Chronický zápal močocého mechúra

ivet1908
31. jan 2023

Dievčata, potrebujem radu, alebo mozno povzbudenie. Už od augusta sa trapim. Mam uz chronicky zapal. E coli v moci som mala v auguste. Po antibiotich e coli nie je, ale stále ma boli zospodu, pichá, pali. Normalne počas dňa. Cystoskopiu robili je tam lozisko zapalu na trigone. Blokurimu beriem, brusnice, caje, kapucinku. Zacala som s Urovaxom. Fakt už neviem. Som z toho zúfalá. Teraz som mala e coli pred 3týzdnami. Som preliecena antibiotika. Budem rada za kazde povzbudive slová.

casillas28
31. jan 2023

@ivet1908 cize si sledovana aj u urologa aj u gynekologa? Uff ja som to mavala tiez ale po polrocnom dopovani probiotikami a vitaminmi to preslo... partner bol tiez prelieceny?

ivana3111
31. jan 2023

@ivet1908 ahoj skus ešte gyrablock atb, ja som mala presne toto 3 roky a po tomto lieku ani stopy po zápale chvalabohu na ďalšie 3 roky a akurát teraz v decembri som mala zase zápal po dlhej dobe hned mechúr a stačilo 7 dni týchto liekov a je to chvalabohu preč dúfam ze zas na dlhú dobu 🙂 tiež som brala od urovaxomu po 5 druhov atb dlhodobo...ten gyrablock mi sadol ozaj a je presne na chronické zápaly močových ciest ..https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/gyr...

ivana3111
31. jan 2023

@ivet1908 ale samozrejme treba poriadne aj probiotika nasadiť a vylúčiť že si to s partnerom prenasate, hygiena pred a po sexe veľmi dôležitá tiež.. a veľa tekutín, malo rafinovaneho cukru prijímať...

salamistka
31. jan 2023

mám to takmer celý život, min. raz do roka, vždy mi predpíšu ATB...že ako tomu predchádzať, to neviem...

luccija
31. jan 2023

@ivet1908 hlavne neprechladnut, preliečiť partnera, tie klasické veci ako bavlnené nohavičky, veľa piť, správne docikat všetko, určite nenosit tangá vtedy sa ecolli dostanú rýchlejšie do pošvy
Dobru imunitu liečis sa aj u imunologicky?
Ja som to mala 3x po sebe veľmi nepríjemné len ty to už máš chronické.Verim, že po urovaxome to bude leposie.

stellarstar
31. jan 2023

Skúšala si podporiť imunitu? Napr colostrum, hliva

lienocka2808
31. jan 2023

ahojky, mala som rovnakú diagnozu. Zapalove lozisko na trigone mechura. takmer rocne bolesti. Urolog mi navrhol liecbu kyselinou hyaluronovou. Chodila som 1x myslim do mesiaca na vstrekovanie priamo do mechura. Asi 6x som tam bola a postupne pomaly bolest ustupovala a teraz mam uz 3 roky pokoj.

ivet1908
autor
31. jan 2023

@casillas28 po gynek.stranke v poriadku. M tam zapalove lozisko, az taký biely povlak. To bolo vidiet pri cystoskopii.

rozovykon
31. jan 2023

@ivet1908 stopnúť sex. aspoň na čas (a ak sa to nedá používať lubrikant s tee tree oilom) mne pomohlo jedine to + všetko čo odznelo vyššie a plus dostať sa do psychickej pohody.

ivet1908
autor
31. jan 2023

@lienocka2808 to mi dávali tiež a po 6 dávke zase e coli.

ivet1908
autor
31. jan 2023

Všetko možné už som vyskúšala. Lekar hovorí, že je tam stále zápal. Užívaj aj hubu cordisept na imunitu, vitam.C no proste všetko. Momentalne mesiac bez sexu, hygienu dodržiavam, nejem sladké. Pri cikaní ma to nebolí, skôr potom aj keď sedím, chodím. Niekedy až také pichanie.

martinusik91
31. jan 2023

@ivet1908 nepredávam ani nič podobné len píšem moju skúsenosť. Tiande intímny gél a tiande intímky energia bylín. Mne stacili 2-3 mesiace a mám pokoj. Používam už dlhodobo.

anos18
31. jan 2023

@rozovykon ahoj,prosím ťa,ktory konkrétne používaš ten lubrikačný gél? Ďakujem

hankab
31. jan 2023

@ivet1908 mne na chronicky zapal mocaku pomohol jedine Wobenzym. Brala som opakovane antibiotika, niekedy aj 3x po sebe a vzdy po par dnoch sa to vratilo. Ale teraz je zial vsade beznadejne vypredany uz zopar mesiacov.

rozovykon
1. feb 2023

@anos18 to bolo už dávnejšie, nemala som overenú značku kúpila som taký aký som zohnala, ale mne prospela úplná abstinencia cca pol roka.

anos18
1. feb 2023

@rozovykon ďakujem 😊

ivet1908
autor
1. feb 2023

@martinusik91 ďakujem, idem objednať.

stanulienkat
1. feb 2023

@martinusik91 Prepáč, ale neveríš tomu, že v intimkach môžu byť nejaké bylinky, alebo v intímnom gély? Je to akurát marketing.

martinusik91
1. feb 2023

@stanulienkat prepáč ale bola som opakovane na operácii a skúsila som aj čerta s diablom. Nech tam je čokoľvek je mi to jedno. Hlavne že to zabralo.

ivet1908
autor
1. feb 2023

@martinusik91 pomohla vam to na mocove cesty?

martinusik91
1. feb 2023

@ivet1908 áno okrem iného. Mala som chronicky zápal močových ciest ale tie vložky aj gél som si dala kôli bartolinkam. Opakovane abcesy. Po nejakej dobe som si všimla že mi to pomohlo aj na močové cesty.

lienocka2808
3. feb 2023

@ivet1908 a ako dlho si od liecby ( od prvej dávky)?

ivet1908
autor
3. feb 2023

@lienocka2808 mne vstrekovali kazdy tyzden 6 davok dokopy. Nezabralo a zacali vstrekovat cosi ine ako coocyst. Po prvej davke som dostala na druhy den bolesti, krv v moci a vyšla e coli. Nasadene antibiotika macmiror 3 balenia. E coli nemam, ale furt ma pali, boli, picha. Proste strasne. Je tam stale zapal, vidi to na sone. Ze mi nic vstrekovat teraz radsej nebude. Nasadil urovax a aescin, ze na zapal. Najhorsie je to po cikaní aj pol hodiny, strasne.

lienocka2808
3. feb 2023

@ivet1908 chapem, ale od posledneho vstrekovania prebehol aky cas? mne to naozaj zacalo ucinkovat velmi pomaly. Po mesiaci nebolo vobec citit nejaku zmenu ale o postupne pomalinky sa to zlepsovalo. Trvalo to vyse pol roka

iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivet1908
autor
3. feb 2023

@lienocka2808 21.12 posledná dávka, potom 27.12 cystoskopia a v januari e coli

siimonella
3. feb 2023

máte doma studňovu vodu? je rozbor vody v poriadku?

ivet1908
autor
3. feb 2023

@siimonella studnu nemáme, byvame na cinžiaku.

ivet1908
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivet1908
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz