Citlivé zuby po dentálnej hygiene

labelo
10. jún 2015

bola som vcera na dentalnej hygiene u druhej,lebo moja už skončila a odstranovala mi zubný kamen ultrazvukom a pieskovala mi zuby, od včerjaška mám tie zuby strašne citlive,mám pocit,akoby som mala v ustach prievan a cakala kedy sa to zkludni a prejde to do normalu,ked sa napijem studene teple strašne mi to robi zle,myslite,že je to len chvilkove a ukudni sa to?dufam,že mi s tými zubami neporobila tak,že ich budem mat stale taketo citlive 😒

martuska75
10. jún 2015

@labelo Skús používať teraz pár dní ustnu vodu a zubnú pastu na citlivé zuby. Mne to pomohlo po bielení.

janickacrazy
10. jún 2015

@labelo Po pár dnoch by to malo prejsť, skús teda na pár dní vylúčiť horúce a studené nápoje, bude dobre, neboj.

labelo
autor
12. jún 2015

dnes som si pozerala tie zuby,ale na tých zadných mam ten kamen stale vobec mi to nevyčistila,to je dnes hrozne každy len pýta peniaze za nič 😖 ked sa s nou stretnem tak jej poviem....človek sa chce o seba starat a je to k ničomu 😀

kataina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
labelo
autor
12. jún 2015

@kataina ja nemam vobec citlive zuby,len teraz po tej hygine to tak mám, už je to lepšie ako prve dni,ale stale to citim,vyskusam dakujem

le4
12. jún 2015

no ja mam zuby zial uz par mesiacov po d.hygiene citlive... mozno to pieskovanie je na zuby prilis... lebo po odstraneni kamena som to nikdy tak nemala. skoda, ze clovek plati za nieco, co mu v konecnom dosledku moze uskodit...

labelo
autor
12. jún 2015

@le4 presne toto mam aj ja tiež mi to pieskovala a teraz lutujem,že ma na to naviedla,nikdy som nemala problem so zubami a teraz toto a je to neprijemne,ja len dufam,že to prejde,ale komentar si neodpustim

kataina
12. jún 2015

@labelo 🙂 rozumiem, nemaš citlive zuby 🙂 ale to čo si opísala su citlive zuby a prave teraz ti ten gel pomôže. Mne to davala Dr na recept už asi 20 rokov, ale teraz sa to už kupuje. Aj ked to človek nepotrebuje, preventivne to môžeš uživať a predideš kazom

martuska75
13. jún 2015

@labelo Tak zmen dentálnu sestru. Ja chodím na dentálnu hxgienu pravidelne a j deti a doteraz sme žiadny problém nemali. tiež mi ich pieskuje. Nič to nerobí len ti to vyhladí povrch zubov po odstránení zubného kameňa aby si to nemala ostré. Ale hned po dentálnej mi tam dáva nejaký gél... Treba to možno len urobiť poriadne. 😉
Ale po bielení ked mi zareagovali zuby ako píšeš, tak pomohli prípravky na citlivé zuby. Ten Elmex gel, čo ti tu radili je super + tá voda a pasta na citlivé zuby a prešlo to.

labelo
autor
13. jún 2015

@martuska75 praveze dom zmenila lebo ta co som k nej chodila uz to nerobi a inu v meste uz nemame 🙂

martuska75
13. jún 2015

@labelo Lebo som teraz čítala že to mala hotové za 10 min. ja tam bývam tak 45 min. Deti pol hodinku. Takže nemám pocit že by sa tomu nejako extra venovala.

tina7729
17. jún 2015

Baby a ta dentalna hygiena je nutna? Myslim koli tomu zeby som nemala urobenu preventivku potom?lebi som bola u mojho na preventivke a povedal mi ze on uz necisti kamen ze ma objedna na dentalnu gygienu. Bola som bol to druhy dr ten zas povedal ze toto je potrebne chodit 2x do roka. No ok ale vygrcat za to 44€ do roka dakujem

maslenka47
17. jún 2015

@tina7729 nie je to nutne, je to v prvom rade biznis. Ak by to bolo nutne, to poistovna musi hradit, inak by to nemohli vyzadovat. Ale zase pripadne kazy a bolest zubov su dost dobry strasiak na to, aby clovek zaplatil. Mne ta dentalna hygiena zakazdym len zle spravila 😠

Samozrejme, ze zubar ti povie, ze je to nutne, najlepsie cim castejsie. Pre neho to je prijem "na ruku" za relativne nenarocnu robotu. Fakt je, ze kaz pod zubnym kamenom ti bez jeho odstranenia asi nezbada.

