Covid pass po prekonaní Covidu - 1. dávka

evkaor
2. aug 2021

Dobrý deň, prosím vás je tu niekto kto bol za očkovaný do 180.dni po prekonaní covidu a prišiel mu na toto covid pass plne zaockovanej osoby? Ďakujem

janai1
2. aug 2021

@evkaor nie... Ak ti prišlo ze máš 2/2 tak je tam chyba treba volať na nczi

evkaor
autor
2. aug 2021

@janai1 práveže, by som chcela vedieť, aký covid pass ma plne za očkovaná osoba po očkovaní 1.davkou do 180 dní od pre konania choroby. Prišiel mi covid pass očkovací, kde mam 1/2,nemam tam spomenutý prekonaný covid.

matkahelka
2. aug 2021

@evkaor osoba zaockovana 1.davkou do 180dni od prekonania je PLNE OCKOVANOU OSOBOU

evkaor
autor
2. aug 2021

@matkahelka ale kde nájdem na to potvrdenie?

matkahelka
2. aug 2021

@evkaor ake potvrdenie?

evkaor
autor
2. aug 2021

@matkahelka covid pass, prišiel mi pass, kde mam spomenuté očkovanie 1/2, platnosť je rok, ale prekonaný covid tam nieje.

matkahelka
2. aug 2021

@evkaor covid si mala potvrdeny pcr ci antigenom? ak antigenom, mas smolu, to sa s covid passom sparovat neda. ak pcr, volat/pisat na nczi, ze doslo k chybe

evkaor
autor
2. aug 2021
evkaor
autor
2. aug 2021

@matkahelka ved toto, nedá sa tam vôbec dovolať... Ďakujem.

matkahelka
2. aug 2021

@evkaor volaj/pis na nczi, ze to nemas nacitane. moj muz mal s tym tiez problem

evkaor
autor
2. aug 2021

@matkahelka on to riešil telefonicky, áno? A v tom. Covid páse ma uvedené aj očkovanie aj chorobu?

evkaor
autor
2. aug 2021

@matkahelka ďakujem, pomohla si mi. Pekný večer

matkahelka
2. aug 2021

@evkaor nevedeli sme sa dovolat. tak sme pisali na messenger nczi. hned reagovali. do 3.dni to mal v covid passe.

janai1
2. aug 2021

@evkaor no tak to máš dobre.... keď si prekonala covid tak máš jedno potvrdenie a očkovanie je druhé potvrdenie v ktorom budeš mat 1/2... To ze sa po prekonaní osoba s 1. dávkou ráta ako plne zaočkovaná platí len pri prekročení hraníc... Aj na 2. dávku musíš ísť

evkaor
autor
2. aug 2021

@janai1 nechystám sa za hranice. Moc sa očkovať už nechcem, druhý covid som mnala mesiac po očkovaní, a mesiac potom zrazeniny. Nemám odporúčané sa očkovať...

janai1
2. aug 2021

@evkaor tak potom sa ti to neuzná nikde.... Treba si vybaviť potvrdenie o tom, že zo zdr. dôvodov sa nemôžeš očkovať a ostáva ti len testovanie
Aj keď časovo mi to nesedí... Si mala astru?

didi2102
2. aug 2021

@evkaor moja mama to mala tak že bola zaočkovana 1.davkou,potom mala covid s príznakmi, potom zisťovala ako to bude s druhým očkovaním ale až teraz od marca bola na druhé očkovanie a dostala reálne plný covid pás, predtým mala len 1/2

evkaor
autor
2. aug 2021

@janai1 uzná. Lebo po prvom covid som bola za očkovaná do 180 dní. To mi na Slovensku stačí. Druhý bol po za očkovaní.

evkaor
autor
2. aug 2021

@matkahelka ďakujem. Už som tam napísala.

janai1
2. aug 2021

@evkaor no neuzná... Potrebuješ covid pass 2/2 (dve dávky očkovania) hento prekonanie uznávajú len na hraniciach ( tak mi to povedali aj na nczi aj ruvz)

evkaor
autor
2. aug 2021

@janai1 lenže ak prekonás covid a do 180 dní sa zaockujes 1.davkou dvojdavkovej vakcíny, patríš podľa vyhlášky medzi plne zaočkovanu osobu...

janai1
2. aug 2021

@evkaor 😂😂😂 Vieš čo.... Dobre

evkaor
autor
2. aug 2021

@janai1 Rovnako sa za plne zaočkovanú bude považovať osoba najmenej 14 dní a najviac 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky, ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia Covid-19.

matkahelka
2. aug 2021

@janai1 skus si precitat vyhlasku, ci info na UVZ, ci clanok v nejakom relevantnom mediu. nie, netyka sa to len prekrocenia hranic.

janai1
2. aug 2021

@matkahelka čítala som a tiež viem co mi povedali v nczi a ruvz keďže som tiež mala covid 🙂 ale ved nie je to môj problém... Už vidím ako jej niekde budú po skončení platnosti covid passu uznavať 1 vakcínu z 2

evkaor
autor
2. aug 2021

@matkahelka ďakujem, napísala som na messenger, ako ste mi poradili. Už mi odpísali, že ma zajtra budu kontaktovať, niekde sa stala chyba. Ďakujem moc.

esterba
3. aug 2021

@evkaor nemala si podanu prvu davku v intervale do 180 dní OD prekonania ochorenia. To by si ju musela mat podanu až po prekonani ochorenia. Mala si ju podanu pred ochorenim. Iba poznamka na okraj...

evkaor
autor
3. aug 2021

@esterba nie, po ochorení.

matkahelka
3. aug 2021

@esterba citat vieme?

kacenocka2
17. nov 2021

@matkahelka prosim vas po akej dobe si mozem stiahnuť covid pass o prekonani. Ako vas manzel postupoval? Ďakujem