Čo na takéto ruky?

danii2
27. mar 2017

Baby co na taketo ruky? Uz som skusala kremy (akurat stipu),oleje,nic nepomohlo.Su suche drsne a praskaju az do krvy.Kortikoidy nemozem,som tehotna.

babatinko666
27. mar 2017

@danii2 ja mam to iste ale mne to zacalo az po porode, jediny krem ktory mi na to zabral a neboli to ani kortikoidy a to som vyskusala hadam vsetko bola obycajna nechtikova indulona, co som bola prekvapena. Plus som si zadovazila obycajne mydlo z kozieho mlieka, ale sklamem ta to je len docane, taketo ruky sa tvoria zo zmeny hormonov.

mimulik
27. mar 2017

mary kay vazelínu si skúšala?

simca06022011
27. mar 2017

Flexitol na extremne suche ruky, pouzivam cca od stvrtku a nedam na to dopustit, mala som ich este horise ako ty, dopraskane do krvy 🙂) Neviem z coho :(
A inak pouzivala som od nich aj na pery aj na nohy, super su vsetky :D

simca06022011
27. mar 2017

@babatinko666 vidis moze byt, opytam sa na to aj endokrynologa, mne teraz tak skacu ze dovi... a tie ruky to je nazplakanie.

danii2
autor
27. mar 2017

@babatinko666 Ja dom bola tehitna,zacali sa mi robit (mala ma 1 rok),po porode to prestalo,myslela som,ze je to tym,ze je leto a bolo to id zimy.Teraz som zas tehotna,zas je zima a ruky este horsie.

domafi
27. mar 2017

skúste toto..prepichnite tobolku vitamínu E a tým olejčekom si natrite tie suché miesta, vyskúšajte, aj viackrát za deň...

marllik
27. mar 2017

ahoj. mne na taketo ruky pomohli zabaly na noc z obycajnej modrej indulony. http://www.indulona.sk/kremy-indulona/kremy-na-... Nestipe. Nahrubo natries a das si platene rukavicky alebo ponozky 🙂 ako tehotna urcite mozes

mamina_25
27. mar 2017

ja mam nieco podobne,ale mne sa tvoria take male pupence,ked to puknem,vyteka tekutina z toho a dost to svrbi.po par dnoch to zmizne,koza je velmi sucha a miestami to mam puknute az do krvi...masticky som vyskusala milion,aj indulonu,excipial a kadeco a nic mi nepomohlo z toho...

deltaa
27. mar 2017

kupit v lekarni Excipial mastny krem na ruky pripadne nejaky podobny vyrobok

marioneta89
27. mar 2017

Je to velmi suchá pokožka na rukách..mne sa tiež zvykne praskať a keď si to aj natriem,zanedlho je to také isté. Ale ako tu píšu,nechtíková indulona je na to fajn,ja zvyknem používať aj Neutrogena krem na ruky vysoko koncentrovaný alebo aj olivový olej natriet je fajn,dobre to premastí..🙂

danii2
autor
27. mar 2017

@deltaa Aj excipial som skusala,absolutne ziaden ucinok.

rakywanda
27. mar 2017

skús ten flexitol na ruky

marllik
27. mar 2017

ani mne excipial vobec nezaberal. a indulony som skusila i nechtikovu i olivovu, ale stipali. len ta modra mi robila dobre. dokonca ani s neutrogenou nemam dobru skusenost.

zafir01
27. mar 2017

@danii2
@mimulik tie som mala podobne aj manzel este horsie, a Mk vazelina bola super... a to ich kozmetiku extra nemusim

sjuzan77
27. mar 2017

@danii2 cisty lanolin. Zarucene. Este aj svokra mi dakovala za radu 😉

danii2
autor
27. mar 2017

@rakywanda Pojdem sa spytat do lekarne,ak to mozu tehotne,tak kupim.

mirkamirko0809
27. mar 2017

@danii2 ten excipial ja úplne o ničom,ja používam z avene bud cold krém alebo cicalfate a mne zase tie zaberajú najlepšie.