jaruskatt
17. jún 2015

dentálna hygiena je určite potrebná! pre niekoho 3x ročne, pre niekoho 1x ročne a niekomu aj raz za 2 roky... Na 100% si zuby neumyjeme doma nikto. 😉 Jednak DH pomôže, vylieči ale aj predchádza zubným kazom, zápalu... Keď vám kaderníčka zle ostrihá či nafarbí vlasy, tak už v živote nepôjdete kaderníčke? A tam tiež 2-5x ročne necháte pár desiatok €... Ak nie ste spokojné s hygieničkou, treba si nájsť inú. Tak ako aj iného lekára, inú kaderníčku...
Ja chodím 2x ročne a už sa neviem dočkať ďalšej návštevy. ten super pocit po čistení stojí zato. Taktiež som už ušetrila dosť peňazí, nakoľko som nepotrebovala žiadne plomby a pod 😉
A mimochodom...poisťovňa hradí odstránenie zubného kameňa!

sovica
17. jún 2015

Chodím na dentálnu hygienu cca každých 8 mesiacov. S mojou dentálnou hygieničkou som maximálne spokojná a nemenila by som. Teraz mi však prvýkrát robila aj pieskovanie. A presne ako píšete, cca 2-3 týždne som mala veľmi citlivé zuby, čo sa po vyčistení zubného kameňa ultrazvukom nikdy nestalo. Ja som si dávala pozor na to čo jem, lebo mi robilo zle chladné aj veľmi teplé, tvrdšie potraviny, ako napr. aj hutnejšie mäso. Používala som pastu na citlivé zuby a dobre mi robila aj ústna voda. Približne po 3 týždňoch to prešlo a je to OK. Pieskovanie si však tak skoro robiť nedám. Aj keď sa mi zdá, že po tom pieskovaní sa mi tak rýchlo nevytvára zubný kameň, keďže zuby sú hladšie.

sovica
17. jún 2015

@maslenka47 Nemôžem s vami súhlasiť. Tak ako nemá napr. každý dobrý zrak (dioptrie + - a iné), tak isto je to aj so zubami. Preto je dentálna hygiena nutná a nie je to v žiadnom prípade biznis pre zubárov. Mimochodom, zubári to nerobia. Robia to odborne vyškolené dentálne hygieničky.
Zubný kameň spôsobuje paradentózu a ten, kto má na ňu nábeh, by v každom prípade mal aspoň raz za rok podstúpiť dentálnu hygienu. Taktiež sa rýchlejšie tvoria kazy. Zubný kameň sa netvorí každému rovnako. Záleží aj od toho, aké pH máte v ústach, ako sa komu tvoria sliny, ako má kto "naukladané zuby" a v akej sú kvalite. Napríklad môjmu manželovi povedala dent. hyg., že jemu stačí prísť tak raz za 5 rokov, že sa mu takmer žiaden kameň netvorí. Ja musím chodíť cca každých 8 mesiacov, keďže po liektoch, ktoré som ako dieťa užívala za socíku, nemám hladký povrch zubov a pár zubov mám uložených tak nešťastne, že sa pri nich vytvorí zubný kameň, aj keď si ich čistím naozaj dôkladne.
U klasického zubára som nebola takmer 20 rokov. Myslím, že za to môže vo veľkej miere to, že chodím pravidelne na dentálnu hygienu.
V neposlednom rade dávam do pozornosti, že ľudia zo "západného bloku" majú lepší chrup, ako ľudia z "východného bloku". Kým u nich bola dentálna hygiena bežná, u nás o niečom takom pred pár rokmi chyroval len málokto.
Nemusíte s tým súhlasiť, ale ja si za tým stojím 🙂.

mirka822
12. apr 2016

Kromě elmex gelu můžete zkusit použít i něco od značky GC https://www.nazuby.eu/zubna-pasta-na-citlive-zu... , mně to pomáhá (trpím na obnažené krčky) 🙂

jaruskatt
12. apr 2016

Ja si už neviem bez pravidelnej dentálnej hygieny predstaviť život 😀 Zúbky sú lesklé, hladučké, bez škvŕn od kávy... 😉

lucytka
28. jún 2016

Chcem sa opýtať. Je normálne aby som dostala herpes po dentalnej hygiene?hygienička mi tvrdí,že to je uplne normalne no ja som herpes nikdy nemavala

sovica
28. jún 2016

@lucytka Dostať herpes po dentálnej hygiene určite nie je úplne normálne. Ak niečo také tvrdí dentálna hygienička, asi nemala dostatočne vysterilizované nástroje a podľa mňa nie je profesionálka. Už by som k nej asi nešla. Otázkou je, či ste ten herpes dostali naozaj u nej.
Herpes sa najčastejšie prenáša kvapôčkovou infekciou a priamym kontaktom, ale aj bozkávaním, slinami (kľudne aj zle umytý pohár v reštaurácii) a príčinou prepuknutia herpesu môže byť dlhotrvajúci stres, nedostatok vitamínov, hormonálne zmeny, infekčné ochorenie, neliečené chronické ochorenia...

