Chronická únava

22. dec 2021

Ako s touto sialenou unavou fungujete a zijete bezny zivot?
Chodim do prace, mam kancelarsku pracu na 8 hodin denne, do prace cestujem hodinu rano a hodinu poobede a ja nic ine za ten den nezvladnem spravit, lebo nevladzem ☹
Vsetko ma boli, palia ma oci, ako keby som sto rokov nespala, vecer idem spat o desiatej a vstavam rano o siestej a spim doslova, ako zabita, ani neviem, ci sa pohnem v noci.
Velakrat nevladzem ani v praci. Nemozem byt kazdu chvilu pn.
Co robit, ako zit, poradte.

laura164
22. dec 2021

Nechýba ti železo a draslík? Nemáš nejaké intolerancie? Choď na krv k svojmu dr, nech ti urobí preventivku a zoberie odbery. Mne chýbal draslík, železo, som bola skapata, spala by som stále

rivini
22. dec 2021

Daj si vysetrit stitnu zlazu..

luccija
22. dec 2021

A baví Ťa práca?nie si z nej unavená psychicky?lebo 8 hodín robiť plus 2 hodiny dochádzat....niekde Ti ubieha energia.. chodíš aj von na vzduch, športujes?ak nemáš chorú štítnu žľazu, či anemiu, alebo prekonanu boreliózu, či nízky tlak...tak by si sa nemala tak cítiť.Ja som teraz zmenila prácu a mňa ubíja sedenie chodím oveľa viac unavená ako predtým, keď som mala toho oveľa viac A to práce nemám vôbec veľa, ale sedím ako knedlík a som z toho znudena musím ísť večer aspoň hodinu poriadne von na vzduch

luccija
22. dec 2021

A možno si len unavená 2 hodiny sa sústrediť na cestu plus práca je dosť.Este doma ..nepíšeš či máš deti.

autor
22. dec 2021

Ja mam lekarov pobehanych, imunologa, endokrinologa, porobene testy a vsetko ok. Problem so zelezom a anemiu som v minulosti mala, tak isto malo D vitaminu, ale to doplnam. Imunologicka to uzavrela, ako chronicky unavovy syndrom. Mam 45 rokov a ja uz vazne nevladzem vobec nic ☹
Nesportujem, nevladzem ☹

autor
22. dec 2021

Mam dve deti, pubertiakov uz, netreba okolo nich skakat.

autor
22. dec 2021

@luccija Nie, toto nie je normalna unava, bola som isty cas bez prace, cize doma pohoda a bolo to rovnako zle a teraz ako pracujem to nie je k zivotu. Mam stavy, ze si hovorim, ako by mi bolo dobre, keby som umrela, dali by ma v truhle do zeme a nemusela by som sa ani pohnut. A nie, nemam depresiu, len stav uplneho zufalstva z tohoto celeho.

luccija
22. dec 2021

Na chronicky unavovy syndróm sa dávajú aj antidepresíva tak sa skús poradiť trocha by Ťa nabudili ..tak máš aj šťastie, že Ti niekto dal takú diagnózu, lebo býva s tým problém ...aj, keď diagnóza Ti nič nepomôže, keď si unavená.
A koľko to trvá?a nemáš syndróm vyhorenia?si spokojná v rodine, práci, nie si pedant príliš na seba prísna?Mňa by ubilo hodinové dochadzanie

autor
22. dec 2021

@luccija Trva to uz roky, ale teraz je to dlhsi cas uz velmi zle.
Ano, dochadzanie je des, ale nemam bohuzial na vyber, pracu potebujem.

evka_28
22. dec 2021

Nemas problemy s hormonmi? Nesuvisi to s menstruacnym cyklom? Mam endometriozu a mavam 4-7 dni pred menstruaciou unavu, niekedy len na par hodin to pride a zrazu odide a tesne pred MS ma to drzi cely den. Som tak unavena, ze mi je do placu, nevladzem sa osprchovat, spravit si jest, postavit sa z gauca... Z tej unavy som aj nervozna, lebo mi vsetko trva... Potom MS tak tri dni este unava a potom to odide... Dokopy aj 2 tyzdne z mesiaca som unavena. Vtedy tak zavidim chlapom, ze toto nemusia riesit...
Ale velmi mi pomaha magnezium. Aj ked mas v krvi hodnoty dobre, mozes mat nedostatok a to sa tiez prejavuje takou velkou unavou. Vyskusaj vyssie davky magne (magnosolve alebo magnerot) a magneziovy kupel. A urcite aspon prechadzky na vzduchu, aspon na 30 minut okyslicit telo...

kittykat22
22. dec 2021

Ja som sa zachranila imunoglukanom. 2 tobolky denne. Vysledok som videla az po 2 mesiacoch. Brala som rok a neuveris - mala som spat zivot. To, ze chodis do prace, tak to mas este hitparadu. Ja som 14 hodin denne spala. Povysavala som obyvacku a zaspala na gauci a nedokazala ten vysavac odpratat aj tyzden. uplna katastrofa. A nebolo toho kto by mi nasiel pricinu. nakoniec imunologicka navrhla imunoglukan a uplne terno. Mala som to cez 3 roky tento stav.

autor
22. dec 2021

@evka_28 Ja mam presne taku unavu ako opisujes, ale stale bez prestavky a cca 3 roky a aj som to naozaj intezivne riesila s lekarmi a teda nic nevyriesila ☹

autor
22. dec 2021

@kittykat22 A ako si chodila do prace a normalne fungovala?