trikrat_mama
27. mar 2017

Ja som pouzivala Biodermu - modro biely krem na ruky a to jedine mi pomohlo. Ruky som mala ako smirgel, popukane do krvi, suche, bolave. Vyskusala som x kremov a na tu Biodermu nedam dopustit.

sovica
27. mar 2017

Ja aj môj syn mávame také ruky v zime, ak si nedáme pozor (takže za každých okolností rukavice). Ináč nám perfektne zaberá Konopný krém zn. Cutis Help. Je to krém pre deti, trošku drahší (kúpite v lekárni), ale zaberá super. Je tam napísané Konopný krém - od prvního dne po narození - Ekzém - k péči o pokožku obličeje a celého tela. Ja ho kombinujem aj s tým ružovým "zázrakom" od Oriflame. V častiach, kde mám puknutú kožu až do krvi, tak na tento "zázrak" nedám dopustiť.

deltaa
27. mar 2017

@danii2 tak potom uz len kozna by doporucila a mozno aj nejaky doplnok stravy, nejaky olej uzivat lyzicku denne pripadne vitaminy, bylinky .....
ja som mavala na tvari velmi suche miesta supinate co mi ani mastna indulona nepomahala ihned sa mi vztrebala ale mne ten excipial pomohol
teraz je prave take obdobie na kozne problemy

susminka
27. mar 2017

tiez sa pripajam k bioderme - rad atoderm. Ukaz to v lekarni. Dcera a syn maju velmi suchu pokozku, aj horm.kremy dostali, ale pouzivam len v nevyhnutnych pripadoch. Normalne kupim velke balenie Biodermy - modro bielej Atoderm - a to pouzivam aj na rukky, aj na telo... a aj pre deti

katharinka1
27. mar 2017

@danii2 kalciova mast? teoreticky fix krem z lekarne.
Ja som toto riesila minuly rok u dcery, samozrejme od koznej sme si vysluzili kortikoidy.
Teraz pouzivame od jesene celu zimu krem s bambuckym maslom 25% a odvtedy nemame ziaden problem. U nas bol aj problem v obleceni - dcera nosila sveter s primesou polyesteru a ten jej drazdil pokozku na rukach a sposobil zapal na pokozke. drzim palec!

matenka
27. mar 2017

dcéra používa na ekzémy infadolan, super premasťuje, nám nezaberalo na suché miesta nič, ani indulóna

medovka14
27. mar 2017

Mam rovnaký problém ako ty :( nič mi zatiaľ nezabralo, ani indulona, excipial, bioderma... Zatiaľ stále hľadám :(

stankadu
27. mar 2017

ja som používala kalciovú masť. Teraz mám krém na ruky s harmančekom, aj bylinkárka mi poradila odvar z harmančeka. Ale nie som tehotná. Mne zase kožná povedala, že na velmi suché miesta na tele mastný krém nepomáha a iba to zhoršuje. Treba len skúšať, každému pomôže niečo iné.

magic08
27. mar 2017

ja davam arganovy olej, kremy ma velmi stipu

nivea777
27. mar 2017

@danii2 ja som bola u viacerych koznych,dali mi kortikoidy ale tie maste som nepoužívali dlho lebo to je návykové a koza by si tak navykla ze by bez toho potom nevedela fungovat..Vyskusala som asi vsetko ,aj kremiky vseliake,aj z kozieho mlieka..Jedine co mne zabralo bolo pit kozie mlieko a davat si hadiu mast..To bol zazrak pre mna..Teraz som tehotna tak sa trápim..Ruky mam ale ovela horsie ako ty

maryskas
27. mar 2017

@mamina_25 nebudu tie pupienky zihlavka? to je prejav alergie.. napr. mne sa to vytvori vtedy ked jem viac histaminu.

mimulik
27. mar 2017

@zafir01 ja tiež všetky výrobky nemusím ale niektoré sú super.. 🙂