lucytka
28. jún 2016

Včera som bola na dentalnej hygiene a uz dopredu ma hygienička upozornila že je možné že na druhý deň môžem byť opuchnutá,alebo dostat herpes.herpes sa mi sptavil na mieste kde som celý čas mala odsavačku.dnes mi hygienička volala ako sa citim a ked som jej povedala ze mam herpes tak mi povedala že to je uplne normalne. Krd som bola v minulosti u inej hygienicky nikdy sa mi to nestalo

jaruskatt
28. jún 2016

@lucytka čože? to som ešte nepočula 😨 A určite to nie je normálne... a nie že "normálne". Skôr zhoda viacerých rizikových faktorov... a pacienti s herpesom sa ani neošetrujú (nemali by sa)

anaviky
30. dec 2017

Ahojte, viem,ze tema je uz starsia,no mozno niekto poradi. mozu mi takto zostat citlive zuby aj ked som zacala pouzivat medzizubnu kefku? Bola som vcera u dr lebo mi zacala byt citlivy zub pod mostikom na studene... proste sme dospeli k tomu,ze nepouzivam medzizubnu kefku len zubnu nit. Tak vlastne povedala,ze mozno nejak eti ebakterie sposobili jemne odhalenie dasien a tym padom sa studene dostava ku korenom. tak som hned isla kupit tie medzizubne kefky,doma som to precistila,dasna krvacali a potom az do vecera ma to chvilkami bolela. taka bolest zrazu a teda na studene. v noci v pohode,dnes som sa zobudila uplne fajn,na studene nereagovali az poobede z nicocho nic,bolest ktora sa niesla po lavej strane zubov a po chvilke to odznelo.takto uz dnes asi 5krat. Mohla som si to teda aj tymto tak rozdrazit? vzdy som mala zuby citlive,umyvam si zuby teplou vodou a mam aj krvacajuce dasna. Neviem teraz ci mam vydrzat ,ci utekat zajtra na pohotovost.dakujem za akukolvek skusenost .-)

emotion
25. mar 2018

Ahojte, rada by som sa poradila ohladom past na citlive zuby? Najde sa tu niekto 🙂

alenky
29. sep 2018

@labelo ahoj prosim ta presla ti casom ta citlivost zubov??vcera som bola na dentalnej hygiene pretoze som mala uz ost silny aj viditelny povlak ktory mi prekazal ale na prednych zubov dneska cely den citim citlivost tak premyslam ci to prejde samo

terezaberkesova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elly23
8. okt 2021

Ja som bola na dentálnej mesiac dozadu a stále mam citlivé zuby na jednej strane po hygiene... 🤷‍♀️🙃😬, doteraz nikdy nic...

sovica
4. nov 2021

@elly23 Nerobila Ti na záver aj pieskovanie? Lebo z toho som mala pár týždňov citlivé zuby aj ja. Moja dentálna hygienička mi to robila len raz, ale keďže som mala s tým pieskovaním takýto problém, zapísala si to do karty a dohodli sme sa, že pieskovanie mi robiť už nebude. Ináč problém s dentálnou hygienou nemám. Naozaj len to pieskovanie mne osobne "nesadlo".

sebeka
16. mar 2022

ahojte, prosím stretol sa niekto s takou kuriozitou, že po dentálnej hygiene ho rozbolela okrem zubov a ďasien, aj hlava, uzliny, oči a dokonca nastúpila zimnica a bolesť svalov na rukách aj nohách? mohlo sa mi cez narušené ďasná dostať čosi do krvi? coronu som mala pred 2 týždňami, som prekonaná... vopred ďakujem

sovica
16. mar 2022

@sebeka Na dentálnu hygienu chodím už xy rokov a nič také sa mi nikdy nestalo, ani nikoho takého nepoznám. Nemohla to byť len zhoda náhod a máš postcovidový syndróm - long Covid?