kittykat22
22. dec 2021

nechodila, nefungovala som. Mala som stastie ze mam muza ktory sa o mna fin. postaral. Nejaka praca? Nehrozilo. Okrem imunoglukanu som este chodila na C.cko do zily. ALe som si ista, ze ten imunoglukan mi pohol. Lebo v auguste som ho brala 8 mesiacov a vysadila, ze uz budem asi ok. Do 48 hodin som mala 8 herpesov na hornej pere. To som v zivote nemala. Napadlo ma, ze to je tym, ze som vysadila a budem ok. No to vies. Do tyzdna som spala. Tak som nasadila zase. Skusila som vysadit v novembri. A zase ta ista pesnicka a v januari som vysadila znova a bola som ok. Urcite to vyskusaj.

evka_28
22. dec 2021

Vyskujas to magne a urcite tie betaglukany, ja ich tiez beriem. Ale uplne najsilnejsie Betaglukan 500 od Natures na tri mesiace. Tie su fakt pecka! Su drahsue ale velmi pomahaju, kamoske vyliecili aj chronicke zapaly mocovych ciest...
A mna este napadlo, nebude to stravou? Nejaka neznasanlivist? 10 rokov dozadu som mavala taketo unavy a afty v ustach a sem tam tazobu na zaludku. Behala po doktoroch, a vsetko ok, uz som si pripadala ako simulant, az mi raz jeden dobry imunolog povedal, ze to moze byt neznasanlivost nejakej potraviny a mam skusit eliminacnu dietu, ze jeho testy su aj tak nepresne. A tak som vysadila skoro vsetko a postupne pridavala a zistila, ze mi zle robi lepok a mlieko. na mlieko mam uplne hranicnu alergiu podla testov, doktorka mi povedala ze to nie je alergia, ale ja som si to otestovala, staci aj jeden kozi/ovci jogurt do tyzdna a zacina unava a robia sa mi afty. A lepok mi zas zle robi na travenie, ale celiakiu potvrdenu nemam...

autor
22. dec 2021

@kittykat22 Dakujem, vyskusam

podmostom
22. dec 2021

ahoj- a menstruacia sa ti nezmenila? pytam sa kvoli moznemu nastupu menopauzy. A na menej hodin sa neda pracovat? To mas privela 8+2hodiny cesta, to je o nicom pri tvojom stave.

autor
22. dec 2021

Neda bohuzial a tu kde byvam taku pracu nenajdem ☹
Mam pocit, ze by som mohla mat pomaly nastup menopauzy, ale to iba toto leto zacalo a stav unavy trva 3 roky ☹

savanna
22. dec 2021

Mne stale pride, ze by to mohla byt depresia, ona sa moze vseliako prejavovat, nielen myslienkami na samovrazdu, ale napriklad aj bolestami alebo chronickou unavou, slabostou. Nepocitujes zhorsenie na jesen a v zime? Co sa tyka palenia oci, skus cez obed vzdy vybehnut von - je to dolezite pre ludi pracujucich pri PC, aj oci potrebuju kyslik. Zaroven si treba pocas dna robit pauzy od PC, kavicka ci pokec s kolegynou dobre padne nielen psychicky, ale aj pre telo.

autor
22. dec 2021

@savanna Ja nemam myslienky na samovrazdu 😀 Myslela som to tak, ze ake by to bolo super lezat v hrobe a nemusiet sa nikdy pohnut. Ale zabit sa nechcem, milujem svoje deti a rodinu, som v poho 🙂

marianarem
22. dec 2021

@kittykat22 A aku znacku uzivas?

dominikak4
22. dec 2021

Na neurológii si bola? Takáto mrcha únava, nevysvetliteľná, je aj pri Skleroze, ale tam sú aj iné príznaky, no počula som o ľuďoch, ktorým sa ukázala len na tej chorobnej únave.

kittykat22
22. dec 2021

@marianarem klasicky cerveny

podmostom
22. dec 2021

A v noci spíš vkuse alebo sa aj budis? No ja neviem. Skús sa poriadne dospat aspoň v sobotu, nedeľu, nech ti dajú všetci pokoj a ak sa ti bude dať, spi aj do 10. A aspoň male prechádzky si rob na čerstvom vzduchu. A pi dostatok čistej vody a skus sa sústrediť na seba, nerieš iných.

autor
23. dec 2021

@podmostom Spim, lahnem a je to celu noc ako koma, ani neviem, ci sa pohnem. Idem spat o 22hej a o 6tej sa sama zobudim s pocitom sto rocneho nespania ☹ Ja uz potom nezaspim

luccija
23. dec 2021

Podľa mňa si unavená možno by si potrebovala spať viac, po 40 tke už prichádzajú aj hormonálne zmeny a telo už toľko nevládze.Pises, že dochádzanie Ti vadí, ale čo s tým peniaze potrebuješ, takže je tam tlak samej na seba.Aj ten stereotyp unavuje pre mňa je psychická únava horšia ako fyzická🙂nemáš nízky tlak?ja akonáhle nechodím behať, bicyklovať či rezko chodiť von som unavená potrebujem vzduch a hýbať sa

autor
23. dec 2021

@luccija Netusim, tlak som si veru nikdy nesledovala, ale ja ani nereagujem na zmeny pocasia, na nic

podmostom
23. dec 2021

ja by som skusila si ist lahnut o 9 namiesto o 10, ci to nepomoze trochu po case.. A ako ti tu niekto pisal, dalsie vysetrenia, toho neurologa, ci nahodou nemas sklerozu alebo nieco ine, pri skleroze byva napr. bolest oci, ale tak unava moze mat stovky pricin

jenny43
12. feb 2022

Mozte mi napisat spravu? Dakujem

miskalaura
23. apr 2022

Dobry den a berete na to invalydni?