíme pre svoje zdravie urobiť čo sa dá čo najskor 😉

grenka
7. dec 2012

@tinka_21 dakujem 🙂 a tebe prajem bezbolestny porod lebo pozeram ze to mas uz za par 😉

tinka_21
7. dec 2012

@grenka Ďakujem, si zlatá 🙂 no veru, už stresujem... 😀 Budeme mať darček pod stromček ;)

dari226
7. dec 2012

skus magneticke sperky

grenka
9. dec 2012

@dari226 to su ake?

jasmika
9. dec 2012

@mitka85 pozri v mojom albume také náplaste na ženské problémy. Ja som si to objednala na cicíky 😀 , ale zistila som že je to aj na vaječníky. Volá sa to náplasť Lúskajúce oriešky, stojí cca 13 eur a sú tam 4 ks, nalepíš si to na miesto kde je cysta a malo by to niečo pomôcť... Je to na hrčky v prsníku a cysty... aby sa uvoľnili a odstránili. Je to z čínskej medicíny. Mám to v albume s názvom Čo sme vyskúšali a naše skúsenosti 😉

silvia.t
9. dec 2012

Ahojte baby,ja som mala cystu velku 1Ocm x 6cm... nemala som ziadne bolesti ani som nevedela ,ze ju mam ... zistili mu ju az pri prvom ultrazvuku ked som cakala prveho syna...nevedeli co so mnou asi 2tyzdne som lezala v nemocnici ale kedze mi to nesposobovalo ziadne bolesti tak to nakoniec neriesili akurat ma castejsie kontrolovali,a po porode ked mi robili zas kontrolny utz tam uz nebola (rodila som prirodzenou cestou)

jasmika
9. dec 2012

@grenka jejku a ja odpovedám a teraz kukám že to je z apríla 😀 ale inak ak máš tiež ten problém tak skús tiež možno tie náplaste.. mne to tiež poradili v tom bio obchode a pila som aj ten shatawari čaj.. majú aj takú kávu s čakankou shatawari.. 😉

ivana158
9. dec 2012

to je hlupost ze na to neexistuje z lekarskeho hladiska nic. pred mesiacom mi nasli na lavom vajecniku 4cm cystu. doktor mi pichol injekciu na vyvolanie menstruacie s tym, ze by sa mala vyplavit spolu s krvou. a tak aj bolo uplne zmizla po tyzdni.

grenka
9. dec 2012

@jasmika uvidim ci pomoze ten shatawari 😀 ...ale vcera ako dostale menzes ma riadne pichal pravy vajecnik a viacej krvacam...tam som bola na ten caj aj ja 🙂 ale ze maju este nejaky napoj ale ho nemali...pocula som ze aj lanovy olej je dobry,,,na buduci pondelok idem na kontrolu uvidim ci zmizla potvora

luciahromadkova
9. dec 2012

ja som mala cystu na vajecniku folikulárna - najprv ju len sledovali, kontroly a tak potom mi ju prepichli na drobnom ambulantnom zakroku, po roku zas a znova to iste, opatovne sledovali, prepichli a otehotnela som bez problemov planovane 🙂, bola som na pravidelnej preventivke a mam ju zas, nesposobuje mi ziadne problemy
Pred zakrokom mi, ale doktor vysvetlil, ze cysta narastom moze sposobit preklopenie vajickovodu, cim by mohol odumriet vajecnik a aj vajickovod a to by uz bolo vazne. Preto som aj teda zakrok vzdy podstupila. Samozrejme zavisi od toho aka cysta a ci sposobuje problemy, niekde som citala o indonale pre zeny, ale skusenost s tym nemam

grenka
9. dec 2012

@luciahromadkova mne povedala ze menzesom by mala prasknut....uvidime...na 10 den od zaciatku menzesu mam sa prist ukazat to je v case ovulky...

luciahromadkova
9. dec 2012

@grenka povedali aj mne, ale zostala, tak preto som musela na zakrok

grenka
9. dec 2012

@luciahromadkova uvidime...ako ta dlho liecili...

luciahromadkova
9. dec 2012

neliecili, iba sledovali, myslim ze sme cakali 5 mesiacov a potom doktor navrhol zakrok- prepichnutie pod kontrolou uzv, potom som za pol roka ju tam mala zas a zhruba po roku som zakrok absolvovala znova a potom o 2 mesiace som otehotnela 🙂

dari226
10. dec 2012

@grenka zadaj do google.ja som si tiez prave objednala

grenka
10. dec 2012

@dari226 a pomaha to?

dari226
10. dec 2012

ja som bola na takej prednaske o tom a na mne to vyskusali a vela pripadou sa hovorilo ako to posobilo a aj kamoska to mala a pomohlo to dufam ze to pomoze este mi to len pride..ale treba kupovat riadne magnetove nie tie s palstickymi naramkami alebo tak

http://www.royalbeauty.sk/aktuality/magneticke-...

jasmika
10. dec 2012

@grenka ten nápoj to myslia Nápoj čínskych mudrcov.. mám ho v albume tu.. pila som ho aj ja.. Ale zdá sa mi dosť drahý a nemám pocit že by mi to pomohlo.. to je len môj názor...to si môžeš kúpiť perlivý jačmeň a variť si ho ... vyjde to asi lacnejšie... 😉

grenka
12. dec 2012

@tinka_21 chcem sa ta este opytat ty si citila tu cystu ked ti praskla?ja ked som dostala menzes som v lavom vajecniku citila az take pichanie...